Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Ako na popisky?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Alino



Založen: Feb 27, 2007
Příspěvky: 300
Bydliště: Malý Rím SR

PříspěvekZaslal: po březen 17 2008, 10:15    Předmět: Citovat

Toome.Ozvi sa mi na môj email ohladne Frontdesigneru.Neviem čo je za problém,na tvoj mail sa nedá písať.Vždy sa mi vráti ako chyba.Môj email:
mhome@ttonline.sk Ďakujem.

_________________
A co schema?Ale kdepak schema,to on nemá!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tandel



Založen: Jan 01, 2008
Příspěvky: 1488

PříspěvekZaslal: po březen 17 2008, 12:15    Předmět: Citovat

Janousek napsal:
To zelený je taky fixem?

Dotaz třeba směrovat na stránky u obrázku uvedené.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
toom



Založen: Sep 17, 2004
Příspěvky: 327

PříspěvekZaslal: po březen 17 2008, 17:33    Předmět: Citovat

Alino napsal(a):
Toome.Ozvi sa mi na môj email ohladne Frontdesigneru.Neviem čo je za problém,na tvoj mail sa nedá písať.Vždy sa mi vráti ako chyba.Môj email:
mhome@ttonline.sk Ďakujem.


Ahoj, vcera rano jsem Ti na mail odepisoval. Poslal jsem Ti ten program a par fotek veci v tom programu delanych. Jsi schopny pobrat prilohu o velikosti 7MB ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kevin_mitnick



Založen: May 20, 2007
Příspěvky: 1778

PříspěvekZaslal: po březen 24 2008, 18:28    Předmět: Citovat

Panely delam v ADOBE Photoshopu, tisknu na inkoustovce a pak si vzdycky zajdu ke kamaradovi co ma copyshop a necham si to zalaminovat do folie. Pak staci uz jen vyrezat diry a skoro profi panel je na svete...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anonym






PříspěvekZaslal: čt květen 08 2008, 20:41    Předmět: Citovat

p4ul napsal(a):
Ještě jiný způsob je zažehlení toneru, podobně jako se dělá dps. Já popisky dělám tak, že je vytisknu na inkoustovce na obyčejný kancelářský papír. Není to nic extra, ale vypadá to líp než od ruky. Pěkně vypadají barevné papíry (žlutý).


co takto si zohnat priesvitnu samolepiacu foliu a s laserovkou na nu vytlacit vsetko co potrebujes, potom prilepis na cely predny panel a vyrezes otvory pre vypinace potenciometre a hotovo..

alebo iny sposob kupis si papier na zehlenie (neviem presne ako sa vola) vytlacis si na to co potrebujes(ale zrkadlovo obratene!! najlepsie laserovkou je kvalitnejsia) a potom to farbou dole polozis na plech a poriadne prezehlis a ono sa ti to na ten plech prezehli ma mas to ako profik
Návrat nahoru
FERYACT



Založen: Apr 20, 2005
Příspěvky: 2285
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: ne květen 11 2008, 18:07    Předmět: Citovat

Kupte si přístroj DYMO a bude pro vás rozkoš dělat popisky.Na bílou samolepku vypálí/vytiskne/nesmytelný popis.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne květen 11 2008, 20:07    Předmět: Citovat

FERYACT napsal(a):
Kupte si přístroj DYMO a bude pro vás rozkoš dělat popisky.Na bílou samolepku vypálí/vytiskne/nesmytelný popis.


Proč hned kupovat..co takhle si to půjčit v práci Idea Ale zase až tak dobré to není....na nějaký zdroj do práce, to jo, ale doma bych chtěl mít svůj popis panelu, celý vytvořený v jednom kuse a ne jen dolepovat Dymo páskou i když ona tiskne hezky Wink

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
FERYACT



Založen: Apr 20, 2005
Příspěvky: 2285
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: po květen 12 2008, 7:21    Předmět: Citovat

To Jenys:DYMO páskou můžeš napsat popisku třeba metr žádné dolepování.
Mluvíme každý o něčem jiném.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po květen 12 2008, 17:49    Předmět: Citovat

FERYACT napsal(a):
To Jenys:DYMO páskou můžeš napsat popisku třeba metr žádné dolepování.
Mluvíme každý o něčem jiném.


Nevím, jestli mluvíme každý o jiném Question Já mám na mysli, takovou asi centimetr širokou pásku, většinou se používala na DKP a další popisy. Vím, můžu popsat celou její délku...ale co šířka Question Dřív to byla taková plastová tuhá a do ní se ty písmenka, čísla vytlačovaly, teď je to foto cestou. Ale asi by byl problém se trefovat na různé rozteče. Jinak jsem s tím v práci popisoval a dá se měnit směr písma, podél, nebo napříč i styl a tak.
Jen jsem myslel tím dolepováním, že by to bylo potřeba rozstříhat a nalepit na příslušná místa.

Nebo snad dělají nějakou jinou šířku, co neznám....tak potom se omlouvám Wink

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MartinOV



Založen: Apr 01, 2010
Příspěvky: 112

PříspěvekZaslal: po červenec 25 2011, 20:19    Předmět: Citovat

Dymopáska je dobrá na drobnosti typu "mikrofonní předzesilovač v krabičce", kde si jen natisknu nápisy "Levý", "Pravý", "Napájení" a to je tak všechno. Účel to splní, ale nevypadá to nejlépe. Je vidět, že to je prostě dolepované a popisky nejsou v jednom kuse (celistvé).

Třeba takový laboratorní zdroj si s dymopáskou představit nedokážu. Jednak by to vypadalo skutečně otřesně a zkuste si představit rvát hromadu samolepek mezi hromadu svorek a potenciometrů. Jak se znám, určitě by se mi to někde překrylo. Razz Very Happy

Chtěl jsem se zeptat - jak děláte díry v těch natisknutých panelech? Máte už vyvrtané díry do čel krabice a v papíru díry vyříznete nebo vyděrujete díry v papíru děrovačem a poté vyvrtáte díry v panelu s již nalepenou fólií?
Já jen, abych se pak někde nešibnul o pár mm a díra pro LEDku by byla třeba kousek vedle... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FERYACT



Založen: Apr 20, 2005
Příspěvky: 2285
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: st červenec 27 2011, 8:17    Předmět: Citovat

Můžeš si na cuprextitu udělat popis celého přístroje /celou čelní stěnu/
a měď pocínovat.Lesku dosáhneš setřením cínu vlhkou hadrou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mc-vlada



Založen: Jun 24, 2009
Příspěvky: 330
Bydliště: Brandýs nad Labem

PříspěvekZaslal: st červenec 27 2011, 11:50    Předmět: Citovat

Fólie pro potisk a to jak profi tiskárnami tak i inkoustovými se dá sehnat např ve SPANDEXu, po přihlášení se dá stáhnout katalog. Trošičku do reklamy dělám, mám malý řezací plotter ale pro písmenka menší jak cca 5 mm už to není ono. Na plošné spoje, pokud nejsou spoje moc tenké (pod 0,5mm a nejsou moc husté je to super) Ale viděl jsem právě ve Spandexu tiskárnu která tiskne na různé desky, tedy i na čelní panely. Ceny bohužel neznám, jedině skusit nějakou reklamní firmu oslovit. Pro naši firmu tady reklamka tiskne různé info tabule na PVC desky 5-10 mm, i barevně, objednávky jdou mimo mě tak že ceny nevím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: so červenec 30 2011, 17:36    Předmět: Citovat

Co se ti na foliovych stitcich zda neprofesionalniho?
V prumyslu se to bezne pouziva. Osobne si nechavam delat foliove stitky zde http://milan.vrana.sweb.cz/fk.html . Stitek je slozen z vice vrstev, kryci folie je takova tvrda zdrsnela, chlapik je schopny tam vlepit i pruhlednou vrstvu bez lepidla pro led a displeje apod. Vypada to celkem profesionalne, ani po par letech v prakticky venkovnim prostredi (neprsi na to) se nijak nerozlepuje, jen se trochu vysisovaly barvy asi slunickem.
Je videt ze diry tam reze ruco, asi neexistuje plotr ktery by zaroven tiskl i rezal, ale je to vcelku pekne udelane, ma to v ruce.

Pokud to nemusi moc vypadat a vydrzet, necham to natisknout v mistnim grafickem studiu na samolepku a prelepim kryci pruhlednou folii. Ale vetsinou se mi to nepodari nalepit bez bublin, takze je to spis jen takova nouzovka pro lab. pristroje apod. Ty vyse uvedene stitky jsou pomerne tvrde a tluste, cca 0,5mm takze tam bubliny nehrozi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund