Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Monitor Viewpoint VP1770VF (přejmenováno, přesunuto)

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
GASTARBEITER



Založen: Nov 16, 2005
Příspěvky: 14
Bydliště: OSTRAVA

PříspěvekZaslal: ne listopad 20 2005, 17:36    Předmět: Monitor Viewpoint VP1770VF (přejmenováno, přesunuto) Citovat

Mohl by mi prosim nekdo poradit ekvivalent tohoto monitoru?
obrazovka je LG
VN trafo E182233 630-301-1782
VN tranzistor BU2520AF
Nedaří se mi sehnat schéma- byl vadný BU2520AF(vsechny tri vyvody ve zkratu) ten jsem vymenil protoze zadnou jinou soucastku jsem spatnou zatim nenasel(osciloskop nemam a elyty budu merit az mi prijde merak od p. Zajice(psalo se o nem tady na foru)-monitor bezel cca 5 minut a pak BU... odesel

Za pripadne rady dekuji - poznamky typu:"odnes to do servisu!"ani nepiste!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anonym






PříspěvekZaslal: ne listopad 20 2005, 18:27    Předmět: Citovat

Schéma nepotřebuješ, tyto monitory mají vždy stejné závady. To cos vyměnil je až na konci řetězu příčin a následků. Předně - budou vyschlé elektrolyty ve zdroji (1uF a 10uF, někdy i ellyt v buzení BUčka), díky tomu stouplo napětí zdroje nad 120V a teď je otázka, co všechno odešlo. Kromě tranzistoru, který měníš ještě většinou i FET ve zdroji (předregulace 120V). Vyměň ellyty a IRF a překontroluj napětí na zdroji! taky se jej nesnaž hned rozjet na plné rozlišení, pro test stačí 640x480 a 50Hz!
Návrat nahoru
ViPali



Založen: Nov 21, 2005
Příspěvky: 524
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út listopad 22 2005, 14:34    Předmět: Citovat

Aký je ten monitor starý, mal som podobnú závadu s tým, že už bola stará obrazovka a aaby sa dalo na to pozerať, tak majiteľ vytočil jas-hrubo na maximum. BU bolo potom prúdovo zaťažované a nezvládalo to dlhšie ako 20minút. Keď som stiahol jas (jas hrubo) tak to išlo bez problémov, len bol tmavý. Skús BU na vyšší prúd, ale asi to bude to isté.

Osobne si myslím, že meranie elitov k ničomu nevedie. Pokým nenájdeš skratovaný kondík, alebo odpálenú nožičku tak spravidla prvých 20 rokov vyhovuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GASTARBEITER



Založen: Nov 16, 2005
Příspěvky: 14
Bydliště: OSTRAVA

PříspěvekZaslal: út listopad 22 2005, 19:11    Předmět: Citovat

ViPali napsal(a):
Osobne si myslím, že meranie elitov k ničomu nevedie. Pokým nenájdeš skratovaný kondík, alebo odpálenú nožičku tak spravidla prvých 20 rokov vyhovuje.


Já si naopak myslím že měřák sériového odporu kondenzátoru je super pomůcka!Sice to zatím mohu soudit jen podle spousty kladných ohlasů na internetu(i na tomto webu), ale zitra už si jej jdu vyzvednout na poštu a pak budu snad moci přidat i své zkušenosti!

PS: na zkrat už jsem je všechny proměřil a nic!Sad

PS2:Na druhém monitoru co doma mám jsem si taky zvyšil jas,asi před 1,5rokem a zatím je OK-mám ho 7let
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
brtnik



Založen: Oct 05, 2004
Příspěvky: 329
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st listopad 23 2005, 8:48    Předmět: Citovat

Ten anonym v odpovědi jsem byl já, vypadlo mi přihlášení. K Vipalimu - nevím, o co opíráš svá tvrzení o elektrolytech, pokud bych si udělal malou statistiku, tak se jedná o nejporuchovější součástku, stojící na začátku většiny (a to drtivé) všech problémů (jen za pár měsíců jich mám pod stolem plnou pixslu od cédéček, přichystanou do nebezpečného odpadu). Stačí si prohlédnout pár schémat např. monitorů či zdrojů a zamyslet se nad funkcí každého kondenzátoru a pak si propočítat, co se stane, když se změní kapacita o x procent, co se stane, když se přidá sériový odpor v řádu jednotek až desítek ohmů... Jen diletant vymění zkratovaný tranzistor a myslí si, že má vyděláno. Jak jsem napsal výše - není to oprava příčiny, ale následků. Pracuje tak sice i naše medicína, v technice ale podobný přístup nemá co dělat. Pokud je monitor v pořádku, musí snés i "jas hrubo na maximum", je to normální provozní stav.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
ViPali



Založen: Nov 21, 2005
Příspěvky: 524
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st listopad 23 2005, 10:39    Předmět: Citovat

Netvrdím, že nemerať, alebo nekupovať merák. Ja som si niečo podobné tiež postavil. Ale myslím si, že pokiaľ sa zväčšil vnútorný odpor kondíku a tečie cez neho prúd tak určite závadu uvidíš aj bez merania. Kondíky sa vyrábajú s toleranciou -20 +30%. Ak sa však zväčší zvodový odpor najväčšieho kondíka v monitore - obrazovky -, tak máš problém.
Súhlasím, že kým je v poriadku, musí niečo zniesť.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
daton



Založen: Mar 05, 2005
Příspěvky: 192

PříspěvekZaslal: st listopad 23 2005, 19:23    Předmět: Citovat

I já se přidám k názoru že kondenzátor je prakticky nejporuchovější součástka, tedy od dob co už zde nemáme přístroje se sovětskými tranzistory a IO. Já měřím u kondenzátoru halvně kapacitu protože svod kondenzátoru se mi nezdá jako až tak častá závada tedy zase od dob co se pnepoužívají červené ruské keramické kondíky. Pokud se kondenzátoru (elitu) zvýší jeho odpor zpravidla je to pro to že vyschl nebo se zmenšila náplň elektrolytu no a s tím je spojený tedy zpravidla pokles kapacity toho kondezátoru. No a to změří každý lepší multimetr. Zatím se mi to osvědčilo.

Ted k tomu monitoru rozhodně bych proměřil kondenzátory ve zdrojích jak už bylo razeno, potom bych zkusil do serie s tranzistorm zapojit odpor takdo1 ohmu. Je totiž klidně možné, že se ti proráží VN trafo, mě takhle vypekl monitor značky Laser který šel vždy tak 14dni nebo týden pak z ničeho nic prsk a konec. Zdroje OK napětí na všech drželo jako přibité. Tak jsem začal uvažovat že je vadné trafo a prostě se občas při větším ohřátí prorazí. No a pak jsem to zkonzultovl s několika kamarády jeden z nich si ho odnesl a po 14 dnech přišel a zkonstatoval jako já asi VN trafo a to už se nevyplatí shánět. Faktem je že monitor odcházel dřiv když byl zaplý nepřetržitě. tak že jsme to všichni vzdali. Nemusí to být tvůj případ ale pokud ano je to ten nejhorší a nejtíž zjistitelný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GASTARBEITER



Založen: Nov 16, 2005
Příspěvky: 14
Bydliště: OSTRAVA

PříspěvekZaslal: st listopad 23 2005, 21:48    Předmět: Citovat

Tak nevím! Zatím jsem moc nepokročil- měřil jsem jen tak průběžně ESR ale nic jsem nenasel(kapacitu nemám zatím čím změřit-chci si postavit měřák ale to ještě "chvíli" potrvá).
Myslel jsem ze když ten obraz tu chvíli fungoval tak by mělo být trafo dobré-to jsi mě moc nepotěšil:-(Když jsem ten monitor otvíral tak na kontaktech trafa a BUčka byly studeňáky tak jsem doufal že by se to BU mohlo přetížit jen tím.

K brtnikovi:
brtnik napsal(a):
... Jen diletant vymění zkratovaný tranzistor a myslí si, že má vyděláno.

Máš zbytečné obavy!Monitor mám pro svou potřebu!Žádný výdělěk z toho tudíž nekápne!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
brtnik



Založen: Oct 05, 2004
Příspěvky: 329
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt listopad 24 2005, 11:55    Předmět: Citovat

Exclamation tady se omlouvám, bylo to napsáno spíše obrazně, ne osobně. Význam té věty je asi takový, že charakterizuje nejčastější chybu začátečníka, který má nezměrnou radost, že našel vadnou součástku a je přesvědčen, že její výměnou má hotovo.... Pokud ale stejný přístup přetrvá i u letitého praktika, pak to je diletantství. Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
GASTARBEITER



Založen: Nov 16, 2005
Příspěvky: 14
Bydliště: OSTRAVA

PříspěvekZaslal: út březen 14 2006, 22:25    Předmět: Citovat

prosím o radu!
znova jsem vytahl monitor ze skrine a rozhodl jsem se pokracovat v jeho oprave(objednavat na slepo VN trafo z Polska se mi nechce-precejen stoji dost penez)Sad
Zatim jsem vzal 60w zarovku a pripojil ji jako zatez na misto po BU -> napeti 128V,
elyty jsem meril vsechny testrem ESR, ale zkusim teda na vase doporuceni vymenit preventivne alespon ty ve zdroji a okolo VN trafa a IRF640(tam by me akorat zajimalo ktery protoze jsou na desce celkem 4).
FET 2SK2141 bohuzel v GM ani GESu nemaji takze tam bych chtel jen radu jak ho zmerit.

Dekuji!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GASTARBEITER



Založen: Nov 16, 2005
Příspěvky: 14
Bydliště: OSTRAVA

PříspěvekZaslal: so březen 18 2006, 21:57    Předmět: Citovat

kdyby se přecejen našel nekdo kdo mi poradí tak bych jeste chtel poprosit o radu jak zjistim jake chassis má tento monitor?
Je to Viewpoint VP1770VF
model no.: BT-1781

na DPS jsou tyto udaje:

nálepka: 1c2 0024L00233

500-104-1781
CY03V0 99 12 28
BP011C0 * 40A
VER: 05
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund