Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Panasonic TX29AD50F, chassis EURO-3H

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jony



Založen: Mar 07, 2007
Příspěvky: 74
Bydliště: Ujezd u Černé Hory

PříspěvekZaslal: st listopad 19 2008, 12:10    Předmět: Panasonic TX29AD50F, chassis EURO-3H Citovat

Mám tuto TV z ekodvoru. Měla vadný vertikál.Ten jsem opravil. TV funguje.
Můj problem je ovladač. Mám ho od jiného panasonic-u(asi euro-1) a s ním se nemohu
dostat do menu ladění. Ostatní funkce jdou. TV jde ladit pouze na předním panelu,ale tam nepřepnu normu zvuku. Mám hledat problém ještě v tv,nebo shánět jiné DO?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ivan116



Založen: Sep 17, 2005
Příspěvky: 307
Bydliště: Bratislava IV

PříspěvekZaslal: st listopad 19 2008, 18:25    Předmět: Citovat

DO,norma sa prepina v MENU
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: pá listopad 21 2008, 21:26    Předmět: Citovat

ivan116 napsal(a):
DO,norma sa prepina v MENU


Pokud nebudeš nastavovat TVP v MENU často, tak si od někoho orig. VDO půjč (pokud máš od koho), TVP nastav - a na běžné ovládání vystačíš s tím tvým. (Půjčit si můžeš třeba i nějaký "vhodný univerzál" - pokud jeho obsluhu zvládneš!).

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
steev



Založen: Sep 21, 2011
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: pá červen 07 2013, 8:40    Předmět: Citovat

Čaute, viem, že píšem už do hodne starého vlákna, ale mám s týmto TV presne rovanký problém. Obrazovka je vertikálne z vrchnej strany čierna cca 3cm (čím dlhšie porucha trvá, tým je pruh väčší). Podobne to vyzerá tu: http://www.youtube.com/watch?v=S5piuTy4WGE . Stiahol som servisný manuál pre tuto TV, avšak som v ňom trochu stratený (predsalen schémy od oráv sa mi zdali prehladnejšie). Mohli by ste mi prosím poradiť , ako/kde mám chybu lokalizovať? V schéme som našiel už len jedno vinutie, ktoré mi sedí na to, že to bude vertikál, konkrétne to na doske D je zapojený v pätici D7. Je to budené dvoma operákmi v jednom čipe LA6515, a do neho ide len napájanie 12V + signál CORR,EARTH M/G ... nenašiel som však v schémach, do ktorej dosky je to zapojené a skadial tento signál putuje.
Kde presnejšie by som mal hladať chybu?
Za každú radu vopred ďakujem:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
steev



Založen: Sep 21, 2011
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: pá červen 07 2013, 13:53    Předmět: Citovat

Konečne som na schéme našiel DFU, čo by mal byť čip ovládajúci H aj V rozklad. Nachádza sa na doske spracovania videa a má typ: UPD93213GF tento však ovláda ešte jeden TDA9151-B , ktorý by mal cez blízke obvody riadiť aj H aj V vychylovanie. Pochopil som to správne? servisný manuál by mal byť dostupný tu: http://elektrotanya.com/panasonic_tx-25,29ad50f_p_ch_euro-3hw_sm.pdf/download.html Mám však otázku. Bude chytený priamo niekotrý z IC, alebo to môžu sposobovať obvody okolo nich? Na ktorý by som sa mal zamerať? Zatial záležitosť riešim čisto teoreticky, a TV som ešte rozobranú nemal. No keďže je to TV dobrého kamaráta, nerád by som ju poslal do kremíkového neba...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5156
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: pá červen 07 2013, 14:46    Předmět: Citovat

A právě proto to dej někomu, kdo o tom aspoň něco ví Wink . Jsi úplně mimo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
steev



Založen: Sep 21, 2011
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: pá červen 07 2013, 15:16    Předmět: Citovat

Pekne prosim, smutne koukam. Ked vies kde sa chyba nachadza, mohol by si mi poradit cosi viac? Aspon blyžšiu lokalizáciu zavady... som elektortechnik, avšak s CRT telkami nemam az tak vela skusenosti (povačšine len opravy zdroja doma v OVP telke).....tomu znamemu by to dost pomohlo, keby sa mi to podarilo spravit. Ak však nechces poradit a zas ma poslat slusne do haja, sorry ze som Ta zamestnal citanim tejto spravy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5156
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: pá červen 07 2013, 15:35    Předmět: Citovat

Vzhledem k popisu závady se jedná o problém ve vertikálu. Navíc je tam i teplotní závislost. Tak si nastuduj co a kde je konec vertikálu a můžeš měřit. Tipuju součástku s malým C, nebo velkým ESR. Popřípadě kombinace obojího.Dej vědět co naměříš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
steev



Založen: Sep 21, 2011
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: čt červen 13 2013, 22:55    Předmět: Citovat

Konečne sa mi podarilo dostať TV domov, pripojit multimeter, osciloskop(cez odd. transformator) a pomerat vertikál + napájanie. Výsledky sú takéto.
Na 50V vetve vstupujúcej do TDA8350Q som nameral 43,5V. Po (myslím že už komplet výmene elektrolitov) C452,452,455 som na tejto vetve však stále viac než 44V nenameral.
15,5V Vetva pripojená na VP má v skutočnosti niečo cez 18V.
Začal som preto merať 150V napájanie trafa, ktoré tieto napätia vyrába, a zistil som, že toto napájanie má 147V , ktoré sú zvlnené. Tento výstup však zostal rovnaký aj po výmene vyhladzovacích kondíkov C858 a 861. Keď som meral osciloskopom tie dve napätia pre TDA, tak tie sú vyhladené obydve. Ďalej som premeral signál vystupujúci z Horizontálu, ktorý prikladám v prílohe(až sa mi sem podarí tolko príloh nahrať), a tiež som meral IN+ a IN-. Je normálne, že som na IN+ nameral peknú pilu, a na IN- bolo pri rovnakom nastavení osciloskopu úplne ticho?(v datasheete je znázornená opačná pila aj v tomto signále)

Môže túto anomáliu obrazu spôsobovať Nižšie napätie na vstupe 50V, alebo chýbajúce IN-? Alebo mám hladať skôr na výstupe ešte medzi keramickými a foliovými kondikmi vinnika? (alebo este jedna varianta, nieje vadny TDA IO?)



vetrtikal.jpg
 Komentář:
Výstup vertikálu (neviem, či som nemal mat opačnú polaritu sondy)

Stáhnout
 Soubor:  vetrtikal.jpg
 Velikost:  238.46 kB
 Staženo:  83 krát


zvlnene150V.jpg
 Komentář:
Výstup napätia 150V za diódou

Stáhnout
 Soubor:  zvlnene150V.jpg
 Velikost:  193.27 kB
 Staženo:  53 krát


IN+.jpg
 Komentář:
Vstup IN+ do TDA8350Q

Stáhnout
 Soubor:  IN+.jpg
 Velikost:  140.52 kB
 Staženo:  53 krát


IN-.jpg
 Komentář:
Vstup IN- do TDA8350Q

Stáhnout
 Soubor:  IN-.jpg
 Velikost:  185.44 kB
 Staženo:  59 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
steev



Založen: Sep 21, 2011
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: pá červen 14 2013, 22:15    Předmět: Citovat

Dnes som teda vymenil to TDA8350Q, a všetko začalo chodiť ako má.. pre istotu som však vymenil tie kondiky v napájaní, a tiež tie keramické u signálových ciest. Dúfam, že to neni opravené len nachvílku (ako ked som prvý krát v starej orave vymenil BU508 a vyschnutý elektrolit som si nevšimol). Ešte jedna otázka... teraz som tam vymenil jediný TDA8350Q/N1 ktorý som zohnal... v TV však bol /N3... je medzi nimi moc velký rozdiel?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
oravec



Založen: Mar 28, 2013
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: pá červen 14 2013, 22:30    Předmět: Citovat

nic co by ta malo zauimat pojde rovnako n1 aj n3
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
steev



Založen: Sep 21, 2011
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: so červen 15 2013, 16:27    Předmět: Citovat

Diky moc, hned mam kludnejšiu mysel, že tam je IO s ktorým problémy nebudú kvoli verzii:) Inak telka dnes prešla cca 8 hodinovym testom, a funguje to v pohode:) Vďaka za rady:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.37 sekund