Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Elektronkac
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: ne listopad 14 2010, 17:36    Předmět: Citovat

Tiež som počul, že elektrónkový zvuk znie silnejšie, než tranzistorový. Vraj to tými harmonickými, či čo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kptFRENK



Založen: Sep 03, 2010
Příspěvky: 23
Bydliště: Spišska Nova Ves

PříspěvekZaslal: po listopad 15 2010, 17:34    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vakuum



Založen: May 28, 2006
Příspěvky: 75

PříspěvekZaslal: út listopad 16 2010, 21:28    Předmět: Citovat

A co ten dulezity pozadavek na kategorii high end? High end chapu jako neco, ceho se da dosahnout pouze s nejlepsimi odborniky, nekompromisni technikou, nejlepsimi materialy a bez ohledu na cenu. V zadnem pripade nemyslim pozlatkovy "takzvany" high end s mramorem, zlatymi nozkami a pul metru kabelu v ceně solidního automobilu!
Takoví odbornici tady na foru bohuzel nejsou (doufam, ze se nikdo neurazil) a ani neni v silach bastlire bez poradneho zazemi takovy pristroj na kolene vyrobit.
... ale betre to jen jako poznamku, nic proti ECL82 a trafu z televize Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12340
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st listopad 17 2010, 11:02    Předmět: Citovat

Poněkud bych nesouhlasil, pohybuje se zde aspoň občas dost lidí se znalostmi, zkušenostmi, výbavou atd. Pokud jde o hi-end, tak bohužel to chce především 3 věci - peníze, peníze a peníze. Poslední položku je možné nahradit dostatkem času a druhou položku špičkovými znalostmi.
No a pokud se ti zdá třeba takové přístrojové vybavení jako zde na fotce málo, tak už nevím, co bys chtěl...
http://forum.audioweb.cz/uploads/891_analyzers.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st listopad 17 2010, 11:29    Předmět: Citovat

Když občas vidím Áčko bez zpětných vazeb v desítkách wattů v Hi Endu a u toho obvyklý výčet parametrů s první číslicí jinou než 0 až na třetím desetinném místě, je to signál k ostražitosti Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12340
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st listopad 17 2010, 11:35    Předmět: Citovat

Signál k ostražitosti má být hlavně, pokud někdo téměř žádné parametry neuvádí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mc-vlada



Založen: Jun 24, 2009
Příspěvky: 330
Bydliště: Brandýs nad Labem

PříspěvekZaslal: st listopad 17 2010, 17:04    Předmět: Citovat

Já bych tu otázku okolo high-end postavil trochu jinak. Kolik lidí má sluch alespoň jako ladič pian, aby rozdíl mezi zkreslením 0,005 a 0,0005 poznal. Přístroje zřejmě ano. Ono to high-end je podle mého názoru honba za něčím, co stejně minimálně 95% uživatelů neslyší. Tím samozřejmě nechci říct, že se mezi ty dobře slyšící počítám, s přibývajícím věkem, ač muzikant, slyším čím dál tím hůř. A samozřejmě záleží na celém řetězci. Tak trochu zastávám názor, že je lépe investovat do hodně dobrých beden, reproduktorů, a standardního zesilovače.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12340
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st listopad 17 2010, 17:34    Předmět: Citovat

To je vůbec otázka, co je to High-End. Dost velkou část této kategorie okupuje Snob-End, aneb leštěné prdy pro milionáře, voodoo a šarlatánství.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zemanekt



Založen: Dec 01, 2010
Příspěvky: 105
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: so prosinec 04 2010, 23:32    Předmět: Citovat

lampový zesilovač řadím do stejné kategorie jako gramofon. je pravda, že mají specifický zvuk, a lampáč jde osolit naplno, aniž by to zvuku moc vadilo.... použitelné schema je nahttp://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=posting&mode=editpost&p=376723[/list]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pole



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 1487

PříspěvekZaslal: po prosinec 06 2010, 3:58    Předmět: Citovat

Schemu rovnakych parametrov co chces dokonca aj mag oka to ma a preamp na gramo s ECL86 (no dnes by som pouzil ine lampy, ECL86 maju hrozne velku mikrofonicnost na taky ucel) som onekda dal na
http://lampac.kvalitne.cz/
Lenze ta stranka je asi zavirana dneska alebo co

vyzeralo to asi takto
http://www.aerosolart.sk/bubnovacka/ine/konstant/foto/ine/HiFi%20lampac/page_01.htm
Staval a riesil som to ako prakticku maturitu v roku 2001/02
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mmjuz



Založen: Mar 16, 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: st prosinec 08 2010, 17:25    Předmět: Citovat

Tak mě jeden takový jednoduchý single ended právě dostal. Bručí mi tam ze zdroje 50Hz jak Mumlavský vodopád. Po pěti hodinách jsem zavřel dílnu a dal si lahváče. Zdroj mám C-L-C a pak pro předzes R-C. Tlumivka 2H, a elyt tam je teď 2 X 33mikro od JJ, zkoušel jsem měnit za 2 X 40 Hunts i 2 X 50 Tesla, brum stále stejný. Z druhého C napajím přes VT jak anodu, tak G2 ze spešl vinutí a přes odpor 2K2. Ua i G2 je stejných 300V.
Z preampu to rozhodně nejde, když odpojím signál a mřížku koncové 6P14P EV uzemním, brum stále stejný. Usměrňuji EZ80, ale zkoušel jsem i EZ81, obě nové, žádná změna. Koncovou jsem také měnil, bez účinku. Země jsou všechny svedené do jednoho bodu u prvního elytu, smyčka prakticky vyloučená. Žhavím 6,3 střídavým, umělý střed z dráťáku 220R/1W. A´t jim hýbu na kteroukoli stranu, nic se nemění.

Pokud si odmyslím brum, zvuk je přirozený a dynamický, odhaduji tedy, že výstupák je zdravý. Síťák se nijak nehřeje, fyzicky nevrčí a je dostatečně výkonný. Pochází z rádia Juwel, kvaliní Němec na "M" plechách. Obě trafa jsou od sebe vzdáleny cca 30 cm a vhodně otočeny.

Je možné, že by se mi to tam generovalo nějak přes katodu? Mám ji uzeměnou přes 120R + 47u/100V. Uvažuji, že bych vyměnil ten kondík, leč je na liště pájený ze spodní strany a je to tak na hodinu, nebo ho prasácky uštípnout a nový připájet z vrchu přímo na odpor. Má to smysl? Nebo je ještě jiná možnost? Jsem z toho jelen.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brudr



Založen: Jul 12, 2007
Příspěvky: 374
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt prosinec 09 2010, 10:21    Předmět: Citovat

mmjuz napsal(a):
Obě trafa jsou od sebe vzdáleny cca 30 cm a vhodně otočeny.


Vhodně otočeny - předpokládám, že tím myslíš o 90°. Jsou ale středy sloupků v jedné rovině (v ose)? Pokud ne, mohlo by to být tím.
Katodový kondenzátor bych zatím neměnil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mmjuz



Založen: Mar 16, 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: čt prosinec 09 2010, 12:34    Předmět: Citovat

Síťák je naležato, zapuštěný v šasí a výstpák je napříč, podle Ampérova pravidla palec ukazuje za zadní stranu zesilovače u síťového, u VT nahoru. Zkoušel jsem to i se síťovým trafem mimo zesilovač propojeným jen kábly. Brum nezmizel. Je to páté kombo, ketré tímhle způsobem do stejného šasí stavím. Předchozí měly trafa úplně stejně umístěné a ani jedno se takto nechovalo. Teď jsem vyměnil výstupák i síťák ( kleslo mi anodové U o 15V ) a stav nezměněn. Ještě asi vyměním záclony v oknech, snad to pomůže...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hop377



Založen: Jun 19, 2004
Příspěvky: 439

PříspěvekZaslal: čt prosinec 09 2010, 12:54    Předmět: Citovat

Zaclony nechaj tak a skontroluj si ako mas poprepajane zeme.

Naposledy upravil Hop377 dne čt prosinec 09 2010, 14:43, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12340
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt prosinec 09 2010, 12:56    Předmět: Citovat

Jaký průběh má ten brum a jaký kmitočet ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund