Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Náhrada propojení Skart x cinch
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
rysTR



Založen: Jan 13, 2011
Příspěvky: 175
Bydliště: Třebíč

PříspěvekZaslal: pá listopad 22 2013, 18:44    Předmět: Citovat

Jo jo - ta vidí všechno....i to co nemá! To si pište!
Jenže jak dál ? Zkusím hledat to staré video nebo nějaký demodulátor.Doma mám starý satelit - najde se v tom něco podobného? A jak to vypadá ?
Z druhého ,rozmontovaného jsem schoval ten konec, co do toho leze anténa, protože mě to bylo líto vyhodit.Vypadá to -viz obrázek. Je to k něčemu?



DSC01188.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSC01188.JPG
 Velikost:  29.08 kB
 Staženo:  107 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8799
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: so listopad 23 2013, 15:55    Předmět: Citovat

rysTR napsal(a):
Jo jo - ta vidí všechno....i to co nemá! To si pište!
Jenže jak dál ? Zkusím hledat to staré video nebo nějaký demodulátor.Doma mám starý satelit - najde se v tom něco podobného? A jak to vypadá ?
Z druhého ,rozmontovaného jsem schoval ten konec, co do toho leze anténa, protože mě to bylo líto vyhodit.Vypadá to -viz obrázek. Je to k něčemu?

Žádný "de....", ale případně modulátor (i když to bych viděl jako nejkrajnější řešení).
Ještě jsi nenapsal, jak máš ty "krámy" umístěné !!! - já jsem pouze dedukoval.
Pokud je to tak, jak jsem si myslel já, tak potom bys (v případě použití modulátoru) tahal od sat.rec. (z toho modulátoru) pouze jediný koax do ant. vstupu telky - z hlediska telky by to bylo stejné (obdobné), jako tomu bylo za analogu.
Problém s přepínáním programů však přetrvává! Nepřepínáš na telce (jako v analogu), ale na sat. receiveru Exclamation

Pokud máš v tom druhém starém satu ten modulátor (plechová krabička se dvěma IEC konektory: samec + samice), tak ten bys mohl použít.
Nejlepší by ale byl satelit přímo s modulátorem, ale ten jsi nekoupil - ušetřils 50,-Kč (zato sis nas*ral do trika) - už tě vidím, jak "plichtíš" ten modulátor ze starého satu (a pokud to sám zplichtíš, dostaneš diplom "Malý doveda"!) Surprised Cry Cry

Ta plech. krabička (z fota) se "zove" sat. tuner a ten je ti za uvedeným účelem pouze "na dvě věci" Wink

EDIT:
Použití starého videa (jenom kvůli modulátoru) je ale zase na "dvě věci" - budeš mít trvale zvýšenou spotřebu el. proudu o cca 30W!
Vestavěný modulátor (v sat. receiveru), anebo i ten zplichtěný (zbastlený) jako externí, bude mít spotřebu 0,0prd Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali


Naposledy upravil kokun dne so listopad 23 2013, 16:08, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KUBO



Založen: Oct 30, 2005
Příspěvky: 3757
Bydliště: VT SLOVAKIA

PříspěvekZaslal: so listopad 23 2013, 16:04    Předmět: Citovat

Vytiahni modulátor zo starého videa alebo sat.


modulátor.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  modulátor.png
 Velikost:  7.22 kB
 Staženo:  137 krát


189.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  189.jpg
 Velikost:  28.42 kB
 Staženo:  152 krát


_________________
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8799
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: so listopad 23 2013, 16:11    Předmět: Citovat

No - vždyť mu to píšu. Zároveň ale píšu, že pokud tohle sám zbastlí, dostane ten diplom Laughing
_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fero7



Založen: Jan 20, 2007
Příspěvky: 2250

PříspěvekZaslal: so listopad 23 2013, 20:20    Předmět: Citovat

Kubo, Kubo.
Rovno priprav LEPORELO.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rysTR



Založen: Jan 13, 2011
Příspěvky: 175
Bydliště: Třebíč

PříspěvekZaslal: ne listopad 24 2013, 9:58    Předmět: Citovat

Díky za schema a rady.Teď už se mi to zdá dostupné.Z nákresu vyplývá, že se jedná pouze o stabilizátor napětí 5v-viz stabilizátor 5805(možná že se to nazývá jinak, ale zde se přiznám-mám mezery) a vlastní připojení modulátoru.Pokud bude v pořádku ten modulátor ze starého satelitu, tak bych to měl zvládnout, a na tu medaili dosáhnout.Těch stabilizátorů jsem už dělal ke všemu možnému hafo.A to včetně návrhu destičky dle schematu a jejího vyleptání.Pak se ozvu, jak to dopadlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8799
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne listopad 24 2013, 16:13    Předmět: Citovat

Tak video-modulátor se dá třeba koupit i hotový, ale např. tento by byl dražší, než celý ten tvůj satelit Cry
Takže pokud si na jeho stavbu troufáš a máš ten modulátor (ze starého sat.rec.) k dispozici, tak do toho. Jeho stavba (v podstatě jen zdroje pro něj) nebude až tak náročná.
Jen tě opravím, ten stabilizátor není 5805, ale 7805, tak jak je to na sch. od už. KUBO.
Ještě ti tu dávám jeden obrázek se zapojením modulátoru, který "umí" ladit kanál pomocí šroubováku, generovat i testovací signál a přepíná zvuk. normu BG/DK - abys viděl k čemu to tam všechno je.
Pokud bys použil i stabilizovaný adaptér (jako na připojeném obrázku), tak to podle něj i přímo zapojíš a vyhneš se v podstatě jeho stavbě (jen místo SCARTu použij ty CINCHe) Rolling Eyes

A na tohleto:
kokun napsal(a):
Ještě jsi nenapsal, jak máš ty "krámy" umístěné !!! - já jsem pouze dedukoval.
Pokud je to tak, jak jsem si myslel já, tak potom bys (v případě použití modulátoru) tahal od sat.rec. (z toho modulátoru) pouze jediný koax do ant. vstupu telky - z hlediska telky by to bylo stejné (obdobné), jako tomu bylo za analogu.
Problém s přepínáním programů však přetrvává! Nepřepínáš na telce (jako v analogu), ale na sat. receiveru Exclamation

bohužel nereaguješ vůbec - a pak chceš od nás rady Surprised Evil or Very Mad Twisted Evil



modulátor UHF - zapojení.jpg
 Komentář:
Modulátor:
mech. ladění kanálu,
zvuk BG/DK,
test.

Stáhnout
 Soubor:  modulátor UHF - zapojení.jpg
 Velikost:  100.62 kB
 Staženo:  133 krát


_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rysTR



Založen: Jan 13, 2011
Příspěvky: 175
Bydliště: Třebíč

PříspěvekZaslal: po listopad 25 2013, 12:19    Předmět: Citovat

Díky za pomoc.Ještě jsem se chtěl zeptat- jak jsem se tak probíral mými krámy,tak jsem objevil takovouto převodku ze Skartu.Ani jsem netušil, že takového něco doma objevím.Zkusil jsem to dát do skartu satelitu a zapojit obdobně dle barev těch čudlů.Bohužel se zázrak nekonal a ani to neškytlo i při různých kombinacích.Myslel jsem si, že přes skart by to mělo do toho lézt, když už tam není žádný antenní čudl na připojení .Nedá se toho nějak využít přes tu kulatou zásuvku?
P.s.: ten modulátor ze strého analg.satelitu ofotím a pošlu.Musím to ale nejprve demontovat.Myslel jsem si ale, že by bylo lepší to vzít z nějakého starého videa, jak bylo řečeno výše a tak jsem začal shánět nejprve toto.Ten satelit je už hodně starý a já jsem s ním zkoušel nastavit přes malou č.b. Tv satelitní anténu,což se mě i podařilo.Tak to nechci ještě zlikvidovat.



DSC01196.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSC01196.JPG
 Velikost:  25.62 kB
 Staženo:  119 krát


DSC01195.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSC01195.JPG
 Velikost:  31.38 kB
 Staženo:  104 krát


DSC01194.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSC01194.JPG
 Velikost:  32.4 kB
 Staženo:  100 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fero7



Založen: Jan 20, 2007
Příspěvky: 2250

PříspěvekZaslal: po listopad 25 2013, 12:50    Předmět: Citovat

rysTR napsal(a):
Bohužel se zázrak nekonal a ani to neškytlo i při různých kombinacích.
Zazrak by bol, ak by to fungovalo!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8799
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: po listopad 25 2013, 13:03    Předmět: Citovat

rysTR napsal(a):
Díky za pomoc.Ještě jsem se chtěl zeptat- jak jsem se tak probíral mými krámy,tak jsem objevil takovouto převodku ze Skartu.Ani jsem netušil, že takového něco doma objevím.Zkusil jsem to dát do skartu satelitu a zapojit obdobně dle barev těch čudlů.Bohužel se zázrak nekonal a ani to neškytlo i při různých kombinacích.Myslel jsem si, že přes skart by to mělo do toho lézt, ...

Při tomto propojení je u tebe ještě jeden další problém - nemáš telku přepnutu v AV režimu. Telka je v TV režimu (máš zrnitou obrazovku, jak píšeš výše), tzn., že "nebere" signály VIDEO/AUDIO Cry
Přestože u satu použiješ i SCART, tak přepínací povel (+12V; němci ho nazývají jako povel "PERI") z pinu 8 toho SC tu telku do AV režimu nepřepne proto, že nemáš současně SCART konektor i na telce. Povel "PERI" se nemá jak na telku dostat (skončí v tom SCARTu u satu)!
Signály VIDEO i AUDIO sice na IN cinche telky přijdou, ale chybí tam ten povel "PERI", takže telka je stále v TV režimu (jen zrní - "pusť tam slepice, aby to zrno vyzobaly" Laughing )!
Musíš tu telku nějak do toho režimu AV dostat - jak už bylo řečeno, třeba tl. AV na dálkáči (pokud tam to tl. je).
Jestli je telka v AV režimu poznáš tak, že bez přiváděných signálů (v cinchích není nic připojeno!) musí obrazovka (u LCD je to panel!) zešednout. Zrnění zmizí a obrazovka zůstane šedivá!
Do takto přepnuté telky už přivedené AV signály na telce uvidíš (uslyšíš).

U té redukce (z fotek) nevidím ale žádný posuvný přepínač IN/OUT. V tomto případě se taky může jednat o redukci jen v jednom směru (tj. buďto jenom IN, anebo jenom OUT) - tj. propouští signály jenom "DO telky, anebo Z ní". Pokud jsi náhodou natrefil na tu opačnou, tak to fungovat nemůže taky Rolling Eyes

EDIT:
A na tohleto:
kokun napsal(a):

A na tohleto:
kokun napsal(a):
Ještě jsi nenapsal, jak máš ty "krámy" umístěné !!! - já jsem pouze dedukoval.
Pokud je to tak, jak jsem si myslel já, tak potom bys (v případě použití modulátoru) tahal od sat.rec. (z toho modulátoru) pouze jediný koax do ant. vstupu telky - z hlediska telky by to bylo stejné (obdobné), jako tomu bylo za analogu.
Problém s přepínáním programů však přetrvává! Nepřepínáš na telce (jako v analogu), ale na sat. receiveru Exclamation

bohužel nereaguješ vůbec - a pak chceš od nás rady Surprised Evil or Very Mad Twisted Evil

snad ode mně potřebuješ kolkovanou žádost Question
Ptám se tě už snad potřetí, či počtvrté - pokud neodpovíš, tak . . . "Skončili jsme, jasná zpráva" - frrštenzzzíííí Evil or Very Mad
(A běž radši na ryby, anebo na hon) Laughing

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rysTR



Založen: Jan 13, 2011
Příspěvky: 175
Bydliště: Třebíč

PříspěvekZaslal: po listopad 25 2013, 14:57    Předmět: Citovat

No jo ! Nějak jsem to nepochopil a hlavně mi chyběl ovladač.Dnes jsem ho konečně našel a dole objevil tlačítko TV/AV . TV máme už řadu let a po zániku analogu byla uschována se vším tak dobře, že jsem to ostatní objevil až po úpěnlivém hledání .
Zapojil jsem tedy TV tak ,jak jste mi radili a po přepnutí na ovladači na AV se konečně objevil signál a maska satelitu.Protože jsem TV řídil před tím jen tlačítky na TV, tak tam jsem žádný přepínač nenašel.

Omlouvám se a děkuji všem za pomoc. Moc jste mi pomohli .

P.s.: Ještě poznámka-zkusil jsem zapojit i tu redukci.Přepínač na INPUT a OUTPUT je tam také, ale samozřejmě na druhé straně, kterou jsem nenafotil.Zkusil jsem zapojení a jde to také ale obraz je trochu horším kvality,než při prvním propojení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8799
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: po listopad 25 2013, 15:16    Předmět: Citovat

Tak konečně - "to byl zase porod" Surprised Laughing
I když jsi nakonec stejně skončil u toho AV propojení a modulátory jsme tu řešili zbytečně.

A či chceš poslat tu kolkovanou žádost, nepíšeš zas Evil or Very Mad

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
panet



Založen: Jan 16, 2009
Příspěvky: 99

PříspěvekZaslal: čt duben 17 2014, 15:47    Předmět: Citovat

Řeším problém s novým satelitem u dědy.
Dřív na starý satelit (měl modulátor v sobě) měli s babkou připojený ještě další dvě televize (nebudu rozebírat). Televize včetně káblů zůstaly, satelit je nový, bez modulátoru.

Bastlit se mi nic nechce, koupil bych levný kousek, našel jsem na webu něco kolem 500 Kč.

např. http://www.omko.cz/audio-video-modulator-signal-uhf-scart-vstup-a-vystup/?odkud=feed-heureka

Myslíte, že to bude aspoň trochu fungovat? Požadavky na kvalitu obrazu nejsou až tak moc vysoké Smile.

Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eleman



Založen: Feb 21, 2011
Příspěvky: 3496
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

PříspěvekZaslal: čt duben 17 2014, 16:34    Předmět: Citovat

Myslím, že to bude fungovat v pohodě. Jenom bych se bál, že po vypnutí a opětovném zapnutí modulátoru (třeba při výpadku sítě) bude třeba znovu tlačítky CH- a CH+ nastavit výstupní kanál. Poradí si s tím uživatelé?
_________________
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich


Naposledy upravil Eleman dne čt duben 17 2014, 16:41, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
panet



Založen: Jan 16, 2009
Příspěvky: 99

PříspěvekZaslal: čt duben 17 2014, 16:38    Předmět: Citovat

To asi ano (nastavi oni) a když ne, bydlíme v jednom domě, takže to udělám já nebo někdo mladší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund