Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Citlivost FM rádia Tesla
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
matus15



Založen: Dec 13, 2008
Příspěvky: 336
Bydliště: Prešov

PříspěvekZaslal: st listopad 18 2009, 21:21    Předmět: Citovat

To je fakt zaujímavé že som iba ja taký šťastlivec a neviem prečo mám iba ja dobré kusy z výroby Nevím! Spirituála mám plne funkčného, skvele ladí(zvlášť KV,DV), výborná citlivosť a ani so selektivitou nie je problém a naviac aj dlhá stupnica má výhodu a pritom každý hovorý že na KV chytím leda tak nejakú ruskú stanicu, pritom na mojom Spirituále sa to hemží stanicami. To isté rádio Carina- neopakovateľný šmejd s VKV na ktorom je také ho-vno, no je fakt zaujímavé že moja Carina(podľa rodičov) s ladením na VKV nemala od výroby problém(mali sme to ako autorádio) a nemala problém ani s kolísaním zvuku, ktorý bol kritizovaný na tomto type príjmača... Potom môžem spomenúť aj to Moderato, Korekcie sú síce no nepreháňam-humus ale s ladením na AM som nemal nikdy problém, to isté plati o VKV-ani sa nerozlaďuje, aj indikátor vyladenia funguje výborne, to isté obvod AFC plní svoju funkciu pri tom by to "mal byť" obrovský šmejd, hlavne po stránke ladenia na VKV.

Ale nebudem sa tu rozpisovať, uznávam že výnimka NEROBÍ pravidlo, len je zaujímavé že mám až také šťastie na tie "výnimky". Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3697
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st listopad 18 2009, 21:31    Předmět: Citovat

Tak já jsem až do loňska provozoval tuner ST100 tzv. bratislavský. Pamětnící jej pamatují, prodával se v polovině 70. let. Ladění vzduchovým triálem. Měl dvě vady - trochu ujíždělo ladění a nedobrý stereodekodér. Ten jsem předělal s MC1310P. Ale co se týče citlivosti, nemůžu si stěžovat. Když jsem bydlel ještě v Brně, v 70. letech, chytal jsem na 3 prvkovou Yagi Vídeň.

Poslední dobou se mi zdálo, že hraje už hůře a nahradil jsem jej tunerem Sony SE370. Ale on po připojení na koax od antény nehrál vůbec. V kabelu od UPC totiž žádný FM signál není, jak jsem zjistil, a proto od zavedení kabelovky to hrálo hůře. Ten mnou zavržený a na chatu do důchodu odvezený ST100 hrál několik let jen na asi 6 cm dvojlinky mezi symetrizákem a koaxem! Má totiž 300 ohmů vstup. Takže údaji o jeho citlivosti 1,7 uV/300 ohmech bych docela věřil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BIPOLAR



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1540
Bydliště: Litvínov

PříspěvekZaslal: st listopad 18 2009, 22:03    Předmět: Citovat

Největším problémem těchto Tesláckých tunerů, nebyla ani tak malá citlivost, spíše zrcadlový příjem, kdy ta samá stanice se dala naladit vedle sebe 2x a vždy se objevila indikace stereo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lukas-Peca



Založen: May 06, 2007
Příspěvky: 4047
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: st listopad 18 2009, 22:16    Předmět: Citovat

Gadzo_z_Presova napsal(a):
Nevím

Asi máme oba štěstí na extrémy, akorát že na opačné Smile
Já opravdu vycházím ze svojich zkušeností, netvrdím, že všechno stálo za to ho.no. Je ale fakt, že rádia s laděním varikapy opravdu moc nehrály.
Ty korekce a koncák v Moderatu náhodou nejsou tak špatné, jen kdyby to tak nešumělo...
Ono je vůbec zajímavé si najít nějakou recenzi tesláckého výrobku, vyšlou v AR. Tam to kolikrát taky nepřechválili Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kewin



Založen: Sep 21, 2008
Příspěvky: 466
Bydliště: Jižní Morava....

PříspěvekZaslal: pá listopad 20 2009, 17:40    Předmět: Citovat

Ja mam tesla 820A už má vkv do 108 mhz připojen na koaxu a 4 analogovich anten chytam cca 12 stanic v profi kvalitě z tim že v předvolbach mam 4 uložene až se prohřeje tak se nerozladuje a drži hrát aj den v kuse aby se na to muselo doladovat apod jsem spokojen a hraje to dobře Smile Cool Smile jinak je doopravdy citlivy chytam na to kde jake radiove vysilani Smile Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8977
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: pá listopad 20 2009, 18:51    Předmět: Citovat

mtajovsky napsal(a):
V kabelu od UPC totiž žádný FM signál není, jak jsem zjistil, a proto od zavedení kabelovky to hrálo hůře.


To je nejaky divny, nejspis je to podle mista, ale v Brne je tam stanic spousty a urcite to nechytam jen na kousek vedeni, protoze ty frekvence jsou tam jiny nez ve vzduchu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jogo



Založen: Nov 14, 2009
Příspěvky: 1158

PříspěvekZaslal: so listopad 21 2009, 0:57    Předmět: Citovat

Spomínaný VKV diel bol z mojich skúseností vydarený výrobok.
A po doladení MF "na šume" dokázali predčiť svojich nedoladených kolegov. Cez to všetko sa mi toho času dostali na opravu do ruky 2 ks autorádií - odkúpené prototypy s ešte novšou generáciou týchto VKV dielov - mali nenormálne parametre. Boli to stereoautorádiá postavené na báze 2110B. Pri debate s obch.nám. som sa dozvedel, že z dôvodov vtedajšej obch. politiky sme si to žiaľ nemohli dovoliť vyrábať (dohody RVHP a pod).. Až neskôr nastúpili do predaja, ale už úplne iné stereá.
Laď.potenciometre žiaľ spôsobovali útrapy na mnohých výrobkoch. Počnúc napr. 2107B - odpraskávanie nožičiek od odpor. vrstvy, pokračujúc novšími typmi v nasledujúcich modeloch. A taktiež už spomínané blokovacie TK a veľké TC.. Ale to považujem skôr za závady súčiastok, než výrobkov. Tie tušim z BA neboli Wink
Domino bolo asi bodkou za rádiami (FM). Potom už to bolo naozaj poslabšie. O ladení varicapmi a o AM ani nehovorím..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3697
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne listopad 22 2009, 20:29    Předmět: Citovat

forbidden napsal(a):
mtajovsky napsal(a):
V kabelu od UPC totiž žádný FM signál není, jak jsem zjistil, a proto od zavedení kabelovky to hrálo hůře.


To je nejaky divny, nejspis je to podle mista, ale v Brne je tam stanic spousty a urcite to nechytam jen na kousek vedeni, protoze ty frekvence jsou tam jiny nez ve vzduchu.


Původní STA, kde je i VKV, UPC oddělilo a jde samostatným kabelem. Nabídky UPC jsou každá dalším samostatným kabelem přímo k účastníkovi. Takže účastník může nechat zavést buď některou z 5 nabídek UPC nebo původní STA. Sloučený signál z STA a UPC k dispozici nemáme. Dělá UPC vůbec tohle?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8977
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: ne listopad 22 2009, 20:45    Předmět: Citovat

Dost pochybuju, ze by UPC podporovalo slouceni stavajici STA a jejich signalu. Ja mam kabelovku jeste analogovou, tam jsou opravdu i FM radia. Jak je to s digitalni kabelovkou nevim, analog si necham jak nejdyl to pujde. Dokud neprijdou s tim, ze bych si mohl vybrat jen jednotlivy kanaly co chci, to pro me nema smysl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5213
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: ne listopad 22 2009, 21:26    Předmět: Citovat

Jogo- ad tie potenciometre,viem co mas na mysli...Kupil som si z aukra Sextet a potaky predvolieb kompletne uvolnene nozicky od odporovej drahy-nitovane,nity kopmpetne prehnili.Nasledovala kupa dalsieho sextetu ktory bol urceny na ND-bohuzial bol este v horsom stave...tudiz som ho rozkuchal...Potom som kupil este vrak moderata a ten mal nastastie potaciky v poriadku.Nasledovala vymena tejto dosky s predvolbami,spinacmi predvolieb a usmernovacom nakolko povodna reagovala na prehyb...Potom este vymena vstupnej FM jednotky lebo ta povodna sa s narastom teploty rozladovala.Teraz uz drzi krasne bez AFC...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19525
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne listopad 22 2009, 22:04    Předmět: Citovat

Taky máme kabelovku nebo STA - záleží na smlouvě.
Každá stoupačka má jednu skříň se dvěma odbočovači. Někdo má zásuvku napojenou na rozbočovač STA, někdo na rozbočovač UPC přímo (plná nabídka) někdo přes dolní propust s různým mezním kmitočtem (podle rozsahu nabídky). Nabídka mini končí kanálem R12 (cca 230MHz).
Ale pásmo FM tam je, i když jsou jednotlivé stanice přeložené na jiné kmitočty.
Ale z STA je příjem lepší, protože z kabelovky jsou sice úrovně signálu dostatečné a navzájem vyrovnané, ale za cenu toho, že některé stanice jsou zašuměné už na zásuvce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po listopad 23 2009, 8:45    Předmět: Citovat

Nestabilita naladění v některých rádiích s varikapy působí filtrační kondy, keramika nebo svitek, jeden je mimo vkv díl na desce s předvolbami. po výměně drží ladění i bez afc i když vyvětrám z +20 na +5. O vyrovnání souběhu ladění v celém pásmu od 66 do 108 si nedělám iluze, ale není to přece měřicí přístroj, takže se tím nezatěžuju.
Konverze FM rádií na jiné kmitočty je docela humorná věc, protože 80% promo hlášek všech stanic je právě založeno na pořvávání "...sátdevět jedna Ef Em!"
Platí vůbec ještě příslušná vyhláška o povinnosti správce domu s STA umožnit(ponechat) příjem veřejnoprávních stanic v STA?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po listopad 23 2009, 11:57    Předmět: Citovat

Lukas-Peca napsal(a):
To, že máš doma zrovna jeden povedený kus, nic nemění na tom, že rádia z Bratislavy jsou snad bez výjimky hrozné bláto. Konstrukční chyby, vady v montáži, nekvalitní součástková základna, zastaralé, tisíckrát obměňované zapojení, hrozný design - prostě to stojí úplně za ho.no.

Možná záleželo na tom, jak se osazenstvo montážní linky den předtím vyspalo, je fakt že hlavně autorádia někdy uvnitř vypadala jako když je montovali za uragánu.
Na druhou stranu, před časem jsem dostal vrak Tesla Doris, zoxidovaný, po dávno vyteklých bateriích, kožené pouzdro by se dalo lámat. Vyměnil jsem jeden elyt a vyoperoval výstupní tráfko, protože od baterií byl shnilý vývod od půlky primáru takže šla jen půlka dvojčinného konce. Kůži jsem dvakrát napustil glycerínem a voskem, vyčistil jsem potenciometr hlasitosti s vypínačem, rádio nakonec hraje jak ďas. Po 47 letech od výroby!
Je tam placatá feritka asi 6x20x80mm, jediné rádio které směruje v nule osmičkové charakteristiky až úplně do nuly, zaměřuje to vysílač v minimu snad na 1°...



doris.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  doris.JPG
 Velikost:  64.29 kB
 Staženo:  131 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
thomasdj



Založen: Jul 23, 2008
Příspěvky: 202
Bydliště: Trnava

PříspěvekZaslal: po listopad 23 2009, 20:19    Předmět: Citovat

Ja mam tiez Tesla 820 a mozem potvrdit ze tiez je treba doladovat stanice ked sa zohreje a je dlhsie zapnuta tak menej.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12458

PříspěvekZaslal: po listopad 23 2009, 20:49    Předmět: Citovat

Na Tesle Bratislava mně vadila neuhlazenost konstrukce. Vzorem této neuhlazenosti byl přijímač DOLLY(1,2,3), ale i mnohé další. Také je pravda, že kdykoliv jsem dostal na stůl nějaký přijímač tesly s varikapovým laděním, byly obvykle vf obvody rozladěné. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund