Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

DVD Sencor-motor
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kondik



Založen: Dec 25, 2006
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: ne březen 28 2010, 19:01    Předmět: Citovat

xxx

Naposledy upravil kondik dne pá listopad 17 2017, 10:12, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gino



Založen: Oct 17, 2008
Příspěvky: 343
Bydliště: Prešovský kraj, SR

PříspěvekZaslal: po březen 29 2010, 21:01    Předmět: Citovat

kondik napsal(a):
gino napsal(a):
väčšinov opravujem telky, audio a pc, dvd už len pre veľmi dobrých známych) a furt sa mi polovička vrátila.


No tak u mňa nie, jediná reklamácia za rok (aj to neviem prečo, motor sa otvorení DVD začal roztáčať ako by mu nič nebolo a závadu som nevedel spetne vyvolať).
Rozoberať motor, a "opravovať" ho je maximálne neprofesionálne. Ako vravím ja s výmenamy problém nemám (asi viem čo nakupujem...).


1. No vidíš, to môžu byť tie štetinky (odborne kartáče), motor s takou chybou je nevyspitateľný - niekedy sa netočí, zapneš ho naspäť a už sa točí, potom zapneš ešte raz a beží zase opačne. V tvojom prípade môže byť síce aj "ryžová pomsta" alebo niečo v zdroji (si profík tak vieš).

2. Neprofesionálne sa to môže zdať tebe, ale pomáha to, ide o to aby to fungovalo; inak záruku na opravu motora dávam 1 rok, zatiaľ ako som vravel žiadna reklamácia. Samozrejme ak sa mi niečo vráti, tak to už opravovať nebudem, mením za nové.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mirosne



Založen: May 07, 2008
Příspěvky: 2806
Bydliště: Blue rock,VK-SR

PříspěvekZaslal: út březen 30 2010, 4:15    Předmět: Citovat

Nezdá sa mi,že motor po oprave vydrží rok.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
DiGiCo



Založen: Jul 11, 2006
Příspěvky: 331
Bydliště: Trutnovsko

PříspěvekZaslal: út březen 30 2010, 8:10    Předmět: Citovat

Pak je ještě otázka, jestli těch cca 150Kč, co by stál nový motor, stojí za to mr*ání s rozebráním, opravou a složením původního motorku...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PPALAS



Založen: Apr 02, 2010
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: pá duben 02 2010, 10:09    Předmět: Problém s unášečem Citovat

Mám podobný problém se Sencorem. DVDko se vůbec neroztočí a očičko se může zbláznit. Identifikoval jsem motorek pohonu média, vše rozebral a narazil: Nejde mi sundat unášecí kotouček s osičky motorku. Má někdo zkušenost? Dik -ppa-
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gino



Založen: Oct 17, 2008
Příspěvky: 343
Bydliště: Prešovský kraj, SR

PříspěvekZaslal: pá duben 02 2010, 23:36    Předmět: Citovat

Pre mirosne: Záruka na opravy sa inak podľa zákona dáva pol roka a vidíš ja na opravu tých spindlov dávam rok.

Pre DiGiCo: Nemám blízko servis predajňu ako Ty, všetko musím objednávať (chvalabohu len na dvd a cd). Friday


Naposledy upravil gino dne pá duben 02 2010, 23:43, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
gino



Založen: Oct 17, 2008
Příspěvky: 343
Bydliště: Prešovský kraj, SR

PříspěvekZaslal: pá duben 02 2010, 23:40    Předmět: Re: Problém s unášečem Citovat

PPALAS napsal(a):
Mám podobný problém se Sencorem. DVDko se vůbec neroztočí a očičko se může zbláznit. Identifikoval jsem motorek pohonu média, vše rozebral a narazil: Nejde mi sundat unášecí kotouček s osičky motorku. Má někdo zkušenost? Dik -ppa-


Prečo chceš kotouček vyberať. Myslíš, že ho potom nastavíš do správnej výšky?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
DiGiCo



Založen: Jul 11, 2006
Příspěvky: 331
Bydliště: Trutnovsko

PříspěvekZaslal: so duben 03 2010, 1:21    Předmět: Citovat

Gino, ono to ani není o tom, jak daleko máš prodejnu s díly. Já třeba to mám do AME cca 60km, je to málo nebo moc? Samořejmě jet pro jednu ptákovinu za stokorunu se nevyplatí, jezdím proto třeba jednou týdně, když se nějaké opravy nashromáždí. Jen jsem prohlásil a nadále trvám na tom, že strávit čas (jak dlouho to může celé trvat - půl hodiny, hodinu?) s rozebíráním motorku, jeho opravou a následným složením se mi nevyplatí, když uvážím, že nový motorek stojí podle typu od cca 70Kč do 200Kč. Pokud raději motorek opravíš, pak prosím, je to Tvoje věc a já Tě nebudu přesvědčovat o tom, abys to dělal jinak Smile

PPALAS, unašeč jde většinou obtížně sejmout, lze si pomoci třeba větším plochým šroubovákem a zapáčit. Ovšem pozor, jak už naznačil gino, po opětovné montáži je nutné přesně dodržet výšku unašeče nad snímačem, je dobré šuplerou změřit třeba vzdálenost spodního okraje unašeče od ložiska motoru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gino



Založen: Oct 17, 2008
Příspěvky: 343
Bydliště: Prešovský kraj, SR

PříspěvekZaslal: ne duben 04 2010, 0:33    Předmět: Citovat

U nás v doline je to tak že niekto chce zázraky, druhý nemožné a obidvaja to chcú na počkanie, tak sa podľa toho zariadim (zákazník je môj pán). Very Happy
DVD sa už radšej vyhýbam, ale napr. minulý mesiac som objednal 2ks PVR-502 a ma skoro trafil šľak keď som namontoval tie pvr-ky na ps2 a nefunguje. Zase multimeter a merať, chvalabohu sa mi to nejak podarilo rozchodiť, ale na jednom ps2 som zabil skoro pol dňa (merať studenty, plejko malo modchip, laser blbol, celý chip som pre istotu odpojil, potom naspäť, samozrejme bol nenastavený laser, nastavoval som ho po 10Ohm, ocsik mi ako inak nefungoval, no Psycho ako vyšité (chvalabohu mám "poctivo požičaný" viacotáčkový 10kohm-ový potenciometer, s tým je to na nezaplatenie).
Zlaté CD optiky KSS2xx (a tom som na nich nadával), tam sa niekedy ešte dal pekne "prišteľovať" laser bez testovacieho CD a osciku, stačilo len načúvať vychyľovačkám či "nepištia" a fungovalo to ďalších x rokov. Boli to staré zlaté opravárenské časy. Smile
Teraz som zvedavý na opravy modrých optík, ale tam už asi naozaj není šanca to bez odpovedajúcich mašín opraviť - len výmena (tiež je otázka ako sú nastavené). "Ryžiaci" konečne dosiahli svoje ... o niekoľko rokov tu bude na väčšie opravy asi naozaj len "Teľaplan" a ostatok bude ako dnes - po dvoch rokoch výmena a ty ovčan drž hubu a krok.


Naposledy upravil gino dne ne duben 04 2010, 2:07, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
gino



Založen: Oct 17, 2008
Příspěvky: 343
Bydliště: Prešovský kraj, SR

PříspěvekZaslal: ne duben 04 2010, 1:15    Předmět: Citovat

pre PPALAS:
keď budeš meniť unáčač na spindle, ja to robím s tvrdším papierom (najlepšie sú dezerty Very Happy ) - odstrihni ho do "jemného" trojuholnika podľa vzdialenosti taniera, potom tento papier strč medzi motor a tanier, označ to pri strede osi a pri troške šikovnosti máš presnú mierku.

Ťiež pri výmene dosť pomáha mraziaci sprej alebo v núdzi plniaci na zapaľovače, stačí trochu nastriekať na osku spindla (treba dávať pozor, má do tých -50 stupňov C), potom sa tanier dá celkom pekne stiahnuť.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kondik



Založen: Dec 25, 2006
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: ne duben 04 2010, 14:59    Předmět: Citovat

xxx

Naposledy upravil kondik dne pá listopad 17 2017, 10:12, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stefan31



Založen: Jun 17, 2004
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: ne duben 04 2010, 17:48    Předmět: Citovat

Je prinajmenšom úsmevné, aké praktiky pri "servise" sa tu niekedy aplikujú...pritom napr. v DVD mechanikách Panasonic uloženie spindl motora má sklon vo vzájomných rovinách 0,04mm, aby to bolo zachované, kontroluje sa táto plocha vo výrobe laserom...

Stefan31

...jemný trojuhlník....no, prosím nakresliť...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kondik



Založen: Dec 25, 2006
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: ne duben 04 2010, 18:03    Předmět: Citovat

xxx

Naposledy upravil kondik dne pá listopad 17 2017, 10:12, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stefan31



Založen: Jun 17, 2004
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: ne duben 04 2010, 18:23    Předmět: Citovat

Nie, nie, nechcem porovnávať, len niekedy sa nedá veriť, čo sa dá všetko vymyslieť....asi pred mesiacom som robil TV, kde bol tranzistor v horizontáli podložený papierom, hrúbky asi tiež z dezertu...

Stefan31
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kondik



Založen: Dec 25, 2006
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: ne duben 04 2010, 18:47    Předmět: Citovat

xxx

Naposledy upravil kondik dne pá listopad 17 2017, 10:16, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund