Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Robot Zbrojovka ZU1, uhlíky a komutátor
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20, 21, 22  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jade



Založen: Dec 28, 2004
Příspěvky: 966
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st duben 25 2012, 18:20    Předmět: Citovat

Asi Tě zklamu, našel jsem jen přípravek na nalisování předku na robot. Čili ke konečné montáži.
Nasadil se na bajonetový úchyt, aby se v lisu nepoškodil.



Přípravek.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Přípravek.jpg
 Velikost:  33.65 kB
 Staženo:  124 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
f000



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: st duben 25 2012, 20:24    Předmět: Citovat

uh, tady to jede Smile

konecne jsem se dostal k nafoceni stavu komutatoru ZU1

co si o tom myslite? minimalne se nezda, ze by se to za dobu, co jsem na ZU1 namlel asi 2 kila kavy + pouzival dalsi narocne, prislusenstvi nejak zhorsilo. Z profilu se zda, ze lamely jdou az k hrideli, minimalne centimetr jeste zbyva...

mimochodem myslim, ze UKS ma z techto robotu nejlepsi kavomlynek. U zbrojovky je OK, ale kvuli cisteni se musi cely rozsroubovat. Ty velke mlynky (cukr, koreni) zase nemaji zasobnik na zrna. Kazdopadne kavomlynek ZU1 vypada naprosto skvele, ma temer art deco nadech Smile nejhezci prislusenstvi ZU1 Smile



IMG_1531.jpg
 Komentář:
komutator zu1

Stáhnout
 Soubor:  IMG_1531.jpg
 Velikost:  247.62 kB
 Staženo:  171 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
f000



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: st duben 25 2012, 20:29    Předmět: Citovat

puvodne jsem mel v planu casem sloucit 2 zbrojovky do 1, vybrat nejlepsi dily, ale jak tady koukam na problemy pana mtrencina, jednoduche to asi nebude...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mtrencin



Založen: Mar 29, 2012
Příspěvky: 128

PříspěvekZaslal: st duben 25 2012, 21:20    Předmět: Citovat

Preve dnes som bol za pánom ktorý sa už nejaký piatok zaoberá točivými strojkami. tak sme prebrali E-20 aj ZU1 obidve robil a upozornil ma že pri ZU1 sa môže narobiť veľa škody keď sa ide na rozoberanie bez znalosti postupu. Slubil mi že mi E-20 rozoberie. Ináč ZU1 je vraj veľmi populárna medzi bratislavčanmi z HI society už tam asi trom prevíjal motory. Kedˇ bude niečo nové z ZU1 dám vedieť .
too fooo
Ten komutátor je v pohode. Ako mi povedal strojčekový pan uhlíky nesmú byť natesno ináč sa zarežú do komutátora. Okraje ryhy na Tvojom komutátore sú oblé. Je to v pohode. Asi tak čo funguje sa neopravuje
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jade



Založen: Dec 28, 2004
Příspěvky: 966
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st duben 25 2012, 21:40    Předmět: Citovat

f000:
Podle mě má nejlepší kafemlejnek právě E-20, protože šroub na nastavení jemnosti mletí je umístěn na odklápěcí příčné liště. Tím pádem zůstane nastavení mletí zachováno i po rozdělání a vyčištění mlýnku.
U robotu E-23 se musí mlýnek rozdělat právě odšroubováním "ladící" matky.
Asi touto nepraktickou úpravou výrobce zefektivnil výrobu, či co...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2467
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: st duben 25 2012, 22:10    Předmět: Citovat

Ten mlýnek na kávu a mák od Porketa vychází z mlýnku 145 -
http://aukro.cz/stary-mlynek-veliky-porkert-145-i2273181763.html
V jeho popisu, za který děkuji mtrencinovi, je uvedeno mletí zrní i kukuřice. Zkoušel jsem rýži a šlo to nádherně. Čili pro bezlepkovou dietu vhodné.
A ano ta páčka u UKS 20 je šikovná. Jenže UKS 23 už předpokládal mletí jen kávy a máku, na každé byl jeden mlýnek, takže toho čištění nebylo tolik.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2467
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: st duben 25 2012, 22:32    Předmět: Citovat

Retrománie - čas 1:46 - http://www.ceskatelevize.cz/porady/10176269182-retro/211411000360011/video/ Pokud by někdo vyhrabal příslušný týdeník, byl bych moc rád.

Procházel jsem mejly a ceny Zetek byly vloni lepší, protože jich šlo během 3 měsíců 5 za sebou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
martin1kozak



Založen: Apr 28, 2012
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: so duben 28 2012, 22:03    Předmět: Citovat

kejki napsal(a):
Nějak se nám roztrhl pytel - na aukru je Zbrojovka (bez obrázků).
Za pouhých 5000,-. Nerad to říkám, ale od roku 2008 nikdo nedal tolik, jako f000, taky už 14 dní po té jeho aukci šla Zetka za 2000,- jediným příhozem.


Zdravím. Aby byl pytel řádně roztrhnut, mám tu také jednu ZU1 na prodej. Byla demontována cca před třiceti lety jako plně funkční a používaná a od té doby byla uložena v suchu ve skříni. Nezkoušeli jsme, takže funkčnost neznáme ale skladováním zřejmě k úhoně nepřišla a od pohledu vypadá dobře a minimálně nezrezivěle. (Fotky zatím nemám, tak kdyžtak na požádání.)

Taky nevíme, jaké komponenty vlastně máme a vlastně ani zda je úplná, ale lze předpokládat, že ano. Určitě ji nehodláme likvidovat, takovýhle úžasný stroj se nelikviduje, nechceme ji ale ani prodávat po dílech. Prodáváme ji proto, že ji nevyužijeme, pro nás je to zbytečně velký a masivní stroj.

Kdybyste měl někdo zájem, dejte mi vědět na +420 724 513 699 nebo martinkozak@martinkozak.net; pro osobní prohlídku ji máme v Praze. Doufám, že tím neporušuji pravidla fóra, ale řekl bych, že je to pro velkou část přispěvatelů relevantní a navíc se pravidel nemohu dohledat; jediný odkaz v registraci vrací chybu.

Jaké jsou vlastně cca obvyklé ceny? Díky moc!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2467
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: ne duben 29 2012, 20:05    Předmět: Citovat

Pravidla najdeš při najetí na obsah fora jako první sekci.
Při prodeji záleží na rozsahu příslušenství a na počtu zájemců Smile
Štorda jí vloni koupil za 1000,- v základní výbavě + strojek na zmrzlinu, až mi to pak přišlo líto, protože ten nemám.
Kolem +-2000,- většinou končí souboje na aukru.

Zábavné nabídky na aukru ohledně hranaté skleničky na kafe:
http://aukro.cz/mlynek-na-zed-netypicka-velikost-i2307580528.html
http://aukro.cz/sklenena-nadobka-do-mlynku-i2310068187.html

Asi prohlédnu Superroboty, tam tahle sklenička slouží jako přepad z mixéru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mtrencin



Založen: Mar 29, 2012
Příspěvky: 128

PříspěvekZaslal: ne duben 29 2012, 21:11    Předmět: Citovat

Tu je výsledok pokusného galvanického pocínovanie. Pokusného preto lebo som radšej skúsil síce na starých ale nie nenahraditeľných mlynčekoch http://www.imagecross.com/11/image-hosting-view-65.php?id=9771DSC04292.JPG
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2467
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: ne duben 29 2012, 21:51    Předmět: Citovat

Luxusní, jen by to chtělo dát link BBcode, tohle mi v opeře nefachčí.
A cena?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mtrencin



Založen: Mar 29, 2012
Příspěvky: 128

PříspěvekZaslal: ne duben 29 2012, 22:06    Předmět: Citovat

Ako sa dáva BB link? Cenu si zatiaľ nepovedal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2467
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: po duben 30 2012, 9:53    Předmět: Citovat

Když nahraješ na imagecross, nabídne ti ho rovnou. Buď s náhledem - BBcode thumbnail, nebo bez v plné velikosti - bb code.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mtrencin



Založen: Mar 29, 2012
Příspěvky: 128

PříspěvekZaslal: út květen 01 2012, 20:55    Předmět: Citovat

Tak sa robot zbrojovka na aukre nepredal. Za tú cenu niet ani divu. Osobne by som to videl za 2000 + - Kč ako napísal kejki.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2467
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: út květen 01 2012, 22:25    Předmět: Citovat

Tak UKS 23 je dílem Lachmana a Vacka
http://www.archinet.cz/index.php?mode=article&art=12505&sec=10027&lang=cz

K tomu aukru - srovnej s Elektrolux Assistant za 14000,- (a to je super nabídka, normálně to stojí jen jednotka s mísou bez masomlýnku a mixéru)
http://aukro.cz/profesionalni-svedsky-kuchynsky-robot-akce-i2311628926.html (na aukru si přirazili provizi) Laughing
A četl jsem hodnocení Bosch mum na Heuréce a taky zajímavá čísla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20, 21, 22  Další
Strana 5 z 22

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund