Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Renovace mosazného pouzdra
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hanizek



Založen: Apr 01, 2009
Příspěvky: 364
Bydliště: Uganda

PříspěvekZaslal: st duben 01 2009, 17:22    Předmět: Citovat

No, asi se tomu broušení nevyhnu (žádnou zubní laborantku nemám zrovna skladem) - zkusím to smirkem a pak leštící pastou, snad to dobře dopadne...

A pro Stefana jsem přidal fotky (teda aspoň doufám). Je to rádio značky Philips, typ se mi nepodařilo zjistit. Uvnitř jsou tři elektronky - dvě DF67, třetí je neoznačená. Rok výroby zhruba 1950-1960 (podle těch DF67). Kdyby jste někdo věděli nějáké bližší info, byl bych vděčný (zejména by mě zajímal vzhled antény, ta se totiž nedochovala).



DSC03911.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSC03911.JPG
 Velikost:  29.95 kB
 Staženo:  169 krát


DSC03914.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSC03914.JPG
 Velikost:  31.04 kB
 Staženo:  187 krát


DSC03915.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSC03915.JPG
 Velikost:  30.27 kB
 Staženo:  188 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bezny



Založen: Jun 08, 2005
Příspěvky: 215

PříspěvekZaslal: čt duben 02 2009, 12:39    Předmět: Citovat

Hanizek napsal(a):

Nemáté někdo tip na nějáký osvědčený přípravek (něco, co se nepřestalo vyrábět před 20 lety) nebo jiný postup, jak odstranit ten nános? Vybroušení a následné přeleštění bych volil až jako poslední možnost.

Larrin na rez a vodní kámen - extrasilný, nebo Cillit (totéž za dvojnásobnou cenu). Zázračnou komponentou je kyselina fosforečná. Otírat abrasivní stranou hubky na nádobí. Jiný doporučovaný postup je litr vařící vody a v něm 4 lžičky soli a 4 lžičky octa.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stefan31



Založen: Jun 17, 2004
Příspěvky: 1240

PříspěvekZaslal: čt duben 02 2009, 13:23    Předmět: Citovat

Ďakujem za foto, niečo podobné týmto rozmerom mám výrobok TESLA, na bázi troch batériových eliek a v bakelite, pravdepodobne prvý "strojček" pre nedoslýchavých...želám, aby sa rekonštrukcia podarila.

Stefan31

Ten štítok Philips by bolo vhodné zachovať...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hanizek



Založen: Apr 01, 2009
Příspěvky: 364
Bydliště: Uganda

PříspěvekZaslal: čt duben 02 2009, 15:57    Předmět: Citovat

Štítek Philips bohužel asi zachován nezůstane. To logo je totiž natištěné na olověném plechu, kterým je vylepen vnitřek pouzdra. Sice se mi podařilo ten plech bez poškození sundat, na jedné straně je ale rozleptaný kyselinou z baterie (rozpadá se na dotyk). Buď zkusím tu "etiketu" udělat celou novou (nad tím ale budu muset ještě popřemýšlet), nebo logo z plechu prostě vystřihnu a nalepím zpět do pouzdra.

Včera jsem začal brousit. Samotná měděnka jde dolů celkem dobře, povrch mosazi je ale narušený (přesně, jak jste psali), takže je to celkem dřina probrousit se až na zdravou mosaz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3739
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: čt duben 02 2009, 16:19    Předmět: Citovat

citace:
takže je to celkem dřina probrousit se až na zdravou mosaz.

Jen dávej bacha,ať se neprobrousíš na druhou stranu,to by byl řádný průser,si myslím.
Mimochodem,celkem zajímavé rádijko,jen jsi to mohl trochu osvětlit,neboť je to celkem špatně vidět.
citace:
Ďakujem za foto, niečo podobné týmto rozmerom mám výrobok TESLA, na bázi troch batériových eliek a v bakelite, pravdepodobne prvý "strojček" pre nedoslýchavých...želám, aby sa rekonštrukcia podarila.

Stefan31

Na ten "strojček pre nedoslýchavých" si pamatuji.Měla ho moje teta,ona byla silně nedoslýchavá,prodělala jako dítě údajně zánět středního ucha,nebo něco takového.Jako kluk si na ten přístroj pamatuji a také jsem jej měl rozebraný.Tuším tam byly 3ks batériových elektronek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3311
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt duben 02 2009, 19:04    Předmět: Citovat

Moc prosim o lepe osvetlene foto. Je to velmi zajimavy kousek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hanizek



Založen: Apr 01, 2009
Příspěvky: 364
Bydliště: Uganda

PříspěvekZaslal: čt duben 02 2009, 22:30    Předmět: Citovat

Tak tady jsou další fotky - bohužel, opět focené večer (snažil jsem se, fotograf ze mě ale asi nebude). Pouzdro se pod lampičkou fotí pěkně blbě, hází prasátka...
Rádio je rozebrané, jelikož brousím ten vnitřek.
Taky jsem ho musel vyčistit. Našel jsem ho totiž u přítelkyně v garáži, kde leželo (otevřené!) na poličce bůhví kolik let. No a ze tu dobu krysy stihly dovnitř pořádně nas**t a taky nach**t. Nepřál bych Vám cítit ten puch, co z toho šel!



DSC03927.JPG
 Komentář:
Tohleto je "základní deska" rádia. Na přepínači v rohu je ještě potenciometr (ten je ale zrovna sundaný).

Stáhnout
 Soubor:  DSC03927.JPG
 Velikost:  30.3 kB
 Staženo:  151 krát


DSC03928.JPG
 Komentář:
Tohle je držák bateriií. Anodová baterka je 15V, žhavící nevím (DF67 má žhavící napětí 1,4V, třeba jsou ale zapojené do série). Kontakty na žhavící baterii uhnily.

Stáhnout
 Soubor:  DSC03928.JPG
 Velikost:  26.32 kB
 Staženo:  171 krát


DSC03930.JPG
 Komentář:
Tady je repráček. Jedna nožka se malinko kýve (někdo to už v minulosti lepil). Asi to ale nechám být - i tak drží pevně.

Stáhnout
 Soubor:  DSC03930.JPG
 Velikost:  29.83 kB
 Staženo:  144 krát


DSC03933.JPG
 Komentář:
Elektronky.

Stáhnout
 Soubor:  DSC03933.JPG
 Velikost:  33.05 kB
 Staženo:  155 krát


DSC03935.JPG
 Komentář:
Pouzdro (fotka opět na prd).

Stáhnout
 Soubor:  DSC03935.JPG
 Velikost:  28.84 kB
 Staženo:  145 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12331
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt duben 02 2009, 22:57    Předmět: Citovat

K těm fotkám - zkus focení v bílé igelitce, a všechny dostupné stolní lampy rozmísti kolem dokola. Občas to dělám a je to dobrá finta Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hanizek



Založen: Apr 01, 2009
Příspěvky: 364
Bydliště: Uganda

PříspěvekZaslal: čt duben 02 2009, 23:09    Předmět: Citovat

Sendyx napsal(a):
K těm fotkám - zkus focení v bílé igelitce, a všechny dostupné stolní lampy rozmísti kolem dokola. Občas to dělám a je to dobrá finta Smile


Zítra nemám čas, ale v soboutu to určitě zkusím.
Díky!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund