Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Ako spravne navrhnuť diferenciálny pár

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bezdrátová technika a technologie, VF technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Dumitru



Založen: Dec 11, 2015
Příspěvky: 185
Bydliště: Slovensko,Bratislava

PříspěvekZaslal: po říjen 14 2024, 21:35    Předmět: Ako spravne navrhnuť diferenciálny pár Citovat

Chcel by som sa spýtať skúsenejších, navrhujem pcb kde mam ethernet switch hotový modul s transformatormy niečo tohto typu ktorý sa na pcb zacvakne , na pcb budem k nemu tiež cez transformátory pripájať rôzne zariadenia. Kým na strane zariadení je mi jasne že to musím impedančne prispôsobiť (100Ω±10%) a použiť ground plane alebo power plane a ťahať ich differencialne .
Ale ako mam spravne ťahať vstupnú linku do ethernet switchu, videl som dva spôsoby
1.buď tam dali ground plane

alebo

2.úplné všetky signáli a zemy okrem ethernetovych signálov odtiaľ odstránili.

Pričom pri druhom spôsobe sa parametre differencialnej pary oproti tej čo je trasovaná nad ground plane, ako širka cestičky a rozostúp nezmenil takže určite nemala 100Ω.

Ide o to že z ethernet switchu idu len diff signály kým v prípade s ethernet periferiamy ktoré mam na pcb sa zem switcha spája s ground plane cez bob smith ukončenie . A ak sa ma VF signál vrátiť čo najkratšou cestou spať tak to ma opodstatnenie.

Vstupná linka však nemá zo žiadnou zemou na pcb žiadnu spojitosť preto neviem či tam ma ground plane opodstatnenie.
A samozrejme ak by tam ground plane nebol musia sa prepočítať parametre diff signalu aby bol impedančne prispôsobený prečo tomu tak nie je v prvom prípade nerozumiem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6635
Bydliště: Milotice u Kyjova

PříspěvekZaslal: po říjen 14 2024, 23:27    Předmět: Citovat

Když jsem si kreslil diff vedení, dával jsem ho proti zemi. Když jsem potřeboval 100 Ω linku, tak jsem zatěžoval každý vodič proti zemi 50 Ω odporem. Pokud zem vynecháš, napočítáš linku tak, aby měla 100 Ω proti sobě.
Navíc tam uděláš chybu, jelikož si koupíš tišťák s jinou permitivitou než si počítal. Wink Na těch krátkých vedeních to nebude až tak kritické. Pokud je to kritické, stejně budeš muset udělat par pokusů u daného výrobce s daným materiálem a měřit/měnit rozměry. Chce to ale testovat na dlouhých vedeních, aby se minimalizovala chyba měření.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
eleferner



Založen: Jun 04, 2016
Příspěvky: 651
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po říjen 14 2024, 23:46    Předmět: Citovat

Ehm, neni potreba delat nejake pokusy naslepo. Hodne vyrobcu dnes za priplatek dela tzv. plosne spoje s rizenou impedanci. Poradi ti, jak na jejich substratu dosahnout tech 100 ohmu a pak to taky na kazdem vyrobenem panelu testuji. Realne se to dela tak, ze v technologickem okoli vyrobi testovaci obrazec a pak ho zmeri VF obvodovym analyzatorem.

Ale jinak souhlasim s Custem, ze na tech par cm je to skoro jedno. Zvlast pro Ethernet, ktery funguje malem i po zvonkovem dratu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HF_Tech



Založen: Apr 25, 2022
Příspěvky: 1029

PříspěvekZaslal: út říjen 15 2024, 7:42    Předmět: Citovat

Ještě nám řekni jakou chceš rychlost 100Mb/1Gb a jestli cheš použít 2 nebo 4 vrstvý DPS.

100Mb pokud nebudou spoje delší než asi 4cm a budou stejně dlouhé, tak nebude prakticky problém.
U 2 vrstvé desky je problém, že dráhy vycházejí nesmyslně široké.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dumitru



Založen: Dec 11, 2015
Příspěvky: 185
Bydliště: Slovensko,Bratislava

PříspěvekZaslal: út říjen 15 2024, 14:21    Předmět: Citovat

Ahoj

Pcb bude 4 vrstvy

stack bude

signal - gnd - gnd - signal

pripadne

signal - gnd - power - signal

Switch podporuje 1Gb takže 4linky cestičky nebudú dlhšie ako 4-5cm

permitivitu do výpočtu zahrňujem tu pozerám na stránkach výrobcu napríklad JLCPCB ale pozeral som rôzne a hýbe sa okolo 4.1 - 4.6 i keby sa to menilo v tomto rozsahu stále sa viem udržať v 100Ω±10%

z výpočtu vyšlo : hrubka diff 0,2mm, vzdialenosť medzi signálmi v rámci jednej diff 0,1524mm, výška nad gnd 0,2mm, permitivita 4.4

Takže ak som vás správne pochopil rozlejem zem a ponad ňu budem trasovať signály aj keď ethernet signály nebudú mať žiadnu spojitosť s danou zemou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
HF_Tech



Založen: Apr 25, 2022
Příspěvky: 1029

PříspěvekZaslal: st říjen 16 2024, 6:46    Předmět: Citovat

Vypočítal jsi to správně. Tu zem je potřeba vhodně prokovy spojit na straně čipu a trochu si pohlídat jak připojuješ kondenzátor, který je připojený u většiny čipů na střed oddělovacího trafa.
Tom rozlitou GND pod signálovými vodiči by neměly téct větší DC proudy, takže občas je potřeba udělat vykousnutí po stranách od signálových vodičů až k okraji desky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bezdrátová technika a technologie, VF technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund