Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

CWRTECH CTV2137T, chassis TV2KR, zdroj, vertikál
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
belden



Založen: Jan 30, 2012
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: pá únor 03 2012, 22:04    Předmět: Citovat

Ještě jsem našel vadný tranzistor BF422 ve video zesilovači a po jeho výměně se tv rozjela,tak jak jsem nafotil,také mám podezření na IC201 24C08,nebo taky IC202 TDA9351,bohužel procesor je programovaný,ten bych ani nesehnal.Paměť bych možná měl z jiné tv,ale nevím jestli je v ní taky něco vypálené,zase takový odborník nejsem,asi tv skončí na SD,nebo zůstane na součástky,škoda myslel jsem že to dám nějak dohromady s vaší pomocí,ten IO ve vertikalu jsem měnil za nový,ale bylo to pořád jenom s těma pruhama,taky se tv zapíná jako na heslo,1x jo,5x ne,ani nereaguje na DO,asi jsem v koncích,tak díky za příspěvky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jopo166



Založen: Nov 30, 2008
Příspěvky: 1258
Bydliště: Michalovce

PříspěvekZaslal: so únor 04 2012, 0:00    Předmět: Citovat

a zvuk funguje? tu maš subor do tej eeprom čo maš je to HEX neviem či keby si vymenil inu eprom len čistu či by fungovala myslim si že nie a bud budeš potrebovať si urobyť na tu napln eprom nejaky programator jednoduchy alebo požiadaš niekoho na fore trebars kto ti tu eprom zašle naprogramovanu.Nemožeš dať eprom z hociakej telky lebo je inač naprogramovana eprom by si vymeniť mohol ale z takej istej tv aj stakym istym procesorom zhodni model.ten HEX sa asi najskor musi previesť na BIN no inu napln som nenašiel


Cwr-Tech_CTV_1437_T.hex
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Cwr-Tech_CTV_1437_T.hex
 Velikost:  2.83 kB
 Staženo:  133 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
belden



Založen: Jan 30, 2012
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: so únor 04 2012, 20:30    Předmět: Citovat

Tak paměť bude pro mě velký problém,ale budu se snažit to nějak sehnat a opravit,zvuk v tv jde,ale velice slabě,je slyšet jen s uchem na reproduktoru spíše je slyšet šum,nebo jako syčení,jako zesílený zesilovač bez vstupního signálu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
belden



Založen: Jan 30, 2012
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: út únor 07 2012, 18:41    Předmět: Citovat

Tak po delší pauze opět všechny zdravím,ubastlil jsem si programátor,paměť
jsem přehrál novým -HEX,ale bohužel pamětí to asi nebude,protože je obr zase poloviční,vyzkoušel jsem několik variant,které byly k tomuto modelu televize k sehnání na netu,ale pořád stejný problém,přikládám foto,a pokud mi chce někdo poradit na co se v tv zaměřit,tak budu velice potěšen,předem díky za vaše názory



Fotografie0070.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Fotografie0070.jpg
 Velikost:  296.59 kB
 Staženo:  81 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jopo166



Založen: Nov 30, 2008
Příspěvky: 1258
Bydliště: Michalovce

PříspěvekZaslal: út únor 07 2012, 19:32    Předmět: Citovat

sisi isty že si tu pameť prehral? použil si inu prazdu a donej si nahral subor alebo do tej starej s telky?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
belden



Založen: Jan 30, 2012
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: út únor 07 2012, 20:12    Předmět: Citovat

Koupil jsem novou prázdnou a do ní nahrál celý nový soubor hex, byl jiný po načtení než ta původní v telce,ale žádná změna,bohužel,jenom to vypadá,že je menu v polštině,tak nevím,ale procesor by měl být ok,i když je to pořád to samé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
belden



Založen: Jan 30, 2012
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: so únor 11 2012, 14:25    Předmět: Citovat

Předem všechny zdravím.Chtěl bych poděkovat,těm co mě poradili,po velkých potížích se mě podařilo konečně tv opravit a doufám,že ještě pár let bude sloužit,ještě že to nebyl vadný procesor,nakonec byla vadná zenerka VD101,ta byla příčinou problému.Ještě jednou díky za rady.Přikládám foto mého úspěchu


Fotografie0071.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Fotografie0071.jpg
 Velikost:  98.27 kB
 Staženo:  85 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
popopepe



Založen: Oct 26, 2005
Příspěvky: 548

PříspěvekZaslal: so únor 11 2012, 14:48    Předmět: Citovat

A tady vidíte, jak nás ti výrobci berou na hůl Smile Jedna půlka obrazu jedna zenerovka, druhá půlka obrazu druhá zenerovka. A to za to chtějí takové peníze Laughing Laughing
Sorry za OT Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: so únor 11 2012, 16:53    Předmět: Citovat

belden napsal(a):
... nakonec byla vadná zenerka VD101,ta byla příčinou problému.Ještě jednou díky za rady.Přikládám foto mého úspěchu

Pokud je pravda, že v telce je šasi TV2KR, tak ti nevěřím ani "nos mezi očima".
Telka měla "tisíc" závad a vyměnil jsi "polovinu" jejích součástek Cry
Bohužel, jenom 3 měly svá poziční čísla:
belden napsal(a):
... LM317 a STV9302A jsem vyměnil i s kondenzátory okolo - nepomohlo.

Ještě jsem našel vadný tranzistor BF422 ve video zesilovači a po jeho výměně se tv rozjela,tak jak jsem nafotil,také mám podezření na IC201 24C08,nebo taky IC202 TDA9351,bohužel ...

... nakonec byla vadná zenerka VD101,ta byla ... (ta zase ale nemá žádnou hodnotu Surprised ) Cry

Vysvětli nám, co má společného zenerka VD101-5V1 společného s vertikálem - když stabilizuje napájení +5V pro IR-čidlo (IC102-HS0038A2) Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lubanec



Založen: Jan 08, 2012
Příspěvky: 481
Bydliště: Moravská Třebová

PříspěvekZaslal: ne únor 12 2012, 22:21    Předmět: Citovat

Televize je jedna z největších záhad planety...Má záludnosti,které člověk horko těžko svojí silou oběví...Ale blahopřeji k rozjetí Tv... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
belden



Založen: Jan 30, 2012
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: po únor 13 2012, 21:27    Předmět: Citovat

Tak ještě jednou všechny zdravím,a pro návštěvníky stránek uvedu,jak vše probíhalo:TV po zapnutí "tma",bez zvuku,nekomunikovalo s ní DO,prostě mrtvá.
1) výměna IC302 LM317,C307,C302-zpětné běhy,viz foto61,IC302 vrácen původní
2)výměna IC401 STV9302,C501,C402,-viz foto61,IC401 vrácen původní
3)výměna VT6 BF422,polovina obrazu,-viz foto67
4)výměna IC201 24C08W6,vypálená nová čistá na menu v polštině,polovina obrazu,viz foto70,vrácena původní
4)výměna VD101 5V1,celá obrazovka,TV O.K. běží i se zvukem
Jelikož nevlastním žádný měřič C na kapacitu nebo ESR,dle mého názoru byl některý kond taky v háji,i když zkraty na nich nebyly, a jejich výměny měli na rozchodění TV vliv.Opravoval jsem pouze s multimetrem.Každopádně po výměně zenerky,která měla zkrat 100%,(pouhý vodič)se TV rozjela.Samotnému mě to nebere,asi měl procesor nějaké pomýlené vstupní údaje nebo co.
Je mě taky jasné že VD101,stabilizuje +5V na čidlo DO a v telce je fakt šásko TV2KR-TXT,podle tohoto schematu zapojení jsem taky TV spravoval
a ještě jednou dík všem.
P.S. Ale polovinu součástek jsem snad nevyměnil ne? ('Laughing')
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: po únor 13 2012, 22:59    Předmět: Citovat

belden napsal(a):
Zdravím všechny, mám problém. Zdroj v TV vypíná +8V, ale někdy TV naskočí. Na obraze uprostřed pouze úzký svítící proužek.
+15V ok
+110V ok
+12V ok
+8V nejde

na LM317 vstupních 12V ok, výstup pouze 1.2V

LM317 a STV9302A jsem vyměnil i s kondenzátory okolo - nepomohlo.

Prosím o nějakou radu.
Tak toto nebyla vůbec závada - 1,2V bude mít OUT-pin IC302-LM317 tehdy, když bude telka ve ST-BY provozu (v pohotovosti)!
(Podobně a podrobně jsem o tom psal včera v tomto vlákně. Tady je to identické).

"Vadu" jsi měl ale (kromě vady vertikálu) jinde - tady:
belden napsal(a):
...
4)výměna VD101 5V1,celá obrazovka,TV O.K. běží i se zvukem
...
Je mě taky jasné že VD101,stabilizuje +5V na čidlo DO a v telce je fakt šásko TV2KR-TXT,podle tohoto schematu zapojení jsem taky TV spravoval
...
Zkratlá (pokud tedy byla) VD101-5V1 nedovolila napájení IR-čidla a současně vyřadila indikaci LED-VD102) - telka by nemohla být zapnuta povelem z DO (s vertikálem nic společného!) Exclamation

belden napsal(a):
3)výměna VT6 BF422,polovina obrazu,-viz foto67
I tohle je blbost - VT6 je součástí G-kanálu videozesil. a nemá rovněž s vertikálem (píšeš "polovina obrazu") nic společného (ani s šedou obrazovkou - foto 61) Cry

Tohle všechno byly spíše "závady/nezávady" -
- skutečné závady (nejspíše stud. spoje) jsi měl ve vertikálu, příp. v jeho napájení (U=, příp. VD-):

belden napsal(a):
...
2)výměna IC401 STV9302,C501,C402,-viz foto61,IC401 vrácen původní
...
Jelikož nevlastním žádný měřič C na kapacitu nebo ESR,dle mého názoru byl některý kond taky v háji,i když zkraty na nich nebyly, a jejich výměny měli na rozchodění TV vliv.Opravoval jsem pouze s multimetrem.
...
Tomu odpovídá, co jsi psal:
belden napsal(a):
Na obraze uprostřed pouze úzký svítící proužek.

...,tv už se mě podařila zprovoznit o něco více,ale obr není v pohodě,přikládám foto ...

...ale bohužel pamětí to asi nebude,protože je obr zase poloviční...

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jopo166



Založen: Nov 30, 2008
Příspěvky: 1258
Bydliště: Michalovce

PříspěvekZaslal: po únor 13 2012, 23:22    Předmět: Citovat

hlavna vec že si ju opravyl zaujimalo ma to lebo mam taku istu ked sa mi pokazi ta skontrolujem studene spoje najskor Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund