Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Dálkové ovládání hlasitosti pomocí motorového ALPSu

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Petr603



Založen: Apr 03, 2006
Příspěvky: 179

PříspěvekZaslal: so prosinec 31 2011, 10:29    Předmět: Dálkové ovládání hlasitosti pomocí motorového ALPSu Citovat

Stavím preamp, a co bych zde chtěl je udělat dálkové ovladání hlasitosti, tak že na dálku spínání 2 relé. Použiju motorový ALPS, a teď jak ho řídit. Jediné co jsem našel jsou moduly od flajzara.
V nabídce má zajímavý modul: http://www.flajzar.cz/dalkove-ovladani-infra/prijimac-ovladani-25-kanalu.htm . V mém případě už celkem nevyužitelný komfort, ale za ty peníze.. Jenže, z nabídky už zmizely IR ovladače k tomuto modulu.
Další volba je bezdrát na 433Mhz. Přijímač http://www.flajzar.cz/dalkove-ovladani-rf-868-434mhz/prijimac-kp2rx-s-plovoucim-kodem-2-kanaly-keeloq.htm
A vysílač, který ale vypadá jak centrál na auto Very Happy http://www.flajzar.cz/dalkove-ovladani-rf-868-434mhz/vysilac-kv2tx-s-plovoucim-kodem-2-kanaly-keeloq-kovovy.htm

A ať hledám jak hledám nic dalšího jsem nikde nenašel. Zajímají mě moduly, stavebnice nebo klidně jen návod někde z webu nebo časopisu. Ale kompletní návod, na dvoukanálové ovládání, na nějaké složitější úpravy už navrženého zařízení si určitě netroufnu.
Díky za každou radu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
procesor



Založen: Oct 02, 2009
Příspěvky: 5286
Bydliště: PO

PříspěvekZaslal: so prosinec 31 2011, 11:17    Předmět: Citovat

S tým dvojkanálom to máš praktiky hotové. Z tých dvoch relátok zapojíš most na prepínanie polarity motora.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr603



Založen: Apr 03, 2006
Příspěvky: 179

PříspěvekZaslal: so prosinec 31 2011, 11:28    Předmět: Citovat

To je mě jasné, reverzuju prostě napájení motorku těmi dvěma relé.
Mě zajímá spíš nějaká jiná alternativa celého ovládání, radši bych IR a nějaký ovladač. No je to asi o zvyku ovládat hlasitost třeba tou klíčenkou Wink
Nemůžu nikde najít ani žádný návod na dvoukanál IR, max. vyp/zap a to nepotřebuju.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
frantajetel11



Založen: Nov 13, 2008
Příspěvky: 1922
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: ne leden 01 2012, 1:19    Předmět: Citovat

Tak použij HT12A/HT12D v podstatě katalogový zapojení. Jde s nima udělat až 16ti kanál.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Honza_dy



Založen: Aug 20, 2004
Příspěvky: 2172
Bydliště: Brno-venkov

PříspěvekZaslal: ne leden 01 2012, 12:22    Předmět: Citovat

A kombinace tohoto a tohoto by se ti nelíbila?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
anakondiel



Založen: Mar 13, 2010
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: po leden 02 2012, 18:30    Předmět: Citovat

Prestuduj si toto http://svetelektro.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=2725, da sa to jednoducho prerobit aby to vyhovovalo tvojim poziadavkam , mam to postavene s ALPS-om a funguje to pekne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr603



Založen: Apr 03, 2006
Příspěvky: 179

PříspěvekZaslal: út leden 10 2012, 17:24    Předmět: Citovat

Díky moc všem za odpovědi. Už je z aspoň čeho vybírat Smile.
Zatím jsem to teď ještě neřešil, jelikož momentálně čekám pořád na součástky na preamp. Odeslání nebo dokonce doručení do 5-ti dnů se u nejmenovaného e-shopu přes vánoce natáhlo na týdny, a pořád nic...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr603



Založen: Apr 03, 2006
Příspěvky: 179

PříspěvekZaslal: st únor 15 2012, 16:48    Předmět: Citovat

Tak jsem teda dopadl. Nakonec abych nemusel pilovat okenko pro IR senzor v centimetrovem prednim panelu, zkusil jsem nakonec bezdratovou 433MHz stavebnici od Flajzara na kterou jsem uz daval odkaz http://www.flajzar.cz/dalkove-ovladani-rf-868-434mhz/prijimac-kp2rx-s-plovoucim-kodem-2-kanaly-keeloq.htm
Bohuzel ma jednu vlastnost o ktere se v navodu nepise, a to ze kazde sepnuti rele je prodlouzeno na cca. 1s. Tak ze je to pro ovladani hlasitosti naprosto nepouzitelne!!
Nicmene jsem se dozvedel od jineho cloveka ze mel stejny problem a na zakazku mu tohle prodlouzeni v programu odstranily.
Tak pisu na technickou podporu, a ze "NELZE". Tak pisu, ano "LZE". Nakonec jsem musel jejich technikovi pomalu vysvetlovat co prodavaji a jak to asi funguje, nicmene bez uspechu.
Vzdal jsem to, pisu vyse, majiteli. Ten aspon vedel oc jde, byl ochoten upravu provest. Nicmene ten clovek kteremu to upravovali mel starsi verzi DPS "RXDYN5", PIC neni zamenitelny. Ja mam "RXDYN6". 3x v mailu durazne na toto upozornuji, slibeno bylo odzkouseni pred zaslanim zpet me.
Ted me dosel preprogramovany procesor, a co myslite? Modul je ted plne nefunkcni, je tam 100% starsi verze software nekompatibilni s mym DPS. S flajzaru slibily reseni, no zatim nic.

Tak ze bych chtel durazne varovat pred nakupem cehokoliv u teto firmy. Pokud bastlite mate urcite lepsi znalosti nez technik na technicke podpore. Kdyz uz se neco podari pracne domluvit, nejsou schopni ani na svych vyrobcich provest slibenou upravu. Obcas jsem na netu tak natrefil na vykriky ze flajzar "NE", uz je me jasne proc.

Nenasel by se nahodou nekdo kdo ma tuhle stavebnici starsiho data vyroby s DPS "RXDYN5" ? Stacilo by me schema, jsou tam udajne jinak zapojene 2 vyvody PICu, pokud je prepojim melo by me to konecne fungovat.
Nejradsi bych jim to vse poslal zpet, a poslal tam i ČOI kvuli nepravdive specifikaci jejich vyrobku, ale nevim jestli by sla vratit sestavena stavebnice, navic mam rozvrtanou krabici za 2k a kdyz tam ted budu cpat neco jineho zustanou me tam diry navic...

Pro zajimavost manual a schema nove verze je zde: http://www.flajzar.cz/data/files/401-Akt._navod_Keeloq2k_prijimac_China_kveten_2008.pdf
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.34 sekund