Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Orava TVP555, chassis 11AK30, problem s obrazom
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8803
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: út červen 07 2011, 10:26    Předmět: Citovat

Majkl143 napsal(a):

ano hlavne som hladal TVP 555...ale pozeral som to aj podla toho sasi a su tam nejake riesenia problemov. ked pridem z roboty domov tak si ich pozriem podrobnejsie...

ten subor od Mysteri-ho som pozeral a skusal som stiahnut ten part ale vypisalo mi, ze subor neexistuje, resp. ze sa uz nenachadza na ulozisku...ale to nevadi pozriem to inde...

Ta moja doska mi nesedela so schemou, resp. ciselne oznacenie suciastok, ale kde je tranzistor RKS nebol problem zistit. a myslim ze som nasiel aj budiaci kondenzator C613 (10uF/50V) a tranzistor C5388, ale myslim, ze je to nahrada za BU808, ktore je na scheme pre sasi 11AK30.
...
no a budiaci elektrolyt sa "opieral" o odpor vedla neho a mal prepalenu vonkajsiu izolaciu. v duchu som uz oslavoval, ale ked som ho vyletoval a pozrel sa nan tak bola zhorena len izolacia, plechovej casti nic nebolo.
ale aj tak som ho vymenil za origos novy a dufal som, ze to bolo v tom.
pravdaze nebolo, telka robi to iste... len cvakanie a slabucke pipanie...
...
a mas pravdu, nechcem aby si mi napisal, ze vymen to a to...chcem sa pri tom trosku zapotit...myslim ze sa mi to podari. Smile

Ano, dnes najdeš doku spíše podle označení šáska, než podle modelu tvp - stejné šasi je totiž použito u mnoha "výrobců" (před lety mně to taky udivovalo - dnes je to realita).

Pozri trebars tuna (ale pozor! - bez registrace můžeš stáhnout jen 2 soubory za den!), ale i kdekoliv na NETu - zatím se ale ani mně nedaří najít konkr. šasi VESTEL (ten turecký výrobce!) 11AK30S-2. Ale ono bude určitě téměř shodné, s některým stávajícím Wink

Ano, ty dva trandy jsou ekvivalentní (určitě jsi už zjistil, že se jedná o darlingtony) - a pozor, v budiči bývají někdy klasické BC639, jindy zase darl. X112 (i když tomu sch. značka neodpovídá - na tohle si turci často nehrajou Cry ).

"aj tak som ho vymenil za origos novy" - lépe je použít 22µF/50V a hlavně na 105°C Exclamation (nějaký kvalitní, aby vydržel déle!).
"len cvakanie a slabucke pipanie" - svědčí o tom, že máš "něco" ve zkratu (vypíná ochr. zdroje!) - to "něco" už tady bylo vyřčeno (vč. jeho příčiny!), nejméně 2x - no ale "zábava" pokračuje, chtěl jsi na to přijít sám, tak se zapoť, "určitě sa ti to podari" ... Laughing
Nj - 2 měsíce jsi to trápil, až jsi to "utrápil" - měl jsi přijít dříve (zavčasu), ne až to kikslo úplně Rolling Eyes Cry

V takovém případě dávám zákazníkům takovéto přirovnání:
"Bolí tě zub? Když přijdeš zavčasu = malá plomba. Necháš to 1/2r. pobolévat = větší plomba. No a když to necháš až "na doraz" = korunka. Tak si vyber: co je nejlepší (nejlevnější) ???" Laughing

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysteri



Založen: Mar 12, 2008
Příspěvky: 2925
Bydliště: Považie - Vorošilovo

PříspěvekZaslal: út červen 07 2011, 14:09    Předmět: Citovat

Tie schémy ešte upnem na úložisko, ale až večer. Dám sem potom link.

Doplnené: Tak už som to upnul, je tam všetko, čo mám od 11AK.. v PC, nekontroloval som tie súbory, čiže, ak tam nájdete niečo ,,súkromné", tak to nešírte ďalej... Laughing
Tu je link na stiahnutie: http://www.ulozisko.sk/410843/11AKxxx.rar
Má to cez 70MB.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8803
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: st červen 08 2011, 19:01    Předmět: Citovat

No, jedem - jedem, už ti ta telka jede Question

Nezapoměň, že mně začíná sezóna - nebude čas! (že nevíš jaká?) Shocked
Podívej se do mého Profilu Surprised
Dnes jsem byl poprve a na to, že je u nás pořád hodně sucho, to nedopadlo nejhůře Rolling Eyes

Jak se sezóna "rozjede", potom jsou mi i všechny telky "ukradené" Laughing

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Majkl143



Založen: Jun 05, 2011
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: st červen 08 2011, 19:17    Předmět: Citovat

Zdravim pani,
opravu telky musim odlozit na vikend, pretoze som zasity v robote do vecera. a nemam rad ked sa nieco uponahla...

Mysteri dakujem za tie schemy, uz to taham.

Inac vcera som mal asi 15 minut volnych vecer tak, ze idem zmerat obvod STV 2248 ci sedia napatia. Neviem ci som slabo pritlacil elektrody meraca ale ukazoval 0V. Meral som napatie na pine 53.
Dalsie meranie som uz ani neskusal lebo sa mi tak triasli ruky, ze by to bol skrat jak vysity.
Ale cez vikend sa do toho pustim naplno.

A zacala sa ti sezona?
No na paradu ja som nebol na hriboch ani nepamatam Very Happy
u nas to aj tak nikto nejedava, iba ja. No oplati sa to? Very Happy
Ale zabavka pekna.

Pekny vecer zelam
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mysteri



Založen: Mar 12, 2008
Příspěvky: 2925
Bydliště: Považie - Vorošilovo

PříspěvekZaslal: st červen 08 2011, 20:14    Předmět: Citovat

kokun napsal(a):

Dnes jsem byl poprve a na to, že je u nás pořád hodně sucho, to nedopadlo nejhůře Rolling Eyes

To, o tom suchu, to sranduješ? Si od nás vzdušnou čiarou 20km a my tu už niekoľko dní nárazovo mokneme niekoľko krát za deň, je sparno, silné búrky, /prvý krát som zažil v piatok 20-sekundový, celistvý hrom, bez blesku, taký, aký sa spája s HAARPOM.../ Ako na schvál, prietrž je vždy aj v čase, keď idem do, alebo z roboty. A dnes v noci sme mali všetci od TN po PB ,,búrkový" budíček. A u Teba sucho... Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8803
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: st červen 08 2011, 21:03    Předmět: Citovat

Mysteri napsal(a):
kokun napsal(a):

Dnes jsem byl poprve a na to, že je u nás pořád hodně sucho, to nedopadlo nejhůře Rolling Eyes

To, o tom suchu, to sranduješ? Si od nás vzdušnou čiarou 20km a my tu už niekoľko dní nárazovo mokneme niekoľko krát za deň, je sparno, silné búrky, ...
A dnes v noci sme mali všetci od TN po PB ,,búrkový" budíček. A u Teba sucho... Laughing

Sry za OT - s tímto vláknem to nemá nic společného, ale když už jsem to nakous ...
Ne, že jsme od sebe cca těch 20 kiláků - ono třeba prší tady v blízkém okolí, ale nám se to stále vyhýbá. A když náhodou i něco přijde, tak jen okrajově. A v okolních dědinách slejváky, div ne průser mračen - a u nás nic. Asi mně to nevěříš, ale je to tak Shocked Cry
Škoda, že je těch 5 praváků už pokrájených - hodil bych tu foto. Měli hlavičky popraskané, jako pavučinu a jen jeden byl zdravý - ostatní měli nožky prolezlé červama, protože musely růst neuvěřitelně dlouho. No a kromě nich aspoň něco na smaženici (kastrol lišek) - proto jsem psal: "nic moc, ale napoprvé - dobré" Wink
Po 3 týdnech trošku sprchlo předvčírem - dnes ráno (po 3. hod.) bouřilo téměř 2 hod. - zase ale "naprázdno". Deště přitom bylo asi tolik, že pod keři zůstalo sucho Shocked Cry
Původně jsem měl v plánu, vyrazit tak v 5 hod., ale po "té bouřce" jsem myslel, že už ani nepůjdu - zůstalo zataženo (celé dopoledne). Nakonec jsem si to rozmyslel a šel jsem na tu "sondovačku" až v 8.30 - tou dobou už se chodí z hub domů.
Ale šel jsem (spíše jel na kole - cca 3km), říkal jsem si, že aspoň nebude takové vedro (slunce za mraky) - nakonec bylo ale děsné dusno (i v lese, kde "ta rosa" aspoň trošku zůstala). Vrátil jsem se až po poledni.

EDIT: Dřepěl jsem u PC do půlnoci - v 23.30 se dvakrát zablesklo, sprcho zase jen aby se neřeklo - zato dnes od rána (skoro celé dopoledne) konečně trochu vydatněji pršelo. Zato se zase rapidně ochladilo - ta studená vlna má být několik dnů.
Už mně to tak připadá, že tu máme vnitrozemské počasí (jak v Rusku) zima (vč. mrazů) tak do půlky května a pak rovnou skok do léta (+30°C) - jaro vlastně žádné.
Ale počasí "nezklamalo" ani letos (tak jako každý rok Shocked ) - celý duben, květen sucha, zahrádky (jahody) abys zaléval 2x denně a až začnou dozrávat (právě teď), tak leží a hnijí v blátě Cry


To Majkl143 - je dobře, že tomu chceš přijít na kloub sám - ale jak jsem psal, už víc než 2x to tady padlo (možná, že pro tebe "nesrozumitelně").
Vyhledej si ale na toto téma něco ve starších vláknech a ono se ti hned "rozsvítí" - tento problém se tu řešil nesčetněkrát a dočteš se i konečného řešení (ale padlo už i tady!)

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Majkl143



Založen: Jun 05, 2011
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: st červen 15 2011, 21:02    Předmět: Citovat

Zdravim pani,
po dlhej pauze opat pisem.

V podstate sa idem trochu pochvalit, ale sa aj pytat.

Kedze som sa konecne dostal k oprave, vsadil som na "istotu" a kupil som tranzistor BU808DFI a vymenil ho. Kupil som aj kondenzatori, ale tie som nevymienal, pretoze mam pocit, ze pan Bielik z nemenovanej predajni elektrosuciastok v Trencine tieto suciastky vyletoval, skratil nozicky a predaval ich ako nove. A zdali sa mi trochu nafuknute. Samozrejme blocik v kosi a vsimol som si to az doma, ved na co by som to pozeral tam, vsak ?

Tranzistor som teda vymenil, televiziu zapol a nic. Uz som v duchu nadaval, ze co teraz. Ale potom som zistil, ze treba stlacit tlacidlo aj na dialkovom ovladaci Smile
Lenze ani potom sa nic nedialo, hoci som mal pocit ako keby obrazovka dostala stavu. Tak som jemne poklepal na plosak a nabehlo to.

Potom som pripojil antenu a obraz fantazia, ziadne zmeny farby. Hned som urobil test, cize som prepinal programy asi 1800x a ziadne pasy ani nic podobneho.

Ale mam na vas otazky:

1. Viem, ze aj ked som vymenil tranzistor a slape to, tak nieco to sposobit muselo, ze odisiel. Asi bude dobre vymenit aj tie filtracne kondenzatory a elektrolyty v okoli budenia, ci?

2. Televizia bezala asi 15 minut a ked som ju vypol tak som skusal chytit prstom chladic na BU808. Bol dost teply, ale prsty som na nom udrzal. Neviem aka ma byt teplota toho tranzistora(chladica) za predpokladu, ze je vsetko v poriadku. Bol by som nerad keby som buduci tyzden musel kupovat dalsi.

3. Tu na fore som cital prispevky, ze je lepsie namiesto kondenzatora C613 10uF/50V osadit 22uF/50V(63V). Ja som bol nedockavy a minuly tyzden som vymienal tento kondenzator mojou neregulovanou "mikropajkou" a trosicka sa mi odlepili cesticky. Je tam sice priletovany, studeny spoj nieje, ale dalsiu vymenu by to tie cesticky urcite nezvladli.

Takze tolko odomna dnes Very Happy Uz sa v tom radsej dnes nebudem sparat aby som to nedohukal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mysteri



Založen: Mar 12, 2008
Příspěvky: 2925
Bydliště: Považie - Vorošilovo

PříspěvekZaslal: st červen 15 2011, 23:30    Předmět: Citovat

-Tie skrátené nožičky = možno to odkúpil od niektorej elektrotechnickej firmy tu v okolí, /hustota E-firiem od Piešťan po DCA, medzi ktorými sa MB nachádza, je skoro ako v Číne.../, keď sa buď technológ, alebo pracovník vo výrobe ,,sekol" pri nastavovaní ,,strihača" vývodov, už im boli kondíky na ,,prd"...
-Ten elyt zmeň na 22µF, je to prevencia...,keď sa urve cestička, tak to oprav.
- Radšej by som tam dal BU808DFX, sú odolnejšie.
- Tie tranzistory sa v tomto chasis hrejú dosť.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
shleha



Založen: Jan 25, 2011
Příspěvky: 195
Bydliště: Humenné SR

PříspěvekZaslal: st červen 15 2011, 23:41    Předmět: Citovat

Preventívne preletuj rezonančný kondenzátor 9n1/2kV medzi E-C,prípadne konektory VC pre riadkový rozklad Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Majkl143



Založen: Jun 05, 2011
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: čt červen 16 2011, 7:52    Předmět: Citovat

oki tak tam predsa len dam ten 22uF.
A je moc velky rozdiel medzi BU808DFI a BU808DFX ?


Dakujem za rady. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petiak



Založen: Oct 02, 2007
Příspěvky: 73
Bydliště: stred SK

PříspěvekZaslal: st prosinec 25 2019, 21:52    Předmět: Citovat

Zdravim, mam na stole TV Watson 11AK30S-2 rev.2 so zavadou pri zapnuti zdroj tak isto cykluje v intervale cca 1s. Nasiel som schemu len ku 11AK30 (max 11AK30A4). Oproti tymto schemam na tejto DPS dost suciastok chyba a aj zenerka D801 v spatnej vazbe zdroja pre SB rezim ma inu hodnotu. Ale predpokladam, ze zdroj bude na koniec OK. Chyba je v tranzistore Q603 VN trafa. BU je v skrate a taktiez jeho kondenzator C613 ako je tu pisane ma malu kapacitu. Len ako tak pozeram BU808 je uz dost problem zohnat. Poradi niekto nahradu zo skusenosti? Je tam realne treba kolektorovy prud az 8A? Pripadne aj schemu. Dakujem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33753
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st prosinec 25 2019, 21:54    Předmět: Citovat

Avelmak ma BU808DFX, vraj testovane.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7919
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: st prosinec 25 2019, 22:16    Předmět: Citovat

Nebo 2SC5388. Je to darlington.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysteri



Založen: Mar 12, 2008
Příspěvky: 2925
Bydliště: Považie - Vorošilovo

PříspěvekZaslal: st prosinec 25 2019, 22:18    Předmět: Citovat

Na 100% funkčná a ,,nevracajúca sa náhrada" je 2SC5388. Ale s tými BU808DFX nebol tiež nikdy problém. Aspoň u mňa.
EDIT. Kuva, zas o dve minúty meškám.... Laughing
EDIT2: Keď ten trand vymeníš, vymeň rovno kodník C613 (aspoń takto býval väčšinou značený, je to ten k báze BU808) za hodnotu 22mikroF. Ešte ale treba pátrať, PREČO tranzistor odišiel. Možno sa mu už nechcelo žiť, alebo bola zlá filtrácia toho napätia, s ktorým musel pracovať. Čiže, odporúčam ešte pred výmenou a zapnutím vymeniť aj elyty v napájaní pre ten trand. Väčšinou cca 47mikroF /200V, alebo tam budeš mať niečo podobné....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petiak



Založen: Oct 02, 2007
Příspěvky: 73
Bydliště: stred SK

PříspěvekZaslal: čt prosinec 26 2019, 22:35    Předmět: Citovat

Myslim, ze tranzistor odisiel kvoli tomu, ze ten C613 mal namiesto 10uF len 2uF. Ci moze byt chyba aj inde? Elyt v napajani 150V som kontroloval pred tym, kapacita je OK. K tej nahrade 2SC5388 len jedna otazka, je tam mensi kolektorvy prud "len" 5A, ale asi OK?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund