Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pomalé kopírování z NASu

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Pavel85



Založen: Sep 01, 2005
Příspěvky: 183

PříspěvekZaslal: pá prosinec 13 2013, 16:41    Předmět: Pomalé kopírování z NASu Citovat

Zdravím všechny
Mám doma Gigovou síť ve které je připojen NAS D-link DNS 320.
Problém je v rychlosti kopírování z NASu do PC. Pokud kopíruji na NAS, jede to podle TC cca 23MB, ale pokud kopíruju opačně, jede to pouze 7-8MB. Zkoušel jsem spojit nas i PC napřímo a je to stejné. Nevíte někdo, kde by mohl být zakopaný pes?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8996
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: pá prosinec 13 2013, 17:11    Předmět: Citovat

Čekal bych to spíš opačně. Co říkají v manuálu o přenosové rychlosti? Některý starý NASy mají tak pomalý procesory, že z nich moc nevymáčkneš. Mám starší WDčko a to mi dělalo něco podobnýho, ale jen když bylo na 100 Mb síti, na 1 Gb se to upravilo. Zajímavý ovšem je, že prakticky to zdaleka nedosahuje ani čtvrtiny přenosové rychlosti 100 Mb sítě, ale aby to jelo alespoň tak, musí být připojenej na 1 Gb.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4247
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: pá prosinec 13 2013, 19:42    Předmět: Citovat

slyšel jsem , že je to lepší přes FTP než přes sambu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8996
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: pá prosinec 13 2013, 19:50    Předmět: Citovat

Určitě, ale není to tak pohodlný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Jiri_REZEK



Založen: Mar 02, 2007
Příspěvky: 165
Bydliště: Ostrava-Výškovice

PříspěvekZaslal: pá prosinec 13 2013, 19:56    Předmět: Citovat

Minulej měsíc Jsem si také doma spáchal komplet zasítování.
Všechny komponenty Giga,ale vše Mě ukazovalo,že jedu pouze 100MB/s.
Čmuchal Jsem po různých Forech,abych se dobil informacema.
Takže se v první řadě koukni jestli máš veškeré káble správně překroucené-přehozené.Nééé tzv. 1:1 !!! Je to fakt dost důležité. Pak ještě pokud máš na zdi zásuvky pro LAN,tak při koupi se koukni jestli uvnitř na PCB v té zásuvce je udělaná ze spojů cívka.
Já právě nad těmahle blbinkama ztratil asi tejden,nrž Jsem dostal radu od Kolegy.
Pokud Ti to nebude zatěžko,koukni se na Můj WEB a pak se nějak i vyjádří:
www.amiga-exa.cz ( Servis EXA ). Popis WEBu je v liště " O Nás ".
Snad Ti právě tahle rada pomůže,aby Ti z toho nerupla cévka,jako málem Mě...Haha.

_________________
EXA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Pavel85



Založen: Sep 01, 2005
Příspěvky: 183

PříspěvekZaslal: pá prosinec 13 2013, 20:29    Předmět: Citovat

ad FTP - cová se to stejně

A k těm kabelům, mělo by to vše být správně. Zásuvky nepoužívám a jak NAS tak NTB připojený kabelem indikuje rychlost 1Gb/s. Je mi prostě divné, že zápis jede třikrát rychleji než čtení.

Nastíním trochu svoji síť.

Připojení k netu je ADSL přes modem ZYXEL. Ten slouží i jako DHCP server. Z něj vede keble přímo do Gigového svitche ve kterém je připojen NAS a ještě PC ( tomá ale jen 100Mb/s síťovku)
Tohle je v dolním patře.
Do horního patra vede zase kabel, který je připojen do Wi-Fi routeru ASUS.
Do tohoto routeru jsou kabelem připojeny další zařízení (TV,BR player - ty ale umí jen 100Mb/s) a na Wi-Fi se připojují NTB a Mobily s Androidem.


Kdyby byl problém s kabelem,myslím, že i zápis by byl pomalý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jiri_REZEK



Založen: Mar 02, 2007
Příspěvky: 165
Bydliště: Ostrava-Výškovice

PříspěvekZaslal: pá prosinec 13 2013, 21:29    Předmět: Citovat

Nastíním Ti to podle Sebe:
Mám tedy Router,kde každému zařízení tedy každé i každé MAC adrese zadávám prioritu,taktéž i pro každou další položku,která je ku příkladu v NASu.
Ještě asi tohle,jak si jistě si i přečetl na Mém WEBu,že ještě předtím Jsem používat NAS-DS207,kde je pouze jeden CPU a malá RAMka.Načtení stránky trvalo někdy i 20 sekund...Ufff !
Tak proto Jsem koupil NAS DS713+,kde jsou dva CPU a RAM až 4GB. No prostě to nyní lítá a Já Jsem spokojenej.A jak píšu,jede Mě to přímo z kvartýru a navíc nemusím NIKOMU platit Hosting.
Také Ti to může brzdit i to ADSL...nevím-snad,nikdy Jsem ho Já osobně neměl možnost používat.
Skus ještě pročmuchat nějaké Fora a poptej se na podobnej problém.
Ale každopádně Ti přeji pevné nervy v dalším laborování !!!

_________________
EXA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Pavel85



Založen: Sep 01, 2005
Příspěvky: 183

PříspěvekZaslal: pá prosinec 13 2013, 21:41    Předmět: Citovat

ADSL to určitě nebrzdí, to je úplně mimo. Problém je pouze při čtení z NASu přes SAMBU nebo FTP.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Nika



Založen: Feb 17, 2008
Příspěvky: 199
Bydliště: Dačice

PříspěvekZaslal: pá prosinec 13 2013, 23:16    Předmět: Citovat

Pavel85 napsal(a):
Zdravím všechny
Mám doma Gigovou síť ve které je připojen NAS D-link DNS 320.
Problém je v rychlosti kopírování z NASu do PC. Pokud kopíruji na NAS, jede to podle TC cca 23MB, ale pokud kopíruju opačně, jede to pouze 7-8MB. Zkoušel jsem spojit nas i PC napřímo a je to stejné. Nevíte někdo, kde by mohl být zakopaný pes?

Nemáš nastavené Jumbo frames? Pokud ano, zkus je na DNS disablovat a MTU nastav na 1500.
A další tip je toto:
"If you’re using AFP, you can delete “-advertise_ssh” option in /etc/netatalk/afpd.conf
This option causes heavy load on server, and is not recommanded. But it is enabled by default in DNS-320.
Now I can get 20-25MB/s read by using afpd, I can only get 5MB/s before. You can see the detail in my post : http://fduo.org/solved-dns-320-low-speed/ (Chinese only)
Samba is still slow, I can’t get more than 5MB/s."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Pavel85



Založen: Sep 01, 2005
Příspěvky: 183

PříspěvekZaslal: pá prosinec 13 2013, 23:58    Předmět: Citovat

Tak tohle už je na mne asi moc. Přímo v nastavení to nikde není a v linuxu se hrabat neumím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Reilys



Založen: Dec 02, 2009
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: pá prosinec 20 2013, 13:07    Předmět: Citovat

Píšete že máte 1G síť a máte v PC 100/10 síťovku. To není pak 1G síť. Já to teď totiž taky řeším na NTB. Mám tam naštěstí USB 3.0 tak do něj mám objednaný adapter USB 3.0/RJ45 1G. Jinak na mém NAS ZyXEL NSA310 mám přenosové rychlosti aktuálně asi 11Mb/s (100/10). Do PC přes adaptér USB/SATA2 jsem měl 22Mb/s, USB/IDE 36Mb/s. Tak jsem zvědavý jak pomůže ta USB 3.0/1G. Ještě samozřejmě hraje roli použitý disk.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pavel85



Založen: Sep 01, 2005
Příspěvky: 183

PříspěvekZaslal: pá prosinec 20 2013, 16:06    Předmět: Citovat

V PC v dílně mám pouze 100Mb kartu, ale v NTB mám 1Gb síťovku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund