Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kuchyňská váha Orava EV-1 jak otevřít
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3742
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: so duben 20 2024, 15:23    Předmět: Kuchyňská váha Orava EV-1 jak otevřít Citovat

Zdravím všechny přítomné. Plech vymaštěný, vysypaný moukou, vajíčka v miskách oddělené bílky od žloutků. Vytáhl jsem digitální váhu že odvážím zbylé suroviny a ejhle, neze zapnout. Syn s rodinou jsou pryč, vrátí se až v neděli a nechci jim jít do baráku bez jejich vědomí. K sousedce se mi nechce (má doma manžela Laughing ).
Musím podotknout že již delší dobu nešla zapnout na první pokus ani vypnout ale jak už to bývá, důchodci nemají stále čas. Wink Tak jsem to odkládal až dneska mě to dostalo do úzkých.
Myslel jsem si že to bude jednoduché když jsem uvolnil dvě západky na straně tlačítek ale ono to ještě drží pod vážicím talířem kde je to zvrchu přišroubováno. Sundal jsem i jednu silikonovou nožičku ale šroubek tam není. Jeden úchyt vevnitř se mi podařilo ulomit a je tam vidět zašroubovaný šroubek (budu muset pak slepit). Pokouším se nějakým způsobem vycvaknout ten talíř ale nedaří se. Vzadu na něm je malá dírka (otvor) tak jsem si myslel že do ní zasunu ocelový drátek a nějak se to uvolní ale nerze ani necítím nějakou západku co by se vychylovala.
Neměl někdo něco podobného také na opravu? Za každou radu předem moc děkuji.
Přikládám fotky.



1713620590154.jpg
 Komentář:
Digitální váha Orava EV-1
 Velikost:  213.6 kB
 Zobrazeno:  22 krát

1713620590154.jpg



1713620692085.jpg
 Komentář:
Dvě západky při ovládacích tlačítkách
 Velikost:  194.04 kB
 Zobrazeno:  24 krát

1713620692085.jpg



1713620796400.jpg
 Komentář:
Prázdno pod silikonovou nožičkou
 Velikost:  69.66 kB
 Zobrazeno:  14 krát

1713620796400.jpg



1713620830718.jpg
 Komentář:
Malá dírka (otvor) na vážicím talíři
 Velikost:  101.27 kB
 Zobrazeno:  18 krát

1713620830718.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dj_Paul



Založen: Sep 19, 2004
Příspěvky: 2408
Bydliště: Laškov

PříspěvekZaslal: so duben 20 2024, 15:26    Předmět: Citovat

mrknul bych pod ten štítek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3742
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: so duben 20 2024, 15:46    Předmět: Citovat

Pod oběma štítky nic není, žádný otvor natož šroubek. Na přiložené fotce jsem označil přibližné místa těch sloupků vevnitř kde to je přišroubováno takže jediná možnost je nejdříve sundat ten talíř a šroubky vyšroubovat a tím to rozebrat.


IMG_20240420_153719 – kopie (1).jpg
 Komentář:
 Velikost:  200.19 kB
 Zobrazeno:  24 krát

IMG_20240420_153719 – kopie (1).jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33945
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so duben 20 2024, 15:47    Předmět: Citovat

Nie je to na zavit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3742
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: so duben 20 2024, 16:00    Předmět: Citovat

I toto mě napadlo ale nelze s tím pootočit ani do jedné ani do druhé strany. Páčil jsem to tak se někde vysmeknul šroubek ale drží to stále stejně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9768
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: so duben 20 2024, 16:08    Předmět: Citovat

Aby to nebylo pod štítkem u displeje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dred



Založen: Apr 08, 2007
Příspěvky: 1762
Bydliště: Handlová

PříspěvekZaslal: so duben 20 2024, 16:15    Předmět: Citovat

..a možno sú skrutky schované pod nálepkou okolo displeja (vrchného panela)..

Artaban na o stotinu predbehol Laughing

Skús nálepku zohriať fénom a jednu stranu odchlípnuť - pokaziť viac nemáš čo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3742
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: so duben 20 2024, 16:35    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Nie je to na zavit?

Tak Tys to v podstatě trefil, není to sice závit v pravém slova smyslu ale ta dírka (otvor) vzadu mi vrtal v hlavě ale nepřišel jsem na to až když mě moje žena "rozčílila" a já začal páčít větší silou až se vevnitř odlomily dva "závitové" úchyty a talíř vypadl na zem.
Kryt drží na třech šroubcích co je vidět na fotce.
Snad to někomu dalšímu pomůže v rozebírání při opravě. Nyní mě čeká další práce, zjistit příčinu nefunkčnosti.



1713626011485 (1).jpg
 Komentář:
Západka pro uvolnění talíře pootočením
 Velikost:  183.78 kB
 Zobrazeno:  81 krát

1713626011485 (1).jpg



1713626874526.jpg
 Komentář:
Hotvo
 Velikost:  296.78 kB
 Zobrazeno:  52 krát

1713626874526.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mikras



Založen: Sep 04, 2019
Příspěvky: 546
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so duben 20 2024, 16:47    Předmět: Citovat

Asi už půjdu s pověstným křížkem po funuse, ale nikdo tady neřeší, co má orakarv udělat s tím koláčem.

V nouzi se dá použít místo váhy hrníčková metoda a váhou se zabývat, zatímco trouba peče.

Doufám, že si to nevezmeš osobně Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3742
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: so duben 20 2024, 17:11    Předmět: Citovat

citace:
Doufám, že si to nevezmeš osobně

Neboj, ani náhodou a v podstatě jsem rád že jsi přišel s trochou humoru "do mlýna" Smile
Já jsem rád že jsem přišel na způsob jak to rozebrat i když s nějakou tu ztátou "desítky" (doufám že jsem při tom páčení nepoškodil váhový senzor nebo jak to nazvat). No synovi jsem se nemol stále dovolat tak žena řekla abych k nim zašel a váhu pohledal, no nenašel jsem tak jsem se vrátil domů a hlavně mouku odměřím tím hrníčkovým způsobem jak jsi napsal a poradil. V záloze jsem ještě myslel na digitální mincíř ale tím hrníčkem to bude postačující.
No jak tak uvažuji tak nakonec jsem i rád že se to takto vyvinulo neboť jsem se alespoň pustil konečně do té pokažené váhy. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ivan_01



Založen: Sep 15, 2018
Příspěvky: 969
Bydliště: BB SK

PříspěvekZaslal: so duben 20 2024, 18:45    Předmět: Citovat

váha je pre amatérov Smile


hqdefault.jpg
 Komentář:
 Velikost:  20.8 kB
 Zobrazeno:  15 krát

hqdefault.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3742
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: so duben 20 2024, 19:07    Předmět: Citovat

Tak mi to nedá abych se nepochválil svojí "Kefírovou buchtou", jako vždy se povedla a je vynikající a dnes i bez digitální váhy. Vnučky tuto buchtu zbožňují.


1713636030770.jpg
 Komentář:
 Velikost:  214.33 kB
 Zobrazeno:  18 krát

1713636030770.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hajeklubos



Založen: May 01, 2008
Příspěvky: 628
Bydliště: Praha 5

PříspěvekZaslal: ne duben 21 2024, 8:54    Předmět: Citovat

Zamaskované šroubky jsou v podstatě kurvítko abychom to jako bastlíři rozštípali a koupili nové. Pokud se ti podaří opravit elektroniku nic není ztraceno. Proříznul bych do kotouče díru v šířce ulomené packy směrem ke středu, tak aby se vešel ohyb vložené packy z Al plechu, síla asi 2mm. Vloženou packu přišroubovat M2 nebo M3, co vyjde. A vzhůru na další buchtu.
Tak ať se podaří.
Luboš
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3742
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: ne duben 21 2024, 10:54    Předmět: Citovat

Luboši máš naprostou pravdu, až jsem poulamoval dvě "pracky" a jeden sloupek abych se dostal dovnitř tak pak už vše vypadalo jednoduše, už bylo vidět systém jakým způsobem se má na to jít.
No každopádně ještě včera večer když byla buchta v troubě (né kocour ale skutečně buchta Laughing ) tak jsem na první šup zjistil že je vadné mikrotlačítko ON/OFF takže mi odlehlo. Poulamované části jsou již slepené sekundovým lepidlem a doufám že budou držet. S tím proříznutím kotouče a vložením AL plechu to je dobrý nápad, pokud by packy nedržely tak to takto provedu.
Napojil jsem 9V baterií a odzkoušel funkčnost váhy, FUNGUJE a snad bude i vážit přesně tak jako dřív.



1713691826545.jpg
 Komentář:
 Velikost:  274.7 kB
 Zobrazeno:  21 krát

1713691826545.jpg



IMG_20240421_112535.jpg
 Komentář:
 Velikost:  273.34 kB
 Zobrazeno:  19 krát

IMG_20240421_112535.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5216
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: ne duben 21 2024, 14:08    Předmět: Citovat

vem pytlik s moukou, pujc vahu od decek a porovnej...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund