Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

TV Sanyo - odchází koncovy tranzik hor. rozkladu
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
borja



Založen: Nov 12, 2008
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: ne srpen 30 2009, 19:05    Předmět: TV Sanyo - odchází koncovy tranzik hor. rozkladu Citovat

Přeji hezký den, mam Sanyo CE25FV2-E, odešel tranzik horizontalu u Vn trafa. Mam doma hodně Bu508 tak jsem ho pouze vyměnil, po třech sekundách najíždění tranzik shoří do úplného skratu .. pak samozřejmě začne cvrlikat trafo zdroje, ledka 4x bliká cyklicky.. pokud odpojím bázi BeUčka, tranzistor neshoří a indikační led bliká 3x cyklicky. Důkladné orientační měření možných součástek budícího obvodu tranziku zbytečné, měřákem jsem nic nenašel.
Prosíím, jistě to není neznámá věc, prosím poraďte mi kde do jakého obvodu se podívat, děkuji moc !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5681
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: ne srpen 30 2009, 19:11    Předmět: Citovat

Vada v KSŘR.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
borja



Založen: Nov 12, 2008
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: ne srpen 30 2009, 19:21    Předmět: Citovat

jojo, jasně že v koncovém stupni když mi v něm odchází tranzik Very Happy spíše co způsobí že odejde.. všechny polovodiče i kondiky související s ksřr jsem proměřil.. ale to je takové měření napětím měřáku.. ani nestihnu změřit co jde do báze a odejde. báze je buzená přes minitrafko .. kdy ji odpojim, tranzik neshoří Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8824
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne srpen 30 2009, 19:22    Předmět: Citovat

borja napsal(a):
Přeji hezký den, mam Sanyo CE25FV2-E, odešel tranzik horizontalu u Vn trafa. Mam doma hodně Bu508 tak jsem ho pouze vyměnil, po třech sekundách najíždění tranzik shoří do úplného skratu .. pak samozřejmě začne cvrlikat trafo zdroje, ledka 4x bliká cyklicky.. pokud odpojím bázi BeUčka, tranzistor neshoří a indikační led bliká 3x cyklicky. Důkladné orientační měření možných součástek budícího obvodu tranziku zbytečné, měřákem jsem nic nenašel.
Prosíím, jistě to není neznámá věc, prosím poraďte mi kde do jakého obvodu se podívat, děkuji moc !


Tys mně připoměl jednu příhodu ze školení - tenkrát jsme se ale nasmáli Laughing
Vyprávěl kolega:
"Vyfasovali" jsme nováčka (čerstvě ze školy). Borci šli na sváču a mladýho nechali, ať se potrápí s nějakou, ještě Č/B, snad SILVIÍ. Když se vrátili - mladej za telkou, vlevo hromádka "vadných BU-ček", vpravo hromádka nových.
Na dotaz, co dělá - odpověď: měním BU-čka. A proč to děláš? Odpověď: třeba se některej chytne Rolling Eyes Laughing Laughing Laughing
My jsme "padali na držky" Rolling Eyes Laughing

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Maskot



Založen: Nov 19, 2004
Příspěvky: 1772
Bydliště: Wien

PříspěvekZaslal: ne srpen 30 2009, 19:25    Předmět: Citovat

Ten BU508 tak patri??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
borja



Založen: Nov 12, 2008
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: ne srpen 30 2009, 19:35    Předmět: Citovat

Děkuji že ses mě zastal a vzal mou otázku vážně Surprised)
Ne, originál je S2055 ale testoval jsem je nedávno, a BU508 je zaměnitelné,dokonce snese větší proud. Neměl jsem S2055. Tak jsem ho tam zkusil dát, nedávno jsem totiž měl telku které to BU shořelo taky a bez jiné příčiny. hodinu jsem hledal, nic nenašel, celý rozklad OK tak jsem ho zkusil vyměnil a naběhlo to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8824
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne srpen 30 2009, 19:42    Předmět: Citovat

borja napsal(a):
Děkuji že ses mě zastal a vzal mou otázku vážně Surprised)
Ne, originál je S2055 ale testoval jsem je nedávno, a BU508 je zaměnitelné,dokonce snese větší proud. Neměl jsem S2055. Tak jsem ho tam zkusil dát, nedávno jsem totiž měl telku které to BU shořelo taky a bez jiné příčiny. hodinu jsem hledal, nic nenašel, celý rozklad OK tak jsem ho zkusil vyměnil a naběhlo to.


Stále tady cituješ BU508, ale v tomto provedení je to trand neizolovaný a hlavně bez diody Exclamation
Ekvivalentem k orig. S2055 by byl trand BU508DF - tak si to psaní nezlehčuj a vyjadřuj se tak, jak je třeba Rolling Eyes Cry

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
borja



Založen: Nov 12, 2008
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: ne srpen 30 2009, 19:58    Předmět: Citovat

Hmm, aha, já totiž hledal na netu parametry od toho s2055 a nepodařilo se mic najít.. tak jsem změřil z funkční TV jen pozici c-e-b a h21e a nic víc.. to sedělo. Prosím řekni kde jsi našel ty parametry, já to na netu nenašel ..
Takže DF ano ? Si to ještě musím oživit co ty zkratky znamenají, díky moc za tuhle radu, stejně ale nevím proč shořel ten originál.

Teď jsem byl v dílně, náhoda, nahradil jsem to právě DFkem .. Ale to byla náhoda Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33990
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne srpen 30 2009, 20:01    Předmět: Citovat

Neviem, kde si to hladal, ale datasheetov k S2055 je plny internet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
borja



Založen: Nov 12, 2008
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: ne srpen 30 2009, 20:06    Předmět: Citovat

používám jen katalogy co mam doma. Mam net s přenosovou rychlostí 10kb/s jsem v horách a jsem rád že mám tohle. Takže něco hledat je na pulden Sad mam s tim trochu problem no
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8824
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne srpen 30 2009, 20:08    Předmět: Citovat

borja napsal(a):
Hmm, aha, já totiž hledal na netu parametry od toho s2055 a nepodařilo se mic najít.. tak jsem změřil z funkční TV jen pozici c-e-b a h21e a nic víc.. to sedělo. Prosím řekni kde jsi našel ty parametry, já to na netu nenašel ..
Takže DF ano ? Si to ještě musím oživit co ty zkratky znamenají, díky moc za tuhle radu, stejně ale nevím proč shořel ten originál.

Teď jsem byl v dílně, náhoda, nahradil jsem to právě DFkem .. Ale to byla náhoda Smile


Tento ekvivalent ti "vyhodí" kdejaký ECA katalog Rolling Eyes

A to, že jsi "náhodou utrefil" tu správnou náhradu (BU508DF), ti ještě nezaručuje, že ti znovu neodejde, zvláště když "proti odejití" neuděláš vůbec nic - jak jsi napsal na začátku: ... tak jsem ho pouze vyměnil ... Rolling Eyes Cry
Co ho odrovnává? - to se tu objevuje snad v každém 3. vlákně - zkus hledat a hlavně namáhat "šedou kůru" - jak by napsal .......... Rolling Eyes

Zkratky?: D - vestavěná dioda; ........... F - izolované pouzdro Rolling Eyes (ale tohle máš v každém katalogu - jsem přesvědčený, že i v tom tvém "co máš doma") Rolling Eyes Cry

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
borja



Založen: Nov 12, 2008
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: ne srpen 30 2009, 20:17    Předmět: Citovat

Ach jo. Psal jsem že jsem procházel všechny budící obvody.. i celý ksřr. když jsem nic nenašel, vyměnil jsem ho s tím že mohl odejít -sám od sebe- to už jsem několikrát zažil. No a připojil jsem bázi a rupnul. Nebylo na ni samozřejmě nic bo TV byl v havarijním stend-by nebo jak to mam správně nazvat ..
Učím se TV opravovat už 5 let ale snaha někdy nestačí když nemám zkušenosti Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8824
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne srpen 30 2009, 20:25    Předmět: Citovat

borja napsal(a):
Ach jo. Psal jsem že jsem procházel všechny budící obvody.. i celý ksřr. když jsem nic nenašel, vyměnil jsem ho s tím že mohl odejít -sám od sebe- to už jsem několikrát zažil. No a připojil jsem bázi a rupnul. Nebylo na ni samozřejmě nic bo TV byl v havarijním stend-by nebo jak to mam správně nazvat ..
Učím se TV opravovat už 5 let ale snaha někdy nestačí když nemám zkušenosti Sad


A už jsi viděl pojistku, která odejde "sama od sebe" (když pominu výjimku - nekvalitní ks - 1 z 1000 ???) Question I když "ty dnešní polovodiče" Cry Cry Cry
V našem oboru je stále se čemu učit (i důchodci, jako já, "se musí" učit - jezdit na školení) - rok vysadíš - a "ujede ti vlak" Rolling Eyes Cry

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
borja



Založen: Nov 12, 2008
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: ne srpen 30 2009, 20:36    Předmět: Citovat

Ano já vím. A já se snažím naskočit už několik let, studoval jsem to a prostě se v některých věcech pořád nechytám. Ale pokud mi nikdo neporadí, nechytnu se asi nikdy a vykašlu se na to tak, jak to udělali všichni moji vrstevnici. A budete na to Vy, staří sečtělí praktici sami.

Já nevim, jaktože to odejde když připojim bázi ? Nebylo na ni nic, ani předpěti do báze.. když jsem ji připojil, TV se probudil, najelo VN na 3 sekundy a zhasnul. Jak mam zjistit závadu,když se toho nemůžu doměřit za provozu a samotné polovodiče i kond, když nepočítám IO jsou dobré .. Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maskot



Založen: Nov 19, 2004
Příspěvky: 1772
Bydliště: Wien

PříspěvekZaslal: ne srpen 30 2009, 20:49    Předmět: Citovat

V x vlaknech tu mas popsan postup,jak hledat a co merit pri techto zavadach,jestli u OVP,Grundig,LCE v podstate je to jeden postup.Pises o uceni tak si to tu projdi a jiste se dost naucis.A k tem samo od sebe odejitym no v podstate uz tu Kokun popsal jak je to,v techto obvodech to plati dvojnasob.Pokud se povede jen vymena pak mas sanci na brzke otvirani TV.A to predpeti na bazi-zkus se u toho zamyslet jake napeti se tam vlastne vezme a v jake polarite.A proc odejde pri pripojeni baze?Pripojis ji a jak rikas odejde,co se tam deje??Napajeci napeti to nebude,zkus promyslet treba zalezitosti souvisejici se sepnutim a rozepnutim tranzistoru,co by se stalo,kdyby se vcas nezavrel treba?A proc to neudelal?Nesouvisi to s tim cim je buzeny???Je v poradku cely radkovy stupen??Co treba kapacity u VN trafa??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund