Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jakou poradíte koupit televizi
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ralph



Založen: Mar 16, 2007
Příspěvky: 226

PříspěvekZaslal: čt listopad 27 2008, 2:05    Předmět: Jakou poradíte koupit televizi Citovat

Uvažuji koupi nové televize a tak bych se chtěl poradit jakou by jste mi doporučili.Spíše se mi jedná o spolehlivost a minimální poruchovost.Uvažuji o koupi plazmy o uhlopříčce 107 cm a měl jsem vybraný model Panasonic TH42Px80 ale ted jsem celkem v rozpacích jelikož jsem se na internetu dočetl o panasonicu model Th42Px8 že není dobrý.Kazí se tam přímo plazmový panel a hodně zrovna u toho modelu odcházi a servisy to tady nedokáži opravit takže se tyhle modely posílají na záruční opravu do Německa a tam se to zdrží takže se oprava nestiha do 31 dnu a zakazníci dostávají dobropisy na vrácení celé kupní ceny.Jakou by jste mi teda poradili koupit plazmu.Já chápu,že vše se dnes kazí ale aspon at mám trochu jistotu v životnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7949
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: čt listopad 27 2008, 6:54    Předmět: Citovat

S tohle otázkou mi chodí několik lidí denně. Odpověď zní, kups si co se ti líbí a na co máš peníze. Mě jako servisu přijdou do opravy věci až po záruce, čili po dvou letech. Záruku si řeší markety. A když se zeptají co se nejvíc rozbíjí? - nevím, protože i když do opravy chodí nejví (např. DVD SENCOR) tak já zase nevím jaký mají zastoupení mezi lidma. A jakou značku? Je to jedno protože mechanika videa PHILIPS je stejná jako FUNAI nebo ORAVA. Tak si vyber.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: čt listopad 27 2008, 7:15    Předmět: Citovat

Bohužel žiješ v době novorealglobokapitalismu . I já bych přivítal několik jistot na zdraví , zaměstnavatele , manželku , tech.vybavení domácnosti.... Nemá někdo navíc ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4247
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: čt listopad 27 2008, 7:27    Předmět: Citovat

MIRO má pravdu, já osobně k tomu doporučuji i když je to čím dál tím horší na zjištění, sehnat údaj kde byl ten přístroj smontován , proto že mám zkušenost, že jsou národy, které přistupují k práci i k výběru komponent zodpovědněji a jiné které jsou takoví víc free, tak osobně preferuju německy hovořící země, angličany , skandinávce a nakonec země beneluxu , u všech ostatních stříhám ostražitě ušima . Ale čím dál tím víc se rozšiřuje logo EU a tam se to těžko pozná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kozoka



Založen: Oct 15, 2006
Příspěvky: 1324
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt listopad 27 2008, 7:51    Předmět: Citovat

Ralph napsal(a):
Uvažuji koupi nové televize a tak bych se chtěl poradit jakou by jste mi doporučili.Spíše se mi jedná o spolehlivost a minimální poruchovost.Uvažuji o koupi plazmy o uhlopříčce 107 cm a měl jsem vybraný model Panasonic TH42Px80 ale ted jsem celkem v rozpacích jelikož jsem se na internetu dočetl o panasonicu model Th42Px8 že není dobrý.Kazí se tam přímo plazmový panel a hodně zrovna u toho modelu odcházi a servisy to tady nedokáži opravit takže se tyhle modely posílají na záruční opravu do Německa a tam se to zdrží takže se oprava nestiha do 31 dnu a zakazníci dostávají dobropisy na vrácení celé kupní ceny.Jakou by jste mi teda poradili koupit plazmu.Já chápu,že vše se dnes kazí ale aspon at mám trochu jistotu v životnosti.
Ty panely odcházeli u rady PX7 a 70. Nechapu kdo ti rek ze to servis neumi opravit a ze se to posílá do Německa. Ty panely Panasonik prostě nemění. Panasonik na to vytvořil interaktivní web a protokoli se posílají a trvá jejich schvalení nerentability. Oprava je nerentabilní a nevrátí ti peníze ale dají nový kus. Do německa se posílají na repas LCD Panely - bohuzel do trvá vic jak 30 dnů. Jinak řada PX80 je hodně dobrá. O nespolehlivosti se da mluvit u LG.

Naposledy upravil kozoka dne čt listopad 27 2008, 7:59, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kozoka



Založen: Oct 15, 2006
Příspěvky: 1324
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt listopad 27 2008, 7:53    Předmět: Citovat

Ty panely odcházeli cca po 1000 hod. provozu u určité serie. Pokud ti odejde panel v zaruce tak je to spíš vyhra. U LG a Samsungu spiš odejte panel po 2,5 letech provozu Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ralph



Založen: Mar 16, 2007
Příspěvky: 226

PříspěvekZaslal: čt listopad 27 2008, 10:28    Předmět: Citovat

Takže myslíte si,že když si koupím tu plazmu Panasonic Th42PX80 tak je to dobrá volba.Chtěl jsem vědět jaké s tím máte přibližné zkušenosti,zda onen model o kterém uvažuji je vcelku dobrý.Samozřejmě chápu,že se může stát cokoliv a pokazit se také,jedná se mi zda přímo ten model nemá nějaké neduhy přímo z výroby,napříklas zda v nich běžně neodchází panely anebo D board,který je také velmi drahá zaležitost jak se pokazí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
janousek



Založen: Mar 27, 2004
Příspěvky: 935

PříspěvekZaslal: čt listopad 27 2008, 18:03    Předmět: Citovat

Myslím, že v posledním čísle D-testu je o tom nějaké povídání. Mám to okopírované v práci.
Tady je něco http://www.dtest.cz/lcd-a-plazmove-televizory-televizni-triky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jezule



Založen: Oct 24, 2005
Příspěvky: 35

PříspěvekZaslal: čt listopad 27 2008, 19:50    Předmět: Citovat

Jistě máš veliký byt, že uvažuješ o koupi 107 úhlopúříčky. Ty televize nejsou špatný, když máš byt 5 m dlouhý. Jestli máš menší byt, tak začneš dělat korekce v jasu a ostrosti a potom se můžou projevit různé neduhy těchto televizí. Plazma nastavená z výroby je testována na výdrž. Korekce do + namáhají veškeré moduly a proto se projevují více chyby.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ivan116



Založen: Sep 17, 2005
Příspěvky: 307
Bydliště: Bratislava IV

PříspěvekZaslal: čt listopad 27 2008, 22:15    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ralph



Založen: Mar 16, 2007
Příspěvky: 226

PříspěvekZaslal: čt listopad 27 2008, 22:17    Předmět: Citovat

no z pěti metru se dívám,no je to težké dilema někdo mi tvrdí,že ty dnešní plazmy jak píšou že mají životnost 100000hodin takže to není vubec pravda.Ja osobně o tom také pochybuji aby ten panel vydržel tolik hodin,samozřejmě že elektronika se pokazí velmi brzy ale slyšel jsem že po odehrani 1000hodinach na plazmě je obraz již rozmazaný a byrvy již nemaji ani takové barevné podání tak nevím co ted.samozřejmě že na ni nebudu hrát v kuse doma ale těch 5hodin denně asi ano,a u lcd se zase vysvití podsvětlovací trubice a navíc nemaji takový obraz jak plazmy podání černé ajsou citlivější na kvalitní signál tak nevím pro co se rozhodnout.Zamlouvá se mi plazma Panasonic model Th42Px80E.Měl jsem plazmu Th42Pv60 a je ještě měsic v zaruce a odešla a servis mi vypsal dobropis,jelikož je udajně neopravitelná.Večer mi hrála a rano jsem ji chtěl zapnout a jen začala blikat červená dioda a obraz nikde ani zvuk tak uvažuji co si vybrat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kocur



Založen: Mar 27, 2005
Příspěvky: 343
Bydliště: Loštice

PříspěvekZaslal: čt listopad 27 2008, 22:30    Předmět: Citovat

Rolling Eyes hm..1000 hodin,nic moc,5 hodin denně×365 dní=1825 hodin za rok.Není to nějak málo 1000 hodin?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4496
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: čt listopad 27 2008, 23:50    Předmět: Citovat

Já mám teprve rok Panasonica 42PX70EA a zatím nepozoruji nic z toho o čem se tu píše. Tovární nastavení je skoro všechno dost do plusu a dynamického módu. Na to se dívat nedá, přišel bych o oči a omalovánky jsou pro děti. Má to nastavené na 50% a mód kino. Koukám na ní ze 3 metrů a je to akorátní vzdálenost. Blíž jedině při super signálu. Na 5 metrů už je to na 50". Životnost u mého panelu udávají 60.000 hodin při poklesu hodnot na polovinu, tak si to spočítej. Při koukání 8 hodin denně je to 20 let. Já to mám puštěné cca 5-7 hodin deně a tak dřív, než se vysvítí bude morálně dávno po ní.
_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Ralph



Založen: Mar 16, 2007
Příspěvky: 226

PříspěvekZaslal: pá listopad 28 2008, 0:21    Předmět: Citovat

Tak to potom spíše odejde elektronika,ja jak to slyším okolo sebe tak ty plazmy mají velice nízkou životnost a opravy jsou tak drahé,že se ani nevyplatí.Zlaté skleněnky které byly na výdrž a občas odešla nějaká blbost,kondenzátory vyschly nebo vn trafa odešly,což mělo cenu opravovat.U plazem se většinou mění celé bloky a nehledá a nevyměnuje se přímo vadná součástka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kozoka



Založen: Oct 15, 2006
Příspěvky: 1324
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá listopad 28 2008, 1:07    Předmět: Citovat

Nemalujte tady čerta na zed. Ty panelely odchazejí jenom na určitých seriich - je to asi jediná věc co na Panasoniku odchází v zaruce. No a když tak dostanete nový kus.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund