Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Mascom MC82W71TF/100, chassis PT200, nenabíhá standby

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Sagic



Založen: Apr 07, 2012
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: ne duben 08 2012, 18:07    Předmět: Mascom MC82W71TF/100, chassis PT200, nenabíhá standby Citovat

Zdravím, předem říkám, že jsem amatér co si občas něco malýho opraví.Televizi jsem se rozhodl rozdělat jen proto, že mě to zajímalo a nudil jsem se, jinak by skončila rovnou ve sběrném dvoře..
Televize přestala fungovat, po zapnutí hlavním vypínačem je slyšet pískání jako když se zapíná televize, rozsvěcí se ledka a zase se sama vypne. Takto pulsuje a nenaběhne.

Co jsem našel tak chassi to má PT200, stáhnul jsem si zapojení.

Nevím, jestli jdu správně, ale nejdříve jsem chtěl projít napájení.Za TP01 nenaměřím na výstupu 140V ani 15V. Na vtupu mezi piny 3 a 17 jsem naměřil 300V.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8804
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne duben 08 2012, 18:52    Předmět: Citovat

A pravidla (zvláště bod 3.) jsi četl?

Sagic napsal(a):
Zdravím, předem říkám, že jsem amatér co si občas něco malýho opraví.Televizi jsem se rozhodl rozdělat jen proto, že mě to zajímalo a nudil jsem se, jinak by skončila rovnou ve sběrném dvoře..
Televize přestala fungovat, po zapnutí hlavním vypínačem je slyšet pískání jako když se zapíná televize, rozsvěcí se ledka a zase se sama vypne. Takto pulsuje a nenaběhne.

Co jsem našel tak chassi to má PT200, stáhnul jsem si zapojení.

Nevím, jestli jdu správně, ale nejdříve jsem chtěl projít napájení.Za TP01 nenaměřím na výstupu 140V ani 15V. Na vtupu mezi piny 3 a 17 jsem naměřil 300V.

A nějakou krystalku jsi už aspoň opravil? - že si troufáš rovnou na opravu 100Hz telky?
To ale neznamená, že když se nudíš, máš šroubovák a umíš sundat zadní dekl, tak že automaticky budeš mít i na to ostatní Shocked
Cyklování je běžný projev závady, kterých se zde probralo, pokud ne tisíce, tak pár stovek určitě.

Z toho co jsi naměřil, tomu nerozumíš "ani za mák" Cry

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali


Naposledy upravil kokun dne ne duben 08 2012, 19:30, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sagic



Založen: Apr 07, 2012
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: ne duben 08 2012, 19:29    Předmět: Citovat

Ano, pravidla jsem četl a ano nerozumím tomu, proto jsem napsal narovinu jak na tom jsem.

Myslím, že jsou tady i jiná podobná témata viz toto a nikdo nikoho nekritizuje:
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=50708

Jinak je mi jedno, jestli tu televizi dám zprovozním nebo ne, měla skončit ve sběru a když s ní nic neudělám tak si aspoň vyberu součástky.

Našel jsem jeden nafouklý elit CP62 a jeden studeňák na odporu RP43, jinak zatím nic.

Jen jsem chtěl poradit, na co se zaměřit v začátku, rozhodně jsem tady nechtěl někoho zbytečně otravovat.

Přečetl jsem tady spoustu témat než jsem toto založil, čtu to tady už třetí den, ale pokud jsem se někoho dotkl tím, že jsem toto téma založil tak ho prosím smažte. Děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8804
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne duben 08 2012, 20:09    Předmět: Citovat

Sagic napsal(a):
Ano, pravidla jsem četl a ano nerozumím tomu, proto jsem napsal narovinu jak na tom jsem.
...
citace:
3. U tazatelů se předpokládá určitá úroveň znalostí věcí z branže. Proto než založíte nové vlákno nebo vložíte přispěvek, zamyslete se nad tím, zda vůbec splňujete tuto podmínku a jste schopni podat základní informace o vašem postupu při opravě, způsobu měření a samotné definici závady ("mrtvola", nenabíhá zdroj či VN bez zátěže, pod zátěží, nepřítomnost obrazu, podsvícení, zvuku, deformace obrazu atd.). A HLAVNĚ o vámi naměřených hodnotách v přístroji.
Dotazy typu "nejde mi televize, vypíná se a bliká LED, co s tím? Prosím co mám kde vyměnit, šroubovák mám, apod., končí většinou v koši, anebo jsou bez dalšího vysvětlení smazány. Protože k takovým laickým dotazům tato sekce určena není a rozhodně nejsme internetová on-line TV opravna pro každého, kdo sem zabloudí pouze s očekáváním bezplatného servisu na počkání. Tak když jsi je četl, tak zase já nechápu, proč jim nerozumíš:

Tato sekce slouží výhradně a pouze uživatelům s odpovídajícími znalostmi v oblasti elektroniky, jejichž zájem se soustředí na amatérské opravy TV, monitorů a podobně. Respektujte to tedy a pokud k nim patříte, jste zde vítáni.

Tak potom sis to spletl s radiokroužkem, ale na to rovnou zapomeň. Tady se úplné základy TV techniky nedoučují Cry

Sagic napsal(a):
...
Jen jsem chtěl poradit, na co se zaměřit v začátku, rozhodně jsem tady nechtěl někoho zbytečně otravovat.

Přečetl jsem tady spoustu témat než jsem toto založil, čtu to tady už třetí den, ale pokud jsem se někoho dotkl tím, že jsem toto téma založil tak ho prosím smažte. Děkuji.

Ale já ti už ve svém 1. příspěvku napsal, že se to tu probíralo X-krát.
Ty jsi přesvědčený, že když tady 3 dny polézáš fórum, tak už je z tebe servisák? Ty výsledky tvého měření tomu příliš neodpovídají Cry

Takže, pokud jsi to za ty 3 dny nevyčetl: "odpojit ŘKS, zapojit náhradní zátěž (žárovku) a pokud zdroj poběží, zaměřit se na obvody za ním ...".
To je to, na co se zaměřit v začátku Surprised
A při tom všem nezapomínat na pravidla bod 2.

EDIT:
Sagic napsal(a):
Jinak je mi jedno, jestli tu televizi dám zprovozním nebo ne, měla skončit ve sběru a když s ní nic neudělám tak si aspoň vyberu součástky.

Je to docela solidní telka. Určitě docela dobře několik let (odhad: 5-6 let?) sloužila.
Když ji svěříš k opravě odborníkovi, tak se dá ještě za solidní peníz opravit a zase může další roky běžet. Rozhodně ještě může přežít tu "placku", kterou sis bezpochyby za ni pořídil (jen si najdi na NETu, jak je to z dnešní životností a spolehlivostí těch "placek") Shocked
Tak si to ještě nechej řádně projít hlavou, než ji totálně rozdr*beš Wink
A pokud ji eventuelně rozebereš na součástky, zase jich tam není tolik, co bys využil k jinému účelu. Většina je jich k využití zase pouze do tvp a řada z nich zase pouze a jenom do tohoto šáska Shocked Rolling Eyes

Začínat s opravami tvp zrovna na tomto modelu považuju za kok*otinu Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sagic



Založen: Apr 07, 2012
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: ne duben 08 2012, 20:58    Předmět: Citovat

Pravidla jsem si přečetl celá a můžu ti říct, že se mi nejedná o bezplatný servis na počkání. Tu televizi vůbec nepotřebuju, jen mě to prostě zajímá a místo vyhození rovnou na do sběrných surovin to beru jako příležitost se něco přiučit, vyzkoušet. Ono se hezky čte teorie, ale některý věci je lepší vidět a mít možnost si je osahat naživo.

Jinak mám elektro průmyslovku a propadlou vyhlášku 50 Very Happy V oboru se už několik let totiž nepohybuju.. Taky mám multimetr - vím, že bez osciloskopu mi je víceméně k ničemu i ten šroubovák by se někde našel Wink Mám se taky rád, takže jsem na sebe opatrnej.

Vím, že tě asi irituju, ale i tak děkuju za radu.

O ŘKS a žárovce jsem četl, už ho mám vyndaný a zítra zkusím tu žárovku. Dik za trpělivost.

edit:

Je z roku 2003, občas sama přepínala formáty obrazu. ale jinak hrála dobře až donedávna kdy z ničeho nic takhle zkapala. Mám ještě jedno CRT a placku Samsunga, takže třetí televizi nutně nepotřebuju, spíše jsem ji chtěl darovat někde v rodině kdybych ji rozchodil. No ještě to promyslím..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8804
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne duben 08 2012, 21:15    Předmět: Citovat

Takže máš elektrovzdělání a víš co můžeš od elektriky čekat (že není vidět a kope).
A je ti tudíž jasné, že je nejlepší (při opravě) používat odděl. trafo Wink

Viděl bych to na závadu v ŘKS - škoda, že jsi nepopsal příp. projevy předtím, než to kleklo.
Pokud bylo vidět nějaké projevy v obraze (čáry, šmouhy), příp. "zaškrčení" ve zvuku, tak toto jsou většinou projevy "studentů" kolem VN-tr.. Pokud se to ihned neřeší, pak už se většinou musí řešit i jejich následky Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund