Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

pokousala mne hoblovka
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kajus



Založen: Feb 27, 2009
Příspěvky: 91

PříspěvekZaslal: ne červen 13 2010, 10:30    Předmět: Citovat

Já sem si ještě jako dítě hrál s pinzetou, která měla nabroušeny konce, skončilo to tak, že na začátku posledního článku ukazováčku vlezla špička pinzety dovnitř a na konci vylezla. Nebo taky zajímavej zážitek je sponka ze sponkovačky zacvaknutá místo v papíře v prstě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vogon



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 1618
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne červen 13 2010, 11:01    Předmět: Citovat

PavelFF napsal(a):
... před obličejem klepat proti sobě dvěma kladívky, (což jsme hned pochopitelně zkoušeli), ...


Rozumím dobře tomu, že jste skutečni šli a udělali tohole:
Namířili si vzájemě kladiva na obličej a pokoušeli se trefit protihráčovu plošku o rozměru, hm, dejme tomu 2x2cm?

Pokud ano, tak jsi vážný adept na zařazení do mé soukromé sbírky Darwin awards.
První jednoznačně vyhrává můj spolubojovník ze základní vojenské služby, který přitiskl hlaveň samopalu vz. 52 na břicho tzv. "zobáka" a odpálil mu do břicha slepý náboj. Tlak plynů prohodil zobákovy střeva přes půl chodby. Milý lojza spatřiv důsledky svého činu chladnokrevně přebil, obrátil hlaveň proti sobě, vstrčil si ji do úst a pokusil se čestně spáchat sebevraždu. Bohužel tentokrát tlaková dynamika plynů byla proti němu a on si toliko vystřelil ke stropním zářivkám část obličejové kosti včetně horního patra a nosu. Pokud je mi známo žije dodnes.

Druhé místo zabírá kolega z Kovopodniku m. Brna, který se pokoušel usadit pružinu na zavírání dveří průmyslové mikrovlnné trouby kombinačkami tahem proti tělu. Čelisti kombinaček samozřejmě nevydržely tah pružiny, která po uvolnění skončila v jeho oku. Tak zhruba asi jedenáct centimetrů. Překvapivě bez následků na zrak i kognitivní funkce.

Tipuju vás kladívkáře tak na čtvrté páté místo... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cackler



Založen: Dec 17, 2007
Příspěvky: 286

PříspěvekZaslal: ne červen 13 2010, 12:11    Předmět: Citovat

Vogon napsal(a):
Rozumím dobře tomu, že jste skutečni šli a udělali tohole:
Namířili si vzájemě kladiva na obličej a pokoušeli se trefit protihráčovu plošku o rozměru, hm, dejme tomu 2x2cm?


Podle mě to Pavel myslel tak, že si jeden člověk vzal dvě kladiva a třískal s nima o sebe a protože jsou kalená, takže tvrdá a křehká, tak se můžou odletovat malé ulomky velkou rychlostí. Když člověk používá kladivo normálně, tak ty úlomky odlétavaji do boku, ale když si ty kladivat někdo natočí kolmo k sobě, tak může jít hezky do oka Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5026
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne červen 13 2010, 14:08    Předmět: Citovat

cackler to trefil. Vezmeš do každé ruky jedno kladívko a před obličejem s nimi o sebe klepeš. Nebýt varování, nikoho by to ani nenapadlo udělat.
Taky jsme to jen zkusili a hned toho nechali, neboť na tom, kromě zákazu, nebylo nic zajímavého. Leda snad , jak to občas pěkně odskočilo.
Už si to pořádně nepamatuju, jdu to zkusit....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Basic



Založen: Dec 23, 2006
Příspěvky: 506
Bydliště: Mohelnice

PříspěvekZaslal: ne červen 13 2010, 14:15    Předmět: Citovat

Tak ten pokus s kladívkama jsem dělal zrovna minulej tejden a ani jsem nevěděl že to může být nebezpečný Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vogon



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 1618
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne červen 13 2010, 14:30    Předmět: Citovat

Šikovný...
Chápu tu touhu vzít pořádnej kus železa a mlátit s ním do věcí kolem sebe, kámoš kovář mi občas dá kus nějakýho zbytku a zhruba mi nakreslí tvar kterej z toho mám vymlátit a je to super když můžu půl hodiny řezat vší silou do rozžhavenýho kusu kovu; ale upřímně řečeno, nerozumím tomu co někoho pudí vzít ty kusy železa dva, a třískat s nimi vzájemně o sebe.
Zrovna jsem to zkusil a není to ono... asi už nejsem učeň. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Basic



Založen: Dec 23, 2006
Příspěvky: 506
Bydliště: Mohelnice

PříspěvekZaslal: ne červen 13 2010, 16:25    Předmět: Citovat

No a nebo třískat kladivem do svěráku až lítaj jiskry, taky perfektní Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
medulin



Založen: Jul 10, 2009
Příspěvky: 474
Bydliště: Evropská unie

PříspěvekZaslal: ne červen 13 2010, 17:45    Předmět: Citovat

Mému taťkovi se rozprsknul řezací kotouč v rozbrušovačce. Střepiny mu vytahovali až skoro z plic. Přes krk, klíční kost až k ramenu jizva. Část střepin proletěla kolem ucha. Naštěstí přežil a bez vážných trvalých následků. Vždycky jsem mu říkal aby ten kryt nesundával. Evil or Very Mad Ještě štěstí že před ním nikdo nestál.
No a já jsem nasazoval klínový řemen na stavebním výtahu a hlavou jsem si drcnul do otočného vypínače. Takže mi prst a část ukazováčku pravé ruky projeli přes řemenici. Naštěstí byl řemen starý a vytahaný takže se mi prsty zahojily bez následků. Není nad staré dobré vypínače "tahem zapni, stiskem vypni".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: ne červen 13 2010, 17:49    Předmět: Citovat

To jsem zase založil vlákno,snad to nebude číst nějaký zarytý bezpečák.Mohl by zažít nějakou psychickou újmu. Laughing
_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Wolfik



Založen: Jul 28, 2009
Příspěvky: 1093

PříspěvekZaslal: ne červen 13 2010, 18:33    Předmět: Citovat

na tomhle fóru je číst "offtopic" opravdová radost. Kam se hrabou IT fóra Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tkuhr



Založen: Jan 21, 2008
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: ne červen 13 2010, 23:11    Předmět: Citovat

Ahojte kolegové!

Sice je morbidní a smutné prijít o část těla, ale bohužel i to patří k práci. A jak se říká - kdo nic nedělá, nic nepokazí a tak i já přispěji svou troškou do mlýna. Smile

Zatím tady chybí příspěvek z naší branže, tj. elektro a tak to sem šoupnu já. Podotýkám, že 50ku mám platnou a §6 není to, co mám, ale jsem malinko výš...

Jednoho krásného dne jsem navštívil kamarády zedníky, kteří zrovna dělali zateplení domu. Po příjezdu vidím na domě starou, litinovou HDS a tak říkám: chlapi, já mám jednu plonkovní v autě, tak ji vyměním. Inu, zeptali se zákazníka, zda-li ji chce vyměnit, on, že ano a tak jsem se jal díla. Podotýkám, že jsem tuto práci dělal předtím již mnohorát a až na vyjímky, vždy pod napětím, stejně jako v tomto případě...

A tak postavím žebřík, otevřu skříňku, vyšroubuji pojistky a začnu s demontáží. Vzhledem k tomu, že jsem výměnu HDS dělal již mnohokrát, vznikla u mne jakási rutina a tudíž jsem přestal u této práce přemýšlet, což se mi málem stalo osudným. Smile Vezmu kleště a začnu odpojovat jenotlivé fáze. První, druhá, třetí, jaké bylo pro mne překvapení, když jsem odpojoval tu poslední. Než jsem stačil tento vodič zaizolovat, vyšlehl záblesk a já se ocitl na zemi pod žebříkem. Dívám se co držím v ruce, držím torzo kombinaček, celý ksicht mě podezdřele pálí a o bolesti celého těle po pádu ani nemluvím. Very Happy A co, že se stalo?

Stalo se to, že jsem já totální vůl a idiot, zapomněl nejdřív odpojit PEN od litinové skříňky a při odpojovaní poslední fáze jsem kleštěmi brnkl o krabici a ohňostroj byl na světě.

Díky velikému štěstí jsem přišel pouze kombinačky, které mám uchované jako památku, narazil si celé tělo a měl popálený ksicht, toť vše...

Takže tak. Přidá se někdo s elektrikářskou? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6331
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: po červen 14 2010, 8:45    Předmět: Citovat

Bratranec měl na ruce vypálený klíč s čitelným číslem 13 (tuším to bylo čitelný i po letech). Držel ho v ruce spolu se šroubovákem a šrouboval v rozvaděči PE a tím klíčem šikovně cvrnknul o fázi z vedlejšího neodpojeného pole. Kopanec dostal, ale jak asi dostal i křeč, tak propojil klíč se šroubovákem, tedy fázi a PE natvrdo. Naštěstí to bylo v nemocnici, tak zaklepal na dveře a popsal zdr. sestře co se stalo. Sekl sebou až když jí ukázal ruku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5026
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po červen 14 2010, 22:07    Předmět: Citovat

Dneska jsem v práci trochu nadhodil toto morbidní téma z Bastlírny a kolega přišel taky s jedním zajímavým úrazem jak z Hamleta.
Jeho příbuzný pracoval s rozbrušovačkou nad hlavou. Ochranné brýle nasazené. Na štaflích něco řezal ve stropě a žhavá špona či okuj mu propadla do ucha. Propálila mu bubínek a kus vnitřního ucha. Má teď prý bubínek umělý a kladívko(kovadlinku?) ze zlata.
Zní to hodně podezřele, ale dušoval se, že je to pravda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vogon



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 1618
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po červen 14 2010, 22:31    Předmět: Citovat

A když mu píská v uchu tak si může indukčním snímačem změřit jakým kmitočtem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: út červen 15 2010, 9:26    Předmět: Citovat

Já se bohužel nemůžu pochlubit žádnou oddělenou končetinou a doufám, že to tak i zůstane.

Ovšem známej řezal dřevo na cirkulárce a když se ohnul pro poleno, rozlítl se mu kotouč, proletěl v místech, kde měl hlavu a skrz dřevěnou stěnu kůlny vyrazil na výlet do okolí. Říkal, že na té zemi vedly pily seděl pěkně dlouho, než se dokázal opět postavit na nohy...

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 4 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund