Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Výběr schématu k předzesilovači

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Řešení problémů s různými konstrukcemi
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Tonik25



Založen: Jul 17, 2008
Příspěvky: 37
Bydliště: Semily

PříspěvekZaslal: so červenec 18 2009, 15:35    Předmět: Výběr schématu k předzesilovači Citovat

Ahoj, dostal jsem od Hilla pár lamp (ještě jednou mnohokrát děkuju) ale nevim jaké schéma vybrat na nf předzesilovač. Nejvíce se mi líbí schéma odsud -> http://engel.ic.cz/tubes_soubory/Page366.htm, místo první lampy bych použil 6CC41 a druhou ECC82, ale nevim jak moc se musí změnit hodnoty součástek, nebo jestli můžou zůstat tak jak jsou, maximálně změnit hodnoty Ra, protože snesou o něco více. Díky za každou radu.


11779.gif
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  11779.gif
 Velikost:  12.06 kB
 Staženo:  65 krát


ECC82.GIF
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  ECC82.GIF
 Velikost:  3.89 kB
 Staženo:  94 krát


Eingangsstufe.gif
 Komentář:
s použitím 6CC42

Stáhnout
 Soubor:  Eingangsstufe.gif
 Velikost:  10.33 kB
 Staženo:  77 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
mckvak



Založen: Jan 01, 2009
Příspěvky: 149
Bydliště: Příbram

PříspěvekZaslal: so červenec 18 2009, 20:25    Předmět: Citovat

jo taky jsem přemejšlel dlouho pak mi poradili jako koncák PCL86 a na předzesilovač jsem si ani nevzpoměl
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tonik25



Založen: Jul 17, 2008
Příspěvky: 37
Bydliště: Semily

PříspěvekZaslal: so červenec 18 2009, 21:14    Předmět: Citovat

Já chci mít koncák osazenej LM3886, elektronkovej konec možná někdy později...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
zdenoeddie



Založen: Oct 31, 2007
Příspěvky: 2492
Bydliště: uz len Presov :)

PříspěvekZaslal: ne červenec 19 2009, 8:39    Předmět: Citovat

Tonik25 napsal(a):
Já chci mít koncák osazenej LM3886, elektronkovej konec možná někdy později...

neni to zbytocne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Tonik25



Založen: Jul 17, 2008
Příspěvky: 37
Bydliště: Semily

PříspěvekZaslal: ne červenec 19 2009, 9:12    Předmět: Citovat

Proč myslíš že by to mělo být zbytečné?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
mckvak



Založen: Jan 01, 2009
Příspěvky: 149
Bydliště: Příbram

PříspěvekZaslal: ne červenec 19 2009, 15:59    Předmět: Citovat

Protože se elektronkové zesilovače tvoří kůli jemnějšímu zvuku.Tranzistorové zesiky to dokážou jen s nějakým pořádným ekvalizérem. Jestli chceš dělat kombinaci tak dej předzesilovač tranzistor a jako koncák elektronku (ne ecc82).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19557
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne červenec 19 2009, 16:56    Předmět: Citovat

To je věc názoru - v dobách, kdy nebyly tranzistory, s nimiž by šlo udělat zesilovač nad nějakých 30W, byla jediná alternativa hybridní zesilovač: předzesík tranzistorový a koncák včetně invertoru osazený lampami.
Jemnější zvuk? Jak se komu líbí, ale kvalitnější určitě ne. Jen to zkreslení obstarávaly hlavně sudé harmonické, které tolik neruší. Zato už při vybuzení majícím ještě poměrně dost daleko do limitace.
Přesto se už více generací nadšenců přetahuje o to, zda je lepší zvuk "elektronkový", nebo "tranzistorový", jehož zkreslení bývá až o dva řády nižší, než jakého lze dosáhnout s lampovým koncem.
V tomto případě bych to neřešil, jde o předzesilovač zpracovávající malé signály. Kacířský názor: pokud se navzájem neliší kmitočtovým průběhem a odstupem rušivých napětí, nepozná se polovodičový od vakuového. Ovšem při pohledu na nažhavené lampy může autosugesce vykonat své.
Tonik to chce zkusit opačně - koncové stupně polovodičové, ovšem s velmi slušnými vlastnostmi, předzesilovač lampový, spíše z cvičných důvodů.
Není na škodu dokázat si, že to jde.
Bez ohledu na to, že LM3886 vystačí s potenciometrem na vstupu, protože jeho citlivost stačí pro většinu běžně používaných zdrojů nf signálu i bez předzesilovače.
Třeba se jednou za tím lampovým předzesilovačem objeví lampový konec.

Jo, a ty lampy mi pro Tonika25 poskytl uživatel Vada, budiž pochválen, mně totiž už zásoby došly.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zdenoeddie



Založen: Oct 31, 2007
Příspěvky: 2492
Bydliště: uz len Presov :)

PříspěvekZaslal: ne červenec 19 2009, 17:21    Předmět: Citovat

Suhlas s Hillom, ja zastavam nazor ze ked jedno tak jedno, ked druhe tak druhe, ziadne hybrid, polo, mix a co ja viem ake kombinacie...


Hill napsal(a):
Jo, a ty lampy mi pro Tonika25 poskytl uživatel Vada, budiž pochválen, mně totiž už zásoby došly.

I ja chcem!!!! Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Tonik25



Založen: Jul 17, 2008
Příspěvky: 37
Bydliště: Semily

PříspěvekZaslal: ne červenec 19 2009, 19:02    Předmět: Citovat

Samozřejmě se s vámi nechci hádat, ale rád bych vyzkoušel něco jedoduššího s lampami, potom se samozřejmně nebráním lampovému konci, i když se mi příčí výstupní trafa. Mohli by jste mi poskytnout nějakou literaturu ohledně tvorby elektronkových před/zesilovačů? Líbí se mi toto shéma http://engel.ic.cz/tubes/ECC83_preamp.gif ale při použití jiné lampy se obávám nepříliš příznivého výsledku...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
zdenoeddie666
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne červenec 19 2009, 19:15    Předmět: Citovat

Mam jednu peknu overenu schemu na predzosik s ECC82, ale ma to aj korekcie 2-pasmove....
Návrat nahoru
Tonik25



Založen: Jul 17, 2008
Příspěvky: 37
Bydliště: Semily

PříspěvekZaslal: ne červenec 19 2009, 19:18    Předmět: Citovat

Tak jestli by jsi byl tak hodný a nahodil to. Jenom pod svoupásmovou korekcí si mám představit koreci výšek a hloubek? Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
zdenoeddie666
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne červenec 19 2009, 20:14    Předmět: Citovat

Tonik25 napsal(a):
Tak jestli by jsi byl tak hodný a nahodil to. Jenom pod svoupásmovou korekcí si mám představit koreci výšek a hloubek? Embarassed

ano presne hlbky a vysky, je tam pouzita ecc82, zajtra to tu dam
Návrat nahoru
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: po červenec 20 2009, 5:47    Předmět: Citovat

Není důvod se bát lampového konce . Jestli sleduješ i jiná vlákna , tak se tam jednalo o konec s XCL 86 . Když si je seženeš v SD , když je v telce 86 , tak je tam i příslušné trafo , tak těch ostatních součástek je pár . A je zde jedna výhoda . Lampy si dají všeobecně líbit nesrovnatelně více , než polovodiče .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zdenoeddie



Založen: Oct 31, 2007
Příspěvky: 2492
Bydliště: uz len Presov :)

PříspěvekZaslal: po červenec 20 2009, 8:18    Předmět: Citovat

tu je to, sorry sa mensiu kvalitu, pripadne otazky na sz


5.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  5.jpg
 Velikost:  165.31 kB
 Staženo:  144 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Řešení problémů s různými konstrukcemi Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund