Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Philips 21CE1250, chassis CP90 vypínání TV

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
site



Založen: May 02, 2013
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: čt květen 02 2013, 19:22    Předmět: Philips 21CE1250, chassis CP90 vypínání TV Citovat

Dobrý den, rád bych se poradil ohledně možného řešení následujícího problému: TV se běžně zapne z DO a běží cca 10-40 min. pak se zničeho nic vypne -nikoli do StandBy, ale zhasne i LED indikace - tváří se jakoby byla vypnuta hlavním vypínačem. ALE lze ji rozběhnout nejen několikerým zapínáním a vypínáním hlavního vypínače, ale často i poklepáním na pouzdro, nebo vyndáním a zandáním ze zásuvky. To čemu ale vůbec nerozumím je skutečnost, že když překonám tuto určitou vypínací dobu, tak TV funguje po celý zbytek dne. Jakoby byl problém jen v určité fázi ohřevu součástek.
Původně jsem podezříval zálohovací baterii na pozici 1901, zkontroloval jsem elektrolytické kondenzátory 2729, 2700 které jsou u tyristorů 6726 a 6696 a kondenzátor 2908 u vývodu 37 IC7840, na pohled ale vypadají, že jsou v pořádku. Má někdo s podobnou chybou zkušenosti, případně nezná někdo čím lze nahradit tyristor SF2D41 na pozici 6726? Děkuji za odpověď.



SCH_B.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  SCH_B.JPG
 Velikost:  287.43 kB
 Staženo:  131 krát


SCH_A.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  SCH_A.JPG
 Velikost:  181.76 kB
 Staženo:  102 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5156
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: čt květen 02 2013, 21:34    Předmět: Citovat

Ten tyristor je vadný? Problém je jinde než v něm. Podle tvého popisu o TV moc nevíš a lepší by bylo to dát opravit někomu kdo to umí. Nebo si ještě párkrát zacvakej a doraž ji úplně Rolling Eyes . Jestli se tak už nestalo. Potom SD.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
555



Založen: Aug 10, 2009
Příspěvky: 2105

PříspěvekZaslal: čt květen 02 2013, 23:35    Předmět: Citovat

souhlasím s fredisem :-)zatím podle toho co jsi napsal je opravdu chyba jinde.....po delším trápení už bude chyba JEŠTĚ jinde......opravdu svěř to jinému...zde na forum určitě bude někdo z tvého okolí, kdo ji opraví a bude zase vesele hrát pár let Smile
_________________
V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
site



Založen: May 02, 2013
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: čt květen 02 2013, 23:37    Předmět: Citovat

Dobrý den, děkuji za reakci. Připouštím, že TV není úplně má parketa a proto jsem napsal tento dotaz.V elektronice ale nejsem úplný začátečník - vystudoval jsem obor mechanik-elektronik se zaměřením na číslicovou a řídící techniku. 1 a 0 tam se pohybuji docela v pohodě, ale s analogem mám problém. Z Vaší odpovědi mi vyplývá, že asi tušíte, kde by mohla být chyba. Proč Váš typ nenapíšete? Není to jen pro mě, ale i pro budoucí čtenáře tohoto příspěvku. Samozřejmě, že si budu cvakat dál, dokud to neodejde úplně - pak už to bude otázka jen o osciloskopu a měření, než se sám dopátrám problému - i když při vědomí 25 kV na vn mám samozřejmě před TV určitý respekt. Otázkou samozřejmě je, zda je to úplně nutné. To, co mi komplikuje diagnostiku je právě ten omezený interval, který není ani hned při spuštění a ani nepokračuje v pozdějším čase, proto již nepočítám se studenými spoji, které by se, dle mého názoru, projevili poklepáním, i v době, kdy vše zdánlivě funguje - není tomu tak. Po těch cca 40 minutách už vše funguje tak jak má bez ohledu na mechanické otřesy. Jen bych rád poprosil o bližší info, co znamená SD v předchozím textu. Děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
555



Založen: Aug 10, 2009
Příspěvky: 2105

PříspěvekZaslal: čt květen 02 2013, 23:46    Předmět: Citovat

1.) a opravdu všecky studenty jsi kontroloval?????těma bych začal.....
2.) nevím teda co by v šasi CRT TV dělala zálohovací baterie....nevím k čemu...

3.) tu dobu co nejde zapnout (nesvítí ani led) zdroj jede???napětí jeho?

tuto TV neznám,ale podívej se jestli zdroj jede...(anebo jestli nejaké napětí nechybí a proto se TV nevypíná) i když to by se chovalo asi jinak.....

zkontroluj si zdroj,elity atd....

_________________
V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7888
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: čt květen 02 2013, 23:48    Předmět: Citovat

Víš, to je takový místní slang. SD znamená sběrný dvůr.
citace:
po delším trápení už bude chyba JEŠTĚ jinde......opravdu svěř to jinému...

Ale proč? Vždyť je to jen zastaralý televizor, proč se na něm něco nepřiučit i za cenu eventuálního neúspěchu... Není to urážka, u nás doma je stará Tesla Color 430 vyrobená cca 1988. Občas ji opravujeme... Dokud se nějak neopotřebuje obrazovka, tak asi bude furt sloužit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7888
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: čt květen 02 2013, 23:50    Předmět: Citovat

Zálohovací baterie? Bývá to někdy v CRT/LCD TV?? Těžko je tam potřeba zálohovat obvod hodin reálného času...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
site



Založen: May 02, 2013
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: pá květen 03 2013, 0:20    Předmět: Citovat

To 555: 1) Přiznám se, že se snažím zasahovat co nejméně, ale na základě Vašeho doporučení určitě spoje prohřeji, alespoň ty, co se týkají zdroje. I když by mě překvapilo, že by se opravdový studenti projevili až po cca 25 letech - proto jsem spíš tipoval ty elity, které mohli vyschnout, nebo vykvést.
2) Ta baterie tam zálohuje nastavení zákaznického IC 7840 (TMP47C432), který má na starosti ukládání hodnot hlasitosti, sytosti barev jasu, a hlavně StandBy mode, a taky předvoleb a ovládání ladění, zřejmě přes I2C sběrnici, nebo něco podobného. Je na něm (pin 37 s kondenzátorem 2908) i jakási položka Power Fail, která by, podle názvu mohla mít na napájení vliv.
3) Zdroj přeměřím, zatím jsem tak neučinil právě proto, že to začne blbnout až po nějakém čase.
V každém případě, děkuji za nápady. Jsem víceméně smířen s tím, že to možná dohromady nedám, ale rád bych se aspoň při té příležitosti něco o analogu dozvěděl, proto jsem moc rád, že jste začali komunikovat o problému a ne o tom, že bych to měl předat autorizovanému servisu. Když se totiž podívám na poměrně příznivé ceny mnohem novějších CRT monitorů z druhé ruky, tak se obávám, že se mi oprava nevyplatí. Děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
555



Založen: Aug 10, 2009
Příspěvky: 2105

PříspěvekZaslal: pá květen 03 2013, 1:36    Předmět: Citovat

ted jsem se díval,jak vypadá to šasi......musím teda to říct,že to je hodně stará ,,mrcha" už... Shocked se divím,že se na to nevykašleš......

Ale opravdu zkus projít zdroj celkově pod silným světlem a lupou a podívej se po těch spojích.... Rolling Eyes

anebo pak až nastane ta chvíle,kdy teda TV zhasne,tak se podívej měřením co se stalo....jestli zdroj jede nebo ne...
jinak elity na ESR jsou OK?

jinak beru zpět svůj příspěvek výše,zanes to do opravny....to se ti opravdu nevyplatí....jelikož v SD najdeš novejší a ještě možná plně funkční TV :-)ale samozřejmě tím se ti ted nevysmívám to vůbec ne Smile

ja si tu taky dával do pucu TESLU COLOR C 416...-)

_________________
V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3730
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: pá květen 03 2013, 7:43    Předmět: Citovat

555 napsal(a):
se divím,že se na to nevykašleš.....

Pokuď se chce něčemu přiučit tak proč jej od toho odhánět, navíc když má televizi doma.
citace:
TV se běžně zapne z DO a běží cca 10-40 min. pak se zničeho nic vypne -nikoli do StandBy, ale zhasne i LED indikace - tváří se jakoby byla vypnuta hlavním vypínačem. ALE lze ji rozběhnout nejen několikerým zapínáním a vypínáním hlavního vypínače, ale často i poklepáním na pouzdro, nebo vyndáním a zandáním ze zásuvky.

Může být vadný síťový vypínač. Na jaké "pouzdro" to poklepáváš?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysteri



Založen: Mar 12, 2008
Příspěvky: 2926
Bydliště: Považie - Vorošilovo

PříspěvekZaslal: so květen 04 2013, 0:20    Předmět: Citovat

1. Pripájam sa tiež k studenému spoju.
2. Zálohovacie akumulátorky nie su u starých TVP nič zvláštne. Miloval ich najmä Grundig, Finlux, Telefunken... Ale, v tomto prípade bude zrada mimo batérie. Dokonca, v jednom TV, už neviem, čo to bolo zač /mám dojem, že Finlux/ bolo zálohovanie pamäte robené dvoma bežnými tužkovými batériami, ktoré boli vo výsuvnom sokli na zadnej stene TVP... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5156
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: ne květen 05 2013, 13:36    Předmět: Citovat

Hydrawerk napsal(a):
Zálohovací baterie? Bývá to někdy v CRT/LCD TV?? Těžko je tam potřeba zálohovat obvod hodin reálného času...

Jo, může být! Před mnoha lety jsem jednoho Filipse dělal, nepamatoval si po vypnutí předvolby. A byla tam právě ta baterie vadná. Typ už si nepamatuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund