Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Grafická karta ATI HD4870
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Vla



Založen: Jan 09, 2011
Příspěvky: 330
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: čt leden 26 2012, 18:44    Předmět: Grafická karta ATI HD4870 Citovat

Zdravím.Měl bych dotaz ohledně této grafické karty.Kartu jsem získal s tím,že je plně funkční,ovšem prodejce pravděpodobně asi věděl,proč ji prodává Evil or Very Mad Nicméně po zapojení do počítače se karta nerozjede(není obraz).Zdroj mám 600W Fortron.Karta má připojena oba externí napájení.Co mi ale vrtá hlavou je to,že napájení ventilátoru někdo "vytunil"a je vyvedeno na molex konektor a né do karty.Ventilátor má 4dráty a 2jsou odstřihlé.Nemá náhodou ta karta hlídání otáček ventilátoru a proto se nerozjede?


karta2.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  karta2.jpg
 Velikost:  136.72 kB
 Staženo:  106 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8991
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: čt leden 26 2012, 18:53    Předmět: Citovat

Že by Aukro? Evil or Very Mad
Hlídání otáček to asi mít bude, ale jen pro účely nějakýho monitorovacího softu. Podle mě by naskočil obraz i bez připojenýho větráku, stoprocentně to má hlídání teploty jádra, to je kritická veličina.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Vla



Založen: Jan 09, 2011
Příspěvky: 330
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: čt leden 26 2012, 18:59    Předmět: Citovat

Těsně vedle Bazoš.cz.No je to opravdu divné,ale on se dušoval,že je funkční.Bylo možné si ji i osobně vyzvednout a odzkoušet,ale prodávající byl z druhého konce republiky Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12076
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: čt leden 26 2012, 19:04    Předmět: Citovat

Vla napsal(a):
. . . ale prodávající byl z druhého konce republiky Sad


sousedovi přes ulici by to neprodal, protože by mu přišel rozbít hubu . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vla



Založen: Jan 09, 2011
Příspěvky: 330
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: čt leden 26 2012, 19:10    Předmět: Citovat

Ovšem jedna věc je na tom pozitivní a to je ta,že prodávající komunikuje a je ochoten řešit problém.Alespoň něco...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8991
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: čt leden 26 2012, 19:21    Předmět: Citovat

Ještě to taky může být Českou Poštou a jejím delikátním zacházením s balíky. Asi bych to vrátil prodejci, než se v tom vrtal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Vla



Založen: Jan 09, 2011
Příspěvky: 330
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: čt leden 26 2012, 19:27    Předmět: Citovat

Původně jsem to tak chtěl mu to vrátit,ale mám prý zkusit ještě 2 věci a pokud to nepůjde,tak pak vrátit.já myslel ten ventilátor,ale prý to s obrazem nemá nic společného.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8991
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: čt leden 26 2012, 19:33    Předmět: Citovat

Hlavně tam nedělej nevratný změny, pak ti řekne, že sis to zničil sám, jak ses v tom vrtal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Vla



Založen: Jan 09, 2011
Příspěvky: 330
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: čt leden 26 2012, 19:40    Předmět: Citovat

Né,kdepak!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dzak



Založen: Feb 27, 2009
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: čt leden 26 2012, 20:05    Předmět: Citovat

Takže moje zkušenosti s firmou ATI a jejich 6770 jso veskrze rozporuplné...
Koupil jsem novou v TSbohemii,dal synkovi k vánocům.
Ten ji doma celý natěšený dal do PC a....nic!Ani do postu!
Volal a já jsem si myslel,že má prostě smůlu na zgarb.Řekl jsem mu ať ji tedy přiveze ke mě,že ji vyreklamuji.Přijel a zkusmo jsem ji dal do svého PC,a....vše o.k.!Hmmm asi slabý zdroj - koupil jsem novou 550ku,a....opět nic.Já i on máme intel desku i CPU.
Obvolal jsem kamarády a provedl pár testů na synkově počítači:
X700 - nic
1650pro - ok
2600pro - nic
3850 - ok
4650 - nic
5xxx - nesehnal jsem
6770 - nic

Nvidia
260gtx - ok
550Ti - ok - výměnil jsem ji v TSB za ATI a doplatil cca 300Kč.
Tímto děkuji obchodníkovi ve jmenované firmě za ochotu vyměnit zboží po měsíci od zakoupení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15535
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt leden 26 2012, 22:31    Předmět: Citovat

dzaku proč zde píšeš takové nesmysly, když ani nenapíšeš výrobce té grafiky ? Ano, jeden výrobce čipu je nVidia a druhý je ATI, ale karty s oběma čipy může vyrábět stejný výrobce.
Potom by to chtělo napsat i konkrétní typ MB, protože mi něco na stopro říká, že jediný problém byl v hlavní desce. Bez těchto informací jsi mohl klidně napsat i to, co jsi na podzim zasadil na zahrádce - taky nám to nic neřekne. Cry

Např. z aktuálního výběru TSB mi vychází 6 špatných a 4 dobré karty.[img][/img]



grafikaATI.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  grafikaATI.jpg
 Velikost:  91.75 kB
 Staženo:  100 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dzak



Založen: Feb 27, 2009
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: pá leden 27 2012, 17:23    Předmět: Citovat

Kde je v prvnim postu vyrobce?
edit:pardon nevšiml jsem si obrázku Embarassed

Ja jsem zkoušel všechny GK od Sapphire mimo 3850-ASUS
verze PCIe s tím neměla nic do činění - u Nvidie fukční i nejnovější i starší.

Známý měl stejnou zkušenost s Gigabite

Ano,je to asi deskou,byl to nějaký oem (přesné označení už nevím,ale můžu zjistit) pro desktop NEC (nejnovější BIOS jsem použil).
Nemyslím si,že jsem napsal nesmysly,jen osobní zkušenost.A nejsem jediný.
Absolutní kompatibilita neexistuje,proto mám na testování svých několika set grafických karet pár desek s různými čipsety,jen mi chybí deska s PCI-X - nějak se k ní nemůžu dostat.
No a EISA by si zasloužila nějakou P1 místo 486ky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15535
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá leden 27 2012, 19:23    Předmět: Citovat

Nevím, co měl známý, ale já mám velmi špatné zkušenosti se Saphirama a velmi dobré s Gigabytama nebu Asus grafikama.
V zásadě šlo jen o to, že bys mohl být konkrétní při kritice, aby ostatní (neznalí) měli informaci, čemu se raději vyhnout. ATI nebo nVidia nic moc nikomu neřekne, ale já raději ATI a Intel než AMD a nVidiu. Čistě jen na praktických zkušenostech z instalací, oprav apod. Jsou prostě špatné verze ATI a dobré nVidia, ale musí se v tom vyznat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vla



Založen: Jan 09, 2011
Příspěvky: 330
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: so leden 28 2012, 18:01    Předmět: Citovat

Tak jsem prodávajícího asi přechválil.Když jsem po něm požadoval vrácení peněz,tak se odmlčel Evil or Very Mad Přišel jsem sice o 500Kč,ale co naplat.Zmetek jeden!No,co nadělám.Chtěl bych tedy ještě zeptat,jestli někdo nevíte nějaký způsob,jak se pokusit grafiku rozjet.Jakýkoli,je to už vlastně jedno Cry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: so leden 28 2012, 19:34    Předmět: Citovat

Pokud byly fotky v inzerátu pravdivé a byla tam zmínka o nefunkčním a předělaném napájení pro ventilátor, tak se divím, žes to koupil.

P.S.
Nechápu, proč se tu řeší výrobci, když každý (až na pár vyjímek) používá referenční layout desky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund