Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pomozte s WIN XP
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jirkati



Založen: May 21, 2008
Příspěvky: 1411
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

PříspěvekZaslal: st duben 09 2014, 19:25    Předmět: Pomozte s WIN XP Citovat

Vlastní vinou jsem se dostal do neřešitelné situace. Ráno jsem pustil PC a přišlo upozornění na nepokračujícího MS antivira. Stáhl jsem si tedy AVG na vyzkoušení, nainstaloval a odinstaloval toho mkvosofta. Do odpoledne jsem běžně pracoval a potom vypnul.
9 roků starý PC, procesor 3 Giga, paměť 1,5 GB.
Při večerním zapnutí průšvih.
Vstupní obrazovka naběhne, ale nedá se nic spustit, nefunguje ani tlačítko START.
Při snaze o start do nouzového režimu pak nefungují šipky nahoru - dolů.
Nespustí se ani DVD s Windows pro případnou opravu, a to ani při tvrdém resetu.
Nebere ani Flash-ku.
A dokonce ani PC nevypnu tlačítkem na čelním panelu.
Co dál, občas ještě pracuji z domova, mám v tom PC hodně dat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8975
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: st duben 09 2014, 19:33    Předmět: Citovat

Pokud ani nenabootuje z instalačky WXP, tak problém nebude v systému. Tlačítko na vypnutí musí fungovat vždy, drž ho pár sekund a vypne, pokud ne, je v háji deska, nebo zdroj. Co kondíky? 9 let je už dost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Eleman



Založen: Feb 21, 2011
Příspěvky: 3499
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

PříspěvekZaslal: st duben 09 2014, 19:38    Předmět: Citovat

Tohle vypadá spíš na chybu hardware.
Pokud chceš zachránit data, vyndej HDD, připoj do jiného PC a zazálohuj vše potřebné. Při té příležitosti onen HDD projeď pro jistotu antivirem.
Po této záloze bych vrátil HDD do původního PC a pokusil se o kompletní reinstal OS včetně formátování HDD. Pokud se to nezdaří je třeba hledat chybu v hardware. Odpojit vše co není nezbytně nutné k chodu PC, vyzkoušet jinou klávesnici, myš, otestovat paměť, zkusit jiný zdroj, zkontrolovat elyty na základní desce atd.

_________________
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31799
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st duben 09 2014, 19:45    Předmět: Citovat

Ještě než reinstal bych jako první prověřil kondíky na mámoprkně, případně je vyměnil za nové, určitě bych dal ROVNOU NOVEJ ZDROJ - a pak bych prověřoval postupně RAMky, HDD, hlodavce, klábosnicu, teprve pak další IN/OUT karty jako grafika, zvukovica nebo nějaký další periférie. Už se mi několikrát stalo, že výměna elektrolytů na desce zachovala "chodivost" předtím absolutně rafnutýho systému - tam totiž reinstal nepomůže, dokud trvá nadměrný zvlnění napájecích napětí, ten reinstal se ani nespustí...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jirkati



Založen: May 21, 2008
Příspěvky: 1411
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

PříspěvekZaslal: st duben 09 2014, 19:46    Předmět: Citovat

No, mohla by to tedy být mámodeska i zdroj. Na to si už se svýma stařeckýma očima netroufnu. Takže mám zřejmě problém, který budu muset řešit urychleně přes servis.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31799
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st duben 09 2014, 19:59    Předmět: Citovat

Zdroj koupíš novej, jen ho zapojíš, ale kondíky na mámoprkně servisy neřeší, tam rovnou vyhodí mámoprkno do popelnice a nabídnou nový za tučnej peníz... Poměrně běžně je měním, ale beru si k tomu z počítače aspoň k desce přiřazenej systémovej HDD - desku po výměně připojím na svůj otestovanej zdroj, monitor, klábosnicu i krysu - a s původním HDD zkouším, jestli a pokud, tak jak rychle naběhne. Už se mi stalo, že jsem desku nemohl vyzkoušet kompletně, po napojení na zdroj a zkratování pinů PWR se roztočil větrák na procesoru, tak jsem si myslel, že je deska OK, tak jsem ji vrátil majiteli - ale opak byl pravdou, ještě večer jsem měl desku zase zpátky v kutlochu - nakonec jsem identifikoval vadu v odpálenejch RAMkách, který nevydržely zvlnění zaviněný vyschlýma elektrolytama... Po vložení zaručeně fungujících "oplatek" do slotů se deska konečně dala "do pohybu"...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jirkati



Založen: May 21, 2008
Příspěvky: 1411
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

PříspěvekZaslal: st duben 09 2014, 20:42    Předmět: Citovat

Ještě že mám tohodle dědečka P II, který chodí celkem spolehlivě už asi 12 roků. Bohužel, ma jen 8G harddisk, na něj toho z těch 30 G moc nezazálohuju. Zkusím zítra navštívit původního stavitele toho PC, kam stejně každý rok chodím na výměnu chladící kapaliny, ať se nějak předvede.
A pro pobavení, před chvílí jsem vytáhl 8 let odstavenou 386 z roku 1992 s WIN 3.1 a ona chodí. A koukám, že mi mezi tím nabíhá i HP 486 z roku 1996, ta nebyla spuštěná asi 6 let. V ní jsou taky WIN 3.1. To budou mít vnoučata radost ze všech možných lemíků!
Díky všem za rady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eleman



Založen: Feb 21, 2011
Příspěvky: 3499
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

PříspěvekZaslal: st duben 09 2014, 20:52    Předmět: Citovat

Jó Lemings, Bloks a Prince of Persia - první hry (a téměř poslední) se kterými jsem přišel na PC do styku Laughing . Běhaly i pod DOSem. Předtím Had na IQ 151 (Basic G). Až mi málem z nostalgie ukápla slza. Laughing
_________________
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6587
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st duben 09 2014, 22:23    Předmět: Citovat

Ještě před útokem na hardware by bylo dobré odpojit disk a zkusit jestli nabootuje a poběží nějaký live systém z cd, třeba ubuntu linux.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18664
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: čt duben 10 2014, 5:23    Předmět: Citovat

Jak je zde výše , nejdříve zálohuj a nezapínej ! Já jsem si na tyto akce ten převodník na USB koupil . Všechny komponenty , mimo grafiky , mohu odzkoušet venku z PC a nemusím je připojovat do MB . Formátuji disky takhle venku - krásně cítíš , jak se hřejí atd . Jinak se i na mne od vidlí valí stále nějaký problém se vším . Toto nepůjde , toto bez podpory atd. Je to toto zboží http://www.alza.cz/qcp-konvertor-redukce-usb2-d66597.htm a zvládáš tím i HDD NB . Za ty prachy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: čt duben 10 2014, 6:01    Předmět: Citovat

Pamatuju si, jak jsem kdysi řešil podobnou závadu - počítač na nic nereagoval, ani jsem se nemohl dostat do biosu, nepomohlo ani spoštěcí CD, prostě nic... Nakonec to dělala klávesnice s jedním pinem (nevím jestli data nebo hodiny) zohlým a zkratovaným na zem/+5V (taky nevím) - asi to nějak zahltilo přerušení nebo něco takového...

Ještě dnes si pamatuju na ten pocit, když jsem celý počítač rozvrtal a dělala to jenom blbá klávesnice Evil or Very Mad .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirkati



Založen: May 21, 2008
Příspěvky: 1411
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

PříspěvekZaslal: čt duben 10 2014, 10:05    Předmět: Citovat

Tak jsem ráno spustil PC, normálně naběhl, otevřel jsem soubor ve Wordu, napsal dvě věty a konec, opět vše zatuhlo, ani nešel vypnout tlačítkem na panelu.
Zavolal jsem tvůrci toho počítače, popsal závadu a on mi zopakoval snad všechny možnosti závad, které se tu v diskuzi objevily. Takže až zítra pojedu do Liberce tak mu počítač strčím do servisu. A pak se následně možná pochlubím, co mu bylo. Doufám, že to nebude jen nedostatek kapaliny v chladícím systému toho vodníka, to bych asi neskousnul a nechal bych to předělat na normální chladící verzi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirkati



Založen: May 21, 2008
Příspěvky: 1411
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

PříspěvekZaslal: st duben 16 2014, 19:14    Předmět: Citovat

Tak PC je po servisním zásahu. Závada byla v poklesu hladiny chladící kapaliny v chladícím systému "vodníka". Pár minut po nastartování se procesor přehřál a neumožnil další zatížení. Přitom chladič na procesoru nebyl nijak moc horký. Takže celý PC předělán na tradiční chlazení pomocí ventilátorů a běží. Snad se procesor nedá po těch ohřevech na nějakou špatnou cestu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vaanja



Založen: Jan 23, 2011
Příspěvky: 169
Bydliště: Topoľčany

PříspěvekZaslal: st duben 16 2014, 20:17    Předmět: Citovat

jirkati napsal(a):
Tak PC je po servisním zásahu. Závada byla v poklesu hladiny chladící kapaliny v chladícím systému "vodníka". ...


len aby to bolo tak a nechcel ta nejaky vocas len skasirovat...
dnes sa mi dostal do ruk WinXP na notase so zavadou, ze nefunguje. spravalo sa to tak, ze uzivatel sa prihlasil, nabehol komplet desktop, myska fungovala, ale nedalo sa na nic kliknut, nic sa nedalo spustit.
nakoniec som zistil, ze sa nespravne updatoval ten blby Microsoft Security Essentials. citam po internete, ze nieco MS pokaslal a stalo sa to dost ludom, tak ci to nahodou nie je aj tvoj pripad.
ono sa ten notebook po 10-15 minutach rozbehol, lebo sam WinXP nejak zhodil ten proces Microsoft Antimalware Service...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 3996
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so duben 26 2014, 17:45    Předmět: Citovat

Já po ukončení podpory jsem na všech PC v domě a na chalupě odinstaloval MSE a dal tam to první, co bylo po ruce - Avast. A mám snad pokoj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund