Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

BM 366
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
bertik



Založen: Apr 27, 2013
Příspěvky: 202

PříspěvekZaslal: po prosinec 16 2013, 9:40    Předmět: BM 366 Citovat

Zdravím zdejší osazenstvo slující perfektními znalostmi všeho,co se týče starých měřáků. Z nudy jsem zapnul po letech měřák a bohužel nejde. Proměřil jsem snad vše včetně zdrojové části. Pouze jeden kondík zvaný hovňák 220K/400V byl vadný a celý rozpraskaný. Dal jsem tam tedy jinej,stejně měřák nejde. Ve vnitřku to vypadá jako nové,krom kapacitních trimrů,ty jsou v háji,protože mají stříbrné polepy úplně černé,tudíž jsou skoro bez kapacity. To bude ten problém. I kdybych je doma našel,což asi ano,tak bych je stejně asi neměnil,protože jsou doslova přinýtované a tak by to bylo strašně pracné. Napadlomně,jestli by nešli nějakým způsobem zrenovovat. To černé stříbro nějak očistit a zkusit to něčím natřít,třeba stříbřenkou. Já ji sice doma nemám,šla by asi koupit, no zkusit to můžu na jiném,který najdu doma a poměřit kapacitu jestli to bude chodit. Jakej je Váš názor?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4043

PříspěvekZaslal: po prosinec 16 2013, 10:43    Předmět: Citovat

Nevím, proč by oxid na povrchu měl změnit kapacitu. Leda nějaký sběrač by mohl ztratit kontakt, ale určitě bych je ničím nelakoval!
_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirkati



Založen: May 21, 2008
Příspěvky: 1413
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

PříspěvekZaslal: po prosinec 16 2013, 10:49    Předmět: Citovat

Ty mi snad koukáš do ham shacku. Před chviličkou jsem čistil podobný trimr. Používám na to štěteček ze skleněných vláken na škrábání tuše na pauzáku. A teď s ním zrovna "leštím" závity na proměnné cívce vinuté postříbřeným páskem. Chci spáchat ještě jeden LC transmatch specielně k vertikálu, který budu asi tvořit na jaře a ta cívka bude potřeba.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bertik



Založen: Apr 27, 2013
Příspěvky: 202

PříspěvekZaslal: po prosinec 16 2013, 11:24    Předmět: Citovat

Tak jsem zkusil škrábnout šroubovákem na ten polep,a zjistil jsem,že tam to stříbro je,je jenom zoxidované. Měřák ale stále nejde,netuším jaká napětí mají být na lampách,myslím velikostně. Jinak jsem přeměřil všechny odpory,jsou OK. Taky jsem zkusil dát novou 6F32, bohužel 6CC31 jsem doma nenašel. Usměrňovačka je OK. Poraďte kam se mám ještě mrknout. Zkusil jsem i vlastní měřáček,je taky OK. Dal jsem i jinej přepinač L C,starej mně docela dost přechodový odpor,jenom že vše zatím bez /spěchu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4043

PříspěvekZaslal: po prosinec 16 2013, 11:42    Předmět: Citovat

Začal bych schématem. Pak už asi víš jak postupovat. (na Tanye je toho jen o malinko víc).


BM366.pdf
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  BM366.pdf
 Velikost:  156.99 kB
 Staženo:  224 krát


_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
telman



Založen: Sep 28, 2005
Příspěvky: 87
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po prosinec 16 2013, 12:45    Předmět: Citovat

Ja som mal problém s prerušeným vinutím cievky v jednom z hrnčekových jadier, našťastie to bolo na konci. Prejavovalo sa to samozrejme tak, že nefungoval jeden z rozsahov. Cievky sú vinuté dosť tenkým drôtom a po tých rokoch môže niečo "odhniť".
Oplatí sa skontrolovať všetky cievky ohmmetrom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bertik



Založen: Apr 27, 2013
Příspěvky: 202

PříspěvekZaslal: po prosinec 16 2013, 13:04    Předmět: Citovat

Tak zdravím všechny zainteresované borce. Jedna dobrá zpráva. Měření indukčnosti už je OK. Trochu jsem pročistil přepinač a už to chodí,ale jenom měření indukčností. Pčekontrolováno druhým měřičem indukčností. Mám od Zajíce čítač a doplněk na měření kapacit a indukčností. Měřil jsem takovou velikou cívku a naměřil na Bmku 600mikroHenri a na zajícimetru 596. Ale bohužel kapacity stále nic. Jinak schema jsem si stáhnul,nemám ale tiskárnu a tak stále lítám po schodech jako obrazek_cenzura. Sem tam si něco namaluju,ale celé schema je pakárna.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bertik



Založen: Apr 27, 2013
Příspěvky: 202

PříspěvekZaslal: út prosinec 17 2013, 11:27    Předmět: Citovat

Tak už to zase nemaká. Sakra,vždyť jsem s tím nic nedělal,včera jsem šel jako každé pondělí do hospody na pár pivek. Dnes jsem opět zapnul a nic. Našel jsem tam ještě jeden hovňák,byl totálně v pytli,dal jsem novej kondík a tím jsem tomu asi pomohl. Už nevím co bych měl změřit,cívky Ok odpory OK tak už jedině ta 6CC31. Tu ale nemám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bertik



Založen: Apr 27, 2013
Příspěvky: 202

PříspěvekZaslal: út prosinec 17 2013, 15:15    Předmět: Citovat

Konečně to zase trochu chodí.Dolonce i kondy to měří,ale ne na všech rozsahách. Já si snad to schema budu muset namalovat abych nemusel furt lítat nahoru po schodech ke compu. Jinak už mně nic nenapadá. Není to nijak složitý zařízení,ale chová se docela záludně. Snad Vás někoho něco ještě napadne naco se zaměřit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Soemtron



Založen: Jun 23, 2013
Příspěvky: 1085
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: út prosinec 17 2013, 16:26    Předmět: Citovat

Bych napsal Ježíškovi o tiskárnu. Pravidla
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bertik



Založen: Apr 27, 2013
Příspěvky: 202

PříspěvekZaslal: út prosinec 17 2013, 19:04    Předmět: Citovat

Další zpráva o přístroji. Při měření kapacit chodí rozsahy 2.3.4. a 5nejde. Při měření indukčností chodí 2a4, 5,3,1 nejdou. Tak jdu zase studovat schema,jinak taky čekám na rady od Vás,znalejších.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3698
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út prosinec 17 2013, 20:36    Předmět: Citovat

Pokud některé rozsahy chodí a jiné ne, vidím to na přepínače nebo kontakty v kapacitních trimrech. Když vyloučím přerušené cívky, jsou ostatní části obvodů společné pro všechny rozsahy. Nejprve rozchodit oscilátor 6F32 na všech rozsazích a pak teprve kontrolovat samotné měření. Jinak, ruská 6ž1P je lepší než 6F32 a dost často pomáhá, když 6F32 špatně kmitá atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bertik



Založen: Apr 27, 2013
Příspěvky: 202

PříspěvekZaslal: st prosinec 18 2013, 8:07    Předmět: Citovat

Pane Tajovský,děkuju za ozvání se. Dnes jsem čilej už od rána. Zjistil jsem následující,oscilátor s 6F32 kmitá na všech rozsazích. Stačilo jenom volně navázat čítač a zjistil jsem následující
rozsah 1-1277-3645KHz
2-626-1461 KHz
3-220-698KHz
4-688-216KHz
5-22-69KHz
Tak nevím,jestli ty údaje stačí k rozpoznání kde je asi závada. jedině by snad připadal v úvahu vlastní přepinač,kterej je docela dost zoxidovaný, ale na straně kde je vidět jsem ho proměřil a tam se to zdá v pořádku. Na nižší patro není vůbec možno se dostat a vyndat ven se mně hovůbec nechce. Je to strašně prodrátovaný. Bohužel nemám momentálně žádný čistící přípravek jako je kontox nebo kontaktol. Musím dojít něco koupit,už mi to doma schází docela dlouho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bertik



Založen: Apr 27, 2013
Příspěvky: 202

PříspěvekZaslal: čt prosinec 19 2013, 7:36    Předmět: Citovat

Tak po skoro celodenním pátrání jsem nedospěl kničemu novému. Přístroj asi složím a odložím. Sice mně to štve,protože jen velmi nerad odcházím od něčeho nedodělaného,ale už na to nemám čas. Taky C1-104 je zatím odstaven. Jsou teď nějaké jiné práce na obzoru,dle manželky důležitější. Tak ji asi poslechnu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3698
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá prosinec 20 2013, 1:39    Předmět: Citovat

Ty frekvence jsou v pořádku. Pokud oscilátor kmitá spolehlivě na všech rozsazích, tak už to snad ani přepínačem nemůže být, protože napětí na detektor se vede jak pro měření indukčnosti, tak pro měření kapacit přímo bez přepínání. Nejspíš bych se osciloskopem a sondou 1:10 podíval na g1 obou půlek 6CC31, i když dojde k mírnému rozladění. Měl byste tam zjistit rezonanci a pak, jestli se vyhodnocuje na měřidle. Taky poteciometr R8, jestli má v pořádku kontakt jezdce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.30 sekund