Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Prosím o pomoc s Motorolou MC68HC908AP64

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
lubin



Založen: Jan 31, 2009
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: so leden 31 2009, 22:04    Předmět: Prosím o pomoc s Motorolou MC68HC908AP64 Citovat

Porádí mi někdo, zda-li se dá a čím vyčíst zamknutá motorola jádra HC08 typu MC68HC908AP64. Děkuji za případné odpovědi.

Naposledy upravil lubin dne ne únor 01 2009, 21:30, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32003
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so leden 31 2009, 22:07    Předmět: Citovat

Naprogramované procesory se zamykají z důvodu ochrany vlastní tvorby = duševního vlastnictví. Pokud chceš "odemykat" takový proc, vlastně chceš krást - myslíš, že se někdo pohrne Ti veřejně radit, jak krást?
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lubin



Založen: Jan 31, 2009
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: so leden 31 2009, 22:18    Předmět: Citovat

To nemyslím, ale mám pokaženou malou NC- frézku a nemám od ní úplnou dokumentaci a nová řídící deska, která je špatná (MCU) stojí tolik, že se mi to pak bohužel nevyplatí. Tak se ptám jestli je něco možno s tím udělat? A nemusí to být třeba zrovna veřejně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hakamusai



Založen: Apr 17, 2007
Příspěvky: 943

PříspěvekZaslal: ne únor 01 2009, 9:55    Předmět: Citovat

Pokud se tady nikdo neozve,můžeš to zkusit tady: http://www.c-n-c.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lubin



Založen: Jan 31, 2009
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: ne únor 01 2009, 10:48    Předmět: Citovat

hakamusai napsal(a):
Pokud se tady nikdo neozve,můžeš to zkusit tady: http://www.c-n-c.cz/



Díky za odkaz, ale tam jsem to už zkoušel, ale rada byla taková, že si mám sehnat novou řídící desku nebo si nechat vyčíst procesor. Procesor jsem vyčíst zkoušel přes dva programátory dělaný a Elnec, ale nepochodil jsem protože je mikroprocesor je zamklý a oba programátory ctí zamklý procesor. Nepomohla by mi náhodou motorola cracker? Ale s ní nemám zkušenosti. Prosím Vás poradí mi někdo???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18683
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: po únor 02 2009, 8:12    Předmět: Citovat

Jak píše Ekkar , ty chceš od někoho veřejné přiznání , že dělá něco co se nesmí ! Vím , že zoufalí lidé dělají zoufalé věci , ale i já si se zablokovaným telefonem zajdu tam , kde nabízejí jejich opravy a s autoradiem taktéž . Pokud hovoříš o desce k cnc , kontaktuj někoho , kdo je opravdu opravuje , tedy jejich elektroniku a zajeď k němu . Podle popisu chceš ušetřit tisíce , tak dej alespoň do svého cestování pár stovek . Jinak si prostuduj alespoň zdejší dřívější příspěvky , je tam i popis co se ještě dá a co se nedá . A ještě doufám , že máš opravdu ověřeno , že je to procák a ne jiná , blíže k naboření nastavená součástka - snímač , převodník , zdroj pro pomocnou část atp.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lubin



Založen: Jan 31, 2009
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: po únor 02 2009, 9:11    Předmět: Citovat

BOBOBO napsal(a):
Jak píše Ekkar , ty chceš od někoho veřejné přiznání , že dělá něco co se nesmí ! Vím , že zoufalí lidé dělají zoufalé věci , ale i já si se zablokovaným telefonem zajdu tam , kde nabízejí jejich opravy a s autoradiem taktéž . Pokud hovoříš o desce k cnc , kontaktuj někoho , kdo je opravdu opravuje , tedy jejich elektroniku a zajeď k němu . Podle popisu chceš ušetřit tisíce , tak dej alespoň do svého cestování pár stovek . Jinak si prostuduj alespoň zdejší dřívější příspěvky , je tam i popis co se ještě dá a co se nedá . A ještě doufám , že máš opravdu ověřeno , že je to procák a ne jiná , blíže k naboření nastavená součástka - snímač , převodník , zdroj pro pomocnou část atp.


Nechci veřejné přiznání, o cestováními taky nejde?. Problém je ve špatném procesoru. To vím na 100%. Mám to ověřené zapůjčenou druhou řídící deskou. Že chci nějaký peníz ušetřit, tak to je snad jasné. A že nějaký peníz to stát bude, je taky jasné, ale jelikož se v elektronice pohybuji, tak je mi líto dávat třicet tisíc za novou desku, když stačí na něm vyměnit špatný procesor. Já vím, problém je v tom, že je zamklý, ale to bych se jinak neobracel na fora a prosil o pomoc. Ale tady asi hledám pomoc marně???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
caven



Založen: Aug 15, 2006
Příspěvky: 417

PříspěvekZaslal: po únor 02 2009, 10:47    Předmět: Citovat

Ale většinou, když ten procesor odejde tak snad nejde ani přečíst ne ?? Já mám doma dva takové,prostě schořely a ani vyčíst programátorem nejde a to ani nebyly zamknuté..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lubin



Založen: Jan 31, 2009
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: po únor 02 2009, 12:11    Předmět: Citovat

caven napsal(a):
Ale většinou, když ten procesor odejde tak snad nejde ani přečíst ne ?? Já mám doma dva takové,prostě schořely a ani vyčíst programátorem nejde a to ani nebyly zamknuté..



To je jasné, tak blbý snad nejsem. (,,promiň") Mám možnost zapůjčit dobrou řídící desku, kterou jsem si odzkoušel, že je to v ní. Okolní součástky jsou v pohodě, IO jsou v paticích a ty jsem zkoušel měnil. Tak je to 100% tím procesorem. Snad by mi pomohl etl? Ale nevím jestli podporuje ten můj procesor???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mihal



Založen: Apr 06, 2005
Příspěvky: 1839
Bydliště: Zilina

PříspěvekZaslal: po únor 02 2009, 16:12    Předmět: Citovat

Niekdajsie motoroly (teraz freescale) rodiny HC08 pouzivaju na zapis a vycitanie pamati monitor mode, tam ich dostanes po POR s cca 9V na IRQ a este nejake urovne ma nejakych pinoch (to najdes v datasheete na www.freescale.com ) Tvoj problem bude "security", program mozes uzamknut 64b kodom, ten potom potrebujes na precitanie programu. Je to 2^64 kombinacii, to nedas. Flash sa bez kodu da premazat a na novo naprogramovat.
Ako vies, ze procesor je KO? Co je na krystale a resete?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lubin



Založen: Jan 31, 2009
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: po únor 02 2009, 17:56    Předmět: Citovat

mihal napsal(a):
Niekdajsie motoroly (teraz freescale) rodiny HC08 pouzivaju na zapis a vycitanie pamati monitor mode, tam ich dostanes po POR s cca 9V na IRQ a este nejake urovne ma nejakych pinoch (to najdes v datasheete na www.freescale.com ) Tvoj problem bude "security", program mozes uzamknut 64b kodom, ten potom potrebujes na precitanie programu. Je to 2^64 kombinacii, to nedas. Flash sa bez kodu da premazat a na novo naprogramovat.
Ako vies, ze procesor je KO? Co je na krystale a resete?



Procesor je určitě KO jak píšeš, protože krystal na OSC1 nekmitá a i výstupní vnitřní oscilátor na OSC2 je nefunkční. Špatný je určitě, protože se moc zahřívá. Při měření bezkontaktním teploměrem má nějakých 78,2°C, což je hodně a ostatní součástky kolem procesoru jsou v pohodě. To poškození bylo zapříčiněno špičkou ze sítě. Protože odešly přepětové ochrany ,,OBO" B+C v hlavním rozvaděči. Ale i přesto to procesor nevydržel, ten RST jsem neměřil. Ale je to celkem jedno, protože je 100% špatný. A to vyčtení je taky asi nemožné, tak mi zbývá jen koupit novou desku za 30 tisíc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Atlan



Založen: May 10, 2004
Příspěvky: 4509
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: út únor 03 2009, 7:20    Předmět: Citovat

Alebo si nieco ubastlit sa mSmile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mihal



Založen: Apr 06, 2005
Příspěvky: 1839
Bydliště: Zilina

PříspěvekZaslal: út únor 03 2009, 8:59    Předmět: Citovat

Procesor nebude problém dostat od freescale, horsie to bude s programom. Neviem co vsetko riadi, mozno by siel napisat nanovo, ak to aplikacia dovoli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SkorpionCZ



Založen: Mar 25, 2008
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: út únor 03 2009, 15:19    Předmět: Citovat

Na tu desku preci musi byt nejaky servis, kdyz to nekdo vyrabi, tak to vetsinou i opravuje. Preci jen oprava by mela vyjit levneji nez koupe noveho zarizeni. Nebo kup jen samotny procesor. Pokud to dodava nejaka slusna firma, tak by to jit mohlo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund