Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Automatické presso Krups EA9000 chybí čeština

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Borli



Založen: Nov 30, 2012
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: po duben 28 2014, 13:02    Předmět: Automatické presso Krups EA9000 chybí čeština Citovat

Ahojte všichni znalí tohoto presovače. Prosím o radu. Koupil jsem toto preso Krups EA9000 z druhé ruky, ale zjistil jsem pak, že v menu není volba českého jazyka. Nevíte, jestli se to nějakým fíglem dá přepnout do češtiny, případně doinstalovat? V nejhorším případě koupit ovládací panel s češtinou? To bude asi ale dost drahé. Děkuji za rady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: po duben 28 2014, 14:35    Předmět: Citovat

Toto presso jsem ještě neopravoval (opravuje se pro celou ČR jenom v Praze), tak zkušenosti nemám, ale zkus sem opsat celý typ z výrobního štítku - můžeš mít jinou jazykovou verzi, co český jazyk neměla v menu - "česká" verze by měla být EA900030. Jestli máš jinou verzi, tak je to problém - musela by se v ovládací elektronice přehrát jak paměť (s uloženou grafikou pro displej) tak i procesor a s tím může být problém jak v nástrojích (u EA8xxx byl procesor PIC18F452 a pamět M29W800DT, čím je psazené toto presso nevím) a hlavně v náplni paměti - sehnat se nikde nedá.

Takže jediná možnost může být ve výměně ovládací elektroniky a ta není levná - mám dojem, že se dodává zároveň i s dotykovým displejem a cenově to tipuju tak 3000Kč+, zítra se když tak můžu podívat do ceníku...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Borli



Založen: Nov 30, 2012
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: út duben 29 2014, 8:38    Předmět: Citovat

Díky za odpověď. Je škoda, že jen nejde přehrát soft a hotovo Sad
Štítek jsem raději nafotil, zkus prosím tě zjistit tu cenu. Mimochodem nevím, proč je tento kávovar o tolik dražší než serie EA8xxx, když je to naprosto identický stroj doplněný jen o nějaké blbinky, jako je vysouvání trysky atd.
Nevíš, jak se vstupuje do skrytého menu s informacemi o úplné historii, podobně jako u EA/XP modelů?



EA9000.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  EA9000.JPG
 Velikost:  37.72 kB
 Staženo:  172 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: út duben 29 2014, 14:44    Předmět: Citovat

Detaily o tomto pressu nevím - jak jsem už psal, tak je opravují jenom v Praze (prý jak pro celou ČR, tak i pro Slovensko, Maďarsko a Polsko) a ve standartní dokumentaci žádné zvláštní návody nejsou - jen výkres + soupis dílů.

Největší sranda je ale ta, že pro různé verze, tedy jak pro EA900030 (což je "česká" verze a podle těchto recenzí by to mělo mít české menu) a pro EA9000PN (což je asi verze se západnějšími jazyky) je jak ovládací, tak i výkonová elektronika stejná (má stejné objednací číslo) - neboli výměna elektroniky asi nepomůže. Takže doporučuju se pořádně pročíst návod a zkusit třeba i nějaký "factory reset", protože výměna ovládací eletroniky (což je vlastně celý dotykový displej i s nějakýma tlačítkama za cca 3300Kč) nejspíš vůbec nepomůže...

K ceně můžu napsat tak akorát to, že je to vlastě pořád to samé, jako XP7200 vyráběné už od roku 2005, akorát s několikati "vychytávkama" (čti "zbytečnosti") jako je (dvoj) barevný dotykový displej, motorové nastavování mlýnku, motorový pohyb trysky, snímání přesného pohybu pístu, nejspíš i automatické čištění (hodně dílů jsem nepochopil) a prostě když ostatní výrobci (co ale už postoupili za ty roky o něco dál) si řeknou o nejlepší presso z nabídky 30000,- Kč tak Krups přece musí taky Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Borli



Založen: Nov 30, 2012
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: st duben 30 2014, 12:04    Předmět: Citovat

Ještě mě napadla možnost, že dodávají elektroniku pro "západní" i "východní" verzi pod jedním objednacím číslem zkrátka proto, že tento náhradní díl je jakoby univerzální a obsahuje všechny jazykové mutace, lze jej tedy použít do obou variant. Jenže to je všechno teorie.
Hledal jsem všude možně nějaký reset nebo servisní mód, ale bezúspěšně.
Budu ještě pátrat, ale vypadá to, že češtinu musím oželet.
Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Borli



Založen: Nov 30, 2012
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: po květen 05 2014, 9:02    Předmět: Citovat

V tomto presovači jsem měl původně zcela jiný problém a to stržené lopatky vyhazovacího kola mlýnku. Zrovna o tom kole píšete v jiném vláknu. Mlýnek už je opravený, ale někdo přede mnou asi chtěl přidat namleté kávy a zřejmě přidal na čase mletí. Nevím, jak je to možné, ale podle typu kávy a podle požadavku na sílu kávy je čas mletí od 12 až do 19 vteřin. Běžně to u starších modelů XP7xxx EA8xxx je kolem 9 vteřin. Mlýnek je shodný, proto při delším čase namele hrozně moc kávy, dokonce se nevleze ani do bojleru a rozsype se do útrob kávovaru. Doufám, že je to jenom nastavením času mletí v servisním menu, jako je to starších modelů. Proto znovu otázka, nevíte někdo prosím, jak se do toho nastavení dostat? Nebo kde to zjistit?
Předem díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Borli



Založen: Nov 30, 2012
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: po květen 05 2014, 10:12    Předmět: Citovat

Ještě jednou. Zkusil jsem zavolat do pražského servisu a dozvěděl jsem se, že u těchto pres si dobu mletí nastavuje podle výšky odpadního puku elektronika sama. Takže pokud byly lopatky mlýnku omleté, dávalo to málo kávy, tedy nízký puk, elektronika se snažila přidat času mletí, až se to dostalo do těch extrémních času cca 19 vteřin. Teď je už mlýnek ok, ale čas zůstal. Prý existuje servisní postup na kalibraci mlýnku-doby mletí.
Zbývá někde zjistit jak na to, nebo to poslat za nemalý peníz do Prahy. První varianta by byla lepší... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: po květen 05 2014, 15:42    Předmět: Citovat

Servisní postup na kalibraci toho mlýnku existuje - někde to mám napsané, je to prakticky jediná speciální věc, co o tom presse vím, ale nepsal jsem o sem, abych nededělal zbytečné zmatky.

Tan postup jsem ale nikdy nezkoušel, tak bych to musel zkusit nějak rozumně přepsat (je to v angličtině a hodně svérázně napsané) a mimo to je tu ještě jeden problém - při kalibraci se používá speciální gumovů puk, který se hodí do spařovací komory místo kávy (tak se kalibruje potenciometr, co je spřažený s pístem - to už znám ale jenom z patentů, co publikoval výrobce) - neznám jeho rozměry, seice se dá koupit přes servis, ale stojí cca 2000Kč (klasická cena u takových přípravků), takže ho nemám.

Jestli ten postup ale i tak chceš, tak napiš - ale dřív než zítra to nebude.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Borli



Založen: Nov 30, 2012
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: út květen 06 2014, 11:05    Předmět: Citovat

Díky, to by mi moc pomohlo. Ještě jsem včera zkoušel, jestli si automatika neupraví sama zpět čas mletí, když je po opravě mlýnku kávy moc, ale ani po deseti kávách nic. Puky jsou vysoké 21mm, až občas dokonce nezaskočí spodní páka, aby píst bojleru vysunul nahoru puk k vyhození. A to se ještě část namleté kávy po namletí do bojleru ani nevleze a přesype se do útrob přístroje. Takže bych zkusil ten postup kalibrace, pokud bedeš ochotný mi jej napsat.
Ještě jeden dotaz. Jestli tě nenapadá důvod, proč se velmi rychle plní odkapávací tácek. Po cca 4 kávách chce vyprázdnit a fakt je tam dost vody. Přetlakový ventil na distributoru je nový, těsnění v bojleru je taky nové a hydraulický válec asi neteče, protože pak by to psalo chybu. Blbě se to kontroluje, není tam vidět. Dík.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: út květen 06 2014, 16:13    Předmět: Citovat

Posílám ti odkaz na ten postup v SZ - stáhni si to, mběhem pár dní to mažu. Pomocí toho postupu se dostaneš do servisního menu a v něm musíš postupovat podle instrukcí, jinak hrozí totální rozhození nastavení, popřípadě možná i destrukce pressa - to se může stát, jestli se dostaneš do menu autotestu a necháš sepnout nevhodné součásti pressa v nevhodný čas (tuto funkci mají i jiné pressa ale nikomu ten postup psát nebudu).

Ten puk vhozený do násypky pro mletou kávu má asi suplovat dávku kávy pro silné kafe - takže tam místo něho nasyp něco, co udělá ve válci hladinu 14 mm od spodku (jednu naběračku kafe) a mělo by to fungovat.

P.S: Jak se dívám, tak v tom menu bude pod kolonkou "information" asi nějaký zápis o historii pressa, tak se to asi také bude hodit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Borli



Založen: Nov 30, 2012
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: út květen 06 2014, 19:51    Předmět: Citovat

Děkuji za to pdf, už jsem si to stáhl, takže už to můžeš smazat. Nicméně jsem se do toho servisního menu zatím nedostal. Nějak to na uvedený postup nereaguje. Doufám, že nejsem taková lama a rozumím jednoznačnému obrázkovému postupu. Ještě to budu zkoušet.
Ptal jsem se ještě na to rychlé plnění odkapávacího tácku, nenapadá tě něco prosím?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: út květen 06 2014, 20:28    Předmět: Citovat

Jo, tak to mě nenapadá - u normálního pressa (XP7xxx nebo EA8xxx) to může být jenom ze zpětného ventilu na rozdělovači, přetlakového ventilu nebo netěsnícího rozdělovače (u posledního případu by ale presso hlásilo chybu), co to všechno může dělat u tohoto pressa už nevím. Teoreticky by něco podobného mohl způsobovat ještě přicpaný průtokoměr nebo vodní filtr, ale to by potom kafe teklo hodně pomalu a prakticky by se v tryskách vařilo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Borli



Založen: Nov 30, 2012
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: čt květen 15 2014, 8:01    Předmět: Citovat

Tak nakonec jsem se do toho servisního menu dostal, ale pouhou náhodou. Ze zoufalství jsem zkoušel všechno možné, mezi tím taky uvedený postup dvakrát po sobě a ejhle - byl jsem tam. Zkoušel jsem to pak ještě několikrát a opravdu se to musí namačkat dvakrát rychle po sobě. Nerozumím tomu, ale hlavně že to jde. Jednotku jsem zresetoval a už to makááá Very Happy .
Děkuji moc a moc Ohryzkovi za ochotu pomoct. Kéž by bylo takových víc...
Co se týká problému rychlého plnění odkapávacího tácku, zatím jsem to neřešil, prostě častěji vylévám. Příčina je nejasná, pohledově je vše v pořádku, káva teče normálně i množství je ok, ventil na rozdělovači preventivně vyměněn, přetlakový ventil na čerpadle neteče, všude je sucho, žádnou chybu nehlásí, takže nevím. Jedině mě teď napadá, že při poloze distributoru na průtok vody kávou distributor propouští i do odpadní hadičky. Až se mi bude chtít, ještě se tomu pověnuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund