Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Rádio 5000 RDS (Ford Fiesta) zapojení
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Autorádia
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pepe363



Založen: Aug 30, 2009
Příspěvky: 173

PříspěvekZaslal: ne leden 09 2011, 0:52    Předmět: Rádio 5000 RDS (Ford Fiesta) zapojení Citovat

zdravím, právě jsem zakoupil od kamaráda Forda Fiestu, ale rádio má odpojené kabely, a konektor se ztratil. Nemá někdo schéma zapojení vývodů ? Napájení, zem, spínání a výstupy k reprům ? díky


Fotografie2009.jpg
 Komentář:
Rádio zpředu

Stáhnout
 Soubor:  Fotografie2009.jpg
 Velikost:  80.36 kB
 Staženo:  277 krát


Fotografie2010.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Fotografie2010.jpg
 Velikost:  67.76 kB
 Staženo:  290 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jave



Založen: Nov 26, 2005
Příspěvky: 1602
Bydliště: jizni cechy

PříspěvekZaslal: ne leden 09 2011, 6:34    Předmět: Citovat

Mas to primo tady. Konektory koupis za par kacek na vrakarne

http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=156

_________________
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pepe363



Založen: Aug 30, 2009
Příspěvky: 173

PříspěvekZaslal: ne leden 09 2011, 11:07    Předmět: Citovat

Děkuji moc, akorát u Forda chybí vysvětlivky popisů.. to mi nevadí, jen nevím, co jsou piny ILL a AA =)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Milan_F



Založen: Oct 03, 2005
Příspěvky: 1538
Bydliště: nedaleko Humpolce

PříspěvekZaslal: ne leden 09 2011, 11:36    Předmět: Citovat

ILL - podsvícení, AA - napájení antény

http://mondeo.fordclubs.org/elektronika/e-audio.htm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pepe363



Založen: Aug 30, 2009
Příspěvky: 173

PříspěvekZaslal: ne leden 09 2011, 18:59    Předmět: Citovat

Tak zapojení mám, v tom problém už není =) Chystám se však do toho rádia zabudovat vstup aux in.
Mám ho kompletně rozebrané, našel jsem kabel od kazetové hlavičky, ale docela mě zarazilo, že na plošňáku který slouží jako konektor do hlavní DPS rádia je 5 vodičů-zem, a RF,RR,LF,LR.(jsou popsány) Chápu to tak, že hlavička kopíruje signál i na zadní dva reproduktory. Pokud tam budu chtít připojit externí vstup (mobilní telefon) bude stačit připojit zem, levý, pravý a následně je překlenout i na druhou dvojici vodičů, aby hrály všechny čtyři reproduktory ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19563
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne leden 09 2011, 19:33    Předmět: Citovat

Koukám, že o tom howning víš - to označení nemá nic společného s reproduktory, jen se stopami na pásku: mechanika má autorevers, proto má hlava čtyři systémy. Dva fungují na dolních stopách vpřed a dva na horních stopách v opačném směru.
Mimoto jsou systémy hlavičky připojené na vstup předzesilovače s citlivostí obou kanálů po asi 0,4mV při 1kHz a se značně nelineární kmitočtovou charakteristikou, musí přece normálně kompenzovat vlastnosti hlavy a průběh zkratovémo magnetického toku pásku. Ta charakteristika má v rozsahu 50Hz až asi 1,5kHz pokles 6dB/oktávu, takže na 50Hz má ten předzesilovač 30x větší zesílení, než od středů k výškám. Z hlav to totiž leze skloněné opačně a ten snímací zesilovač z toho dělá pokud možno rovnou charakteristiku. Co by ti asi udělal z výstupního signálu empétrojky, i kdybys ho podělil tisíci, aby byl silný akorát?
Jestli je v tom rádiu místo vhodné pro zřízení AUX IN, tak místo hlav je to zbytečná komplikace, vlastně kravinimum. Navíc bys musel zajistit, aby ti kazeťák trvale běžel, jinak to ani nezačne fungovat.
Najdi si lepší, třeba odpoj výstup AM dílu a vstup dej místo něj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pepe363



Založen: Aug 30, 2009
Příspěvky: 173

PříspěvekZaslal: ne leden 09 2011, 20:03    Předmět: Citovat

Díky za perfektní výklad =) Trochu jsem googlil a našel jsem jiná řešení. Přesně jak říkáte-odpojit AM a napojit se místo něj. Jenže nemůžu najít schéma rádia 5000 RDS. Jinde jsem se dočetl, že konkrétně zde se mi bude o zvuk starat IO 70040AB (nebo 70047SB). Na DPS jsou oba, avšak 70040AB je blíže k zaplechované VF části. Bohužel není možné sehnat datasheet.
Nejspíš mi nezbyde nic jiného, než celou DPS prosvítit, a najít patřičné vodiče.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pepe363



Založen: Aug 30, 2009
Příspěvky: 173

PříspěvekZaslal: ne leden 09 2011, 20:55    Předmět: Citovat

aspoň servisní schéma k 5000 RDS by stačilo.... Taky k nenalezení..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Milan_F



Založen: Oct 03, 2005
Příspěvky: 1538
Bydliště: nedaleko Humpolce

PříspěvekZaslal: ne leden 09 2011, 21:00    Předmět: Citovat

Hledáš marně. Prostě neni. v 5000rds eon je jako předzesilovač pro hlavu 70047SB = TEA0675 a jako audioprocesor 70005EH = tda7340: Najdi si datasheety a do toho se musíš odrazit.

70040AB = tda7342
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pepe363



Založen: Aug 30, 2009
Příspěvky: 173

PříspěvekZaslal: ne leden 09 2011, 21:42    Předmět: Citovat

Díky moc za dohledatelný IOčka =) teď už to bude o něco snažší, když už vim, jakej pin je vstup =)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7100
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: po leden 10 2011, 11:29    Předmět: Citovat

Když už budeš na tom vrakovišti, nech tam i tu Fiestu.
Fiestu už bych si nikdy znovu nekoupil, je to hrozný auto.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pepe363



Založen: Aug 30, 2009
Příspěvky: 173

PříspěvekZaslal: po leden 10 2011, 16:41    Předmět: Citovat

A v čem konkrétně je tak špatná ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19563
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po leden 10 2011, 16:56    Předmět: Citovat

Neřeš Fiestu ani integráky snímacích zesilovačů. Už jsem ti psal, že je kravinimum honit signál skrz ně. Proč ho zeslabovat a kmitočtově upravovat, abys ho těmi šváby zase uprostřed pásma asi 1000x zesílil a charakteristiku upravoval zpět? To z toho chceš mít booster ke kytaře?
Klidně tam tu mechaniku nech, jestli máš ještě nějaké kazety, může se hodit. Nebo ji celou odpoj. Ale nesnaž se využívat snímací zesilovače - vhodná úroveň a rovný kmitočtový průběh signálu jsou až na jejich výstupech, takže bys je musel odpojit a vnější signál přivést tam. Ale jak zajistit, aby se ti elektronický přepínač vstupů přepnul tak, že budou aktivní vstupy pro kazeťák? To se totiž aktivuje zasunutou kazetou, mechanicky.

Elektronický přepínač vstupů, regulace hlasitosti a regulovatelné korekce budou pravděpodobně obsluhovány jedním švábem, z nějž jde signál rovnou na výkonové konce.
Nalaď tam třeba ČRo2 na 639kHz a najdi pomocí vysokoohmových sluchátek nebo nějakého zesilovače, na které vstupy přichází signál. On se samozřejmě objeví na výstupech, ale i na vývodech ke korekčním prvkům. Ty ale slouží i ve stereo, tak nebudou spojené paralelně.
Jen vstupy pro AM paralelně spojené budou, protože jde o monofonní signál. Tam pak přeškrábni plošňák a na každý vstup přiveď přes kapacitu nějakých 5uF signál zvenčí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pepe363



Založen: Aug 30, 2009
Příspěvky: 173

PříspěvekZaslal: po leden 10 2011, 20:25    Předmět: Citovat

Tato myšlenka mě také napadla, a už jsem prozkoumával plošňák. VF část je poměrně precizně zaplechovaná, dostat se do ní nebude jen tak. Ale otvory v plechu jsem zahlíd nějakýho švába, kterej asi bude odpovědnej za přepínání FM/AM.
Trápí mě ale jedna věc, zkoumal jsem audioprocesor mimo zakrytovanou VF část, stereo vstup je veden na konektor pro připojení externího CD měniče, a také má tento brouk jeden mono vstup, který je připojený někam do zmíněné zaplechované VF přijímací části. Doufám že to slouží k jinému účelu, a podaří se mi metodou stopování audiosignálu na DPS najít pararelně spojené vstupy pro AM.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Milan_F



Založen: Oct 03, 2005
Příspěvky: 1538
Bydliště: nedaleko Humpolce

PříspěvekZaslal: po leden 10 2011, 21:04    Předmět: Citovat

Co v tom máš za procesor?
Ten mono vstup je právě AM. O přepínání se stará audioprocesor. Přeškrábni tento spoj co vede z tý plechový pixly do mono vstupu procesoru a připájej stíněnej kablík. Živej na mono vstup procesoru, stínění na nejbližší zem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Autorádia Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.24 sekund