Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Sony KV-29C1D, chassis BE-3D, naskočí a vzápětí vypne
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mysteri



Založen: Mar 12, 2008
Příspěvky: 2931
Bydliště: Považie - Vorošilovo

PříspěvekZaslal: st listopad 03 2010, 22:31    Předmět: Citovat

1.Skús odpojiť tú vetvu 200V z dosky RGB.
2. Odpoj káblik Focus na pätici.
Pri oboch pokusoch meraj, ako je na tom Ub /135V/ a daj info.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: st listopad 03 2010, 23:02    Předmět: Citovat

Kterej je ten káblík fokus? To je ten černej káblík, co vede z takový malý černý krabičky do soklu? A jak jde vlastně odpojit. Jde to z tý krabičky vytáhnout?
Když jsem odpojil přívod 200V, tak napětí na zdroji bylo 135, stínítko obrazovky se rozsvítilo.
Ještě před tím jsem měřil ten ellyt C710 měřičem ESR a je v pořádku.
Zkusím postupně odpojovat jednotlivý napájecí odpory 8k2. Doufám, že tak najdu tu špatnou větev.
Tak to nevyšlo, vždy jsem jednu stranu odpájel, zkusil a pak zase zapájel a tak jsem to udělal u všech třech a pořád porucha. Takže bych řekl, že jsem momentálně vedle. Už fakt nevím, co může tu zátěž zdroje působit, že jeho napětí tak spadne. Jdu spát.


Naposledy upravil stasek dne st listopad 03 2010, 23:48, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: st listopad 03 2010, 23:46    Předmět: Citovat

stasek napsal(a):
Kterej je ten káblík fokus? To je ten černej káblík, co vede z takový malý černý krabičky do soklu? A jak jde vlastně odpojit. Jde to z tý krabičky vytáhnout?
Když jsem odpojil přívod 200V, tak napětí na zdroji bylo 135, stínítko obrazovky se rozsvítilo.
Ještě před tím jsem měřil ten ellyt C710 měřičem ESR a je v pořádku.
Zkusím postupně odpojovat jednotlivý napájecí odpory 8k2. Doufám, že tak najdu tu špatnou větev.

Tak na jednu stranu buď rád, že jsem byl "špatným prorokem" (Vn-trafo bude zřejmě v pořádku - já to ale bral pouze "statisticky") a nadměrnou zátěž budeš mít tedy až za ním.
Kabel FOCUS - od horního trimru - bývá v tom soklu pouze nastrčený - ale pozor: tam "po srsti", zpátky ale "proti srsti" - tzn., že nejde jen tak lehce vytáhnout. Chce to dělat "točivým" způsobem, pěkně pomalu a jenom s mírným tahem ven (jinak se pěkně "zakousne" a pak ho spíš ukroutíš, než vytáhneš Cry ).
Bývají ale i sokly, kde je ten kabel připájený (pod víčkem).
Až tu patici uvidíš rozdělanou - bude ti to jasné. Ale teď bych se tím kablíkem Focus nezabýval (když se ti obr. rozsvítí).
Zaměř se na to napájení RGB zesilovačů - jak správně uvažuješ: odpojuj postupně ty rezist. 8k2, až narazíš na ten kanál se zkratem - pak už snad závadu v něm dohledáš.

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali


Naposledy upravil kokun dne čt listopad 04 2010, 0:07, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: st listopad 03 2010, 23:51    Předmět: Citovat

Tak to nevyšlo, vždy jsem jednu stranu odpájel, zkusil a pak zase zapájel a tak jsem to udělal u všech třech a pořád porucha. Takže bych řekl, že jsem momentálně vedle. Už fakt nevím, co může tu zátěž zdroje působit, že jeho napětí tak spadne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: čt listopad 04 2010, 0:02    Předmět: Citovat

No, tak máš třeba závadu naráz ve dvou kanálech a když odpojuješ po jednom (a přitom tam ten předchozí vrátíš), tak to neodhalíš Shocked
Ale přeci píšeš, že když jsi odpojil napájení 200V, tak se ti obrazovka rozsvítila (a musela hodně zářit + zpět. běhy přes ni) - je to tak?
Pokud ano, tak musí být ten zkrat v RGB zesilovačích.
Odpoj všechny 3 - musí svítit; postupně připojuj po jednom a až zhasne, v tom kanále bude zkrat (ten pak najdi) Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: čt listopad 04 2010, 0:07    Předmět: Citovat

Tak to bude zase někde dál. Zkusil jsem odpojit konektorCN703 a porucha zmizela. Napětí na pinu 2 konektoru CN 701 naskočilo 203V, jinak je Tam kolem 23V, když je to přetížený. Dioda signalizující poruchu byla v klidu. Ale obrazovka ani muk. Nevím, jestli je to dobrý, nebo špatný znamení. Zítra budu pokračovat dál, kam mě povedete vy dobří bastlíři, nebo dráty z konektoru. Už to vidím, že budu špatně usínat. Sad
Teď jsem si přečtle zprávu od tebe Honzo a nevím, jestli mám teda odpojit znovu ty odpory i po tom svým zjištění.

Bohužel ani po odpojení všech tří 8k2 se situace nezlepšila
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: čt listopad 04 2010, 0:21    Předmět: Citovat

stasek napsal(a):
Tak to bude zase někde dál. Zkusil jsem odpojit konektorCN703 a porucha zmizela. Napětí na pinu 2 konektoru CN 701 naskočilo 203V, jinak je Tam kolem 23V, když je to přetížený. Dioda signalizující poruchu byla v klidu. Ale obrazovka ani muk. Nevím, jestli je to dobrý, nebo špatný znamení. Zítra budu pokračovat dál, kam mě povedete vy dobří bastlíři, nebo dráty z konektoru. Už to vidím, že budu špatně usínat. Sad
Teď jsem si přečtle zprávu od tebe Honzo a nevím, jestli mám teda odpojit znovu ty odpory i po tom svým zjištění.

Však to zkus, to tolik práce není - a 23V je rozhodně málo, na katodách by mělo být tak 80-130V.

Když jsem si ale znovu přečetl toto:

stasek napsal(a):
To sršení se projeví i při odpojení desky, ale jen po zapnutí, ale rychle skončí. V podstatě to jen zasrší a klid. Kdežto když je deska připojená, tak to zasrší a pak po chvilce začne znovu a to v okamžiku, kdy žačne problikávat dioda signalizující závadu, ale za chvilečku zase skončí. Tak je to fakt možná jen ta statika.
A jak bych měl tedy začít hledat ten problém? Kontrolovat cestu od pinu 2 konektoru CN 701? Co by asi tak mohlo způsobovat tu zátěž zdroje? Zkušenosti v tomto ohledu mi naprosto chybí. Ale tuším, že bych mohl dojít už konečně k cíli.

- tak bych nechtěl být znovu špatným prorokem (to teprve neusneš) - možná vada obrazovky - ale toto ber s rezervou, já už taky nad klávesnicí pomalu usínám a vůbec mně to nemyslí.
Ser*me na to, ráno je moudřejší večera Razz

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: čt listopad 04 2010, 10:55    Předmět: Citovat

Dost možná, že to ta obrazovka bude, (nějaký prověšený vlákno?)protože abych se dostal zespodu na desku, musel jsem ji položit na obrazovku, teda stínítko dolů a pak někdy v týto poloze běžela,( teda blikání diody skončilo a zdroj byl OK, neviděl jsem ale na stínítko, protože to leželo na desce stolu) zatímco ve vodorovný, když jsem ji narovnal, tak se projevila závada. Chtěl bych mít konečně jistotu, ať už je to čímkoliv. Buď to spravím, nebo ne. Je to strašný monstrum a mám to ve svým kutlochu rozvalený přes celej stůl už pěkně dlouho.
Jo, ještě když je zapnutá s odpojeným konektorem CN 703 a zdroj je na 153V a zastrčím ten konektor zpět, tak to začne zase sršet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: čt listopad 04 2010, 11:29    Předmět: Citovat

stasek napsal(a):
Dost možná, že to ta obrazovka bude, (nějaký prověšený vlákno?)protože abych se dostal zespodu na desku, musel jsem ji položit na obrazovku, teda stínítko dolů a pak někdy v týto poloze běžela,( teda blikání diody skončilo a zdroj byl OK, neviděl jsem ale na stínítko, protože to leželo na desce stolu) zatímco ve vodorovný, když jsem ji narovnal, tak se projevila závada. Chtěl bych mít konečně jistotu, ať už je to čímkoliv. Buď to spravím, nebo ne. Je to strašný monstrum a mám to ve svým kutlochu rozvalený přes celej stůl už pěkně dlouho.
Jo, ještě když je zapnutá s odpojeným konektorem CN 703 a zdroj je na 153V a zastrčím ten konektor zpět, tak to začne zase sršet.

Tak pokud by to sršení bylo uvnitř hrdla obrazovky, tak to bývá i vidět - třeba v sešeřené místnosti (kontroluj večer, kdy to můžeš pozorovat třeba za úplné tmy).
A když to položíš stínítkem na stůl, tak to po krajích něčím podlož (2 hranolky, štos knih, apod.), abys na tu obrazovku viděl Shocked
Ale předem je potřeba vyloučit tu patici, abys nedělal předčasné závěry a telku nevyhodil na sběrňák s tím, že je obraz. vadná (a přitom by nebyla) Confused Cry
Průvěs žh. vlákna by způsobil zkrat (svod) Kat. na GND - u č/b telek jsem používal 2 způsoby, jak se dala taková obrazovka dále používat:
1. Žh. obvod se oddělil od ostatních obvodů tím, že se na žhavení použilo samostatné trafo (zvonkové) - u barevné je tento způsob problematičtější (proto jsem ho nikdy nepoužil!) - podstatně zhorší přenosovou charakteristiku videozesilovačů (trafo tam vnese parazitní kapacitu).
2. Obrazovka se v bedně otočí o 180° (tím je průvěs žh. vlákna opačný a ke zkratu nedojde), s tím, že pak je ale přísavka VN v bedně dole (u všech tvp to ale takto realizovatelné není - otočí se tímto i deska obrazovky a někdy to mech. vadí - taky někdy nevystačí VN-přívodní kabel, ... ).
Toto už by bylo u "barvy" reálnější, ale taky jsem to prakticky nedělal (jen dříve u č/b!).

P.S. Ještě vyzkoušej provoz celé telky tak, že ji o 180° otočíš celou, vhodně něčím podepřeš, aby v té poloze držela (a neslítla !!!) a vyzkoušíš.
Tím se taky ty žh. vlákna taky prověsí opačně a výsledek můžeš vidět okamžitě - pak ale budeš muset (ty i vnuk) při koukání na bednu dělat stojky Shocked Laughing Laughing

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: čt listopad 04 2010, 12:41    Předmět: Citovat

Hele Honzo, a ještě jeden detail, než začnu otáčet bednu, co ten konektor CN 703. Když ho odpojím, tak zatížení zdroje zmizí, ale obraz se neobjeví. Kdyby to byla obrazovka, tak by to mělo být zatížený furt ne? To mi nejde do hlavy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: čt listopad 04 2010, 15:18    Předmět: Citovat

stasek napsal(a):
Hele Honzo, a ještě jeden detail, než začnu otáčet bednu, co ten konektor CN 703. Když ho odpojím, tak zatížení zdroje zmizí, ale obraz se neobjeví. Kdyby to byla obrazovka, tak by to mělo být zatížený furt ne? To mi nejde do hlavy.

Já ti jen výše popisoval, co s takovou obrazovkou (pokud by se prokázal svod-zkrat). A takový svod bývá nevyzpytatelný - obyčejně se na poklep (po hrdle obrazovky) odstraní, telka třeba celý večer jede, ale po vychladnutí (a novém zapnutí - na druhý den) je zase zpátky.
Možná to bude i tento případ - hned tam svod je a za chvíli zase není - ale to já Nevím , já tu telku bohužel na stole nemám Wink
Ale v případě svodu některé katody a GND se naopak rozsvěcuje ta kat., která svod má a čím větší ten svod je (nižši odpor), tím více svítí. Takto se rovněž dají jednotlivé katody odzkoušet na emisní schopnost - pomocí rezistoru 1K.
Ale může mít i jiný typ zkratu, např. G2 na G1 (uzeměnou) - já Nevím

Tak přes CN703 jdou sig. RGB na videozesilovače - po rozpojení tam nejsou a katody zůstanou zavřené - obrazovka nesvítí.
Dále se přes něj přivádí (nazpět do videoprocesoru) signál CUT OFF z měřicích tranzistorů videozesilovačů (zpětné hlášení - česky: tzv. sig. ARZB).
Pak už propojuje jen GND.
Zkus (s rozpojeným konektorem CN703) provést tuto zkoušku: spojuj jednotlivě katody obrazovky (KR=pin10, KG=pin9 a KB=pin8) postupně přizemňovat přes rezistor 1K. Obrazovka by se měla rozzářit (s vysokým jasem a vysvícenými zpět. běhy) dle jednotlivých barev - tj. postupně R, G a B barvami.

P.S. Ale dobrovolně přiznávám, že s obrazovkama typu TRINITRON moc vlastních zkušeností nemám (a v obvodech videozesilovačů taky občas "bruslím"). Když na blok. sch. vidím na modulu "C" trimr RV701/H STAT (pin RCV) ani pořádně nevím, k čemu slouží?
Možná ti s touto závadou poradí někdo zkušenější a teoreticky zdatnější Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: čt listopad 04 2010, 18:06    Předmět: Citovat

Tak jsem připájel odpor 1k na zem a druhým koncem jsem se dotknul pinu 10, obrazovka krátce zazářila, v telce to lehce zarachotilo a klid. Pak už nepomohly žádný dotýkání k jednotlivým pinům 8 ,9 a 10. Tak jsem televizi vypnul, dal zpět konektor a teď už problikává závada i při odpojeném konektoru CN 703.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: čt listopad 04 2010, 22:16    Předmět: Citovat

Tak já s tou televizí definitivně končím, rozdělal jsem ještě sokl, ale na nic jsem nenarazil, i když jsem zkrátil jiskřiště u G2.
Chtěl bych tady moc poděkovat všem, kteří mě pomohli a snažili se mi pomoct, počínaje Masarem a konče Honzou-kokúněm. Že jsem neuspěl je moje vina, protože o tom vím docela málo. Ale aspoň se moje i tak malé obzory v této oblasti rozšířily. Dozvěděl jsem se tady spoustu potřebných a zajímavých věcí. Snad je ještě někdy využiji. Tak tedy ještě jednou díky ochotní a hodní bastlíři.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund