Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Předzesilovač E88CC
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Řešení problémů s různými konstrukcemi
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Tonik25



Založen: Jul 17, 2008
Příspěvky: 37
Bydliště: Semily

PříspěvekZaslal: so červen 06 2009, 21:01    Předmět: Předzesilovač E88CC Citovat

Chci si postavit předzesilovač s využitím E88CC, na netu je spousta zapojení pro RIAA vstup, ale na normální jsem našel tohle:
http://shine7.com/audio/6922_pre.htm

Zajímal by mě váš názor na to jak to bude hrát. Díky Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19557
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne červen 07 2009, 11:31    Předmět: Citovat

No, hrát to bude - s dobrou E88CC to bude mít zesílení kolem 25-26dB, výstupní impedanci pod 120 ohmů. Vždyť zesiluje jen první stupeň, ten druhý je zapojený jako katodový sledovač.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: ne červen 07 2009, 11:44    Předmět: Citovat

píše tam někde 34 dB, výstupní impedance 85 ohm.
Je mi ale otázkou, jaký význam má měření THD na třetí místo za desetinnou čárku a publikování podle typu (trioda výrobce toho a toho má zkreslení takové, triöda jiného výrobce má zkreslení makové).
Každá série může mít jinou emisi a co teprve kondice podle odsloužených hodin.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zirafka



Založen: Aug 20, 2006
Příspěvky: 819

PříspěvekZaslal: ne červen 07 2009, 12:43    Předmět: Citovat

Mám z toho jen pocit, že buď dělají z lidí magory a nebo tomu také nerozumí. Osobně nevěřím tomu, že někdo tak malé zkreslení pozná...

Jinak je to hezká konstrukce a pěkně udělaný návod, to zase ano.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jano80



Založen: Nov 16, 2008
Příspěvky: 73
Bydliště: Michalovce

PříspěvekZaslal: ne červen 07 2009, 12:57    Předmět: Citovat

no jedine zeby niekto mal osciloskopicke ucho. Okrem toho zbytocne draha vyroba....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31973
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne červen 07 2009, 16:21    Předmět: Citovat

Zbytečně drahá výroba, zbytečný příkon, zbytečné teplo z traf i z elektronky... Zakazujou se vláknové žárovky, ale elektronky nikdo nezakáže...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: ne červen 07 2009, 16:31    Předmět: Citovat

na té hezké konstrukci je hezké (v klesajícím pořadí)

- hezky nasvíceno a nafoceno
- hezké naleštěné součástky
- hezky popsáno a prezentováno
- hezké parametry měření
- hezké propojení drátama pravoúhle na spodku těch hezkých univerzálních DPS

Takhle efektně rozstrkané součástky po celé ploše nejsou nic moc z hlediska vazeb a docela bych se toho bál že to bude vazbit kde nemá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19557
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne červen 07 2009, 16:36    Předmět: Citovat

Variola napsal(a):
Mám z toho jen pocit, že buď dělají z lidí magory a nebo tomu také nerozumí. Osobně nevěřím tomu, že někdo tak malé zkreslení pozná...
Jinak je to hezká konstrukce a pěkně udělaný návod, to zase ano.


Tak těch parametrů jsem si nevšiml, nečetl jsem článek, posuzoval jsem jen schéma a sčítl si možné zesílení pro E88CC. Je to jednoduché zapojení, bez zbytečně utažených zpětných vazeb, tedy lze předpokládat, že to bude hrát slušně.
A po přečtení souhlasím - ty reklamní žvásty pro netopýry si mohl autor odpustit. Tak malé zkreslení sotva kdo uslyší, zvlášť, když ostatní části řetězce budou mít zkreslení jiného typu a větší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: ne červen 07 2009, 16:49    Předmět: Citovat

Otázka je, jaké to má reálné parametry při opakované výrobě. Zkreslení 25 desetitisícin se mi zdá taky takové naleštěné. Jaké jsou podmínky měření, jak velký vstupní signál max? Chybí třeba přeslechy kanálů a hlavně fázová charakteristika. Taky by to chtělo vidět (změřit) frekvenční charakteristiku dál než do 20k, ty triody musí chodit do desítek MHz nejmíň.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12341
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po červen 08 2009, 8:18    Předmět: Citovat

Aspoň autor udělal měření, ze kterého je vidět, jak se to s různýma elkama mění, a dokonce to uvedl i jako analýzu harmonek. Závěr si může udělat každý sám. Nebo všichni chcete technické údaje uváděné stylem "zesilovač je menší, než je obvyklé, ale má větší účinnost a za lidovější cenu" ??

2 Crifodo - při správném návrhu těma flaškama s RIAA korektorem na vysokých kmitočtech téměř nic prolézt nemůže. K čemu fázovka ? Amplitudovka a porovnání s RIAA by mohlo zcela stačit k potěšení oka a mysli Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po červen 08 2009, 8:32    Předmět: Citovat

Já jsem nikde nevyčetl, jak to souvisí s RIAA, autor to popisuje prostě jako tube preamp, bez bližší specifikace co a proč se tím předzesiluje a pro co. Operuje tam rozdílem v řádu setin a tisícin % THD při různých výrobcích jedné lampy. Vyrobil nahezkanou konstrukci na prototypové DPS s naleštěnýma cvočkama a umístil to do nějaké bedýnky od něčeho s nějakými třemi čudly. OK, proč ne, ale proč z toho být na větvi? K čemu je 18 tisícin procenta rozdílu THD u jakéhosi zesilovače bez znalosti souvislostí? Jo, takhle se dá změřit funkce triodového zesilovače/katodového sledovače, tak jak je známo už xx let. Nějaký praktický přínos, když to pak napájím tapedeckem s THD 1% a přivedu do beden s THD 1,5%?
K čemu fázovka? Abych odhadl, co to udělá, když na vstup přivedu 1,5V, při zesílení 25, když se v tý bedně bude toulat signál v těch vystavených součástkách na 2 dm2 s 25 cm pravoúhle vedenými spoji Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12341
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po červen 08 2009, 8:41    Předmět: Citovat

Jo, omlouvám se, beru zpět. Díval jsem se na dalích pár projektů a to vše pod vlivem Very Happy , a myslel jsem, že je to ten s pasivním RIAA.

K THD - jenže on to nemusí krmit z tape decku, ale třeba z SACD, a taky může mít zdroj s THD 000nic, a THD u beden má zcela jiný rozvoj a charakter.

Jinak souhlas, to cvočkové provedení dlouhých spojů atd. je poněkud Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tonik25



Založen: Jul 17, 2008
Příspěvky: 37
Bydliště: Semily

PříspěvekZaslal: po červen 08 2009, 9:04    Předmět: Citovat

děkuju za odpovědi, já to postavim a uvidí se Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po červen 08 2009, 9:05    Předmět: Citovat

Ále jo... SACD je hezký, ale já si nebudu přehrávat souznění sinusgenerátorů se zkreslením nulanulanic, ale reálnou hudbu snímanou a masterovanou v reálných podmínkách, třeba B.B. Kinga nebo janis Joplin Wink
Tedy i když to bude na SACD, bude to z analogových master pásů u kteých bylo hezké 1%.
Mastering kapel tak, jak se dělá dneska by mi nahnal pupínky ještě víc.
No a ten zcela jiný rozvoj a charakter THD u beden mi zcela spolehlivě překryje nuance v setinách % THD tohoto naleštěného preampu.
Jestli se dopracuju k nahrávkám, PA a bednám s THD pod 0,1%, všechno výše napsané zas potupně odvolám Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po červen 08 2009, 9:07    Předmět: Citovat

Tonik25 napsal(a):
děkuju za odpovědi, já to postavim a uvidí se Rolling Eyes

na dobrém měření třeba uvidíš, ušima asi sotva uslyšíš Wink
Že správný HIFI-sta prožívá hudbu na anaylyzéru a na poslech nemá náladu a čas, je celkem známá věc Twisted Evil Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Řešení problémů s různými konstrukcemi Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund