Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Něco málo o sluchátkách
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 19, 20, 21  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
BASTLECS



Založen: Oct 29, 2007
Příspěvky: 244

PříspěvekZaslal: út květen 25 2010, 20:06    Předmět: Citovat

Dostal jsem emailem několik žádostí o předlohu pro desku na sluch. zesilovač Ciuffoli. Protože původní předloha má některé nedostatky, vznikla nová, doladěná. Je oboustranná, rozměrově přizpůsobená do krabice Hammond 1455T2201, a připravená pro potenciometr Alps RK27112. Možno též zvolit levnější variantu potenciometru TP163A, který má rastr stejný jako Alps (ale Alps je Alps).
Doporučuji osadit kvalitními součástkami! Pokud zesilovač osadíte BCčky zametenými v Číně z podlahy (prodává GM), budete honit klidový proud kolem baráku, a stejně ho nedohoníte. Chce to nelitovat peněz, a objednat u Farnella.

Byl jsem v Praze u kámoše, a vzal jsem sebou svého starého Ciuffoliho, protože on si postavil Macurovo Dispre IV, tak jsme srovnávali a srovnávali. Nutno říci, že Dispre je fakt analyticky přesný, až to se-re. Zahraje fakt všechno do posledního detailu, ale delší poslech bez korekcí je docela nuda. Čistě uchometricky je Ciuffoli i s odpojenými korekcemi tak nějak lahodnější. Jakoby lampovitější. Pro nahrávací studio, kde je třeba opravdu přesný zvuk, bude asi Dispre pro sluchátka ta správná volba. Ale na doma bude zřejmě lepší Ciuffoli s jeho lahodným přednesem. Dispre po delším poslechu působí trochu plechově. Po odpoledni stráveném posloucháním a přehazováním sluchátek jsme se na tom s kolegou schodli.

Na foru se snížil limit pro velikost příloh (nevím proč) tak jsem novou desku pro Ciuffoli HPA upnul na rapida:
http://rapidshare.com/files/391510903/Ciuffoli-v02-hamm.pdf
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jef111



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 2131
Bydliště: okr. Olomouc

PříspěvekZaslal: st květen 26 2010, 11:28    Předmět: Citovat

Měřil někdo toho Ciuffoliho? Docela by mě zajímala spektrální analýza.
_________________
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet Very Happy
www.sigmaphon.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4247
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: st květen 26 2010, 13:29    Předmět: Citovat

mě by zase zajímal zdroj signálu a skladba kterým se ty zesy testovali.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BASTLECS



Založen: Oct 29, 2007
Příspěvky: 244

PříspěvekZaslal: st květen 26 2010, 13:51    Předmět: Citovat

bu2520: CD Technics SL-PG490, a S/PDIF výstup z PC přez Fubar IV. A muziku všeho druhu. Od techna po Ozbourna. Sluchátka Sennheiser HD555.

jef111: Tak si ho postav ty analýzo. Nejlepší analyzer je nakonec stejně ucho. Jinak měření je u původního projektu na webu Andrea Ciuffoliho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
svmbass



Založen: Aug 04, 2007
Příspěvky: 157
Bydliště: Val. Klobouky

PříspěvekZaslal: st květen 26 2010, 16:47    Předmět: Citovat

…jen se divím, kolik se už kolem tohoto sluchátkáče /aplikace Ciuffoli/ nakomentovalo jak zde na EB, tak i na audiowebu, a zatím se kromě Bastlecse a mě do konstrukce nikdo nepustil. A přitom je to vcelku jednoduché, ověřené zapojení bezproblémově hrající hned po nastavení klidového proudu.
A navíc !! - co by pečeného holuba letícího do pusinky – dal Bastlecs volně k dispozici návrh plošňáku !! Moc práce to nedá, deska se dá pěšky namalovat cca ½ hodiny piplačky Eddingem. Leptání v HCl, vrtání, umytí v acetonu, konzervace – max. 2 hodiny práce. Předpokládám, že na takové zapojení má každý bastlíř součástky většinou po ruce… Já nic, já muzikant
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hop377



Založen: Jun 19, 2004
Příspěvky: 439

PříspěvekZaslal: st květen 26 2010, 19:21    Předmět: Citovat

To: svmbas ale neboj niekto ho este spravil, len som tam prihodil 1xBD139 na teplotnu regulaciu kludoveho prudu a zatail som sa nedokopal k tomu aby som ho zabalil do nejakej skatulky. A dokonca hraje, len po mne nechcite nejake popisovanie zvuku.

Dik Bastlecsovi za navrh plosaku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jef111



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 2131
Bydliště: okr. Olomouc

PříspěvekZaslal: čt květen 27 2010, 0:12    Předmět: Citovat

BASTLECS napsal(a):
...Tak si ho postav ty analýzo. Nejlepší analyzer je nakonec stejně ucho. Jinak měření je u původního projektu...

No, taky že asi postavím, protože to měření na webu se mi zdá jakési podivné a zajímá mě to.
Samozřejmě že nakonec poslouchá jen to ucho a ne měřáky, ale snažím se hledat spojitosti mezi měřením a poslechovými testy. Kašlu na to jestli THD je 0,001% nebo 0,01%, až harmonická analýza a odezva na impuls někam vedou a stejně to není ono Laughing
Jinak poslechová sestava fajn, jen by to možná chtělo zkusit taky poslechnout něco z vinylu, projev desky ledacos odhalí. A sluchátka původní nebo s úpravou? Taky je mám. Wink

_________________
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet Very Happy
www.sigmaphon.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
BASTLECS



Založen: Oct 29, 2007
Příspěvky: 244

PříspěvekZaslal: čt květen 27 2010, 5:24    Předmět: Citovat

To jef111: Jo tak to já nevím, ale můžu mu zavolat. Má je už dlouho a o žádných úpravách nic nevím. Já Sennheisery moc nemusím. Raději Beyerdynamic. S těmi Sennheisery to je jako s Oplem mezi auty. Vypadají dobře, jezdí dobře, ale Audi to nikdy nebude.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Erka



Založen: Mar 05, 2010
Příspěvky: 74

PříspěvekZaslal: ne květen 30 2010, 16:47    Předmět: Citovat

Sluchátkáčů jsem pár postavil a skončil u Dispre2. Poslouchám totiž akustickou hudbu, jazz, klasiku a tam je vše hned poznat..

Taky je důležité aby celý řetězec měl nejakou kvalitu- né jen drahé sluchátka a zbytek sračkoidní...Kvalita nahrávky, zdroj signálu, zesík, sluchátka (u hodně kvalitních to chce pohlídat i čistotu napájení, kabeláž..). To uváděné CD Technics je docela děs, takový plastoidní zvuk, měl jsem ho..

Takže na poslech obyč. rock-pop hudby může být D2 zbytečný přepych protože mezi náma ty nahrávky jsou většinou dost děsné a na analytickém aparátu neposlouchatelné...

Jinak návrh desky vypadá pěkně, máš to odzkoušeno? Rozlitá měd je přínos...Součástky doporučím koupit klidně v EZK, Semic, Ecom...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tom666



Založen: Feb 11, 2010
Příspěvky: 10
Bydliště: SK - Nitra

PříspěvekZaslal: út červen 08 2010, 19:25    Předmět: Citovat

Velka vdaka BASTLECS. Mas moj velky odbiv za profesionalne spracovanie dokumentacie vratane navrhu noveho PCB Surprised
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Erka



Založen: Mar 05, 2010
Příspěvky: 74

PříspěvekZaslal: ne červenec 18 2010, 17:09    Předmět: Citovat

Můžete změřit jaké má tento preamp zesílení? Nějak to tam nevidím..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: po červenec 26 2010, 17:59    Předmět: Citovat

Může mi někdo potvrdit informaci, že zesilovač Grado RA-1 (za šílených 12tisíc) je zapojen tak, jak uváděl BASTLECS na druhé stránce tohoto vlákna (obrázek "M5218AL Datasheet.jpg") pouze s OZ NJM4556 a trochu jinými hodnotami ostatních součástek.
Právě se chystám na nějaký kvalitnější sluchátkový zesilovač a protože dost komerčně prodávaných zesíků je takto řešeno, tak nevidím důvod proč to taky nezkusit Very Happy.
Pokud by měl někdo >zaručeně< dobrý tip na nějaký zesík, tak bych to přivítal (elektronkový ani Dispre zatím nechci).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32002
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po červenec 26 2010, 18:40    Předmět: Citovat

AmarokCZ, jukni se sem: http://avforum.zive.cz/viewtopic.php?f=1724&t=1116356&st=0&sk=t&sd=a&hilit=grado . Opravdu to není pomluva, krom hyperexkluzívního futrálu na tom Gradu nic jiného extra kvalitního není...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: po červenec 26 2010, 19:56    Předmět: Citovat

Mě to ani tak moc nezaráží, ona celá "značka" Grado je docela pochybná, jejich sluchátka jsou docela mizerná. Na těch fotkách na AVFÓRU je vidět ta jejich "ruční výroba" Smile
EKKARe, v té diskuzi píšeš o tom, že sis stavěl zesilovač CMOY ... zajímalo by mě jeho schéma, když je podle tvých slov složitější než to Grado (já jsem CMOY stavěl a byl to jen OZ jako zesilovač - prostě jako ten zesík GRADO).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32002
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po červenec 26 2010, 20:14    Předmět: Citovat

Moje "verze" sluchátkáče C-Moy neměla plynulou regulaci hlasitosti, ale přepínání zisku ve 2 stupních, už si přesně nevzpomínám, kolik jsem tam tenkrát nastavoval, myslím že 2,5x a 10x - s tím, že plynulá regulace se dělá výstupem přehrávače, ke kterému je C-Moy připojený - a tím přepínačem se volí pro jak citlivá sluchátka nebo pro jak výkonný přehrávač se zesiluje. Změna zisku se dělala zkratováním části zpětnovazebního odporu pomocí páčkového přepínače. Důvodem použití téhle koncepce byla nemožnost sehnat u nás na trhu malý a přitom kvalitní stereofonní potenciometr s logaritmickou dráhou - TP169 byl pro koncepci "zesilovač do krabičky od Energitek" příliš velký...
Ve výsledku pak byla ta moje verze C-Moye proti vyobrazenému Gradu složitější právě o to nastavování dvou stupňů zisku - Grado má zisk nastavený pevně a výstupní úroveň se nastavuje právě vstupní úrovní regulovanou stereopotenciometrem...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 19, 20, 21  Další
Strana 16 z 21

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund