Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Běhání obrazu
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kocur



Založen: Mar 27, 2005
Příspěvky: 343
Bydliště: Loštice

PříspěvekZaslal: pá březen 20 2009, 21:21    Předmět: Běhání obrazu Citovat

Zdravím,
Mám problém na svém TV Tesla TTVS706TS.Běhá mi obraz horizontálně absolutně nepravidelně,ale pouze na programu NOVA,ostatní naprosto v pořádku.Mám doma ještě další dvě TV napojený ze stejnýho svodu antény a tam jdou všechny programy i s NOVOU OK.
Myslím že je to někde ve vstupní signálové části,ale nemám schéma a myslím že i se schématem bych nevěděl kde to hledat,nesetkal se někdo s touto závadou?
Kousek jsem natočil,ale dalo to čekání,někdy to jede půl dne OK a z toho to dělá skoro furt.
Tady je odkaz:

http://megaupload.cz/f2rPVn8AAAEAAHyWhuEAAAAp/untitled-avi.html

Díky za případné nápady ohledně závady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19554
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: pá březen 20 2009, 23:10    Předmět: Citovat

Máš nejspíš blbě nastavený pracovní bod AVC pro kanálový volič a ořezává ti to vršky synchronizačních impulsů.
Uber řídicí napětí AVC a bude pokoj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8823
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: so březen 21 2009, 17:20    Předmět: Citovat

Kocur napsal(a):
Zdravím,
Mám problém na svém TV Tesla TTVS706TS.Běhá mi obraz horizontálně absolutně nepravidelně,ale pouze na programu NOVA,ostatní naprosto v pořádku.Mám doma ještě další dvě TV napojený ze stejnýho svodu antény a tam jdou všechny programy i s NOVOU OK.
Myslím že je to někde ve vstupní signálové části,ale nemám schéma a myslím že i se schématem bych nevěděl kde to hledat,nesetkal se někdo s touto závadou?
Kousek jsem natočil,ale dalo to čekání,někdy to jede půl dne OK a z toho to dělá skoro furt.
Tady je odkaz:

http://megaupload.cz/f2rPVn8AAAEAAHyWhuEAAAAp/untitled-avi.html

Díky za případné nápady ohledně závady.


TESLA TV S706TS - TV řady Arena, chassis 11AK19.

To nastavení, jak ti radí Hill, se ale musí provést v tzv. Servisním Módu. Vzhledem k "nezkušenosti", která vyplývá z tvého příspěvku, ale doporučuji, abys to svěřil zkušenějším - nejlépe Servisu.

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kocur



Založen: Mar 27, 2005
Příspěvky: 343
Bydliště: Loštice

PříspěvekZaslal: ne březen 22 2009, 12:34    Předmět: Citovat

Tak jsem se dostal do servisního menu,podle manuálu co jsem si stáhl jsem hejbal s AGC,ale bez výsledku,bude spíš něco přímo na desce.
Sice by se přitom mělo asi měřit na pinu 1 tuneru,ale to až na to budu mít doma klid a prostor.
Každopádně v ser. menu to nepomohlo.
Vzhledem k mé "nezkušenosti" jsem to teda snad vzládl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jave



Založen: Nov 26, 2005
Příspěvky: 1602
Bydliště: jizni cechy

PříspěvekZaslal: ne březen 22 2009, 13:25    Předmět: Citovat

Kocur napsal(a):
Tak jsem se dostal do servisního menu,podle manuálu co jsem si stáhl jsem hejbal s AGC,ale bez výsledku,bude spíš něco přímo na desce.
Sice by se přitom mělo asi měřit na pinu 1 tuneru,ale to až na to budu mít doma klid a prostor.
Každopádně v ser. menu to nepomohlo.
Vzhledem k mé "nezkušenosti" jsem to teda snad vzládl.


A uplne jinak, nezkousel jsi to na jine telce??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8823
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne březen 22 2009, 14:28    Předmět: Citovat

To Kocur > Ještě jinak: předpokládám, že děláš příjem TV "individuálně" (tedy ne přes spol. anténu, nebo kabelovku) - čili bez konvertace TV kanálů Wink
TV NOVA se většinou vysílá přes "nejstarší síť vysílačů" (někdy pův. vysílače a převaděče z 50. a 60. let) - tj většinou v pásmu VHF (o tom, který kanál na té NOVĚ přijímáš, se nezmiňuješ !!). Ostatní programy se přijímají v pásmu UHF!
Pokud tedy tu NOVU přijímáš na tom I., či III. pásmu VHF - tady by mohl být "zakopaný pes" - protože jsi uvedl, že na dvou dalších TVP (ze stejných antén!!) tento problém není Rolling Eyes
Upřesni tuto skutečnost - pak by skutečně byl problém pouze v tom tvp TESLA TV ......, a to v K.V., OMF, ..... ???

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
wendys



Založen: Jun 14, 2005
Příspěvky: 297
Bydliště: olšanský hřbitov

PříspěvekZaslal: po březen 23 2009, 8:18    Předmět: Citovat

Kocur napsal(a):
Zdravím,
Mám problém na svém TV Tesla TTVS706TS.Běhá mi obraz horizontálně absolutně nepravidelně,ale pouze na programu NOVA,ostatní naprosto v pořádku.Mám doma ještě další dvě TV napojený ze stejnýho svodu antény a tam jdou všechny programy i s NOVOU OK.
Myslím že je to někde ve vstupní signálové části,ale nemám schéma a myslím že i se schématem bych nevěděl kde to hledat,nesetkal se někdo s touto závadou?
Kousek jsem natočil,ale dalo to čekání,někdy to jede půl dne OK a z toho to dělá skoro furt.
Tady je odkaz:

http://megaupload.cz/f2rPVn8AAAEAAHyWhuEAAAAp/untitled-avi.html

Díky za případné nápady ohledně závady.

a co na poklep ? vysazuje?

_________________
Když můžu, tak pomůžu!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kocur



Založen: Mar 27, 2005
Příspěvky: 343
Bydliště: Loštice

PříspěvekZaslal: po březen 23 2009, 16:33    Předmět: Citovat

Tak Prima je VHV-H
Nova VHF-H
CT-2 VHF-L
CT-1 VHF-H
Máme společnou anténu v paneláku,na ni mám napojený přes rozbočovače ostatní TV,celkem tři,pouze na zmíněné to dělá a né pravidelně,někdy to opravdu běží třeba půl dne OK,ale z toho to zase dělá furt,to by se člověk z toho P.SR.L.
Jen jsem si ještě všiml,že když už to začne dělat,tak to dělá hlavně při tmavých scénách,hodně u titulků na černým podkladu,to se drbe skoro celý titulky.
Musím se přiznat,že co se týče silové části,tak si s TV poradím,ale v signálové jsem v koncích.Proto žádám o radu.
Neotravuju tady se zbytečnostma,alespon mám doposud ten pocit.
A ještě je problém,že osciloskop mám v garáži,tam mám i dílnu a doma nemám nic a když to dotáhnu do garáže,tak tam zase nemám TV signál a roztahovat se stím doma když jsou přítomni moji dva svišti je nereálný.
Takže když už bych se stím roztahoval,tak potřebuju vědět,kde co mám naměřit.
Jinak příjem máme z Pradědu,vidím ho při dobrým počasí i z okna,takže tam problém snad taky nebude.
Pokud budete ještě neco potřebovat vědět,klidně se ptejte.
Zatím dík za příspěvky.
Jo a na poklep samozřejmě nic,už jsem ji měl dvakrát rozhozenou a všechny kondy OK,ovšem v signálové části jsem je neměřil,možná by to stálo za pokus,je jich tam ale jak máku sakra. Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8823
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: po březen 23 2009, 17:52    Předmět: Citovat

Moc ses s tím upřesňováním kanálů nevytáhl - aspoň jsi sem "hodil" ty pásma. To přiřazení kanálů mělo být uvedeno hned v zadání problému, na samém začátku - kdo má "čichat", v čem co chytáš Question

Já bych volil následující postup:
Jsi z Loštic - TEROZ máš ve "vedlejší ulici". Koupil bych (možná i vypůjčil Rolling Eyes ) několik útlumových článků, vřadil do ant. přívodu a z toho bych vycházel. Zatlumil bych to tak, až bych měl na většině "programů" viditelné "zrno" - porovnal s tou zmršenou NOVOU - předpokládám, že právě ta bude mít úroveň signálu největší.
Proveď a dej vědět - pokud někdo neporadí ještě něco "rozumnějšího" Wink

P.S. Taky je možno si někoho z toho TEROZu pozvat domů s "měřicím televizorem" (určitě ho ve firmě mají!) a zjistit přesně, co ti do toho tvého TVP "leze" - včetně úrovní všech použitých kanálů (i případného "rušení" té NOVY).

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: po březen 23 2009, 18:03    Předmět: Citovat

Máš tam zapojenu jen telku? Nní možné,že se Ti do toho plete signál např.videa?
_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19554
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po březen 23 2009, 18:23    Předmět: Citovat

Tak si to shrneme: všechny čtyři programy zpracovává stejná cesta v kanálovém voliči, ten vadný nebude.
Poslední video s modulátorem v pásmu VHF jsem potkal v roce 1988, to asi nebude tvůj případ.
V každém případě bych to viděl (když to jiným televizím nevadí, tím myslím i ty u sousedů) na vadu v udržování prahového napětí oddělovače synchronizačních impulsů v televizi.
Je možné, že ty synchronizační impulsy jsou navíc poněkud ořezané vložkou STA, což vyžaduje potom skutečně přesnou funkci separátoru.
Může to dělat příliš krátký impuls klíčování AVC
Nemám schéma té televize, takže ti nepovím, jakým způsobem se impulsy oddělují.
Osciloskop a hledej.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12515

PříspěvekZaslal: po březen 23 2009, 20:00    Předmět: Citovat

Přímá viditelnost na Praděd je spíše přitěžující okolnost. Signál je zde sice silný, ale od okolních kopců velmi "rozbitý". Párkrát jsem byl v Karlově pod Pradědem a vím, jak je tam příjem problematický a to téměř na všech pásmech. Myslím, že se tedy jedná o nekvalitní signál, který je pro synchronizaci tzv. "na hraně", kdy skoková nestabilita může vznikat např. změnou teletextových informací a separátor tohoto tv si s tím už neporadí. Řešení bych viděl spíše v zásahu na společné anténě. Bohužel. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
wendys



Založen: Jun 14, 2005
Příspěvky: 297
Bydliště: olšanský hřbitov

PříspěvekZaslal: po březen 23 2009, 22:02    Předmět: Citovat

a když je signál slabší, (myslím třeba když povytáhneš konektor ant. aby byl signál malinko zašuměný) tak to taky dělá? Pokud ne, tak hledej v obvodu AVC. Jestli máš schéma, tak to nebude problém. Viděl bych to na nějaký vyschlý elyt.
_________________
Když můžu, tak pomůžu!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kocur



Založen: Mar 27, 2005
Příspěvky: 343
Bydliště: Loštice

PříspěvekZaslal: út březen 24 2009, 22:21    Předmět: Citovat

Pánové jen to ještě trochu zrekapituluji.TV je napojená ze společnýho svodu, z kterýho mi trčí jeden rozbočovač a do nej je zapojenej druhej rozbočovač,z toho jsou rozvedený 3 TV,ale pouze ta jedna blbne,at ju napojím na kterej koliv z těch tří vývodů blbne,at rozbočovače oddělám a napojím přímo blbne,ostatní TV nic.
TV je stará asi 9 let.
NOVA je nalazená na C 7
Prima na C9
CT-1 na C12
CT-2 na C1
Takhle to ukazuje TV,tak si to musíte přebrat,mě to moc neříká.
TV na tomhle svodu jede necelý dva roky bez problémů až ted poslední měsíc začala blbnout.
Nikdo v baráku si nestěžuje,předpokládám že to jede všem normálně jako vždycky,ostatně mě na ostatních TV taky.
Závada se projevuje občas a hlavně při tmavých scénách,momentálně to jede třeba docela dobře,až když přeblikne z jednoho záběru kamery do druhýho,tak to párkrát ujede a zase dobrý.

Když s čímkoli hejbnu,tak čekám třeba hodinu jestli to udělá,to se vážně nedá čekat u konektoru a povysunout anténu jestli to pomůže.
Já osobně si myslím, zapoměnme na vnější vlivy,bude to uvnitř,Hill to tak nějak furt naznačuje,Chassis je to asi jak píše kokun 11AK19,přiznám se,že mě nenapadlo se na něj podívat,mělo by být tady na uploadu v sekci schémata/TV.
Vím jen,že jsme měly kdysi TV Funai a tam to dělalo něco podobnýho,akorát vertikálně a údajně vadnej kondenzátor,tak to aspon říkal opravář,já se v tom tehdy ještě nehrabal,takže nemohu říct jestli to tak bylo.
Už mě nic nenapadá,nemůže se na to do pátku podívat,možná až v pátek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12515

PříspěvekZaslal: st březen 25 2009, 10:09    Předmět: Citovat

Ty příčiny jsou tedy dvě. Jednou je horší kvalita signálu TV NOVA a druhou je zmenšená schopnost televizoru synchronizovat méně kvalitní signál. Teoreticky může jít i onesprávnou konfiguraci signálového procesoru (přes IIC-bus) a s tím souvisejícími obvody, ale může jít i o jinou "prkotinu", např. vyschlý elyt v obvodu AGC a pod. Vzhledem k tomu, že ti nic neříkají symboly C1 až C12, nemá cenu, abys do tv šťoural víc, než je popsáno v návodu k použití. Bez patřičných znalostí a vybavení měřící technikou se s takovou závadou nedá nic dělat. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund