Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Plazma Panasonic TX-P37X20E, chyba 4
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7087
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: út duben 02 2013, 9:23    Předmět: Citovat

vaseka napsal(a):
...mám tu tyhle telky 3 ... tudíž mám vadné obě
A tu druhou výkonovou desku jsi měřil?
Provedl jsi všechna měření popsaná v tomhle vláknu???
Původně měl Olda007 taky jenom TNPA5072, a pak stačilo oměřit tu druhou desku...

Alespoň ti to dává možnost vypájet z jedné telky některé součástky pro tu druhou.

_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
vaseka



Založen: Sep 06, 2007
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: st duben 03 2013, 23:53    Předmět: Citovat

Zdravím,obě výkonové desky ve všech 3 kusech KO,naprosto stejné tranzistory proraženy.Na TNPA5066 je 7vadných a na TNPA5072 4 vadné.Jen je otázka,jestli si zdroj nežije vlastním životem.Při pokusu o start je tam 190V,co následuje potom ???Investice 6000kč do desek,pak jedno drahý zapnutí???Za 10000kč se zdrojem skoro jistota.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7087
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: čt duben 04 2013, 8:00    Předmět: Citovat

TNPA5066 je z jiného modelu...
Jestli je chceš prohnat krumpáčem, nemám jak ti v tom zabránit.
Kdyby takhle uvažovali opraváři CRT v 90. letech na, tak by byli, o deset let dříve, o hladu jako teď.

Smím znát přesná poziční, typová a skladová čísla všech součástek, které jsi identifikoval jako vadné???

Celkově zastávám názor, že pokud to prostorové možnosti dovolují, je dobré mít všechny součástky a desky, které zbyly z oprav, uložené jako zdroj součástek pro budoucí opravy.

_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
segal



Založen: Mar 24, 2013
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: čt duben 04 2013, 17:48    Předmět: Citovat

Zdravím chlapi,

zanecháme zbytečných nikam nevedoucích komentářů a podíváme se na to. Kdo neví, jak mají správně vypadat skenové a sustainové pulsy u plazmové technologie, nemusí dál číst.

1) Pečlivě ohmicky oměřte veškeré výkonové tranzistory na obou deskách (to nemusím už znovu blíže rozvádět)

2) Pečlivě ohmicky oměřte výstupní piny integrovaných obvodů, které se nachází v buzení zničených tranzistorů proti korektní zemi (ne vždy jsou zeměny klasickou zemí). Také ohmicky ověřte dvojité tranzistory v budící části.

3) Vadné komponenty vyměňte.

4) Před prvním zapnutím odpojte napájecí kabely ve větvi Vsus od obou desek a poté ověřte správnost napěťové úrovně Vsus.

5) Napájení Vsus opět připojte a odpojte veškeré pásky panelu od
SM-PCB. Tímto odlehčíte veškeré výkonové obvody od zátěže. Nyní je možné TV zapnout a oměřit korektnost skenového pulsu, aniž by TV vypínala a zároveň zjistit zdali mu chybí něco, co by mohlo zapříčiňovat zničení tranzistorů. Měření je dobré provést co nejrychleji a předejít tak dalšímu zničení tranzistorů v případě, že jsou např. některé špatně vybuzené (zjištěno při měření tvaru kompletního skenového pulsu).
Je šance, že při odpojené zátěži nějaký čas vydrží.

6) Pokud je skenový puls OK, TV poběží. Připojte zpět pásky panelu.

7) Pokud je nalezena v některé části pulsu chyba, je nutné prověřit obvod, který chybnou část způsobuje.

V neposlední řadě je důležitá i určitá dávka zkušeností. Jinak je to dost nahovno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7087
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: po duben 08 2013, 13:39    Předmět: Citovat

Ta podmínka se znalostí správných průběhu je nesplnitelná pro naprostou většinu televizních opravářů, pokud si nevezmou osciloskop a neoměří si je na zdravé plazmě.

Máš to sepsané moc hezky.
Jen bych doplnil, že někde mezi bodem 3) a 4) je potřeba zkontrolovat také funkčnost jednotlivých součástek (optronů, tranzistorů, atd.), jak už jsem psal. Některé polovodiče nemusí odejít jen do zkratu, ale také mohou být jen přerušené.
V bodech 1) a 2) už evidentně vadné součástky odpajujeme, i když ještě nemáme náhradní pro bod 3).

Ad bod 5) ta šance je dost malá, existují takové jevy jako je větvový zkrat H-můstku.

A ty poslední dvě věty se mi líbí. Nebude ti vadit, když je budu používat jako citát???

_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
segal



Založen: Mar 24, 2013
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: po duben 08 2013, 17:23    Předmět: Citovat

Však já dobře vím, že kromě mě nebo tebe to beztak nikdo neopraví.

Jojo, takový větvový zkraty znám, hlavně když jdu kolikrát z hospody.. Smile

Jsem také basník, ale vyjímečně ti dovolím používat moje verše. Ale pouze tobě.

A nech prosím také ty lidi opravovat. Nemůžeš je pořád strašit větvema. Smile....To bychom toho moc neopravili.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kuba27



Založen: Jul 30, 2004
Příspěvky: 40
Bydliště: Ruda nad Moravou

PříspěvekZaslal: čt listopad 21 2013, 8:53    Předmět: Citovat

Mám podobný problém na toto téma. TV hlásí chybu 4. shledána vadná deska SC : Q661, Q402, Q421, D451, D481. Na desce SS nenaměřen žádný vadný polovodič. CRT jsem taktéž jako předchozí kolega opravil hodně ale toto zatím moje druhá. Prosím jestli mám zkotrolovat ješte neco na SM nebo naSS abych až koupím novou desku ji znovu neodpálil. Tv je schopná na scart po odpojení všeho z A boardu hrát. Děkuji za odpověď Kuba27
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7087
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: čt listopad 21 2013, 10:15    Předmět: Citovat

Uveď prosím, přesný model.

Zkusil bych ty vadné součástky povyměňovat. Když se zadaří, vyjde to levněji, než celá nová deska.

V blízkosti signálového konektoru na SC a na SS máš podle schématu teoreticky možnost zablokovat hlášení o chybovém stavu. Když pak nahradíš přívod VSus zdrojem malého bezpečného napětí s proudovým omezením, měl bys mít možnost prohlédnout si budící pulzy. Žádné dva tranzistory, které logicky nesmí být zapnuty současně, nesmí dostávat současně pokyn k zapnutí.

Asi bude dobré odpojit přitom panel.

Myslím, že většinu rad už jsem v tomto vlákně napsal. Znovu si je pročti a případně se k nim vyjádři.
olda007 měl také vadný optron.

_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kuba27



Založen: Jul 30, 2004
Příspěvky: 40
Bydliště: Ruda nad Moravou

PříspěvekZaslal: pá prosinec 06 2013, 23:13    Předmět: Citovat

Omlouvám se za odmlčení, desku jsem raději objednal a začal jsem se tomu věnovat ažteď. tv se rozběhla, ale je tam horizontální vada v obraze. je možné že SM je také vadná?


Converted_004.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Converted_004.jpg
 Velikost:  290.63 kB
 Staženo:  168 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kuba27



Založen: Jul 30, 2004
Příspěvky: 40
Bydliště: Ruda nad Moravou

PříspěvekZaslal: pá prosinec 06 2013, 23:15    Předmět: Citovat

Ještě dodávám Panasonic TX-P37X20E, hlásilo chybu 4, vadná deska SC vyměněna.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kuba27



Založen: Jul 30, 2004
Příspěvky: 40
Bydliště: Ruda nad Moravou

PříspěvekZaslal: po prosinec 09 2013, 15:19    Předmět: Citovat

Prosím, najde se někdo, kdo by mi mohl poradit? Viz. foto.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7087
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: út prosinec 10 2013, 14:09    Předmět: Citovat

Zjisti si, kolik ta deska SM-PCB stojí. Mít možnost ji zkusit vyměnit, by byl nejrychlejší způsob jak podezření potvrdit nebo vyvrátit.

Všechny konektory a šroubky na které jsi sahal při výměně toho SC znovu překontroluj.

Podívej se do dokumentu: Panasonic_TC-P42X2_@5BSM@5D.pdf na stranu 66, konkrétně na sběrnicové odkazy 71 a 73,
případně na: Panasonic_TC-P42S2_@5BSM@5D.pdf na konektor SC46.
Tam jsou signály, které adresují ty přepínače před panelem.

Z té fotky pořádně nevidím, co se tam vlastně děje, vypadá to jako kdyby některé liché (nebo sudé) řádky byly zhasnuty, ale nevidím v tom pravidelnost.

_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kuba27



Založen: Jul 30, 2004
Příspěvky: 40
Bydliště: Ruda nad Moravou

PříspěvekZaslal: st prosinec 11 2013, 17:42    Předmět: Citovat

Takže vyřešeno. Kupodivu svérázným způsobem. Vše jsem překontroloval jak mi radil Habesan, nic zvláštního se nestal akorát vynechané řádky se pozměnily. Tak jsem pečlivě předělal - předpisově vycentroval ještě jednou konektory na SM. Bez výsledku. Pak mně napadlo totéž udělat za provozu a podle výsledků na displeji a podařilo se. Někdy jsem ten flexiprint musel natlačit uplně na jednu stranu. Podotýkám že při rozebírání nedošlo k páchání zádného násilí. A jak se tedy další stabilita těchto konektorů bude vyvíjet do budoucna je otázkou. Zdraví Kuba27
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jasmin



Založen: Dec 10, 2015
Příspěvky: 410

PříspěvekZaslal: po duben 18 2016, 19:32    Předmět: Citovat

S dovolením toto vlákno oživím.

Co je prosím za SMD diodu označenou jako 6506?
je na SC desce (TNPA5066)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund