Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tesla Talisman 306U
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
rctamiya



Založen: Jan 27, 2010
Příspěvky: 383
Bydliště: Opavsko

PříspěvekZaslal: ne březen 09 2014, 21:37    Předmět: Citovat

U toho meho to normalni neni, hreje se az moc, ceka ho oprava. Ja to treba neuzemuju vubec, jen staci dobra natena, se divim kolik toho chytim s 516m.n.m. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cputakt



Založen: Nov 01, 2005
Příspěvky: 1234
Bydliště: Karvínsko

PříspěvekZaslal: ne březen 09 2014, 21:41    Předmět: Citovat

Já jsem ji po 10 minutách vytáhnul a hned jsem ji zase pustil jak hoří,potom napiš jak jsi to vyřešil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cputakt



Založen: Nov 01, 2005
Příspěvky: 1234
Bydliště: Karvínsko

PříspěvekZaslal: ne březen 09 2014, 22:12    Předmět: Citovat

Můžeš mi prosím tě vyfotit rafiku lazení co je pod stupnicí nebo popsat jak tam je připevněná a jak vypadá? Já tam mám jen kousek osky a okolo je jednou smyčkou omotám měděný drát asi z drátu pro pájecí očko na trafopájku. Není možné že by ten měděný drát fungoval jako anténa nebo rušil ladící kondenzátor?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rctamiya



Založen: Jan 27, 2010
Příspěvky: 383
Bydliště: Opavsko

PříspěvekZaslal: ne březen 09 2014, 22:20    Předmět: Citovat

Zitra ti to fotnu, pokud me nekdo nepredbehne. Neni to ovladane dratem, ale lankem. Ja to mel rozebrane, protoze to prokluzovalo a skoro vubec to nefungovalo. Ted je to vporadku, musel jsem sundat i rucku ukazatele a pak ji lakovat, bo se oloupala barva. Lanko jsem navijel trosku jinak a natahoval pruzinku. Nakonec jsem to musel sladit se stupnici a rovnat plisky kondu, bo se to zkratovalo.
Jedinou chybu, co to ma je to prehrivani.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cputakt



Založen: Nov 01, 2005
Příspěvky: 1234
Bydliště: Karvínsko

PříspěvekZaslal: ne březen 09 2014, 22:24    Předmět: Citovat

Taky to mám ovládané lankem(špatně jsem to popsal) ale místo rafiky mám hrubý měděný drát omotaný kolem osky ladícího kendenzátoru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cputakt



Založen: Nov 01, 2005
Příspěvky: 1234
Bydliště: Karvínsko

PříspěvekZaslal: po březen 10 2014, 11:03    Předmět: Citovat

Tak jsem zkusil přeladit kabelkové rádio Tesla mír a taky jsem naladil pouze tu jednu českou stanici jinak vůbec nic takže bydlím v dokonalé železobetonové faradajové kleci a bez nějaké venkovní antény asi nic nechytím.
Fotka mé rafiky.
http://pcman.rajce.idnes.cz/talisman#IMAG03371.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JanikPetr



Založen: Oct 18, 2007
Příspěvky: 102
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: po březen 10 2014, 23:40    Předmět: Citovat

rctamiya napsal(a):
Spinane zdroje tohle ale normalne delaji. Ja to napijim pres oddelovaci trafo, v zasuvce se mi prehriva UBL21 a pak to strasne zkresluje. Mam uz domluvenou opravu-kontrolu, jen nemam cas mu to predat. Very Happy

Ve svém profilu uvádíš bydliště " Opavsko ".Já jsem přímo z Opavy a tak by mě
zajímala tvoje bližší adresa a hlavně kontakt na osobu s kterou máš domluvenu
opravu-kontrolu TALISMANA.Odpověď možná i na SZ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Franta



Založen: Aug 23, 2012
Příspěvky: 181
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: út březen 11 2014, 10:31    Předmět: Citovat

K mechanickému provedení ukazatele ladění pod stupnicí Talismana:
Hřídelka ladicího kondenzátoru je dutá, v tělese hřídelky je axiálně vrtnutá díra průměru asi 2,5 mm (nikdy jsem to neměřil!) do které se zepředu zasouvá čep ručičky ukazatele. podotýkám, že toto spojení není na závit, čep drží v díře hřídele dosti těsně aby se s ukazatelem dalo v díře otáčet a nastavit ho vzhledem ke stupnici, tj. když je kondenzátor zavřený, je ručička ukazatele vodorovně, kratší část ručičky je vlevo.
Za černým plechovým stínítkem stupnice je na hřídeli ladicího kondenzátoru nasazen bubínek, kolem něho lanko, které je napínáno pružinkou. Lanko směřuje dolů k hřídelce prostředního (ladicího) knoflíku, kolem té je omotáno 3x. Fotku detailu uchycení bohužel nemám, u všech Talismanů co jsem jich měl za ty roky v opravě byly tyhle mechanické díly kompletní a v pořádku. Chceš-li tu fotku, rozeberu nějakého Talismánka a ten detail vyfotím - napiš. Trochu je to vidět na přiložené fotce, ale není sundaná stupnice.



Talisman 308U (2).jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Talisman 308U (2).jpg
 Velikost:  165.45 kB
 Staženo:  130 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
cputakt



Založen: Nov 01, 2005
Příspěvky: 1234
Bydliště: Karvínsko

PříspěvekZaslal: út březen 11 2014, 10:54    Předmět: Citovat

Aha takže já to mám v té hřídelce zalomené a přes stínitko my čouhá asi zybtek rafiky od které jsou ulomené ramínka.Rafiku neseženu tak jsem ten drát jen pěkně srovnal nalakoval na bílo a přilepil na ten zbytek rafiky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cputakt



Založen: Nov 01, 2005
Příspěvky: 1234
Bydliště: Karvínsko

PříspěvekZaslal: út březen 11 2014, 13:24    Předmět: Citovat

Opravdu má být rafika vodorovně když je kondenzátor zavřený? Já co jsem ho koupil měl rafiku svisle a i stupnice začínají svisle podle mě má být rafika svisle a ne vodorovně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Franta



Založen: Aug 23, 2012
Příspěvky: 181
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: st březen 12 2014, 11:14    Předmět: Citovat

Cputakt - máš pravdu, moje mýlka!!! Při ZAVŘENÉM ladicím kondenzátoru má být ručička ukazatele svisle, její kratší část nahoře a natáčí se k levé části stupnice, delší část ručičky dole a natáčí se k pravé části stupnice. Viz foto.


T308U stupnice.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  T308U stupnice.jpg
 Velikost:  180.9 kB
 Staženo:  59 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9679
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: ne březen 16 2014, 9:46    Předmět: Citovat

Může se hodit, koncová pentoda do Talismana ale i jiné elky:
http://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=19309

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JanikPetr



Založen: Oct 18, 2007
Příspěvky: 102
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: st duben 09 2014, 21:46    Předmět: Citovat

Rovněž renovuji jednoho TALISMANA.Po důkladném vyčištění proměření síťové části,všech odporů a výměně všech vazebních
a blokovacích svitkových kondenzátorů rádio hraje.Nejdou jen dlouhé vlny.Přez den ani ťuk a večer jedna slabá zahr.stanice.
Bylo již v ČR ukončeno vysílání na dlouhých vlnách,nebo je v rádiu nějaká chyba ve vstupní části?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9679
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: čt duben 10 2014, 5:04    Předmět: Citovat

Minulý týden AM/LW Topolná 270 kHz ještě vyhrávala v plné síle indikátoru tuneru Sony.
_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Franta



Založen: Aug 23, 2012
Příspěvky: 181
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt duben 10 2014, 11:30    Předmět: Citovat

K vysílání programu Radiožurnál na vysílači Topolná - 270 kHz pár informací pro zájemce: vysílač byl uveden do provozu v únoru 1952, tehdy ještě na frekvenci 272 kHz s výkonem 1500 kW do dvou anténních stožárů o výšce každý 270m. Na podzim 1990 byla na základě úmluvy Mezinárodní telekomunikační unize změněna vysílací frekvence na 270 kHz (1111 m). V r. 1994 byl vysílací výkon snížen na 750 kW a r. 2002 až na 650 kW.
V listopadu 2013 se rozhodl ředitel ČRo Duhan, že od 28. února úplně zastaví vysílání Radiožirnálu na DV 270 kHz, tedy vysílač se měl úplně odmlčet.
Díky cílené intervenci se podařilo toto rozhodnutí anulovat, nicméně ředitel ČRo Duhan nařídil od 1. března t.r. další snížení výkonu vysílače na směšných 50 kW (!!!!!). Proto signál Topolné není dobře slyšitelný ve vzdálenějších oblastech Česka, v zahraničí už vůbec ne. Ještě s výkonem 650 kW bylo možné DV Topolnou přijímat na autorádio např. v Itálii u Ancony, v Nice (Francie), na dálnici u Amsterodamu nebo u Berlína.
Tolik stručné technické údaje.
Po znížení výkonu na 50 kW je příjem DV z Topolné ve vzdálenějších městech na území ČR od cca 100 km silně zarušený díky rušení ze sítě (spínané zdroje) popř. z elektrických trakcí MHD apod. Prováděli jsme vlastní průzkum příjmových podmínek, kupodivu se podařilo na doboru venkovní anténu docela srozumitelně přijímat Topolnou v poloze kolem 650 m. nadm. výšky (mimo město!!!) v okolí K. Varů. Zatím se vysílá na původní technologii dvou vysílačů Tesla DRV 750, které jsou schopny okamžitě vyjet na původní výkon. Ovšem aby to už nebylo možné, nařídil Duhan zakoupit v zahraničí (asi USA) nový vysílač 50 kW a původní technologii definitivně zrušit. K tomu by mělo dojít během tohoto léta.
Závěry si každý udělejte sám. Ještě snad pár fotek...



Topolná-pata jižního stožáru.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Topolná-pata jižního stožáru.jpg
 Velikost:  102.54 kB
 Staženo:  83 krát


Topolná-napájecí vedení.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Topolná-napájecí vedení.jpg
 Velikost:  172.57 kB
 Staženo:  63 krát


Topolná-budova vysílače.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Topolná-budova vysílače.jpg
 Velikost:  114.23 kB
 Staženo:  82 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Další
Strana 10 z 13

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund