Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zdroj Sencor SDV 7102
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jan.stangler@seznam.cz
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: po březen 02 2009, 17:52    Předmět: Citovat

Já ten zdroj z toho DVD mám taky... na výstupu 12V je 15V,.,. možná při zatížení by se to mohlo změnit... nemáte někdo tušení, kolik amper ten zdroj dokáže dat???
Návrat nahoru
MiloPs3
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st červen 24 2009, 15:54    Předmět: Citovat

Kdyby nekdo chtel tak mam 2 tydle zdroje (obrazek pouzit z 1 stranky) k mani,za cenu postovnyho, nevim jestli sou funkcni,na pohled nic cmoudliho neni, na 1 vymenenej kondik 10v 1000uF,muzu jednotlive vyfotit a poslat, kdyby byl zajem, kontakt : milops3*zavinac*seznam.cz
Návrat nahoru
ok1xgi



Založen: Feb 15, 2009
Příspěvky: 956
Bydliště: Soběslav

PříspěvekZaslal: út červenec 07 2009, 10:39    Předmět: Citovat

Kdyby bylo nejhur, tak tady ten zdroj mam. Je sice z 5202, ale myslim ze je stejnej.
_________________
Poslední slova před smrtí - Tam není víc jak 12 voltů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Milops3
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá srpen 28 2009, 15:58    Předmět: Citovat

MiloPs3 napsal(a):
Kdyby nekdo chtel tak mam 2 tydle zdroje (obrazek pouzit z 1 stranky) k mani,za cenu postovnyho, nevim jestli sou funkcni,na pohled nic cmoudliho neni, na 1 vymenenej kondik 10v 1000uF,muzu jednotlive vyfotit a poslat, kdyby byl zajem, kontakt : milops3*zavinac*seznam.cz


UZ NEJSOU, PRODANY !
Návrat nahoru
petr1991



Založen: May 29, 2009
Příspěvky: 301
Bydliště: Záhorí (Slovensko)

PříspěvekZaslal: so srpen 29 2009, 13:34    Předmět: Citovat

Prosim vas, nemate niekto schemu zdroja? L1 je 1mH? A este neviem aky je presne typ ten IO TNY. Je vystreleny. Dakujem.
Piste bud sem alebo SS alebo e-mail: peter.bakica@zoznam.sk.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lubos3362



Založen: Mar 19, 2007
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: so srpen 29 2009, 22:33    Předmět: Citovat

Zdroj sa dá rozchodiť aj bez tlmivky, pokiaľ horí je problém niekde inde, ak je tam viac tlmivka je ok.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petr1991



Založen: May 29, 2009
Příspěvky: 301
Bydliště: Záhorí (Slovensko)

PříspěvekZaslal: so srpen 29 2009, 22:54    Předmět: Citovat

Praveze bez tej tlmyvky mi to buchlo - postupoval som nasledovne: Na DVD svietila dioda ST-by ale nereagovalo. Docital som sa ze to mozu robit elyty v zdroji - tak som ich niekolko vymenil v sekundarnej casti zdroja - a naozaj - DVD sa rozbehlo. Ale zdroj moc piskal, v primari som tie dva elyty 22uF/400V NEmenil tak som sa rozhodol nahradit ich. Nemal som 22uF tak som tam hodil nejaky 100uF/400V ale len jeden - este pred cievku hned za usmernovac. Zapojim to do siete - a BUM. Cievka a IO v dyme. Tak poprosim keby niekto vedel aky presne je ten IO TNY... a ta cievka tak nech mi da vedet. Ale lepsia by bola predsa len schema.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lubos3362



Založen: Mar 19, 2007
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: so srpen 29 2009, 23:03    Předmět: Citovat

Popis závady svedči o skrate na sekundári, odskúšaj jednotlivé vetvy s napojením náhradnej zátaže, prípadne celý zdroj s napojením náhradnej zátaže na 5V vetvu, ak to vyhorelo ako hovoríš môže byť problém v opto.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petr1991



Založen: May 29, 2009
Příspěvky: 301
Bydliště: Záhorí (Slovensko)

PříspěvekZaslal: so srpen 29 2009, 23:18    Předmět: Citovat

nie, nie asi si ma celkom nepochopil. Pisem, ze zdroj FUNGOVAL ale po vymene toho kondu v primari to strelilo. IO a cievka vystrelene.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CBR1000F



Založen: Apr 26, 2005
Příspěvky: 10
Bydliště: Děčín

PříspěvekZaslal: po srpen 31 2009, 15:12    Předmět: Citovat

Zdárec bastlíři!
Mám přesně tento typ Sencora a jak čtu, mám i stejnou závadu! Po delší době připojim tento přehrávač do zásuvky a následuje zapraskání a pár dýmovejch efektů z boku. Tak jej rezeberu a jak na první pohled vidím: šlus pojistka, paraelní L1 a R1 zahořelyý k neidentifikování, elit C3 (asi - na dezce již nečitelné po zničení kondenzátoru) 22MF vyteklý s upálenou plus nohou (pravděpodobně původce problému) a U1 - TNY264 rozstřelený. Klasický průraz na primeru, to je pochopitelný. Zarážející pro mě je, že mám i napálený 100 Ohmový R5, který je v serii s D5 a dál na RC člen R4 s C3 k plusu. Od R5 dál je po proměření vše OK. Zato na R5 jsem naměřil pouze 74 Ohmů a pokud dobře čtu zbarvení hnědá-černá-hnědá-zlatá, tak má mít 100 Ohmů +/- 5%). Diodovej můstek je samo také v poho. Tady je link pro katalogový list toho U1 TNY264 http://www.datasheetcatalog.org/datasheet/powerint/TNY268P.pdf

Zapojení primeru je v podstatě stejné. Všechny díly mám už připravené k objednání, jen nemohu nikde sehnat tu cívku L1. Tak prosím o pomoc. Nemám možnost ani ji z čehokoliv jiného vytáhnout. Klidně a ještě raději uvítám a ocením i celý zdroj z jiného vraku. Pokud nebude L1, hodím celý přehrávač do popelnice a po večerech se budu koukat bez nervů do kamen Very Happy Very Happy


Naposledy upravil CBR1000F dne po srpen 31 2009, 20:46, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CBR1000F



Založen: Apr 26, 2005
Příspěvky: 10
Bydliště: Děčín

PříspěvekZaslal: po srpen 31 2009, 20:39    Předmět: Citovat

petr1991 napsal(a):
Prosim vas, nemate niekto schemu zdroja? L1 je 1mH? A este neviem aky je presne typ ten IO TNY. Je vystreleny. Dakujem.
Piste bud sem alebo SS alebo e-mail: peter.bakica@zoznam.sk.


U1 je TNY264 http://www.datasheetcatalog.org/datasheet/powerint/TNY268P.pdf
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
oco



Založen: Feb 07, 2009
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: pá leden 01 2010, 20:16    Předmět: Citovat

Čaute.Ja som tu pred časom písal že mám taký istý problém zo zdrojom ako všetci tu.Teraz po dlhšej odmlke som sa pokúsil ten zdroj dať do poriadku.Zatial neúspešne.Moja otázka je že či ak je chyba za sekundárom môže sa to prejaviť na vstupnej strane trafa?Lebo mne to pripadá na vadné trafo ale to tu každý odmieta že by to odišlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stevo59



Založen: Jun 16, 2007
Příspěvky: 470
Bydliště: pod Tatrami

PříspěvekZaslal: so leden 02 2010, 10:52    Předmět: Citovat

petr1991 napsal(a):
Ale zdroj moc piskal, v primari som tie dva elyty 22uF/400V NEmenil tak som sa rozhodol nahradit ich. Nemal som 22uF tak som tam hodil nejaky 100uF/400V ale len jeden - este pred cievku hned za usmernovac.

Máš ponaučenie nerobiť takýto tuning. Ty si tam dal 2.5 x vyššiu kapacitu a nie každému sp. zdroju sa to páči.

_________________
...kábel odrezaný na presnú dľžku je nutne krátky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
oco



Založen: Feb 07, 2009
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: so leden 02 2010, 21:13    Předmět: Citovat

Tak dnes som to trafo celé odvinul a nič som nenašiel takže som to celé pracne zase navinul naspäť. Vyzerá to že bude asi vadný TNY.Kúpim nový a dám vedieť čo som poriešil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
oco



Založen: Feb 07, 2009
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: út leden 05 2010, 21:43    Předmět: Citovat

Tak som vymenil TNY268, cievku L1 a rezistor R1.Zdroj nabehol ale ešte tam niečo bude.Pretože počuť ako pulzuje a kolíšu mi napätia na výstupoch všetky.Takže ešte sa pokúsim skontrolovať celý sekundár.Chcel by som vedieť na jednom konektore je -24V, GND, F+ a F-. Čo je to F+ a F-.Čo tam mám namerať?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 5 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund