Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Thomson 25DT22E, chassis ICC17

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
machura



Založen: Dec 27, 2010
Příspěvky: 96

PříspěvekZaslal: so červen 04 2011, 15:33    Předmět: Thomson 25DT22E, chassis ICC17 Citovat

Chtel bych se zeptat na problem u CRT TV Thomson (ICC17):

1) posledni dobou se mi objevuji pri delsim trvani svetleho obrazu na obrazovce dva barevne fleky - fialovy (vpravo) a nazelenaly (vlevo). Po chvili zmizi. Pujcil jsem si odmagnetovavaci civku, ale projevuje se to porad. Znamena to, ze neco v TV neni funkcni ?

2) mam moznost se dostat do servisniho menu TV. Mohu pomoci nej neco zlepsit ? (ostrost, rozmery obrazu ?)


Pozn: upraveno a cast presunuta do noveho vlakna.

Da se nekde stahnout servisni manual pro icc17 ?


Naposledy upravil machura dne so červen 04 2011, 19:33, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8803
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: so červen 04 2011, 18:11    Předmět: Citovat

Oba tyto modely tvp se tu už probíraly (zadej si do hledání!):
25DT22E
25DG16ET
U každého z nich existují už dvě vlákna - měl jsi pokračovat v některém z nich a neotevírat vlákno další - a ještě k tomu do něj motat 2 (rozdílné!) telky najednou Cry
A ještě k tomu:
U druhého jsi schopen udat potřebná data: Thomson 25DG16ET (typ 412/ICC17EU).
Proč totéž nedokážeš uvést i u prvního modelu (Thomson 25DT22E) - kdo má dohledávat šasi? (Mimochodem - jsou shodné!) Shocked Cry

K oběma bych se mohl vyjádřit, ale doporučuji nejprve toto vlákno rozdělit - pokud to nezvládneš sám, požádej některého z adminů.
Nepovažuji za rozumné řešit dva rozdílné problémy (na dvou různých tvp!) v jednom vlákně Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
machura



Založen: Dec 27, 2010
Příspěvky: 96

PříspěvekZaslal: so červen 04 2011, 19:36    Předmět: Citovat

25DG16ET jsem premistil do existujiciho vlakna. Pro 25DT22E je jen profi vlakno a do toho jsem se neodvazil psat. To sasi mi nejak vypadlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8803
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: so červen 04 2011, 23:12    Předmět: Re: Thomson 25DT22E Citovat

machura napsal(a):
25DG16ET jsem premistil do existujiciho vlakna. Pro 25DT22E je jen profi vlakno a do toho jsem se neodvazil psat. To sasi mi nejak vypadlo.

To jsi mohl - bez obav.
Vlákno bylo zřejmě založeno ještě před rozdělením sekce TV na dvě. Moderátor už by to přesunul, tam, kam to patří Wink

machura napsal(a):
...
1) posledni dobou se mi objevuji pri delsim trvani svetleho obrazu na obrazovce dva barevne fleky - fialovy (vpravo) a nazelenaly (vlevo). Po chvili zmizi. Pujcil jsem si odmagnetovavaci civku, ale projevuje se to porad. Znamena to, ze neco v TV neni funkcni ?

2) mam moznost se dostat do servisniho menu TV. Mohu pomoci nej neco zlepsit ? (ostrost, rozmery obrazu ?)

Pozn: upraveno a cast presunuta do noveho vlakna.

Da se nekde stahnout servisni manual pro icc17 ?

Ad 1) - Tento tvp (šasi) je nejméně 10 let starý - skutečně tento jev pozoruješ až v poslední době? Já bych si tipnul, že to dělá odjakživa - jen sis toho dříve nevšimnul (anebo dříve byl nastaven nižší KONTRAST obrazu, než nyní).
Já bych tento projev ani nenazýval závadou, ale spíše "nectností" (vlastností?!) nejen tohoto tvp, ale všech tvp, které mají použitu (méně kvalitní) obrazovku THOMSON s železnou maskou. Tento jev se totiž projevuje i u většiny tvp OVP Shocked Cry
Kvalitnější obrazovky mají masky zhotoveny ze slitiny zvané invar - a jejich vyšší kvalita spočívá v tom, že i po zahřátí se maska méně "bortí" (kroutí).
K zahřívání přispívá právě to (co uvádíš jako svůj poznatek) - že při delším zobrazení světlých ploch (bývá to např. při hokeji /bílá led. plocha/, anebo i na některých str. TXT /kde převažuje bílá plocha/, atd.) - čím větší bílá plocha je, tím teče obrazovkou větší IKAT (katodový/anodový proud) a čím déle působí - potom dochází k tomu přehřívání a "kroucení" masky. Důsledkem je potom to zabarvení částí obrazu (a je vždy ve stejných místech a i zabarvení má stejný barevný nádech) - elektronový paprsek nedopadá na ten správný luminofor. Po schladnutí masky projev mizí - vše se vrátí "do bílé" => degaussig je zbytečný, maska zmagnetovaná není Shocked
Jak už jsem psal výše - obrazovky s invarovou maskou jsou proti tomuto podstatně odolnější Wink
Obranou proti tomuto jevu jsou snad jen 2 možnosti:
1. (ta dražší) - výměna obrazovky za kvalitnější typ (s invar. maskou).
2. (levnější - méně dokonalá) - ubrat na KONTRASTu (důsledkem bude menší IKAT - taky ovšem obraz méně září, ale taky obrazovku méně vyčerpává, více šetří /snižování emisní schopnosti => životnost/). Je potřeba zvolit nějaký kompromis Rolling Eyes

Ad 2) - Bez patřičných znalostí se nedoporučuje do S.M. lézt - proto se tady (na EB) tyto postupy nezveřejňují. Znalým se poskytuje např. přes SZ. Laik totiž může nadělat víc škody jak užitku Cry
Ani v tomto tvém případě nevidím důvod do S.M. vstupovat.

Da se nekde stahnout servisni manual pro icc17 ? - Samozřejmě, že dá. Neznáš uja Googla? Chce to více vlastní inicialivy Shocked
Např. tady jich máš rovnou 22 - ale pozor: bez registrace můžeš stáhnout jen 2 za den Rolling Eyes
Jsou pro různé modely tvp - na tvůj konkretní model je to s patřičnou doku už o něco horší - je většinou jen na placených str.; dá se sice sehnat i "free", ale vždy je podmínkou registrace (jako např. tady) Cry

Takže k tomuto modelu asi tolik.

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.12 sekund