Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Utopený mobil, co s tím?
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> GSM / CDMA / LTE technika a telefony
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
flick007



Založen: Sep 23, 2005
Příspěvky: 74
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá září 23 2005, 20:34    Předmět: Utopený mobil, co s tím? Citovat

Kamoš přišel se siemensem A55 s tím, že mu ho matka vyprala. Voní pěkně, ale nejde pustit. Skoušel sem ho vyčistit lihem ale bez úspěchu. Nevite někdo co s tím? Předem dík za odpověď...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mourek



Založen: Sep 17, 2005
Příspěvky: 1285
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá září 23 2005, 20:50    Předmět: vyprany mobil Citovat

mně jednou spadl mobil Alcatel do WC vytáhl jsem ho rozložil na destičky vypláchl vodou nechal uschnout a chodil. Obávám se že vypraný v pračcč jje na vyhození
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Raptor181
Moderátor


Založen: Jan 01, 2004
Příspěvky: 1194
Bydliště: West Slovakia

PříspěvekZaslal: pá září 23 2005, 21:25    Předmět: Citovat

No na vyhodenie nieje ale treba to skusit vyprat v ultrazvukovej vani. Asi bude prasok medzi suciastkami. No za pokus to stoji....

Ale bez patricneho vybavenia to asi nerozchodis. Cry

_________________
Čo neubrzdíš, to neukecáš..PC šťoural
PotleskSmile
Oživenie umrtvených RJ, tacho, immo, airbag, diagnostika automobilov, chiptuning, kódovanie a dorábky systémov, autoelektrika, zabezpečovacie a kamerové systémy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
flick007



Založen: Sep 23, 2005
Příspěvky: 74
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá září 23 2005, 21:47    Předmět: Citovat

ublizil bych tomu nejak kdybych to treba nechal delsi dobu ponoreny v lihu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jopein



Založen: Jul 07, 2005
Příspěvky: 413
Bydliště: Kostelec na Hané

PříspěvekZaslal: pá září 23 2005, 22:10    Předmět: Citovat

Pokud byl při praní nabitý akumulátor,, tak si myslím, že veškeré snahy o oživení jsou zbytečné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Raptor181
Moderátor


Založen: Jan 01, 2004
Příspěvky: 1194
Bydliště: West Slovakia

PříspěvekZaslal: so září 24 2005, 7:24    Předmět: Citovat

Nic mu neurobis ked ho nechas dlho v liehu ale skor by som to skusal castejsie prat. Skus to potom este aj poriadne vydrhnut. Rozchodit sa to da.
_________________
Čo neubrzdíš, to neukecáš..PC šťoural
PotleskSmile
Oživenie umrtvených RJ, tacho, immo, airbag, diagnostika automobilov, chiptuning, kódovanie a dorábky systémov, autoelektrika, zabezpečovacie a kamerové systémy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
wiktor
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: so září 24 2005, 11:36    Předmět: Citovat

a kdyz se nescha delsi cas ten mobil v lihu nerozlepta se lak na civkach ve visilaci casti me se napriklad stalo u nokiie 3210 ze jsem ji zapomenl
dva dni v lihu a pak se mi rozloupali ty podsvetlovaci diody co podsvetlujou klavesnici.
Návrat nahoru
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19560
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so září 24 2005, 12:10    Předmět: nač líh? Citovat

Když je vypraný, tak destilovanou vodu - líh je přinejmenším neopodstatněný, dokonce bych řekl, že je škodlivý. Skutečně při dlouhodobém působení rozpouští některé složky laků a ty se pak dostanou na plošky konektorů a tlačítek a kontakt nikde.
Nebo to zkus v nejbližší oční optice nechat vyprat ultrazvukem jako brýle, myslím, že se s optikem domluvíš - na tom telefonu už stejně není co zkazit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kocur



Založen: Mar 27, 2005
Příspěvky: 343
Bydliště: Loštice

PříspěvekZaslal: so září 24 2005, 14:02    Předmět: Citovat

Záleží taky na kolik stupnˇů bylo nastavený praní,jestli to byla třeba vyvářka 90-95°C tak je asi po něm i když dnes už se na tolik stupnˇů ani snad nepere,ale s tím ultrazvukem to není špatný nápad,akorád to pak řádně vysuš a nejlepší by bylo to potom asi postříkat sprejem na čištění jemné elektroniky.Já jsem kdysi utopil ericsona v kabele jak jsem šel z práce.Byl takovej slejvák,že během 5min byly silnice zatopený a mobil plaval na dně kabele.Normálně si blikal,takže fungoval.Vysušil jsem ho a během půl roku se u něj postupně zvětšoval odběr tak že mi nová baterka vydržela necelý den.Nevěděl jsem která bije,tak jsem si říkal asi baterka je v háji,tak jsem ji půjčil kámošovi se stejným mobilem a tomu šlapala 9dní,tak přišel na řadu ampérmetr a bylo to jasný.Tenkrát jsem ho nevyčistil a nerozebral,jen jsem ho dal na topení a to byla ta chyba.Nekde něco zoxidovalo.Samotnýmu plošnáku by snad ta teplota neměla ublížit,ale horší displej.Někdo taky ty plošnáky prý přejíždí horkovzdušnou pistolí když je špatnëj kontakt.No chce to zkoušet,už není co pokazit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Raptor181
Moderátor


Založen: Jan 01, 2004
Příspěvky: 1194
Bydliště: West Slovakia

PříspěvekZaslal: ne září 25 2005, 9:29    Předmět: Citovat

Ohladom toho ultrazvuku som uz pisal vyssie. To je standartny postup pri utopenom telefone. Samostatnemu plosaku urcite teplota okolo 280-350 stupnov neublizi. A ked sa opravuje plosak tak sa da displej dole. To je predsa samozrejme. Confused
Ako to ze " pry to nekdo prejizdi horkovzdusnou pistoli " ? Ved skus dat dole obvod BGA a nagulat to s mikropajkou alebo trafo pajkou. Shocked Na mobilne telefony sa pouzivaju HOTAIR ktore maju rozne nastavce. Mam uz par opravenych mobilov za sebou takze viem o com pisem.
V tomto pripade bude treba asi pregulat niektore obvody. Wink

Ak sa mobil cisti liehom tak sa rozhodne nenechava len tak v liehu. Nema to ziadny vyznam. Da sa do ultrazvukovej vane a urobi sa par cisteni po 3-5 minutach.

TREBA CITAT AJ STARSIE PRISPEVKY Bolo tam uz pisane o cisteni a oprave mobilu. Evil or Very Mad

_________________
Čo neubrzdíš, to neukecáš..PC šťoural
PotleskSmile
Oživenie umrtvených RJ, tacho, immo, airbag, diagnostika automobilov, chiptuning, kódovanie a dorábky systémov, autoelektrika, zabezpečovacie a kamerové systémy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
Kocur



Založen: Mar 27, 2005
Příspěvky: 343
Bydliště: Loštice

PříspěvekZaslal: ne září 25 2005, 16:27    Předmět: Citovat

To jo displej se dá dolů,ale myslíš že ho dal i před tím než ho dal do pračky?Ta pračka taky topí a ohledně té horkovzdušné pistole,píšu jen co jsem slyšel,já mobily tak maximálně vyčistím,na nic jinýho si netroufám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
flick007



Založen: Sep 23, 2005
Příspěvky: 74
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne září 25 2005, 17:23    Předmět: Citovat

známej jednou donesl nok. 3510i v protože mu přestal fungovat a v servisu mu řekli že je utopenej (byl v záruce) a že má smůlu. Žádny čištění nepomohlo tak sem použil horkovzdušnou pistol, ale trochu sem to přehnal protože sem odfoukl jeden integráč, tak bacha na věc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
T. Malinak
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá březen 17 2006, 12:36    Předmět: Recept, který mi úspěšně pomohl Citovat

V takovém případě bych neztrácel hlavu, stalo se mi totéž s S55. Záchod a ještě k tomu před spláchnutím po malé straně - fakt dost nechutnýSmile, ale přesto doporučuji:
1. ihned vytáhnout barerii
2. ihned opláchnout čistou vodou
3. co nejdříve úplně rozebrat, spec. torx šroubováky mají třeba v Hornbachu za 50Kč
4. jednotlivé části opláchnout v destilce pak v izopropyl alkoholu
5. HLAVNĚ pod int. obvody BGA a QFL atd. prostříknout. Tím se vytěsní uvízlá voda, zbytky tavidel a jiných nečistot. To se nebudete stačit divit, co vám z toho všechno vyteče. Ta voda spolu se zbytky tavidel se jinak velmi špatně vysouší. Obtékající nečistoty chytejte do bezvláknové útěrky. Alkoholový přípravek je nejlepší ve spreji a s jehlovým aplikátorem (aby byl zaručen dostatečný tlak) Já použil Vericlean od Microcare, prodává fa Amtech z Brna, ale dá se použít i jiný. V žádném případě ale nepoužívejte Aceton nebo Toluen !!!! Při této operaci nijak neutrpěl ani displej ani repráček
6. vyšusit od zbytků, výhoda Vericleanu je, těkavost a tak susí se celkem rychle, doporučuji jen fén (půjčíte si jej od manželky Smile
7. složit a zapnout

Mě se toto stalo v nemocnici, vypadl mi z kapsy u županu apo opláchnutí jsem jej mohl dát tak akorát na radiátor, a pustili mě až za dva dny. Telefon se rozeběhl napoprvé až po uvedené kůře a víc jak rok a půl funguje úplně OK. Jednu dobu jsem si myslel, že tímto stratil citlivost, ale to byl problém příliš propruženého odpojovacího kontaktu u konektoru pro
vnější anténu. Po oprave tohoto, je citlivost úplně OK (ověřeno pomocí servisního menu)
Takže hodně úspěchů
Návrat nahoru
Artax



Založen: Mar 26, 2005
Příspěvky: 153
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so duben 01 2006, 15:17    Předmět: Citovat

Taky jsem léčil mobil spadlý do záchodu, Alcatel OT 735i. kompletní demontáž (na prvočinitele) důkladné vymytí destilkou a vysušení. Po složení mobil normálně fungoval, ale... Chtěl nabít baterii! Tak jsem to udělal, ale mobil stále hlásí prázdnou baterku. A přitom normálně funguje! Jenom nikdo neví, kdy exne na prázdnou baterku. Přehrání SW stojí balík, to se vůbec nemůže vyplatit.

Ale chtěl jsem požádat členy, jestli náhodou někdo nemá odemykací sekvenci pro Siemens M35 IMEI: 449194538441460 uzamčeno na T-Mobile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: po listopad 19 2012, 19:06    Předmět: Citovat

Dobrý den přeji, vnukovi spadl mobil do vody. Nefungoval, tak koupil jinej. Ten utopenej má doma už nějakej měsíc, dozvěděl jsem se to až teď. Mobil mám před sebou a nevím jak ho rozdělat. Na štítku uvnitř má : Nokia typ RM-675, model C7-00. Je sešroubovanej dvouma šroubkama, ale pořád to nejde od sebe. Nechci použít násilí. Kdyby mohl někdo poradit, jak ho rozdělat. Taky bych potřeboval nabít baterku mimo mobil, tak bych potřeboval radu jak na to. Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> GSM / CDMA / LTE technika a telefony Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund