Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jakou značku laboratorního zdroje?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
krutor



Založen: Apr 13, 2007
Příspěvky: 377

PříspěvekZaslal: so duben 19 2008, 12:21    Předmět: Jakou značku laboratorního zdroje? Citovat

Zdravim. Vím že se tu o lab. zdrojích řeší hodně, ale spíše o stavbě. Já si chci nějaký koupit, stavět se mi nechce. Měl by mít regulaci tak 0 - 30V a 0 - 2A (0 - 3A). Doporučíte nějakou kvalitnější značku?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12343
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: so duben 19 2008, 12:40    Předmět: Citovat

Agilent
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8991
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: so duben 19 2008, 13:00    Předmět: Citovat

Sendyx napsal(a):
Agilent

Myslis, ze tem levnejsim se amaterska konstrukce nevyrovna? Schvalne jsem se koukal na: http://www.home.agilent.com/agilent/editorial.jspx?cc=US&lc=eng&ckey=579487&nid=-536900126.0.00&id=579487
a ty obycejny jsou vcelku drahy na to co umi. Zajimalo by me, jestli je ta cena opravnena. Zdroj si radsi vzdycky postavim sam, samozrejme kdyby to nebyly moje penize tak je to o necem jinym Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5230

PříspěvekZaslal: so duben 19 2008, 13:11    Předmět: Citovat

Taky se pridam k dotazu. Potreboval bych ale neco vykonejsiho. Cca 2x30V 5A. Dival jsem se ze by sel Diametral nebo Mastech. který je lepší?

Nsel jsem
http://www.ges.cz/?ipp=12&lang=cz&cur=CZK&or=sort&page=index&of=1&gcat=XK527&inc=detail&gesid=GES07500047
http://www.ges.cz/?ipp=12&lang=cz&cur=CZK&or=sort&page=index&of=1&gcat=XK527&inc=detail&gesid=GES07506662

_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12343
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: so duben 19 2008, 13:20    Předmět: Citovat

Agilent myslím převzal část HP, pokud se nepletu. Ty levnější jsem zevnitř neviděl.

Taky je otázka, co od toho zdroje kdo chce, jestli potřebuje třeba externí řízení, rozumnou účinnost, malé zvlnění a šum apod. Ne vše se dá postavit na koleně a moderní výkonnější zdroj s přiměřenými parametry těžko.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jarda_k



Založen: Apr 15, 2006
Příspěvky: 187
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: so duben 19 2008, 21:09    Předmět: Citovat

rezis napsal(a):
Taky se pridam k dotazu. Potreboval bych ale neco vykonejsiho. Cca 2x30V 5A. Dival jsem se ze by sel Diametral nebo Mastech. který je lepší?

Nsel jsem
http://www.ges.cz/?ipp=12&lang=cz&cur=CZK&or=sort&page=index&of=1&gcat=XK527&inc=detail&gesid=GES07500047
http://www.ges.cz/?ipp=12&lang=cz&cur=CZK&or=sort&page=index&of=1&gcat=XK527&inc=detail&gesid=GES07506662


Pokud ti nevadí finanční rozdíl a menší proud, dal bych asi přednost tomu Diametralu. Jako chybu tohoto zdroje vidím v občasném resetování procesoru, který zdroj řídí, při vyšším elektromagnetickém rušení. Pokud ale nevyrábíš zrovna zapalování, tak si myslím, že by mohl dlouho spolehlivě fungovat. Líbí se mi, že používá pro posílení chlazení ventilátor.

U toho Mastechu se mi nelíbí, že se nedá jednoduše tlačítkem vypnout výstupní napětí na svorkách. Podle obrázku to jde pouze vypnutím síťového vypínače. Asi bych se zkusil informovat i na to chlazení.

Doma i v práci používám tento zdroj:
http://www.tipa-czech.com/cz/produkt/04220037-zdroj-laboratorni-rg-303-2x0-32v|5a-plus-8-15v|1a-plus-3-5v|3a/
Netvrdím, že je nejlepší, ale pro moje potřeby mi vyhovoval z aktuální nabídky asi nejvíce.. Jako slabinu bych mu vytknul slabý odvod tepla z pasivního chladiče při velkých zátěžích zdroje (nemá ventilátor), nemá akustickou indikaci nadproudu jako třeba diametral - pouze svítí červená led. U mého domácího zdroje se projevil 2x za poslední rok i nějaký studeňák, tak doufám, že to není obecná vlastnost těchto zdrojů. Zdroj má snad jako jediný 4 nezávislé oddělené zdroje s výstupy odpojitelnými pomocí jednoho tlačítka.. Já mám zdroj přes rok a i přes jeho chyby jsem s ním v celku spokojenej.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sesi



Založen: Dec 31, 2007
Příspěvky: 287

PříspěvekZaslal: ne duben 20 2008, 18:31    Předmět: Citovat

K tomu dvojitýmu Diametralu: máme jich několik v práci, jsou docela v pohodě, ale přesto bych jim vytknul pár věcí:
1. Několik tlačítek pro zapínání výstupů už odešlo, pak při zapínání/vypínání zůstane výstup v náhodném stavu, popř. ještě několikrát zapne/vypne.
2. Výstupní svorky jsou dost nízko, špatně se k nim může prsty při šroubování, pokud je zdroj na stole.
3. Některé verze nemají vypínatelnou akust.signalizaci proudového omezení, pokud je nutné používat režim zdroje proudu, tak je akustická signalizace k zlosti a je lepší jí odpojit. Jsem zastáncem signalizace proudového omezení jen opticky.
4. Opravdu se zdroj občas "resetne", ani není nutné velké rušení - někdy stačí vypnutí nějakého přístroje vedle, nebo i bez zjevné příčiny. Tady asi výrobce trochu podcenil odrušení či filtraci napájení procesoru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
krutor



Založen: Apr 13, 2007
Příspěvky: 377

PříspěvekZaslal: ne duben 20 2008, 18:57    Předmět: Citovat

Našel jsem taky nějaký zdroje od firmy Voltcraft, máte s nimi někdo zkušenost? Našel jsem nějakej obchod, kde prodávají předváděcí kousky za zajímavý ceny, např. http://www.electro24.cz/detail-11174-laboratorni-sitovy-zdroj-ps-405-pro/ Otázkou je, jestli je to solidní obchod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Rakosnik



Založen: May 03, 2007
Příspěvky: 184

PříspěvekZaslal: po duben 21 2008, 15:02    Předmět: Citovat

Proč si neudělat zdroj... udelal sem si zdroj... 0-30V/0-3,7A....
to v poho staci.... vyslo me to na 1000Kč.... jak sem se tak dival na ten v gesu.... kdybych mel vyhodit 8000kc... za zdroj.... Confused Confused
A muze se udelat 2x30V.... a vyjde max na 2000kc...

_________________
Good luck
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12343
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po duben 21 2008, 15:26    Předmět: Citovat

Nezkoušeli jste někdo měřit u těch levných komerčních zdrojů odezvu na skok zátěže a průběh náběhu napětí po zapnutí ? Spousta lidí si dost natloukla hubu, kolegovi taky zařvalo několik drahých signálových CPU, než zjistil, že ten zdroj od Conrada má po zapnutí asi 20% krátký překmit. Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rakosnik



Založen: May 03, 2007
Příspěvky: 184

PříspěvekZaslal: po duben 21 2008, 19:33    Předmět: Citovat

nemate nekdo samotne zapojeni tohoto zdroje bez zapojeni LCD displeje.... propojeni s PC... atd.... jen samotny zdroj
http://gme.cz/cz/index.php?page=product&detail=722-282

_________________
Good luck


Naposledy upravil Rakosnik dne po duben 21 2008, 19:50, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8991
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: po duben 21 2008, 19:43    Předmět: Citovat

Sendyx napsal(a):
Nezkoušeli jste někdo měřit u těch levných komerčních zdrojů odezvu na skok zátěže a průběh náběhu napětí po zapnutí ? Spousta lidí si dost natloukla hubu, kolegovi taky zařvalo několik drahých signálových CPU, než zjistil, že ten zdroj od Conrada má po zapnutí asi 20% krátký překmit. Mad

Myslis tohle?

1-proud, 2-napeti zdroje, je to obycejna 723 v katalogovym zapojeni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12343
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po duben 21 2008, 20:00    Předmět: Citovat

Jo, něco takového, ale třeba u těch Diametralů apod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6331
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: po duben 21 2008, 21:43    Předmět: Citovat

Sendyx napsal(a):
Jo, něco takového, ale třeba u těch Diametralů apod.

hmmm, mohl jsem změřit, ale dnes mi zdroj zahořel jasným plamenem (teda jen jedna půlka Smile ), ale je to starší kousek, tuším východoněmecká produkce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund