Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Oprava C110
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
urbanek



Založen: May 01, 2005
Příspěvky: 556

PříspěvekZaslal: st červen 08 2005, 20:11    Předmět: Citovat

Zrovna nedávno mě jedna C110 taky pěkně potrápila...... Obraz se rozsype na asi 5mm široké vodorovné pruhy, které jsou mezi sebou zvlněně posunuté (něco podobného jsem ještě nikdy neviděl), přitom hoří R6 na modulu H a občas vypne ochrana. Moduly H,V,S,K a U jsem zkoušel měnit jako první, dále pak oba tyristory a plno kondíků a diod... Nakonec jsem to diagnostikoval na zkrat na vychylovačce. (už jsem zkusil vyměnit snad vše kromě vn trafa a obrazovky... tento typ obrazovky ani vychylovaček doma nemám). Tak když budu mít štěstí a budou ji mít v ekodvoře (můj zdroj náhradních dílů a TV do sbírky Very Happy ) tak vyzkouším vyměnit tu vychylovačku.
Ale jinak byla tato televize na dnešní dobu až neuvěřitelně spolehlivá. Kdysi ji našel kamarád v kontejneru, opravil v ní pár studeňáků a měl ji cca 5let na chalupě. Pak mi ji dal (nefunkční), já jsem vyměnil dvě elka a násobič a TV zase 4 roky fungovala. Obrazovka? - Naprosto v pohodě...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Frenky



Založen: Apr 19, 2005
Příspěvky: 424
Bydliště: CZ-MO

PříspěvekZaslal: čt červen 09 2005, 5:03    Předmět: Citovat

Zkus ta trojitá elka ve zdroji...jsou li slabá,kmitá VN část...musíš ale
všechna vyměnit,originál už asi nebudou,jedno,nebo dvě nestačí !!
Občas se taky *přeruší* a TV po zahřátí vypíná /VN ochrana na *H*/. Pravidla Beer Ahoj
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jesse



Založen: Apr 30, 2005
Příspěvky: 93
Bydliště: Mladá Boleslav

PříspěvekZaslal: čt červen 09 2005, 17:31    Předmět: Citovat

To je pravda že tyhle televize byly navrženy poněkud špatně já bych se s ní taky moc nezabejval kdybych nemusel.Doufám že až se mi podaří sehnat nebo opravit tu 404 že tam zase neodejde něco jiného.Ovšem co bych mohl čekat ot tak staré televize.Kdyby neměla v tak dobrém stavu obrazovku tak bych se s ní tak nezabýval rači bych dal dohromady Bajkala nebo Salermon dokonce tam mám i jednu z prvních televizí.Je to potom krásný pocit sednout si do křesla pustit si plně funkční lampovou televizy a koukat se na nějaký ten starý černobílý film.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
urbanek



Založen: May 01, 2005
Příspěvky: 556

PříspěvekZaslal: čt červen 09 2005, 20:46    Předmět: Citovat

Jesse napsal(a):
Je to potom krásný pocit sednout si do křesla pustit si plně funkční lampovou televizi a koukat se na nějaký ten starý černobílý film.

Souhlasím, taky mám doma několik televizorů ze 60. a 70. let (a hrajou jako nový Exclamation Very Happy )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pit



Založen: Mar 21, 2005
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: po červen 27 2005, 21:20    Předmět: Citovat

to jr teda síla já SALERMA ještě spravoval a musím říct že to bylo hrozný pokud tam nebyla vadná lampa tak to byl dycky pěknej oříšek Opravář
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jesse



Založen: Apr 30, 2005
Příspěvky: 93
Bydliště: Mladá Boleslav

PříspěvekZaslal: ne červenec 24 2005, 18:41    Předmět: Citovat

Já dávám salermo ještě ted do hromady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
achil



Založen: Dec 01, 2004
Příspěvky: 221

PříspěvekZaslal: čt červenec 28 2005, 13:03    Předmět: Citovat

No ale hlavně já si fakt nemůžu pomoct ale prostě ty následující verze C110ST byly již konstrukčně mnohem povedenější a měly i daleko kvalitnější obrazovky.
Mě se naopak obrazovka ze staré 110 zdá větší držák než v ST.Těm občas vypadlo jadýrko ve žhavení a tím si podtrhla stoličku. Hodně se musely lepit VC a předvolba tragická čekárna, ale obrazovky ještě šlapou. Opravy jsou naprd. Staří lidé je drží z nostalgie a nechtěj se rozloučit. Dnes jdu na nefunkční předvolbu. To zas bude hrůza.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hejnicek



Založen: Jun 16, 2004
Příspěvky: 2097

PříspěvekZaslal: po prosinec 19 2005, 8:58    Předmět: Citovat

Já jsem ji nedávno dostal a tak jsem ji věnoval dál. Ale zlobí mě vertikální vychylování. Mám 2 desky a ani jedna není OK. S jednou je na Tv dole stažen asi o 3cm obraz a s druhou obraz pomalu lítá a nejde potenciometrem vzadu ustát. Do které ze závad je jednodušší se pustit? Nemám moc času. Taky hlavně u Novy (mám dojem že hlavně v reklamě, když tam naskočí nějaké textové okno) dost bručí zvuk. Je to problém PALu a konstrukcí televize nebo nějakou botou v TV?

Je ji škoda vyhodit, obraz je ještě ucházející.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Frenky



Založen: Apr 19, 2005
Příspěvky: 424
Bydliště: CZ-MO

PříspěvekZaslal: po prosinec 19 2005, 14:33    Předmět: Citovat

Vrčení ve zvuku je dáno konstrukcí ZMF,tady asi moc nenaladíš,na kabelovce se přidával KP zvuk,v televizi se nechal pouze 5.5 MHz,obě cívky pro 6,.5MHz vyzkratovat a pak to chodí.
Překlad dělají vadné plastové diody v KS, velký Ri ve vodivém směru,dá se to lehce naměřit,nebo dát nové,jsou to haléřové položky... a pokud nedrží vertikál,dělají to ty polštářkové C,mívají svod..který po zahřátí pajkou mizí,takže raději také nové - obvod oscilátoru...
Tyto TV někde složí dodnes,po mnoha letech provozu,obrazovky drží.
Stejný typ obrazovek z Rožnova používali i Němci a jsou osazeny
v mnoha televizorech k nám *dovezených* různými *dovozci*.


Naposledy upravil Frenky dne po prosinec 19 2005, 23:31, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hejnicek



Založen: Jun 16, 2004
Příspěvky: 2097

PříspěvekZaslal: po prosinec 19 2005, 15:39    Předmět: Citovat

Frenky, děkuju za odpověď a co nejdřív to vyzkouším.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dudlaxx



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: po prosinec 19 2005, 19:09    Předmět: Citovat

ja mam jednu skvele hrajici na chate ma to asi jeste obrazovku toshiba, ma krasny obraz .. Nedavno jsem ji opravoval a mel jsem problem sehnat tyristor tusim kt 128 ci 129 koupil jsem ho pouze nahodou kdyz jsem v sousednim meste narazil na tv servis a jeden starsi pan mi ho prodal za 200Kc a to ze je jeste dobra cena ..Rolling Eyes Rolling Eyes s trojitym elkem ve zdroji jsem se netrapil a nahradil 3 elkama .

Chci jen polozit otazecku daji se ozasene tyristory v C110ST nahradit necim ??? delal jste to nekdo ??? Vim o jedne na pude kterou muzu mit za odvoz . no nekupte to Smile

_________________
stepanska.no-ip.ido.cz
-Czech-Dc-Hub-
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Frenky



Založen: Apr 19, 2005
Příspěvky: 424
Bydliště: CZ-MO

PříspěvekZaslal: po prosinec 19 2005, 23:38    Předmět: Citovat

Tyristory KT129,129 mají vestavěnou diodu.V novějších typech byly osazovány tyrystory KT119 a KT120 a k nim je nutno přidat ještě diody
KY189...KT120je dole,KT119 nad ním.V nouzi lze použít 2 xKT120.V cizích starších TV byly také používány tyrystory..ale typ nutno najít v katalogu...už je to hodně dávno,vzhledem k současné ceně těchto tyrystorů už o opravy nebyl zájem...možná je někde ještě mají,ale cena cca 200.- Kč za kus je dost vysoká...
Pokud chceš investovat do tyrystorů,je lepší dát i ta 3 elka/385 V do zdroje nová.Při slabém elku nový tyrystor krásně odejde znovu !!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jesse



Založen: Apr 30, 2005
Příspěvky: 93
Bydliště: Mladá Boleslav

PříspěvekZaslal: st prosinec 28 2005, 21:26    Předmět: Citovat

Tak sem tady zase s nejnovějšíma zprávama o tý C110 ted sem se k ní sice delší dobu nedostal až ted o vánocích když mám volno protože naposledy když sem jí zpravoval podařilo se mi jí uvést do chodu po chvíly provozu sem zjistil že televize ještě není uplně OK protože obraz se neroztahoval až uplně do konce ikdyž to bylo velmi těsné po bližším prozkoumání a kontrole osciloskopem sem zjistil že televize sice běží ale na minimální rozkmit ale jak už to tak bývá tak se chvíly po tom aniž bych se v televizi jakkoliv vrtal zakouřilo z dalšího trafa stahnul se obraz a televize začla ciklovat tak mě to naštvalo že sem odložil její opravu až na ted snad budu mít víc štěstí. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mourek



Založen: Sep 17, 2005
Příspěvky: 1285
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po leden 02 2006, 2:32    Předmět: Citovat

Když tu tak čtu o těch tyristorech, tak se musim přidat. Tesla, Rubín to bylo celkem v pohodě. Občas násobič, občas tyristor, nějaký elyt studeňák (hlavně u Rubína), to je normál. Ale mám tu vykopávku Thorna, snad 35 let stár s delta obrazovkou. No to bastlilo několik lidí přede mnou a ke mně se dostalo s tím, že se rozkmitá řádek na nějakém vyšším kmitočtu. No na běžný věci jako elyty to nereagovalo, průběhy byly normální , jelo to a cvakla lednice a rozklad se vybodl na buzení a začal kmitat ja chtěl. Nakonec jsem našel vadný svitek, jestli to bylo M68 a měl kapacitu asi 20nF. po výměně OK asi 2 roky, pak to kamarádovi začalo znova odpravil celou síťovou část tak jsem to obnovil , vyměnil další asi 2 svitky a nakonec tyristor a od té doby stojí asi 5let v dílně a běhá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ikar



Založen: Dec 07, 2005
Příspěvky: 15
Bydliště: S-W SK

PříspěvekZaslal: pá leden 27 2006, 16:59    Předmět: C110 Citovat

Zdravim kolegov kutilov,
vidim ze ste dobre nazhaveni na stare historicke kusy, je to fajn, drzim palce. Ak mate niekto zaujem, mam zopar zaujimavych TV, ktore lutujem vyhodit, su opravitelne. Darujem ich za odvoz, a pribalim aj nejake Transduktory do C110, kopku schem (je tam aj SALERMO..) Ide o TV SANYO 3603-vadne vn trafo, obrazovka 14" vyborna, TV SALORA 61cm, chyba je v napajani videokonca,ma DO, a este FTV STASSFURT 4000 ?,chyba vo vn. Mam aj nejake moduly do oravskych TV, napiste, co potrebujete...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund