Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Oprava HDD Seagate Barracuda 7200.11
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
xyxa



Založen: May 18, 2006
Příspěvky: 86
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

PříspěvekZaslal: pá prosinec 02 2011, 4:11    Předmět: Oprava HDD Seagate Barracuda 7200.11 Citovat

Zdravím odešel mi HDD Seagate Barracuda 7200.11 ST3500320AS hledal jsem na netu podrobnosti a narazil na tyto stránky
http://blog.miliweb.net/hardware/72-seagate-barracuda-7200-11-ST3500320AS-problem-s-firmware-zachrana-dat.htm
https://sites.google.com/site/seagatefix/
Vyrobil jsem si převodník ale nějak se nemůžu domluvit s programem HyperTerminal atd.Tímto Vás žádám o pomoc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12078
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: pá prosinec 02 2011, 8:48    Předmět: Citovat

xyxa napsal(a):
Vyrobil jsem si převodník ale nějak se nemůžu domluvit s programem HyperTerminal


tomu nerozumím, jak se nemůžeš domluvit ???

Jinak hyperterminal není vždy to nejlepší . . .
můžeš si vybrat něco jiného, třeba tady

jinak ta stránka co jsi poslal je velmi zajímavá
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spejbl



Založen: Aug 05, 2007
Příspěvky: 167
Bydliště: Jičín

PříspěvekZaslal: pá prosinec 02 2011, 8:53    Předmět: Citovat

Ahoj, asi před měsícem jsem dělal to samé, přesně podle toho druhého návodu, žádný problém, při správném nastavení sériového portu disk reagoval na příkazy, zkusil jsi prohodit RX a TX na HDD ?

V nastavení hyperterminálu jsem vypínal nějakou volbu, aby se nevypisovaly příkazy 2x, pak se ti ovšem nebude nic psat, dokud nebude disk správně připojenej.. Pohledej ovladani HT na google, já musím do práce.

_________________
Já se vrátím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xyxa



Založen: May 18, 2006
Příspěvky: 86
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

PříspěvekZaslal: pá prosinec 02 2011, 19:05    Předmět: Citovat

Už se mi to podařilo byl částečně vadnej IO na převodníku(proto jsem se nemohl domluvit stím hyper terminal) a co jsem provedl podle návodu tak vše ok potom jsem nahrál novej firmware na HDD nastartoval sytem zazálohoval data která jsem potřeboval a potom se disk začal chovat jak pomatenej začal hlásit přemapování sektoru atd potom umřel škoda měl jsem ho jen na zálohování měl naběháno asi 650hodin tak si pro sebe říkám už nikdy seagate jakej je váš názor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
czatlantis



Založen: Jun 10, 2009
Příspěvky: 1012

PříspěvekZaslal: pá prosinec 02 2011, 20:28    Předmět: Citovat

se seagate jsem měl vždy jen a pouze problémy u 3 disků ze 3. Na druhou stranu WD mi tu běží hromada naprosto bez problémů. Seagate už bych nikdy nekoupil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petr_



Založen: Dec 06, 2010
Příspěvky: 201

PříspěvekZaslal: pá prosinec 02 2011, 22:17    Předmět: Citovat

1) otestuj převodník spojením TX a RX a posláním znaku.
2) pokud nebude mluvit, zkus pustit samotnou desku odšroubovanou z disku (není vtip, některé jsou začené a je potřeba použít speciální posup).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Milan_F



Založen: Oct 03, 2005
Příspěvky: 1537
Bydliště: nedaleko Humpolce

PříspěvekZaslal: so prosinec 03 2011, 0:59    Předmět: Citovat

czatlantis napsal(a):
se seagate jsem měl vždy jen a pouze problémy u 3 disků ze 3. Na druhou stranu WD mi tu běží hromada naprosto bez problémů. Seagate už bych nikdy nekoupil.


Mě běží v kompu dva Seagaty, jeden cca 8 let, druhej 5 let. Oba bez problémů. Vloni jsem koupil na inzerát další Seagate a za měsíc začal tikat a to neměl podle S.M.A.R.T.u moc naběháno. Pětikilo v hajzlu a disk mrtvej. Asi prodávající dobře věděl proč se ho zbavuje.
Nedavno jsem koupil fungl novej WD. Jsem na něj zvědavej, protože kdysi jeden kamarád řikal, že jeho známýmu, co měl krám s PC, se vracely WD na reklamaci jeden za druhym...

Takže bych řek, že záleží, jak se která serie povede. Tady asi nelze soudit podle značky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31990
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so prosinec 03 2011, 1:28    Předmět: Citovat

Mám v kompu Barracudu 320GB - běhá bez problémů od února 2007, kdy jsem ji koupil. Zlákán pověstí značky jsem v roce 09 koupil další Barracudu, tentokrát "půltera" neboli 500GB (7200rpm) - a už je odstavenej, přestože byl používanej jen na zálohování fotek a souborů pro dlouhodobé uložení a nebyl trvale v provozu. Kupoval jsem ho novej - a přestože se točí a jde z něj číst i na něj zapisovat, SMART hlásí, že má mrtvičný stavy. Záruka už je bohužel asi 5 měsíců v čudu. Vedle něj jsem měl zapojený další "půltera", ale od WD - a ten běží bez závad. A je shodou okolností "z druhý ruky", jen asi o měsíc mladší než zmíněná chorá Barracuda. Není to tedy o značce ani o sérii, ale je to o tom, že se vinou katování kostů i do určité doby dobrá značka začala kazit...
Momentálně mám v provozu v kompech trvale 20GB WD (komp pro děti), ten má jako datový další WD - pro změnu 80GB a ve druhém kompu tu Barracudu 320GB jako systémovou plus odpojitelné přes e-SATA ten "půltera" WD a k němu nový zálohovací Samsung - tentokrát už ale "terovej" neboli 1024GB. Protože u něj tolik nezáleží na rychlosti ale na spolehlivosti, volil jsem "středně pomalou" verzi 5200rpm...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33989
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so prosinec 03 2011, 11:47    Předmět: Citovat

Pri diskoch je zivotnost zalezitost nielen serie, ale casto aj kusu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31990
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so prosinec 03 2011, 16:14    Předmět: Citovat

Tam kde jsem zmíněnou "půlterovou" Barracudu koupil, mi bylo potvrzeno že se tento typ bohužel často vracel - konkrétní důvod nespecifikován, ale velmi často šlo o souhrnné vyhodnocení technologií SMART jako "potenciálně závadný". Přitom o rok-dva starší "třistadvacítky" šlapou jak divý. Prostě "vytunění" mechanicky prakticky shodného disku ze 320G na 500G ta technologie "neutáhla" - je to stejný prů.ser jako čtrnáctistovka šestnáctiventil od VW, kde verze 55kW, 59kW i 63kW dlouhodobou spolehlivostí převyšují mnohdy i diesely, zatímco nejvýkonnější 74kW verze (alias "stokoňka") montovaná do jedničkových fábulí a z počátku i do Oktávek je sice výkonná, ale jen dočasně - než začne po cca 50 000km žrát olej a celkově se sypat do kopru... V tomhle případě bych taky spíš věřil "vadě typu" než "vadě série" nebo dokonce "vadě kusu".
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
paveltl



Založen: May 11, 2004
Příspěvky: 572
Bydliště: Domažlice

PříspěvekZaslal: so prosinec 03 2011, 17:20    Předmět: Citovat

No kámošův WD 320 giga jsem právě úspěšně podruhý reklamoval. Poprvé po necelém roce provozu, kdy běhal skoro denně. Teď je starý 2,5 roku a protože si porídil notes tak běhá jen občas.
Pokaždý jsem dostal od výrobce nový disk s jiným výrobním číslem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: ne prosinec 04 2011, 11:57    Předmět: Citovat

Človek nevie, čo si vybrať. Viete niečo o zn. Hitachi? Ď
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5223
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: ne prosinec 04 2011, 13:53    Předmět: Citovat

ti uz snad ani pevne disky nerobia...my mame nejaky samsung spinpoint 320GB uz treti rok a v pohode *klop klop* ale ani samsungy uz nebudu,predali to (neviem ci wd alebo seagate-u...)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Premekapac



Založen: Nov 06, 2008
Příspěvky: 75

PříspěvekZaslal: ne prosinec 04 2011, 20:59    Předmět: Citovat

Já vždy kupoval co bylo v té době výhodnější. Mám v kompu 120GB Seagate asi 8 let, 250GB WD asi 6 let, 640GB Seagate 3 roky a 2TB WD půl roku. Všechny chodí zatím bez problémů (klepu...). Vybírám vždy mezi těmito dvěma (přeci jenom toho dělají asi nejvíc, takže předpokládám i největší zkušenosti...), ostatní mě nezajímají. Jednu dobu byly cenově zajímavé disky od Samsungu, kolega z práce je hrozně tlačil. Kámošovi odešel po třech letech...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xyxa



Založen: May 18, 2006
Příspěvky: 86
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

PříspěvekZaslal: st prosinec 28 2011, 3:01    Předmět: Citovat

Tak jsem si sním ještě hrál rozchodil se a test dopadl takto.


ST3500320AS.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  ST3500320AS.JPG
 Velikost:  82.13 kB
 Staženo:  130 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund