Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Mobil Nokia E52

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> GSM / CDMA / LTE technika a telefony
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
oprtel



Založen: Dec 04, 2005
Příspěvky: 47
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt srpen 02 2012, 12:27    Předmět: Mobil Nokia E52 Citovat

Zdravím a prosím o radu. Můj telefon zobrazil hlášení Chyba systému! a nereagoval. Proto jsem jej vypnul, ale už nejde nastartovat, jen trochu zavibruje. Co s tím?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7834
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt srpen 02 2012, 13:20    Předmět: Citovat

Podle symptomů asi procesor. Podle obrázku zkus přístroj schladit, pokud naběhne, tak máš jistotu (zkus to několikrát). Moje doporučení pak je- rychle to zazálohuj a telefon dej dětem na hraní.


E52.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  E52.jpg
 Velikost:  48.38 kB
 Staženo:  134 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vladodyno



Založen: Feb 25, 2010
Příspěvky: 730
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

PříspěvekZaslal: čt srpen 02 2012, 20:14    Předmět: Citovat

Ak tam nemáš dôležité dáta, skús HardReset.

You can format your Nokia E52 device by typing: * + 3 + call + Power on.

Ak nepomôže smer ZD/SD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7834
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt srpen 02 2012, 22:11    Předmět: Citovat

vladodyno- ano, trojhmat dřív občas pomohl když byl problém u Symbianu a objevovala se po zapnutí hláška: Contact retairel, Contact Service, Power On Failure apod.
Ale E52 je svoje kategorie- tu fotku jsem tu nevložil jen tak, ta není z mojí dílny.
Ještě je tam jedna možnost- vadný obvod nabíjení (z hlavy tipuji N3301), ale to nezjistí jinak, než že jej zkusí vyměnit (BGA 20kuliček). A až jej vymění, tak možná zjistí že zase nic, potom se stejně dostane k tomu chlazení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: pá srpen 03 2012, 22:07    Předmět: Citovat

Hele. Toto jsem párkrát dělal, takže mam s tímto už nějáké zkušenosti, zkusím Ti poradit, ale je to bez záruky..Je v tomto telefonu symbian? Žejo

Když vyndáš baterku, máš tam RM-481 nebo RM-469 ??

Spust program NaviFirm Plus v.1.7, uploadnul jsem Ti ho zde: http://uloz.to/xpmukR7/navifirmplus-1-7-zip Zvolíš E52, předpokládám, že máš RM-469, zvol verzi 91.3, potom EURO3 (+ asi jakou máš barvu tlf). Označ všechny soubory, stáhni je do PC.. Potom stáhni program Phoneix, upload máš např.. zde:

Program nainstaluj

FW přetáhneš do složky C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-469

Připoj tlf.

Potom spust.

Klikni na File, vyber ,,open product", zvol v seznamu RM-469, potvrd..

Potom klikni na ,,Flashing" vyber ,,Firmware Update" klikni na ty tři tečky ( ...) a otevře se ti okénko, a tam bude jeden jediný FW ten co jsme natáhli do skložky RM-469, vyber ho... Nezapomeň zatrhnout ,,dead phone" potom klikni na ,,Refibrush" nebo tak něják v anglině.. Zkoušej přitom mačkat různě zapínací tlačítko, a doufej, že se to chytne...

Měl jsem u své N8 stejný problém, když jsem omylem do tlf hodil nižší verzi FW, to se totiž nesmí, taky mě jen zavibroval a nic víc.. Stejný problém měl někdo z bastlírny s E7, kterýmu jsem s tím pomáhal přes bastlírnu, taky mu to fungovalo, nakonec i jednomu známému jsem to tímto rozchodil..

Zkus to.. Drž se mého postupu. Nebo si něco najdi ještě o tom na netu..

Odkaz na Phoenix hodím až ho uploadnu!!!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: pá srpen 03 2012, 22:20    Předmět: Citovat

http://uloz.to/x5cE2sW/phoenix-service-software-2011-38-003-46817-cracked-exe
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7834
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so srpen 04 2012, 0:01    Předmět: Citovat

CZJKP1- jo, popis přeflešování máš v pohodě, jen bych doplnil, že u telefonů, kde není interní baterie (což E52 splňuje) se napřed připojí tlf na USB, až potom vložit baterii. A hned na to krátký stisk zap.tlač. Potom začně flešovat (pokud má v PC už nainstalované drivery).
Tvůj dlouhý popis má jednu jedinou nevýhodu- popisuješ stav kdy ti foun zdechl po ne zrovna dobrém Update (podflešovat telefon od Nokie se strukturou BB5 jde, ale musíš mít box), kdežto oprtel měl postup takový, že mu to napřed nahlásilo Chyba systému a potom zdechlo.
Pokud dokážeš cracknutým Phoenixem tyto vady u tohoto modelu opravit, seženu ti docela dost práce Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: so srpen 04 2012, 7:37    Předmět: Citovat

Jo. Jenze tlf se me choval stejne, zavibroval.. Nicmene je mozne, ze mu u tlf z nejakeho duvodu zhroutil SW, uz jenom to, ze mu to napsalo chyba SW. Za vyzkouseni nic neda... Za doplnujici info dekujem, mam preci jen jinou nokii.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7834
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so srpen 04 2012, 11:36    Předmět: Citovat

CZJKP1- tobě se telefon choval "stejně", ale až poté co jsi do něj nalil NIŽŠÍ verzi firmware. Do té doby ti fungoval. U struktury BB5 je v jedné zóně zabezpečení oblast, která při podflešování nemá správný checksum, proto nejde telefon zapnout, když do něj jen tak naliješ nižší verzi.
Kdežto oprtel má problém, že mu telefon jel, poté nahlásil Chyba systému (to v žádném případě neznamená, že je to chyba SW!), až po restartu mu zavibruje a nezapne.
Zhroucení SW není samo o sobě- většinou je to pouze důsledek studeňáku pod Flash pamětí nebo RAPkem (ať žije bezolovo Shocked ), občas se podaří naflešováním telefon uvést do funkčního stavu, ale většinou ne na dlouho. Studeňák flešováním neopravíš.
oprtelovi znovu doporučuji ochlazení podle obrázku (případně dej telefon bez baterie, zabalený v sáčku, do lednice na pár hodin), pokud se rozjede, nemusí se trápit s flešováním, nepomohlo by mu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
XTC300



Založen: Aug 07, 2012
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: út srpen 07 2012, 12:28    Předmět: E52 mikrofon Citovat

Nazdar chel by som sa opytat ci tu ma niekto skusenosti s odpajkovanim mikrofonu Na E52?Mam snou problem mikrofon je KO a potrebovl by som ho vymenit len akosi neviem ako.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: út srpen 07 2012, 13:17    Předmět: Citovat

Jak jsi dopadl Oprtel, podej info.. Zkoušel jsi to dát do mrazáku nebo přeflashovat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7834
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út srpen 07 2012, 22:38    Předmět: Citovat

XTC300- odpájet vadný není problém, ale připájet nový už může být horší. Dělávám to, ale nikdy nejsem chopný říct, zda se mi to podaří napoprvé. Tak si buď kup alespoň 2ks nebo to dej někomu, kdo to dělá častěji.
CZJKP1- jo, taky by mě zajímalo, jak to dopadlo Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
XTC300



Založen: Aug 07, 2012
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: čt srpen 09 2012, 16:23    Předmět: Citovat

No skoda mohlo byt tych navrhov trosku viac ale aj tak dakujem a ak by
niekto na nieco prisiel tak nech to tu hodi budem sledovat. Cafte
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
oprtel



Založen: Dec 04, 2005
Příspěvky: 47
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt srpen 09 2012, 17:41    Předmět: Citovat

Chlapci, děkuji vám všem, kteří jste mi odpověděli na moji prosbu s problémem Nokia E-52 s ochotou mi pomoct. Především musím poznamenat, že jsem starší ročník (opravoval jsem ještě první televizory -elektronkové 4001, Athosy, Akvarely), ale přesto se věnuji moderní technice a táké opravám zařízení s SMD součástkami a též výpočetní technice. Ale problém mám s termíny, např. flashování, BGA 20kuliček a jiné. Zkoušel jsem tlf. zmrazit a pak trojhmat, ale na všechny určitě upřímně míněné rady jsem krátký. Budu velmi vděčný,pokud byste pro mě někdo měl radu úměrnou mým "znalostem". Ještě jednou za všechno díky, Jarda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> GSM / CDMA / LTE technika a telefony Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund