Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Thomson 32WM402, ETC210, po náběhu VN konec (vyřešeno)

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
macman



Založen: Jul 18, 2009
Příspěvky: 86
Bydliště: Kochánky

PříspěvekZaslal: po leden 30 2012, 14:54    Předmět: Thomson 32WM402, ETC210, po náběhu VN konec (vyřešeno) Citovat

Zdravím vespolek..
Dostala se mi do ruky mrtvá TV.. Pa zapnutí je slyšet demagnetizace, náběh VN trafa a pak spadně zdroj.. Celé se to opakuje donekonečna..

Behem nabíhání 4x (2x) blikne kontrolka (předpokládám že se mi snaží naznačit chybu 22???)
Pokud postupuji správně.. co znamená chyba 22??
googluju, prolejzám.. sposuta chyb popsána, ale po chybě 22 ani slechu..
Nemáte někdo SM???

Děkuji

Takže první EDIT:

našel jsem na netu SM (byl jsem zpočátku slepej) a kod chyby 22 neexistuje...

Takže TV dělá blik-blik pauza blik-blik pauza blik-blik pauza blik-blik

Chby 22 to ale není.. Sad Co to tedy je???


Naposledy upravil macman dne po leden 30 2012, 19:58, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cabernet



Založen: Nov 26, 2005
Příspěvky: 2784

PříspěvekZaslal: po leden 30 2012, 17:54    Předmět: Citovat

Pre zaciatok rada, tie chybove kody niekedy nemusia mat nic spolocne s danou zavadou, dokonca by som povedal, ze zavazdaju opravara.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12444

PříspěvekZaslal: po leden 30 2012, 18:02    Předmět: Citovat

Už se to řešilo i na Bastlírně tady. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
macman



Založen: Jul 18, 2009
Příspěvky: 86
Bydliště: Kochánky

PříspěvekZaslal: po leden 30 2012, 18:33    Předmět: Citovat

Díky za tip.. opravdu chyba 22 neexistuje...

Ovšem pro amatéry typu já a dalších x, kteří na netu hledají chybu 22, tak hlášení 22 znamená, že televize je v startup režimu...

Takže když jsem si konečně počkal až televize pochopí, že se nenastartuje.. Tak konečně mi darovala opravdový kód chyby 45..

Prosím tedy o překlad do netelevizního jazyka, co znamená "FLS bit problem on safety circuits of TDA9330" respektive co je to FLS.. Smile

P.S.: (OT) než mě pošlete do správných míst s tím, že ať se nehrabu v TV, pokud TV nerozumím, tak opravdu nechci po nikom aby mě vedl za ručičku co mám kde vyměnit a tak.. Snažím se danou věc pochopit a k opravě/demolici této TV přispět vlastními silami... Spíše potřebuji někdy nakopnout správným směrem...

Bohužel trpím nějakou úchylkou, že pokud vím že něco nefunguje, tak mě zajímá proč a mám to nutkání opravit i když vlastně tu věc ani nijak moc nepotřebuju.. Smile (/OT)

Zatím začnu tím, že jdu kontrolovat kondíky CL031, CL035, CL036..

macman


EDIT: CL031 - studeňák jak kráva.. Předtím jsem desku celou prohlížel a přehlídl.. Jdu ho pro jistotu přeměřit, zda mu to neublížilo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12444

PříspěvekZaslal: po leden 30 2012, 18:58    Předmět: Citovat

Zmíněný chybový kód 45 jen říká, že obvod TDA9330 na pinu 5 (FLASH > FLS) dostal poruchový signál (úroveň H) od ochraných obvodů, kterých je několik a jsou odděleny součtovými diodami. Viz schema. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cabernet



Založen: Nov 26, 2005
Příspěvky: 2784

PříspěvekZaslal: po leden 30 2012, 19:13    Předmět: Citovat

Takže když jsem si konečně počkal až televize pochopí, že se nenastartuje..
- tomuto som nepochopil. Ako si TV donutil nastartovat?
Tiez popritom nezabudaj, ze je to len ubohy Thomson.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
macman



Založen: Jul 18, 2009
Příspěvky: 86
Bydliště: Kochánky

PříspěvekZaslal: po leden 30 2012, 19:58    Předmět: Citovat

Nedonutil jsem televizi nastartovat.. to jsi mne špatně pochopil...

Já jsem očekával, že v případě nezdaru se mi snaží sdělit kod chyby.. Jenže nenapadlo mne, že televize se pokusí 3x nastartovat než teprve uvede chybový kod..

Takže ty dvojbliky byla jen informace o tom, že se startuje..

Kondík proměřen (sice nedostatečně, protože nedokáži na měřáku odhalit svod při vyšším napětí) a kapacita OK.. Studeňák opraven, televize běží a funguje... takže nastává čas testů, zda nepřijde s něčím novým...¨

Jinak velké zklamání z kvality obrazu.. konvergence a celkově seřízení obrazu je fuj fuj...

Moc děkuji z aasistenci... Smile

ZCELA OFFTOPIC:

I když ohledně obrazu jsem trochu psychopat.. Minulý týden mne v elektroworldu málem "vyvedli", když jsem asistoval při výběru televize.. Nějak v poslední době se mi obrazy na TV nezdají.. Buď černá není černá, pokud černá je černá, tak zase bílá není bílá.. Když všechno vypadá relativně dobře, tak přijde rychlá scéna a místo plynulého překreslení přijde překostkování... Když už všechno se zdá být OK, tak si nechám z jejich promo HD přepnout na SD a tam dávají kostkovanou.. Sad Samozřejmě se jednalo o nižší cenovou hladinu TV.. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12444

PříspěvekZaslal: po leden 30 2012, 21:22    Předmět: Citovat

Snad jednou ti, kterým jsi asistoval při výběru, pochopí, že jsi měl pravdu.
Dnes je hodně těch, kteří vystřídali zašuměný a zaduchovaný analog za digitál a kochají se "čistotou" obrazu. Těm pojem černá a bílá moc neříká. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: st březen 12 2014, 22:12    Předmět: Citovat

A ja som prednedávnom spustil na nejakom 110cm alebo 102cm, už neviem, Samsungu, SD záznam zo settopboxu a čumel som na ten obraz. Doba pokročila.

Ohľadne Thomsona, mám na stole niečo veľmi podobné, akurát som nezaznamenal nábeh VN. Nenechal som to vyblikávať, rovno som sa do toho pustil. Tiež stuďák na zmieňovanom krabičáku. Zmeral som ho, tvári sa zdravo, ale zlikvidoval DL030 (DTV1500MFP). Mohlo by to byť všetko, alebo mám ešte popátrať, popr. počítať i s procesorom? Diódu musím objednať. Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: čt březen 20 2014, 23:00    Předmět: Citovat

Vymenená dióda, ešte treba mosfet a bude to. Na skúšku som osadil BUZ90, celkom drží. Samozrejme ho tam nenechám. Ale, kto tento prístroj poznáte, akú to má kvalitu obrazu? Ten môj, keď ide živé vysielanie, vcelku v pohode, ale keď dám menu u settopboxu, písmená sú lemované obrysmi a celkovo to vyzerá ako duchovia za čias analógu alebo ako keď som kedysi dožívajúci Bajkal preostril keramikou na koncovom tranzistore na hrdle obrazovky, tedy od emitora ku kostre. A tiež tie písmená nejak podivne blikocú. Je to vlastnosť, alebo ďalšia závada? Hlavné elyty v zdroji som pomeral, v poriadku.
Vopred dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: po duben 07 2014, 20:22    Předmět: Citovat

Ešte raz sa opýtam, možno niekomu niečo napadne. Písmená sú čiastočne rozpité a ostré prechody sú lemované akoby prekmitmi. V režime CVBS to je des-bes, menu settopboxu priam "blikoce". Je to závada, alebo THOMSON proste zbabrali signálovú cestu a môžem to len zmierniť vhodnými RC členmi? Než čumieť na toto, radšej ho zahodím.
Vopred dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7937
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: út duben 08 2014, 5:53    Předmět: Citovat

Projevuje se to i po snížení jasu TV?
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12444

PříspěvekZaslal: út duben 08 2014, 7:14    Předmět: Citovat

Duvsan napsal(a):
...alebo THOMSON proste zbabrali signálovú cestu,... radšej ho zahodím...

A co říkáš na 11.9. nebo MH370? Wink
A co takhle se podívat osciloskopem na zkušební signál?
Jinak si kup tu HD placku a máš pokoj. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: út duben 08 2014, 20:16    Předmět: Citovat

Priznávam že neviem, o čom točíš. Snáď nie o tom zmiznutom lietadle?

Po stiahnutí kontrastu sa písmená jakž-takž urozumnia, ale musím ho stiahnuť dosť nízko. Hold, obrazovka je uťahaná. Živý obraz by sa ešte dal, len mi vadia tie obrysy (prekmity). Zmiernia sa po stiahnutí ostrosti, ale tým klesne i brilantnosť obrazu. Prekmity nemajú farebný nádych, takže problém sa týka všetkých troch farb. zložiek.
Asi mi iné neostáva, pustím do toho signál far. pásov a zapnem osciloskop.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund