Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Akustický spínač na ovládání vrhačky asfaltových terčů
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Řešení problémů s různými konstrukcemi
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
1N4148



Založen: Jan 15, 2012
Příspěvky: 185

PříspěvekZaslal: út březen 26 2013, 17:53    Předmět: Citovat

Zkus se podívat na toto - Automatic firing for clay pigeon launcher
Je to sice jenom náhled patentu, ale obsahuje schéma a základní popis. Z toho by se snad vyjít dalo.

_________________
Když to fungovalo loni, musí to fungovat letos taky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jarda52



Založen: Mar 25, 2013
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: út březen 26 2013, 18:03    Předmět: Citovat

Děkuju za upozornění na odkaz, ale z toho já to do kupy nedám, nejsem zase takový odborník. Právě bych potřeboval někoho zkušeného.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Banda



Založen: Mar 22, 2005
Příspěvky: 1170
Bydliště: OV

PříspěvekZaslal: út březen 26 2013, 18:56    Předmět: Citovat

Jestli můžeš, napiš prosím, kde by se to mělo realizovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jarda52



Založen: Mar 25, 2013
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: út březen 26 2013, 19:06    Předmět: Citovat

Realizace by měla být v Plzni
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Honza_dy



Založen: Aug 20, 2004
Příspěvky: 2172
Bydliště: Brno-venkov

PříspěvekZaslal: út březen 26 2013, 19:51    Předmět: Citovat

Ten obvod je CD4017.
Nemyslíte, že kdyby to bylo tak jednoduché tak by se to už dávno používalo? Spouštět na střelnici něco zvukem je letenka do průseru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jarda52



Založen: Mar 25, 2013
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: út březen 26 2013, 21:23    Předmět: Citovat

Ne, to není nic zvláštního a ani nebezpečného, je to běžné na lepších střelnicích. Jen tam mají zbytečně drahé profi zařízení s mnoha dalšími funkcemi, které by jsme my ani nevyužili.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marli



Založen: Mar 15, 2007
Příspěvky: 173

PříspěvekZaslal: st březen 27 2013, 7:13    Předmět: Citovat

Ahoj, taky provozujeme střelnici, taky máme automat na trap a taky jsme několikrát řešili že mikrofony by byly fajn. Začal jsem to trochu řešit a nakonec jsem se na to vykašlal. Jeden kolega, expert na všechno (myšleno ironicky), něco takovýho zbastlil... Chtěl to u nás vyzkoušet na závodech což jsme mu zatrhli - vzal to tedy do Klatov na OP a byl z toho průser, prostě to nefungovalo jak má.

Nakonec stejně skončíš na vypouštění ručním, je to nejspolehlivější a hlavně můžeš krásně reagovat na nutnost opakování některých terčů atd. Já jsem si vydrátoval malý rozvaděč s pár relátkama a udělal ruční drátové ovladače přesně na míru, doplněno bezdrátovým spouštěním od Flajzara a šlape to jako hodinky. Pomocí těch relátek a pár diod není problém udělat si i spouštění dvojstřelů u loveckého kola, vysoké věže nebo nakombinovat nějaké terče na LP nabo CS.

Zkus si schválně udělat tabulku funkcí toho zařízení, který jsou pro provoz nezbytné - tzn. opakování terčů při nějaké chybě, automatický přechod mezi střelci, nutnost zajištění ovládání jen daného stanoviště v daný moment, zamezení spuštění při štěknutí psa nebo výstřelu, možnost nastavit libovolný počet střelců, fungování mikrofonů při větru... A pak si tam taky domysli jak ty funkce zabezpečit tak, aby se nemohlo stát že ten automat nespustí ve chvíli kdy ho bude někdo nabíjet nebo seřizovat a bude tam mít ruce. Možná nad tou tabulkou zjistíš že ta částka požadovaná za profi zařízení není zas tak hrozná Very Happy

Že si střelci stěžují na prodlevu znám taky z vlastní zkušenosti, ale nechá se to o dost eliminovat dodržování kázně na střelnici - korona nekecá, je tam ticho a obsluha se soustředí jen na střelce.

Jsem taky z Plzně, klidně napiš a můžem o tom někdy pokecat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jarda52



Založen: Mar 25, 2013
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: st březen 27 2013, 8:15    Předmět: Citovat

Myslím si, že v dnešní době vyspělé elektroniky a zkušených a šikovných lidí

Naposledy upravil Jarda52 dne čt duben 18 2013, 17:01, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marli



Založen: Mar 15, 2007
Příspěvky: 173

PříspěvekZaslal: st březen 27 2013, 8:35    Předmět: Citovat

To je samozřejmě pravda, já chtěl jenom upozornit na reálné problémy které tam ze zkušenosti jsou.

Jenom si trochu odporuješ tím, že se ti zdají profi zařízení na lepších střelnicích zbytečně drahá, a na druhou stranu to podle tebe není problém pro zkušené a šikovné lidi a vyspělou elektroniku - jenže ten čas a ty součástky něco stojí, a ve výsledku to není málo Sad

Jinak ale fandím a pokud se to povede dotáhnout do zdárného konce, rád se na to někdy zajdu podívat...


M
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jarda52



Založen: Mar 25, 2013
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: st březen 27 2013, 10:28    Předmět: Citovat

Jo, asi jsem nezdolnej optimista a ty součástky zase nemůžou stát čerta a za zrealizování schéma , které by fungovalo , jsem ochotnej zaplatit. To už jsem psal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 6008
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: st březen 27 2013, 15:37    Předmět: Citovat

K tomu časovému zpoždění - reakční doba u zdravého člověka běžně dosahuje 0,2 - 0,25 sec tak se nedomnívám že by u ručního ovládání rozhodčím hrála až takovou roli. Střelec stejně vypálí až se mu terč dostane do zorného pole a zamíří, takže stejně nestřílí v okamžiku zavolání povelu. V okamžiku kdy střelec zavolá "hop" tak už musí být stejně ve střehu a zásah závisí spíš na jeho schopnostech a reakční době než na reakci rozhodčího.
Z hlediska sportovně-mysliveckého to má i logiku - na kachnu na rybníku se taky střílí až vyletí a ne okamžitě když honec zatroubí na vábničku. U některé soutěže se dokonce střílí bez povelu, střelec nemá vědět kdy a kterým směrem terč vyletí tak si myslím že i po případné modernizaci by měla být možnost ručního ovládání zachovaná, navíc pro případ poruchy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jarda52



Založen: Mar 25, 2013
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: čt březen 28 2013, 7:23    Předmět: Citovat

Děkuji všem, kteří mně nepomohli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
1N4148



Založen: Jan 15, 2012
Příspěvky: 185

PříspěvekZaslal: čt březen 28 2013, 22:02    Předmět: Citovat

Zatím jsme se tu bavili o základních principech fungování toho zařízení. Pokud jsi rozhodnutý, že to chceš udělat určitým způsobem (spouštění akusticky, přepínání jednotlivých mikrofonů, ...) tak to napiš, budeme to respektovat (aspoň teda já). Koneckonců, budeš to provozovat ty na svoje vlastní nebezpečí, takže je to tvoje věc, co považuješ za bezpečné a co nikoliv. Já sám to dohromady nedám, na to jsem malý pán, ale věřím, že společně bychom tu něco použitelného vyplodit mohli. Vrhač terčů přece není žádná kosmická technika.
_________________
Když to fungovalo loni, musí to fungovat letos taky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jarda52



Založen: Mar 25, 2013
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: pá březen 29 2013, 1:24    Předmět: Citovat

Tak děkuji za rozumná slova a myslím si, že slovo nejde bych vymazal ze slovníku a že tohle opravdu není nějaká kosmická věda. Myslím, že ale asi nikdo jiný se nebude chtít zapojit do téhle debaty a nevím, jestli by nebylo rozumnější se domlouvat mezi sebou mimo tohle fórum, co s tím dál. Nebo máš jiný názor ? Já si vážím každého kdo tomu rozumí víc než já ( a těch je určitě hodně ) a chce s problémem pomoci. Proto jsem se obrátil na zkušené odborníky.
Co se týáče bezpečnosti už jsem psal. že u vrhačky nikdo není , že je automatická a nehrozí žádné nebezpečí úrazu. ani co se týče elektřiny, protože to je vše napájené z utobaterie, vzhledem k tomu, že se střílí na střelnici v terénu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kevin_mitnick



Založen: May 20, 2007
Příspěvky: 1778

PříspěvekZaslal: pá březen 29 2013, 18:32    Předmět: Citovat

Jardo, resili jsme skoro stejny problem u nas na strelnici. Pouzito bylo nekolik ruznych bastlu od nekolika autoru, ale pointa byla vzdycky stejna. kompromisy a prusery.

Nakonec se jako nejlepsi a obecne pouzitelne ukazalo pouze reseni z roku 1996 v podobe klicenky od jablotronu v kapse rozhodciho..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Řešení problémů s různými konstrukcemi Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 2 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund