Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Morske akvarium 2 , doplnovani stopovych prvku
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Řešení problémů s různými konstrukcemi
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
frantajetel11



Založen: Nov 13, 2008
Příspěvky: 1922
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: pá září 23 2011, 8:58    Předmět: Citovat

Hele jestli jsi objednal správný součástky ti fakt kontrolovat nebudu. Obecně: pokud máš odpory na stejnou watáž (nebo větší) jako ve schématu = můžeš je použít.
Kondenzátory - na napětí cca + 30-50% dle schématu. U elektrolytů se dává i větší rezerva (tu např. u toho 16ti voltovýho na 12ti voltech moc nemáš). Další věc, když už na to máš tišťák, jsou rozměry... Ale to všechno jde v datasheetech najít Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
blackchicken



Založen: Jul 16, 2011
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: ne listopad 20 2011, 3:18    Předmět: Citovat

Zdarec jak svina,

tak pomaaali ale jiste se chylim ke konci. 2PWN sestavene, zitra dodelam treti, to uz bude rychlovka, vse zatim funguje jak ma. Tak, ted jsem dokreslil navrh napajeni. Posilam foto z telefooonu po tme, takze nic moc ale melo by tam byt videt dulezite. Nakonec jsem nekomlikoval situaci a vybral system: pinaci hodini, napajeni 12v kablem prez jack do bedny, je tam jeste jeden jack s kterym je moznost pripojit dalsi bednu rozsirovaci napr se 4mi cerpadly pro specialni slozkove krmeni phyto a zoo planktonu pro nonphotosynthetic specialitky hehe. Kazdopadne, vzdal jsem se stale sviticich diod, protoze to bych musel mit spinacky vevnitr a na to jsme jeste maly pan, ale treba priste, kdo vi Twisted Evil kazdopadne, hlavni vypinac kontroluje vsecky cerpadla, + cervena diodka sviti pri sepnuti ze do bedny jde proud. Kazda dalsi vetev je moznost vypnout zvlast. Mozna mam chybicku v tech zdirkach na jack, zem jsem propojil paac si myslim ze treti capka je mrtva a je tam jen pro stabilitu soucastky na desce, pokud se mylim tak samo udelam odbocku. Jinak prosim opet pripominam, zohlednete to, ze jsem strojar, nidky jsem nic takoveho nestudova, nenavrhoval, tak me nemlatte, jestli je tam fatalni chyba. Co se tyce navrhu napajeci desky, vse chci na kabliky tak, aby to byla skladacka, zatim pouzivam neco takoveho na PWN pro spojeni motoru a potiku:

http://www.ges.cz/cz/pls-20sb-GES06614684.html

a k tomu protikus po jednom, sam si ty kovove vnitrky klestickama pridelam k dratu a zaklapnu do plastu. Jak to resite vy? DOcela se mi s tim prace libi a zamek asi nepotrebuju, takze bych vzal female 2-3 konektorovou, at to trosku vypada.

Mrknete prosim na to jestli mate nekdo cas a chut, zitra bych to chtel doleptat a dopajet na co mam jeste soucastky a v po dokoupit zbytek a de se odvalu paaac uz mam v merku prvni testovni led svititlo na creeLED.

Potreboval bych sehnat tohle, nezna to nekdo? Nevite kdy bych to sehnal? Pouziva se to pro kryti stropnich svetel, ale nikde to nemuzu najit. Oka cca 1cmx1cm

http://mlinimpexp.files.wordpress.com/2006/03/plastic_eggcrate.gif?w=450

Zatim a jeste jednou moc dikec.

Jo jeste jedna vec me napadla, kdyz jsem udelal prvni PWN a odzkousel, potik mam na dratech paac pujde do panelu, tak to nefungovalo, motor nesmyslne menil otacky, sem si rikal, ze jsme to spatne obkreslil, spatne spajel, spatne objednane soucastky, ale pak jsme zjistil ze je spatnej potik, je to vubec mozne? No kdyby byl na desce natvrdo tak nevim, stacil zmacknout a uz to slapalo, prepajel jsme novy, nastesti jsem jich koupil vice, a slapalo to jak hodinky, druhe PWN s tretim potikem napoprve na jednicku. Stalo se vam nekdy ze vam uplne nova soucastka nefungovala? Ja si jen rikam, co kdyby byl spatnej trazistor, nebo kondik, to bych ja vzivote nezjistil. Zdarec.



plosnak.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  plosnak.jpg
 Velikost:  258.25 kB
 Staženo:  101 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
blackchicken



Založen: Jul 16, 2011
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: po listopad 21 2011, 23:55    Předmět: Citovat

tos zitra dokupim zbytek veci, a idu to zkompletovat.Myslite ze je to v poradku?Neni tam nejakej pruser? dikec.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
frantajetel11



Založen: Nov 13, 2008
Příspěvky: 1922
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: út listopad 22 2011, 8:12    Předmět: Citovat

Jestli ta hrůza cos vyplodil vejš, je připojovací schéma, tak to máš blbě... Ty ledky + odpory za vypínačema, nemůžeš dávat do série se vstupama PWM, ale paralelně Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
blackchicken



Založen: Jul 16, 2011
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: st listopad 23 2011, 1:07    Předmět: Citovat

No joo hihn, uz to vidim heh.Tos to je na facku,to bych ty moturky moc neroztocil hehe. Jeste ze jsem s plosnakem pockal na rady od odborniku a ztravil jsem vecer popremyslenim nad touto problematikou, samozdrejme s litrankem Chilskeho Malbeku hih.Franto dikec, byl jsem tak unesen z faktu ze jsem sam navrhl plosnak, ze jsem si jaksi neuvedomil ze je to blbost Smile opravim,poslu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
blackchicken



Založen: Jul 16, 2011
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: ne prosinec 11 2011, 1:40    Předmět: Citovat

Zdareec hosi, jak je?

Takze, davkovacka hotova, jeste neni v provozu ale predpokladam dle letmych zkousek bude fungovat perfektne. V prvni rade vam chci vsem moc podekovat, bez vas bych to nezvladl. Specialne tobe Frantisku, dikec moc, tu prvni kopu co jsem vytvoril s napajecim obvodem, to byl nejakej mozkovej zkrat, napodruhe (kupodivu sam) to bylo uz ok heh. No co no Twisted Evil Kazdopadne zasilam par fotek dokonceneho dila. Dikec.


P.S. Dalsi projekt jsou cree ledky a velice, ale velice mne zaujal projekt ARDUINO. Tipci ftom delaj dooost pekelny veci. Viz napr tohle:

http://www.saltwatermasters.com/forums/showthread.php/58-Arduino-Reef-Controller-build

(Urcite nebudu delat nic tak komplikovanyho na zacatek, rozednivani a stmivani je muj strop), kazdopadne mereni teploty, PH sonda, pokud mozno Kh sonda, redox potencial, vypinani cerpadel, nekolik programu napr krmeni, ruzne druhy vln,(pokud mozno spojeni s telefonem, upozorneni sms na vysokou teplotu, automaticke spinani vetraku, vypnuti prvniho okruhu svetel v pripadu neuchlazeni, atd atd) to me kua zajima, pokud vezmu v potaz cenu jak zarizeni tak jednotlivych shieldu, time, LCD. To vypada na zajimavou hracku pro honzika pod stromecek hehe. Co myslite, na netu je spousta programu volne ke stazeni. Nebo existuje neco podobneho stejne zajimaveho? Dikec, at se dari.



IMG_4544.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_4544.jpg
 Velikost:  249.08 kB
 Staženo:  69 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
blackchicken



Založen: Jul 16, 2011
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: ne prosinec 11 2011, 1:46    Předmět: Citovat

Dalsi foto


IMG_4544.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_4544.jpg
 Velikost:  273.61 kB
 Staženo:  76 krát


IMG_4548.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_4548.jpg
 Velikost:  271.17 kB
 Staženo:  93 krát


IMG_4554.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_4554.jpg
 Velikost:  214.22 kB
 Staženo:  79 krát


IMG_4559.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_4559.jpg
 Velikost:  269.13 kB
 Staženo:  69 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
frantajetel11



Založen: Nov 13, 2008
Příspěvky: 1922
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: ne prosinec 11 2011, 22:17    Předmět: Citovat

No z venku to vypadá docela pěkně, ale s tim vrabčim hnízdem uvnitř sis moh trochu víc pohrát. Na muj vkus je to tam moc nahňahňaný, dal bych větší pixlu. Kdybys náhodou chtěl na ten přední panel dát popisy co je co, tak se ti tam ani nevejdou Wink Ale já si prostě musim rejpnout...
Jinak nic proti arduinu, ale šlo by to udělat i s jinym procesorem.
A na začátek: mereni teploty, PH sonda, pokud mozno Kh sonda, redox potencial, vypinani cerpadel, nekolik programu napr krmeni, ruzne druhy vln,(pokud mozno spojeni s telefonem, upozorneni sms na vysokou teplotu, automaticke spinani vetraku, vypnuti prvniho okruhu svetel v pripadu neuchlazeni, atd atd... mi přijde docela slušný sousto Laughing
Jo a jestli existujou nějaký stránky? Já ti ani nevim Laughing
http://www.google.cz/#hl=cs&cp=19&gs_id=3a&xhr=t&q=aquarium+controller&pf=p&sclient=psy-ab&source=hp&pbx=1&oq=aquarium+controller&aq=0&aqi=g1&aql=&gs_sm=&gs_upl=&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&fp=46c460a6d99b257b&biw=1608&bih=832
To máš studium na xxx dlouhejch zimních večerů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
blackchicken



Založen: Jul 16, 2011
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: po prosinec 12 2011, 1:15    Předmět: Citovat

Zdravim, no ja se niceho nebojim, nemusim to mit hned ted. Ale Arduino mi pro programovani zacatecnika (jsem sice 3dgrafik a par expressionu zvladam ale to se neda k programovani nijak prirovnat). Kazdopadne libi se mi ze je to open source a kdyz borci neco delaj na akwo, sahnou po tomhe takze se da podle ceho ucit a porovnavat. Ten vycet je samo hoooodne do budoucna, jde o to ze se chci naucit neco programovat a s Arduinem neni problem pridavat a pridavat dle skillu. Jak rikam nejdrive si zkusim rozednivani a stmivani na par cree ledek a se zakladnim modulem UNO. Ale ted si objednam mega, ma vice vystupu a je to pekna stavebnice, tipek z honkongu to nabizi za nejakych 1400,- za coz nekoupim samotny mega ani u nas. Co by jsi navrhoval ty za ekvivalent. Jak jsem psal, myslim ze na zacatek je pro mne Arduino zazrak z nebe heh. Jinak ruzne ovladani sleduji to je jasny, hlavne samo co se reefu tyce, na reefcentralu to borci slusne rozjidej s Arduinem.

Co se pixly tyce, jeste jsme ji o tretinu zkratil a udelal tim vlastne strisku z horni poloviny, nelibili se mi ty vystouply potiky. Vnitrek je pohoda, sak tam nic neni a rozmerove to sedne akorat, nic nikde neni nasilu samo. Predni panel byl tak tak ale pro me uplne fpohode, neni to nic komplikovaneho tak si ty tri primesy pohlidam (: jinak tohle je Grotech viz priloha . Chtel jsem minimalizovat rozmery.

jeste otazecka, nasel jsem zajimavy klon pro Arduino, ma napajeni z baterii a par vylepseni. Muzes se mi na to mrknout?

klasika:

http://www.ostrovni-elektrarny.cz/index.php?detail=OTAwMjI=&search_all=1&to_search=arduino

Olimexino:

http://www.ostrovni-elektrarny.cz/index.php?detail=OTAwMzA=&search_all=1&to_search=arduino

pripojit se tam da vse pro Arduino.Jeste jednou dikec za rady



grotech.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  grotech.jpg
 Velikost:  103.62 kB
 Staženo:  63 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
frantajetel11



Založen: Nov 13, 2008
Příspěvky: 1922
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: po prosinec 12 2011, 9:04    Předmět: Citovat

No kouknout se můžu, ale nic ti k arduinu neřeknu, páč jsem s nim nikdy nic nedělal. Když už, tak s PICama Laughing
Ale na něčem se to natrénovat musí. Takže jestli se ti chce, tak ho kup a pilně cvič Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Řešení problémů s různými konstrukcemi Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 1.24 sekund