Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

OTF color 4464
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: čt leden 21 2010, 22:01    Předmět: Citovat

Tááákkyyy dobrýýý - na vánoce se "koukejte z vokna" - opravujeme až v lednu Laughing Cry

Jinak ta obrazárna to má z 99-ti% "za sebou" (poslední pokus - ta regenerace) Cry
A ten ŘKS je pro mně doposud záhadou - nevím, kdy se zase dostanu k "té mé" C465-ce. To VN-splitko jsem v ní měnil před cca 1,5 rokem. Mezitím vloni v létě majitel zemřel, snad si paní vzpomene, že jsem jim ji opravoval já (pokud by byla v budoucnu nějaká další porucha). Mohl bych ji i navštívit - ale starší lidi si neradi nechají "bezdůvodně" kuchat telku Cry
A o další snad ani nevím, to těch C459-tek jsem dělal více (poslední někdy v listopadu, či prosinci - dobrému známému), ale ta nám v tom "řádku" nic nepomůže Cry

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sambiliong



Založen: Apr 13, 2005
Příspěvky: 715
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po únor 01 2010, 10:54    Předmět: Citovat

Tak jsem nafotil tu C464. Je tam skutečně chassis z C445. VN trafo je 1192.0407 a obrazovka A59EAF10x01, takže jsem si to špatně pamatoval... Tenhle typ obrazovky jsem našel už jenom u té C465 (servisné informácie OTF č.3 strana 2). Neměl jsem s sebou generátor, tak jsem nafotil "křivost" obrazu při TXT.


IMG_4980.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_4980.JPG
 Velikost:  84.25 kB
 Staženo:  102 krát


IMG_4981.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_4981.JPG
 Velikost:  107.67 kB
 Staženo:  96 krát


IMG_4984.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_4984.JPG
 Velikost:  97.21 kB
 Staženo:  92 krát


IMG_4988.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_4988.JPG
 Velikost:  130.79 kB
 Staženo:  125 krát


IMG_4990.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_4990.JPG
 Velikost:  129.31 kB
 Staženo:  107 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sambiliong



Založen: Apr 13, 2005
Příspěvky: 715
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po únor 01 2010, 10:55    Předmět: Citovat

A ještě do druhý nohy...


IMG_4986.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_4986.JPG
 Velikost:  95.29 kB
 Staženo:  99 krát


IMG_4995.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_4995.JPG
 Velikost:  103.83 kB
 Staženo:  110 krát


IMG_4987.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_4987.JPG
 Velikost:  111.04 kB
 Staženo:  93 krát


IMG_4992.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_4992.JPG
 Velikost:  100.76 kB
 Staženo:  97 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Onkyo



Založen: Jan 02, 2006
Příspěvky: 1375
Bydliště: Košice-okolie

PříspěvekZaslal: po únor 01 2010, 15:22    Předmět: Citovat

Tak to som ešte nevidel! Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8975
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: po březen 22 2010, 19:01    Předmět: Citovat

Trochu toto vlákno oživím. Matce chcípla přesně tato TV jako je na fotkách o příspěvek výše, OTF 4464A. Už byla v servisu několikrát a tentokrát ji dám poslední šanci u mě. Když ji neopravím, tak poletí. Potřeboval bych schémátko, z té diskuze nade mnou jsem nepochopil, jestli je teda stejný jako k té 459, nebo 465.
Zatím jsem objevil problém v tomto:
C403 vyschlej na troud
C406 jakbysmet
VT401 ve zkratu
R406 na uhel
C410 vypálil kdysi díru do DPS, ale to je už opraveno.

Všechny tyto součástky nesou známky pájení, takže to vypadá, že jsou to asi ty kurvítka Smile

Dál zatím měřit nebudu, rád bych zkouknul nejdřív schéma.

Pomůže někdo? Hodila by se i rada co tohle způsobuje, nebo jestli tam neí nějaká záludnost.

Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: po březen 22 2010, 19:15    Předmět: Citovat

Zdar,
tak nejprve tu máš nejen schéma, ale celý SM: http://www.opravyelektroniky.sk/schemy/TV/ORAVA/SI_OTF/otf_tv_si03_C459_465sat.pdf (na kvalitu tisku moc nežehrej - ono to není lepší, ani když mám tištěný originál Cry ).
A pokud máš tedy Color 464, pak je to stejné se 465-kou (páč 459-ka bude mít menší obrazovku, tj. 21").

Naše diskuse se tehdy ale motala okolo toho, zda telka se 110°-ňovou obr. (25") musí, či nemusí mít obvody korekce ) ( Wink

K těm závadám - máš tam dvě (resp. 3 - ale ten C406 nepočítám:
1. C403 - následek VT401 v kopru.
2. Student C410 (mj. taky může už být následkem toho napůl vadný) - následek: shořený R406. Ten C406 byl vyschlý už dávno (na obraze to normálně nepoznáš), samozřejmě vyměnit taky.
Obojí, jak C403, tak stud. C410 působí destruktivně na VT401. Tipuju, že teď byl pravou příčinou C410, ten C403 by totéž provedl "za týden" Rolling Eyes
A u mamky jsi "mistr Laughing světa"

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali


Naposledy upravil kokun dne po březen 22 2010, 19:34, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8975
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: po březen 22 2010, 19:23    Předmět: Citovat

Dobře, díky za odpověď, kouknu se na tu mrchu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: po březen 22 2010, 19:46    Předmět: Citovat

Až teď to ještě líp čtu - píšeš, že ten C410 byl zapájen už dávno.
Vypájet a zkontrolovat - mohl tam zůstat ten původní a jen mu už skončila ta jeho "zkrácená životnost" (vlivem někdejšího studenta se jeho tepelně namáhaný vývod vevnitř "odpojil" od polepu) - takže to by mohlo být to kurvítko, ale ne od výrobce, ale od toho tvého "předchůdce" Wink
Ten shořený R406 tam taky mohl nechat tvůj "předchůdce" - ono to mohlo jet i bez něj (má za úkol "pouze" tlumit kmity), tak jako bez (resp. s vyschlým - jako by tam nebyl) C406 Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8975
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: po březen 22 2010, 20:50    Předmět: Citovat

Díky moc za rady, zítra si snad najdu chvilku, abych to dodělal. Tak pak dám vědět.


Tak televize kupodivu i funguje, celkem. Akorát má dole asi dva centimetry širokej černej pruh. Obraz začíná až nad ním. Tak co teď? Na tohle už jsem bez krátkej, nějaký další rady?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8975
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: so březen 27 2010, 11:53    Předmět: Citovat

Tak jsem lehce pokročil, ale ne se závadou. V obraze je dole asi 2 cm široký pruh, je lehce zešikma. Vypadá to, že je obraz o tento pruh posunutý celý nahoru, ale těžko posoudit. Nemám testovací obrazec, abych viděl, kde začíná a kde končí obraz. Na běžném TV vysílání to ani nepoznám, jestli mu chybí 2 cm shora.
Na radu jsem prověřil okolí vertikálu. Napájecí napětí je cca 27,5 V, jeho zvlnění cca 400 mV RMS (bylo dvojnásobný, tak jsem tam dal pro jistotu větší vyhlazovací kondenzátor, i když původní je v pořádku).
Proměřil jsem měřící body: 431, 432, 433, 434 a 435.
Všechny průběhy sedí kromě 434, tam je amplituda lehce větší, asi 5,8 V proti 4 V v manuálu. Taky to nejsou tak pěkný pravidelný obloučky, ale ze začátku jsou strmější a klesají pozvolněji. Asi jako mraveniště obrácený k severu Very Happy
Poradí ještě někdo kde hledat chybu?

Díky



ORAVA COLOR 464.jpg
 Komentář:
Závada 464

Stáhnout
 Soubor:  ORAVA COLOR 464.jpg
 Velikost:  47.81 kB
 Staženo:  100 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: so březen 27 2010, 13:36    Předmět: Citovat

forbidden napsal(a):
.... V obraze je dole asi 2 cm široký pruh, je lehce zešikma. Vypadá to, že je obraz o tento pruh posunutý celý nahoru, ale těžko posoudit. Nemám testovací obrazec, abych viděl, kde začíná a kde končí obraz. Na běžném TV vysílání to ani nepoznám, jestli mu chybí 2 cm shora. ....

Shocked Shocked Shocked - a to máš z toho takový "vítr" šáhnout na ty trimry ve vertikálu?

RP431/V-ROZ (rozměr - roztahuješ/stahuješ nahoře i dole), RP432/V-LIN (linearita - stlačuješ/natahuješ nahoře, příp. dole) a RP433/V-POS (posuv - celý obraz posouváš nahoru/dolů) Opravář
To, že máš celý obraz mírně šikmo neřeš - musel bys natočit celými V.C., které jsou ale přitmelené. Asi to bude v normě, když to OTK výrobce pustilo z fabriky. Až obraz "natáhneš" přes celou obrazovku - si toho, za běžného provozu, nikdo ani nevšimne Wink
Testovací obrazec - můžeš někde na NETu něco najít, př. na některém SAT progr. nějaký "monoskop" (pokud máš možnost) - ale dá se to nastavit i na běžném obraze (a zkontrolovat na TXT test. stránkách - tady máš "pokrytou" celou plochu a nelinearitu taky uvidíš).
2 cm shora - na foto jsi nedal celou obrazovku Cry - pokud chybí rastr (stejně jako zespoda), tak jen "natáhneš" celý obraz trimrem RP431/V-ROZ Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8975
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: so březen 27 2010, 14:13    Předmět: Citovat

Díky za radu, trimrů se nebojím. Ale ve schématu nejsou popsaný a celej manuál jsem nečetl, protože bych tomu stejně nerozuměl. Já televizím opravdu vůbec nerozumím, slova jako vertikál a horizontál mi téměř nic neříkají. Kromě toho, že se to vyskytuje v televizích. Taky se do oprav neženu, kdyby to nebylo matky, tak bych televizu na stůl vůbec nedal.
Ono je občas příbuzným těžko vysvětlovat, že sice elektronice rozumím, ale televizím vůbec.
Vážím si všech rad a trpělivosti. Už to funguje jak má. Agree
Nic ve zlým, ale asi se v této sekci dlouho neuvidíme Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: so březen 27 2010, 17:14    Předmět: Citovat

forbidden napsal(a):
Díky za radu, trimrů se nebojím. Ale ve schématu nejsou popsaný a celej manuál jsem nečetl, protože bych tomu stejně nerozuměl.....
Nic ve zlým, ale asi se v této sekci dlouho neuvidíme Very Happy

Já to tak nějak tušil, proto jsem ti to popsat "polopatisticky" Rolling Eyes
Jen aby - 100 nepřivolal Laughing Cry

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8975
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: so březen 27 2010, 19:01    Předmět: Citovat

kokun napsal(a):

Jen aby - 100 nepřivolal Laughing Cry


No v tom případě budeš mít o zábavu postaráno.... a nejen ty Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund