Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Svévolné vypínání TV Blaupunkt IS 70-109VTM, CUC5860

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: čt červenec 15 2010, 5:51    Předmět: Svévolné vypínání TV Blaupunkt IS 70-109VTM, CUC5860 Citovat

Po výměně repasu obrazovky šla TV asi rok s polovičním provozem na chatě kde se v průběhu užívání samo svévolně TV vypnula,musel jsem pak pomocí D.O. znova zapnout a pak zas nějakou dobu šla i třeba 2-3 dny než se závada opakovala,nyní to však nejde rozběhnout vůbec a pouze na 1 sec. rozsvítí displej a vypne,po rozdělání sítové části kde se rovněž nachází I.R. čidlo jsem preventivně vyměnil elka /výsledek stejný ale po důkladné analýze jsem zjistil že u sítového hl. vypínače se nachází jakoby přídavný vyp. pro větev 5 V pro již zminované čidlo. který nespínal v zapnutém stavu pouze při zmáčknutí na doraz /po aretaci již nesepl,dalo se to poznat tak že sice kontr. ledka svítila stále ale po přidání oněch 5 V se rozsvítila o něco více,po několika opětovných pokusech /opakovaným zapínání nakonec odešel zjevně výk. TR BU 508 A který mě už dříve rovněž 1x odešel projevením úzkého pásu ve středu obrazovky.Co tomu mohlo být příčinou,VN trafo bylo současně při výměně obrazovky rovněž měněno za nové.Může mi někdo ze zkušenější znalců na TV poradit jak dál postupovat ?Děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Maskot



Založen: Nov 19, 2004
Příspěvky: 1772
Bydliště: Wien

PříspěvekZaslal: čt červenec 15 2010, 10:19    Předmět: Citovat

Zajimava teorie,zpravidla se IR prijimac nenachazi v obvodech sitoveho zdroje.Ten dotycny jako vypinac ma za ukol jen vygenerovat impuls a ne zustat zaply.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: čt červenec 15 2010, 10:28    Předmět: Citovat

salora napsal(a):
... ale po důkladné analýze jsem zjistil že u sítového hl. vypínače se nachází jakoby přídavný vyp. pro větev 5 V pro již zminované čidlo. který nespínal v zapnutém stavu pouze při zmáčknutí na doraz /po aretaci již nesepl,dalo se to poznat tak že sice kontr. ledka svítila stále ale po přidání oněch 5 V se rozsvítila o něco více,po několika opětovných pokusech /opakovaným zapínání nakonec odešel zjevně výk. TR BU 508 A který mě už dříve rovněž 1x odešel projevením úzkého pásu ve středu obrazovky.Co tomu mohlo být příčinou,VN trafo bylo současně při výměně obrazovky rovněž měněno za nové.Může mi někdo ze zkušenější znalců na TV poradit jak dál postupovat ?Děkuji

Máš v tom trochu "hokej" Laughing

jakoby přídavný vyp. - Běžná f-ce u většiny TVP. Mikrokontakt (na síť. vypínači) se musí chovat přesně tak jak píšeš - sepne pouze při zatlačení (nadoraz) a pak vypíná. Má za úkol pouze "vyslat impulz" (v µC "vyvolá" zapnutí TVP přednostně na předvolbu č.1).
Naopak - jeho trvalé sepnutí (u Grundigů se občas stávalo) bylo zdrojem "problémů" s µC Shocked

TR BU 508 A - ten trand nemá svoje pozič. číslo? Cry (T541 Shocked ) "... který mě už dříve rovněž 1x odešel projevením úzkého pásu ve středu obrazovky ..."
(Kromě toho, že zase může být ten "pás" svislý, či vodorovný Shocked ) - tak toto je pěkná blbost. Pokud bude totiž trand ŘKS vadný, nemůže vzniknout ani žádný "pás" (nepůjde VN Exclamation ). Mohla by se rozsvítit "svislá linka" (uprostřed obrazovky) právě jen v okamžiku zničení toho trandu.
Pokud ti už jednou odešel (takže teď podruhé) je to pouze důsledek - neodstranils (hned napoprvé) příčinu Cry
Zaměř se na ŘKS (vč. obvodu V.C.) a jeho budič - zřejmě "studenty".

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: čt červenec 15 2010, 18:32    Předmět: RE: Citovat

Hoši ne tak zhůrta na mě mám zato že je to vlákno určené pro bastlíře samouky a především začátečníky v tomhle oboru,já jsem jen bývalý radioamatér a snažím se pokud to jen půjde závadu odstranit sám abych tu těžkou starou vránu nemusel převážet z chalupy do města ,vidím ale že asi nebude jiného zbytí a dát to odborníkovi protože podle tvého sdělení je to spíše na zkušeného a zdatného odborníka s obrazem jsem jinak velmi spokojen a repas se povedl na jedničku pouze to zlobení s tím samovypínáním mě trápí škoda no co se dá dělat,ted to kleklo úplně s tím sátovým vypínačem jsem tomu dal zbytečně jsem ho odrovnal po ropzdělání ulétlo pérko a jsem v dupě,nezbyde než hledat na recykláku nějaký náhradní z jiného nebo ho objednat v tipě apod..Myslím ale že i zkušený opravář se přitom asi zapotí poněvadž to dělalo jen sporadicky nicméně ted totálně takže jakási naděje snadnějšího odhalení závady.I tak moc děkuji za vstřícnou pomoc v řešení problému mé závády na TV-Blaupunkt,jinak se opravdu nachází I.R čidlo na pl. spoji spolu s isostatovým vypínačem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pida_m



Založen: Feb 04, 2010
Příspěvky: 775
Bydliště: Karlovy Vary

PříspěvekZaslal: čt červenec 15 2010, 18:58    Předmět: Citovat

- vypínač dej zpátky, start. tlačítko v něm simuluj jiným externím, nebo dálkovým ovl.
- v případě že si ho úplně zrušil ho vynech, vypínej to vytažením ze zásuvky, po dobu pobytu na chatě dálkovým ovl.
- skontroluj studeňáky ve zdroji, přestěhování jim asi prospělo.
- proskoumej jestli TV reaguje na poklep
- když nepude, měř.

píšeš, že jsi radioamatér, tak nevím proč si stěžuješ na zhurta?
(já sem také radioamatér, pokud teda máme oba na mysli stejný obsah tohoto slova)

_________________
píďa
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: čt červenec 15 2010, 21:03    Předmět: Citovat

Neboj - já si velmi dobře pamatuju, jak jsme spolu "bojovali" - tady: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=24893&postdays=0&postorder=asc&start=0 - tys to tehdy nazval "moralizováním" Rolling Eyes
Už tehdá jsi "pásl" po sch. k tomu šásku CUC5860 (nakonec jsi ho našel) Shocked

Teď sch. máš - máš závadu na telce a chceš ji opravit sám. Takže - "dal ses na vojnu, tak bojuj"!!!
Už jsem ti výše napsal: Zaměř se na ŘKS (vč. obvodu V.C.) a jeho budič - zřejmě "studenty". S velkou pravděpodobností to bude tady Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: pá červenec 16 2010, 9:40    Předmět: RE: Citovat

No takže začnu reagovat popořádku než jsem odejel s nepořízenou z chaty domů tak jsem napsoledy jednoduše vykrátil na pl. spoji funkci vypínače drátěnými propojkami jelikož jsem původně jak se ukázalo dobrý vypínač rozdělání zmršil a odešel do věčných lovišt,začnu shánět jiný ale zatím budu muset asi nějakým zamostatným vypínačem generovat ten impuls pro I.R přijímač aby to nastartoval pokud se nemýlím na výchozí CH1 pokud by TV šla tak se mě to při stávajícím trvalém stavu zakotví na nějakém 1 kanálu a nepůjde přepínat nic D.O. ??? no bud jak bud tady musím začít ale s tou záhadnou/pro mě závadou/to už bude horší ,matně si ale pamatuju že mi bylo někým přisouzeno že závada bude nejspíše kolem toho I.R. čidla což se nakonec ukázalo po změření a výměně elek jako pasé,ted nezbývá /než tu vránu odvezu nějakému odborníkovi/než se pokusit nějak tomu dostat na kloub ,ano začnu asi těmi poklepy,jinak já se bez schematu nedovedu moc orientovat ne tak abych se něčeho doměřil když nevím kde kolik co má mít,návod šáska bohužel nemám ,na těch rumunech se tam sice o tomto modelu něco píše ale schéma v nedohlednu ,ale i tak děkuji za Vaši snahu a vstřícnost které si vážím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: pá červenec 16 2010, 12:22    Předmět: Citovat

Já jsem z tebe jelen - vyješ tu jak "Viktorka u splavu" (že nemáš schéma), přitom v tom starém vlákně píšeš toto:

salora napsal(a):
Nakonec se vše v dobré obrátilo a sověti mě zachránili ,skutečně se mě to nyní podařilo šasi od Grundig CUC 5860 konečně najít.

http://telemaster.info/en/download.html?id=1379

Díky za spolupráci a jdu bojovat .

- tak nevím co si mám myslet. Pokud ho skutečně nemáš, napiš - pošlu ti ho na mejl Rolling Eyes

Tvp může jet i bez vypínače, zapnutím vidlice do zásuvky (pokud jsi mu proklemoval ty "silové kontakty") se zapne do ST-BY. Pak by měl jít spustit jak z DO, tak tl. +P, či -P (na telce) Shocked
Jak jsem psal výše - ten µ-kontakt "způsobí", že telka se nejen zapne, ale také přednostně na předvolbu č.1. Když si ji ale z DO zapneš např. 5-kou, jsi na předvolbě č.5 Shocked
Dál přepínáš bez problémů z DO (nebo i na telce: +P, -P), žádný další impulz nemusíš "generovat" Rolling Eyes

A k závadě "vypínání": jakmile něco krátce "vysadí" v ŘKS, či jeho budiči - tvp se přepne do ST-BY (µC vyhodnotí chybějící H-impulz /zpětná vazba/ "a dá povel" k vypnutí).
Záleží v jakém obvodě ten "přerušovák" (studeňák) je, tak od toho je závislé "ohrožení" trandu ŘKS (v jeho B - tudíž obv. buzení; spíše však v jeho K, tj. damper dioda, či můstek obvodu kor. podušky, dále obvody H-vychylování, ...) tady máš zúžený okruh obvodů (možných závad), které mají za následek "odejití toho trandu" Rolling Eyes
A v tomto případě: měřením toho asi ani moc nezjistíš (kromě správnosti osc. průběhů) - když ti to totiž jede, tak to jede - v té době je vše v pořádku. A "přerušení" bude na tak krátký okamžik, že ho stejně asi nezachytíš. Víc dej na pořádnou prohlídku (pomocí lupy), kontrolu spojů, konektorů, ....
Tady hledej závadu - v žádném obvodu IR-čidla Wink

A hlavně čti a studuj - např. tady: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=345241&highlight=#345241 - máš dokonalý případ pěkné záludnosti (měl jsem už taky) Wink



t_vc_183.jpg
 Komentář:
Studený (pak vyhřátý!) spoj konektoru V.C.

Stáhnout
 Soubor:  t_vc_183.jpg
 Velikost:  36.03 kB
 Staženo:  144 krát


_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund