Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

LCD Technika LCD40-107CE 40", Vestel 17MB22-2
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5639
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: ne listopad 21 2010, 13:42    Předmět: Citovat

Nechápu, co tady furt meleš. Máš polámanou telku, sám tomu nerozumíš, tak ji dej opravit a to ostatní není přece tvoje starost. Jak si s tím servis poradí, je jen jeho věc, tak mě nevěš bulíky na nos.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4205
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: ne listopad 21 2010, 13:45    Předmět: Citovat

No, přestává mi to bavit a zopakuji jen to, co už jsem napsal jinde: Očekáváš-li radu typu "vyměň to a to", tak tady nepadne. To budeš fakt zklamán a už jsem tě jednou odkázal na pravidla. Tady se scházejí a debatují uživatelé se zájmem o amatérskou TV opravařinu, ne příležitostní fušeři z nouze. A pokud to baví i tebe, je třeba jaksi zapadnout - třeba svými aktivitami v jiných vláknech.
Protože přijít s problémem a doufat, zda někdo napíše co se kde musí vyměnit - tak to tady zkoušejí jen ti, kteří očekávají, že tady bez znalostí a zdarma získají radu k odstranění závady namísto toho, aby s tím mazali někam do servisu. A na to my si tu nehrajem, rozumíme si?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8799
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne listopad 21 2010, 13:47    Předmět: Citovat

krny napsal(a):
tož teda kdyby někdo chtěl využít toto forum a pomoct obyčejnýmu plebejci s ušetřením peněz tak budu rád ...

A zase jsme u toho .... Shocked Cry
Obyčejný šetřílek .... Šroubovák má, páječku má kámoš, ....
Spletl sis adresu Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali


Naposledy upravil kokun dne ne listopad 21 2010, 13:51, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4205
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: ne listopad 21 2010, 13:49    Předmět: Citovat

Ano a myslím, že jsem to měl locknout už včera..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
krny



Založen: Nov 20, 2010
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: ne listopad 21 2010, 13:52    Předmět: Citovat

co dodat rozumim.smazat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
krny



Založen: Nov 20, 2010
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: ne listopad 21 2010, 13:54    Předmět: Citovat

kokun napsal(a):
krny napsal(a):
tož teda kdyby někdo chtěl využít toto forum a pomoct obyčejnýmu plebejci s ušetřením peněz tak budu rád ...

A zase jsme u toho .... Shocked Cry
Obyčejný šetřílek .... Šroubovák má, páječku má kámoš, ....
Spletl sis adresu Wink
přesně tak to neni,ale jo ušetřit jsem chtěl,třeba bych si pak mohl koupit jinou postel pro malýho...na místo toho abych lezl po servisech a furt nic a mohl jít bud to za ním nebo do servisu z daným poškozením.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
krny



Založen: Nov 20, 2010
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: ne listopad 21 2010, 13:57    Předmět: Citovat

jezevec napsal(a):
Nechápu, co tay furt meleš. Máš polámanou telku, sám tomu nerozumíš, tak ji dej opravit a to ostatní není přece tvoje starost. Jak si s tím servis poradí, je jen jeho věc, tak mě nevěš bulíky na nos.

jasný šéfe...já jen že když ti začne škubat třeba auto tak se dá zjistit něco co by si člověk měl zkontrolovat.a pokud nelze zajít s tím do servisu,jsou věci krteré lze sám opravit a věci ,které ne.šetří každej a je jedno kde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
krny



Založen: Nov 20, 2010
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: ne listopad 21 2010, 14:00    Předmět: Citovat

smazat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MaTTo



Založen: Apr 25, 2005
Příspěvky: 528
Bydliště: Slovakia

PříspěvekZaslal: ne listopad 21 2010, 14:19    Předmět: Citovat

Dost pochybujem ze ked moje auto r.v. 2009 zacne "škubat" tak ja ako clovek neznaly sa problematike si nieco skontrolujem a opravim ... aj keby mi niekdo napisal ze ved to bude len skrtiaca klapka alebo nejaky senzor tak tym som ja skoncil lebo viem kde to je, viem co to je ... treba to opravit ale vramci setrenia nakladov si najdem servis lebo po mojej oprave by to uz nedal dokopy ani ten servis .A s LCD TV to bude obdobne ... z tych tvojich foto to moze od vady panela, kabla po elektroniku byt cokolvek takze neviem co ocakavas .. zacni tym najlacnejsim, vymen LVDS kabel aspon takto nas to vyborne skolia vyrobcovia ako sa stavat k zarucnym opravam nakolko fyzicky nieco opravovat nema zmysel lebo vyrobcovia tu pracu neocenia nalezite bo je to pre nich nevyhodne tak zacnite menit najlacnejsie diely a nakonec clovek zisti ze ma vymenenu elektroniku, kabel a nakonec aj samotny panel Rolling Eyes ale postup vyrobcu splnil tak su vsetci naramne stastny ...
S tymto pristupom sa stretavam coraz castejsie ... pri HDD/dvd rec Panasonic ktory vypisoval nejaky Error po zapnuti a vypinal sa tak servis vymenil mechaniku, zdroj a HDD ... dost pochybujem za na rok starom stroji to vsetko bolo vadne ale budis, vyrobca to tak chce mat tak sa ide podla jeho schemy opravy ...

A teda podotknem jednu malickost ze kvoli nafuknutym kondenzatorom a prepalenej poistke na urcitych seriach HP monitorov sa menia monitory za nove kusy nefunkcne 22" s vadou zdroja sa menia za uplne nove fullHD 23" .. ale to ono HP je kategoria servisu sama o sebe kto s tym robi tak vie svoje co sa tam dokaze udiat vramci zaruky .
Service bulletin vravi o vyrobnej vade zdroja a riesenie vymena za new model .

_________________
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
krny



Založen: Nov 20, 2010
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: ne listopad 21 2010, 16:56    Předmět: Citovat

jo ale půjdeš tam s tim že chci toto a nic víc,,režie bude na tobě.to je fuk itak díky.občasmi přijde ,že je to studenák nebot mírným poklepem obraz naskočí do normálu nebo uplně vypne obraz. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8799
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: po listopad 22 2010, 11:09    Předmět: Citovat

krny napsal(a):
kokun napsal(a):
krny napsal(a):
tož teda kdyby někdo chtěl využít toto forum a pomoct obyčejnýmu plebejci s ušetřením peněz tak budu rád ...

A zase jsme u toho .... Shocked Cry
Obyčejný šetřílek .... Šroubovák má, páječku má kámoš, ....
Spletl sis adresu Wink
přesně tak to neni,ale jo ušetřit jsem chtěl,třeba bych si pak mohl koupit jinou postel pro malýho...na místo toho abych lezl po servisech a furt nic a mohl jít bud to za ním nebo do servisu z daným poškozením.

V tomto tě naprosto chápu - kdo má dneska, z obyčejných lidí, peněz nazbyt (ani já!).
Ale když si přečteš např. toto vlákno a zamyslíš se nad tím, tak jsem tě (tím, že jsem tě nazval "obyčejným šetřílkem") ještě vlastně "ušetřil".
Tady by tě nazvali jinak - "píčusem z ulice":

Anonym napsal(a):
Nejlepší je radit všem píčusům z ulice jak si mají telku opravit! Chlapi,nespadli jste z jahody na hlavu?
Zkuste najít takovýhle fórum kde radí právníci!Najdete kulový!

Takže, asi takhle bys dopadl, kdyby ses s tvým dotazem (tak jak jsi ho dal tady) obrátil na skutečné profi-fórum Shocked Cry

Ale zamysli se taky nad tím, co o opravách TVP víš (vlastně nic), zaštiťuješ se kamarádem (který to má opravovat) a očekáváš radu typu: vyměň odpor Rxxx a kondík Cxxx a telka ti pojede.
Ale jak už ti napsali kolegové výše - na rady tohoto typu rovnou zapomeň!
Pokud je ten tvůj kamarád tak dobrý (jak ho tu prezentuješ), tak ať si ten čas najde on a potom tu může diskutovat "na úrovni" - ale nejprve musí ukázat, co v něm je. Tzn. nejen chodit na rady, ale nejprve dokázat a prokázat taky pomoc jiným - a "vo tom to tady je" - kapišto Question

krny napsal(a):
je dobrej...ale lcd zkušenosti nemá tudíž neví co moje televize z tesca obsahuje a proto nemůže trávit čas brouzdáním po netu a hledáním už jen tím co by to mohlo být když si sám neni jistej.prostě by jsme potřebovali konkrétní odpověd.kdyby se někomu chtělo poradit,,jen mu chci usnadnit hledání,nic víc.
každopádně je hustý ,že když se někdo na něco ptá tak to musí každej proprat z jiný strany,a přitom o to vlastně nejde.
i kdyby to chtěl dělat sám z důvodu ušetření,a tady by mi někdo napsal co k tomu je potřeba a co kde hledat!!!!!!!!!

Nemá čas - obyčejná výmluva. Kdyby skutečně chtěl, tak si ten čas najde - jako ostatně většina těch, co sem chodí.
Takže "jenom" chceš odpověď typu: vyměň to a to - a pak už ti může být celé toto fórum ukradené Shocked Laughing Cry

krny napsal(a):
co dodat rozumim.smazat.

Žádné mazání - "pro výstrahu" (jiným - podobným) ponechat Exclamation

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kozoka



Založen: Oct 15, 2006
Příspěvky: 1324
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út listopad 30 2010, 21:51    Předmět: Citovat

něco kolem LVDS
bud kabel nebo T-CON

LCD Panel by tam měl být Samsung
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund