Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Plazma Panasonic TH-42PX80EA, error 7

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Speder38



Založen: Apr 11, 2007
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: st květen 29 2013, 15:36    Předmět: Plazma Panasonic TH-42PX80EA, error 7 Citovat

Zdravím, snažím se opravit tuto plazmu, po připojení napájení začne pouze blikat červeně LED 7x. Zkusil jsem tedy podle servisního manuálu odpojit SC desku od desky A (konektor SC20) a připojil jsem napájení, televize zůstala zapnutá, zkontroloval jsem napětí:
VSUS(188V)
VSET(320V)
VAD(-149V)
VSCN(-5V)
Všechny napětí jsou správné podle servisního manuálu, tak jsem zkusil proměřit ještě napětí 5_VF_A, 5_VF_B, 15_VF a 16_VF.
Na obou napětích 5_VF_A a 5_VF_B jsem nenaměřil nic, o tyto napětí se starají stabilizátory IC16724 a IC16725, šel jsem tedy dál a ani napětí 15_VF, ze kterého jsou napájeny jsem nenaměřil, proto to vypadá že je problém v obvodu IC16772, nevím co je to za obvod asi nějakej DC/DC měnič, na vstupu má napětí v pořádku, na výstupu zkrat není, ale na těch 15V nedává, co myslíte nechal by se něčím nahradit, nebo kde ho sehnat?
Servisní manuál(PDF): http://goo.gl/4jnr3



schema.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  schema.png
 Velikost:  282.07 kB
 Staženo:  317 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KUBO



Založen: Oct 30, 2005
Příspěvky: 3758
Bydliště: VT SLOVAKIA

PříspěvekZaslal: st květen 29 2013, 16:13    Předmět: Citovat

Problém by som hľadal v zdroji. Asi ti chýba 15V. Napätie 16VF je vyrábané DC-DC meničom IC16791 a ten potrebuje napájanie 15V zo zdroja.
_________________
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Speder38



Založen: Apr 11, 2007
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: st květen 29 2013, 16:42    Předmět: Citovat

Napětí 15V na vstupu do DC/DC měniče IC16971 je v pořádku, a napětí 16V_F na výstupu je také v pořádku. Ono totiž to napětí 16V_F je oproti napětí VAD, které je -149V proti zemi, čili na těch 16V_F je oproti zemi -133V.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7070
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: čt květen 30 2013, 13:57    Předmět: Citovat

Speder38 napsal(a):
a napětí 16V_F na výstupu je také v pořádku.
Tak si to, prosím, uprav v úvodním dotazu. Hrozně to mate.

Zdá se, že 15V_F vzniká z 16V_F, pouhým úbytkem na diodě D16721.
Jaká napětí naměříš před ní a za ní ?
Jsou, nebo nejsou, napětí VF_GND a VAD, spojena přes diody D16670 a D16672 ???

Nepíšeš, zda jsi propískal výkonové polovodiče, jestli není některý zkratovaný.
Viz.: t=56327.

_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
segal



Založen: Mar 24, 2013
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: pá květen 31 2013, 17:33    Předmět: Citovat

Zdravím,
postupoval bych trošku jinak.
Nejprve bych oměřil na SU a SD deskách všechny výstupní piny (=cesty vedoucí ke konektoru pro FFC vodiče panelu) bufferů IC149... oproti "plovoucí" zemi (nikoliv oproti klasické zemi) ohmicky. Něco se určitě najde Smile.
Pokud bych nenalezl zkrat na výstupech těchto IC, pokusil bych se lokalizovat vadnou desku. Nevpomínám si detailně na tento model, ale pokud se nachází na SC desce malý nezapojený dvoupinový konektor, propojil bych tyto piny a zároveň bych odpojil kompletně včetně šroubů SU a SD desky od SC desky. Zjistil bych jestli TV stále vypíná do SOS7. Pokud ano věděl bych, že závada je na SC. Pokud ne, bylo by mi jasné, že závada je na SU nebo SD. V případě že se na SC tento konektor nenachází, je možné také zkusit postupně odpojovat SU a SD a lokalizovat závadu.
Pokud bych nalezl zkrat na výstupu některého z bufferů IC149... bylo by mi jasné, že to má některý z nich spočítané.
Potom bych ještě zkontroloval, zda v oblasti zkratu na výstupu IC není na panelu černá tečka nebo vypálený bod. Tímto bych navíc nalezl zkrat mezi elektrodami panelu a věděl bych, že kromě IC to má spočítané i panel a celou TV bych odvezl do sběrného dvora nebo Habesanovi na součástky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Speder38



Založen: Apr 11, 2007
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: so červen 01 2013, 17:37    Předmět: Citovat

Díky za rady, zkoušel jsem proměřit buffery IC149XX a u jednoho na desce SD je několik výstupů ve zkratu, na panelu nejsou žádné černé body viditelné. Zkusil jsem ještě odpájet dvojitou diodu D16820 aby to neskákalo do SOS7 a televize se zapne a naběhne i "obraz" :
v místě, kde je černá prouha jsou zkratované výstupy. Myslíte, že bude stačit výměna desky SD?



100_4274.jpg
 Komentář:
Obrázek upraven. Killroy

Stáhnout
 Soubor:  100_4274.jpg
 Velikost:  206.52 kB
 Staženo:  100 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Speder38



Založen: Apr 11, 2007
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: so červen 01 2013, 19:45    Předmět: Citovat

Tak jsem zkusil odpájet buffer IC14901 který měl na výstupu i na napájení zkrat a toto je výsledek:
Z toho usuzuju že by měla stačit výměna SD desky, ale nejde mi do hlavy ten vertikální pruh, že by byl opravdu vadný panel?



100_4278.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  100_4278.JPG
 Velikost:  275.16 kB
 Staženo:  116 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
segal



Založen: Mar 24, 2013
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: ne červen 02 2013, 11:37    Předmět: Citovat

Ano, IC je samozřejmě vadný, ale zkuste ještě opravdu pečlivě prohlídnout oblast panelu kde nesvítí řádky za vypnutého stavu TV, zdali opravdu není viditelný černý (i miniaturní) bod. Stává se, že pokud vznikne zkrat mezi elektrodami panelu, odejde i adresovací IC na spodních driverech panelu. Což by vysvětlovalo ten černý pruh. Tímto by byl samozřejmě panel na odpis a po případné výměně SD nebo bufferu na SD by došlo k jeho opětovnému zničení. A co se ještě týče toho vertikálního pruhu - zkontrolujte, zda není přehořelý ochranný napájecí odpor na C desce, v napájení adresovacího IC na panelu (popř. zda není zkrat v napájení IC.
Pokud si dobře pamatuji, tak zrovna modelová řada 80 byla problematická na zkraty v panelu. Ale jisté šance tu ještě jsou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7070
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: po červen 03 2013, 7:35    Předmět: Citovat

segal napsal(a):
Habesanovi na součástky.
To by mě zajímalo, kolik kilometrů bys při tom najel.

SC51 (malý nezapojený dvoupinový konektor) už také zmiňuji v dříve odkazovaném vlákně.
segal napsal(a):
přehořelý ochranný napájecí odpor
Takový ten zelený, viz. vlákno: t=57889

Ještě připomínám, že by bylo dobré přeměřit na zkrat jednotlivé vodiče příslušného řádkového FPC.
Jednak mezi sebou, a pak také proti SS-PCB.

_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Speder38



Založen: Apr 11, 2007
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: po červen 03 2013, 12:09    Předmět: Citovat

Tak po důkladném ohledání jsem našel dva černé body v místech kde se protínají vertikální a horizontální pruh, takže televize je na odpis, díky za rady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
segal



Založen: Mar 24, 2013
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: po červen 03 2013, 16:38    Předmět: Citovat

Jsem rád, že jsem pomohl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
trendy



Založen: May 24, 2013
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: pá srpen 02 2013, 7:58    Předmět: Citovat

Ahoj prosimtě máš ještě tu televizi mě by se hodila na ND. trendy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund