Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Color 462-iskri
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
DjRix



Založen: Apr 30, 2005
Příspěvky: 1247
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st prosinec 07 2005, 19:16    Předmět: Citovat

Anonym napsal(a):
Matko rozsviť..........


No tak teď jsem se opravdu upřímě zasmál,to je jazda....

Nicméně k tomu vybití obrazovky:nikdy mě nenapadlo to tu psát protože jsem předpokládal že to je jasný,ale budiž....já to dělám dvěma dlouhýma šroubovákama,jeden opřu v rohu o kovovej ůchyt baně a do kříže přes něj dám druhej kterej potom strčím podčepicu VN kabelu na bani.
Pochopeno?? Mám z tebe bolení hlavy

_________________
Klídek chlapi,to je nulák...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dudlaxx



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: st prosinec 07 2005, 22:43    Předmět: Citovat

Very Happy Very Happy Very Happy abych pravdu rekl , menil jsem jednou VN v ORAVE a nemel do ted poneti ze se obrazovka ma vybit Shocked Shocked . I kdyz jsem daval pri vymene pozor jak nejlipe to slo tak ve finale jsem dostal peknou pecku uz z odpajeneho a od obrazovky odpojeneho VN trafa takze jsem diky tady tomu foru opet trosicku chytrejsi
..... Diky za nej a za vsechny kteri do nej prispivaji

_________________
stepanska.no-ip.ido.cz
-Czech-Dc-Hub-
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
madyyy



Založen: Aug 23, 2004
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: čt prosinec 08 2005, 8:19    Předmět: Citovat

Ja si myslim ze to nieje take samozrejme aby kazdy vedel ze ako sa mas VN vybyt.pocul som o nejakej vybijacej sonde,ale nevedel som ani ako to vyzera a kde to zohnat.ale toto je lepsi spôsob a hlavne lacny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
gumickar



Založen: Aug 22, 2005
Příspěvky: 488
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt prosinec 08 2005, 8:34    Předmět: Citovat

6e se musí vybít obrazovka je věc která patří k základu, ale znám i opravdu opraváře v servisech, kteří se to dozvěděli po 8letech praxe. Je to smutný, ale i tady platí, kdo se neptá, nic se nedoví. lepší je se ptát, než se zabít.
Ať si klidně lidi svoje TV ničej Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
anonym






PříspěvekZaslal: čt prosinec 08 2005, 12:30    Předmět: Citovat

K tomu *vybíjení * obrazovky...nejlépe se vybije,když si na ní šáhneš,to prý je dobré na revma,někdy snad i na potenci,pokud si k TV *šikovně*
stoupneš..vybíjet je lepší přes odpor nějaké to Mohn,nebo přes
žárovku..při přímém zkratu anody na akvadak se může poškodit
*************************************************
vnitřní spoj akvadaku s vývodem anody a je to pak hotové !!!
****************************************************
Takže vybíjet přes nějakou zátěž,ne přímo!!!
********************************************
Návrat nahoru
madyyy



Založen: Aug 23, 2004
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: čt prosinec 08 2005, 12:43    Předmět: Citovat

Zujimalo by ma viac to vybyjanie cez ziarovku.ako na to?alebo nestaci ked si dam pri meneni VN proste len pozor aby som sa nedotkol anody???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
gumickar



Založen: Aug 22, 2005
Příspěvky: 488
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt prosinec 08 2005, 14:41    Předmět: Citovat

Pře žárovku? To bych měl strach, že mi praskne. Vždyť jde řádově o desetinásobky voltů, než na jaké je žárovka stavěná.
Možná se dříve obrazovky mohli poškodit, ale novější TV mají podstatně lepší demagnetizaci, takže VĚTŠINOU není co vybíjet.
Ale o té žárovce jsem opravdu nic ještě neslyšel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
anonym






PříspěvekZaslal: čt prosinec 08 2005, 14:51    Předmět: Citovat

S tou *žárovkou* to byl vtip.Normálně přes nějaký odpor cca 1M mezi
anodu obrazovky a kostru.Pokud to neznáš,raději se do toho nepouštěj,může to i zabít a nebyl bys první.... !!!!!!
Návrat nahoru
anonym






PříspěvekZaslal: čt prosinec 08 2005, 14:59    Předmět: Citovat

TAdy se jedná o statický náboj mezi oběma polepy akvadaků,vlastní
obrazovka má svoji kapacitu,která se VN nabije.Starší obrazovky už náboj dlouho nepodrží,no některá vydrží *nabitá* i několik dní.
Ale co tím má demagnetizace společného,to nevím...
S tou žárovkou to byl jen vtip,náboj zas není tak velký,aby žárovku
*rosvítil*.Obrazovka se chová v podstatě jako *kondenzátor*,který se nabije na svých 25 - 30 000 V !! Starší TV mívaly v přívodu VN ještě
přidaný filtrační kondenzátor.....
Návrat nahoru
madyyy



Založen: Aug 23, 2004
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: čt prosinec 08 2005, 15:53    Předmět: Citovat

Dobre teraz idem menit VN na OVP z roku 96.môzem to spravit aj tymi srobovakmi?alebo staci ked si dam pri vymene pozor?????
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
gumickar



Založen: Aug 22, 2005
Příspěvky: 488
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt prosinec 08 2005, 15:56    Předmět: Citovat

Jen šroubovákem, pozor dát nestačí. Na email jsem ti poslal, jak přesně to udělat.
Asi jsem už přepracovanej, když pomalu skáču na žárovky Rolling Eyes
Ale zkus si někdy pustit na delší dobu TV bez magnetizace a uvidíš, že tam náboj zůstane podstatně větší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
madyyy



Založen: Aug 23, 2004
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: čt prosinec 08 2005, 16:24    Předmět: Citovat

Skus mi to poslat este raz lebo mi to neprislo.Dik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
gumickar



Založen: Aug 22, 2005
Příspěvky: 488
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt prosinec 08 2005, 16:34    Předmět: Citovat

OK, posílám
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
DjRix



Založen: Apr 30, 2005
Příspěvky: 1247
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt prosinec 08 2005, 18:51    Předmět: Citovat

Anonym napsal(a):
při přímém zkratu anody na akvadak se může poškodit
*************************************************
vnitřní spoj akvadaku s vývodem anody a je to pak hotové !!!
****************************************************
Takže vybíjet přes nějakou zátěž,ne přímo!!!
********************************************


V ŽIVOTĚ se mi nestalo že by to nějak ublížilo obrazovce,ale pravda je že jsem to za 9 let praxe dělal jen asi 1000x,takže možná někdo má jiné skušenosti,jen by mě zajímalo jak se může prorazit centimetr tlustý sklo,he? Rolling Eyes Mimochodem anonym,skus si na dvorečku rozbít nějakou novější baňu a pak mi řekni jak se může poškodit 5 mm širokej plech navařenej zevnitř 2cm kloboukem k bani,co???? Twisted Evil

To maddy: Vezmi šroubováky a s chutí do toho,možná zjistíš že není co vybíjet,některé TV (SONY).mají trafo tak udělaný že se po vypnutí obrazovka do něj vybije.

_________________
Klídek chlapi,to je nulák...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Frenky



Založen: Apr 19, 2005
Příspěvky: 424
Bydliště: CZ-MO

PříspěvekZaslal: čt prosinec 08 2005, 21:23    Předmět: Citovat

Slyšel jsem,že na vnitřní straně skla obrazovky je nastříkaná vrstva
akvadaku,která s venkovním akvadakem tvoří kapacitu obrazovky.
Zároveň je zde i silný stínící plech,který je *odmagnetovávám* cívkami
demagnetizačního vinutí.Na tom plechu taky možná něco zůstává,ale
vlastní kapacitu tvoří tato vrstva akvadaku...kdysi na jednom školení se o tom mluvilo.
..dnes je taky každému jasné,že stačí zapnout televizi,video klidně za provozu může zasunout SCART...že tam může být nějaká statika...tomu taky nikdo nevěří...to si jen opraváří vymýšlí,až když se podaří odpálit
procesor,to pak zákoš *skučí*...Dobře to dělaly Mas 560A u COLOR 110,
dne se krásně dá *pokazit* LCE řady L,.tam jen stačí sahnou na předvolbu,nebo hlasitost na čelním panelu a jiskřička udělá své..
když babička v silonovém župánku si televizor přepne...TV je v pr****,a nový procík příjde jenom na 1500.-Kč Beer Friday Upset
Se sklem to vůbec nesouvisí,to jen se poškodí spoj vnitřního akvadaku s přívodem VN na anodě.Nové telky to nedělají ale u starších jsem s touto závadou několikrát setkal,podobné jako při vadném VN selenu,VN násobiči-při vyšším jasu se roztahuje obraz a trhá se...
Jinak je tu koeficient //x5// + x?,něco jsem o tom taky četl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.22 sekund