Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Měřák z Lidlu
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31922
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so duben 06 2024, 7:09    Předmět: Citovat

hajeklubos napsal(a):
K původnímu dotazu.
... Našel jsem na Mironetu značku o které jsem nikdy neslyšel, je to nějaký číňan montovaný v Polsku. Za cca 350Kč má HABOTEST HT113B čtyři číslice 600V/10A ,RMS, kapacitu, R, D,autorozsahy a autovyp.
...
Zapomeň na to, že by takový zboží kdy vidělo nějakýho pšonskýho montéra. To chodí ve velkým 40tunovým lodním kontejneru ze Šanghaje nebo Hong-Kongu/Macaa už kompletní i s baterkama a šňůrama zatavený do igelitovýho pytlíku a na jedný z palet v tom konťasu už jsou i z kartónu předtištěný a vysekaný škatulky. Jediný co se kolem toho odehraje na území Pšonska a tudíž i €U kvůli certifikaci je, že ten konťas v nějaký bezcelní zóně kdesi v přístavním zákoutí v Gdyni/Štětíně otevřou pšonskou agenturou zaměstnaní Tádžikové, Kyrgyzové nebo rovnou Mongoli, ty palety vytahají paleťákem ven, sesednou se na podlahu dokolečka v tureckým sedu a zatímco jedna parta "hraje karty" = rozuměj "líže" si ze štůsku předsekaný škatulky a skládá je do prostorovýho tvaru, druhá do těch už složenejch škatulek strká kompletní zatavený pytlíčky s měřákama a evropský jazykový verze návodů, načež zabaleným zbožím plní škatule s nádherně vyvedenýma nápisama "Made in €U".
Úplmě stejně se kolem Marseille nebo Nice "vyrábějí" třeba zapalovací svíčky do aut jinak kvalitní japonský značky NGK - jejich skutečnej původ je kdesi v Maroku nebo v Tunisu, kde je na prastarejch linkách s naprosto nekontrolovatelnou kvalitou sekají místní Berbeři a beduíni jak Baťa blahý paměti cvičky - a jediný, čím si vysloužej označení "Made in €U" je právě to zabalení do blistrů nebo papírovejch škatulek, který už ovšem proběhne na území €U ...
A takovýho "v €uropě vyrobenýho zboží" se u nás prodávají megatuny. Proč si myslíš, že ti zasraný mušlimácký kozomrdí zablešenci v Jemenu dokážou způsobit takový tržní i finanční problémy pomocí pár blbejch rachejtliček pouhým ohrožením bezpečnýho proplutí "Bránou slz" čili průlivem Báb al-Mandab mezi Adenským zálivem na západě Indickýho oceánu a Rudým mořem? No protože potom všecko z PRCácka musí cestou do €uropy místo proplutí tímhle průlivem, Rudým mořem, Suezským průplavem a Středozemním mořem chcačky nechcačky votočit kormidlem a "vzít rejd" kolem Střelkovýho mysu v jižní Africe, což je bratru o nějakejch 10-12 dní plavby a přibližně 8 000 námořních mil delší = dražší cesta. To pak jdou akcie dolů a burzovní makléři nejdřív zkoušejí otevírat wokna svejch kanceláří v 50. patře mrakodrapů a když se jim to nedaří, hledají v šupleti uloženej kus kvalitně zpracovanýho železa s 9mm argumentama ...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1626
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: so duben 06 2024, 14:29    Předmět: Citovat

Kdyby se hajeklubos náhodou do tématu (po skoro půl roce) vrátil, tak mu přeložím, co se mu EKKAR snaží říct:
V Polsku se to nemontuje.

Sám k tomu dodám, že zmíněný Habotest je běžně k mání na Aliexpressu. Tím polská stopa mizí úplně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1724
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: so duben 06 2024, 19:30    Předmět: Citovat

Jen pro zajímavost. Tady je stránka multimetru HABOTEST HT113B přímo na webu výrobce. Jedná se o čínského výrobce Dongguan Habotest Instrument Technology Co., Ltd a tady je pár fotek z výrobní továrny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31922
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so duben 06 2024, 22:04    Předmět: Citovat

Nejvíc ze všeho se děsím momentu, až se na mě z regálu obchodu zašklebí v pytlíku zabalená šiška chleba, označená jako "Český kmínový" - a pod tím najdu kromě řádky rozsypanýho čaje i nápis "Made in PRC" ... A už to není daleko, v Bavorsku jdou koupit echt místní suvenýry = porculánový hrníčky s natištěnýma fotkama Pasova a dalších měst, na dně s emblémem "Made in China" ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1626
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: ne duben 07 2024, 6:06    Předmět: Citovat

A kdo jinej by měl vyrábět porcelán, když ne ti, kdo ho vynalezli? Čínskýho porcelánu byly u nás plný krámy i za bolševika, kdy jsme si hráli na porcelánový velmistry.

Mně přijde víc varovná realita: když jsem probiral v jenom řetězci regál s toastovým chlebem, polovina modelů nesla logo Penamu. A na těch s logem řetězce stálo drobným písmem "pro řetězec vyrábí Penam."

Číňani prostě umí. A nejenom šmejdy. Dnes táhnou i vývoj. Brzy dobudou svět a budou určovat pravidla. Nauč se s tím žít, nebo spáchej seppuku.
Ale klídek, časem se taky utahají, zpohodlní, zmagoří, a zase je vystřídá někdo jinej. Pak budou frflat stejně jako my dnes, že už se všecko vozí z XXX. Tohle už se odehrálo mnohokrát.

K těm měřákům. Mám doma (mimo jiné) už dlouho levný RMS měřák Victor z Aliexpressu. Nemůžu o něm říct špatné slovo. Jen má komickou vadu - někdo nasadil knoflík voliče rozsahů obráceně o 180°, takže vylisovaná šipka míří dolů. Nevadí mi to a rozebírat to nechci. Jinak jedu v UNI-T z českého obchodu, protože za +5% proti Aliexpressu mám dvouletou záruku. Ale mám odzkoušeno, že i ty úplně nejlevnější měřáky dnes fungují spolehlivě i přesně tedy co se dá odhadnout bez kalibrátoru). Kolega si nedávno pořizoval z Ali klešťák. Půjčoval jsem si ho do ruky - nečekaně kvalitně provedený, neměl jsem co vytknout. Mnohem lepší displej než drahý Chauvin Arnoux co mám v práci. Když mi řekl cenu, skoro mi voči vypadly. Mám za to, že to byl zrovna zmiňovaný Habotest.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19541
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne duben 07 2024, 8:08    Předmět: Citovat

Obrázková příloha se stručným popisem často řekne víc, než dlouhý špalek textu.


exp_imp_primissima.png
 Komentář:
 Velikost:  181.38 kB
 Zobrazeno:  63 krát

exp_imp_primissima.png


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6533
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: ne duben 07 2024, 10:34    Předmět: Citovat

Podle mne zrovna unit není nic moc. Pomalý, displej blbě navržen. Nejlepší můj měřák za celou dobu je HC-81, rychlý, přesný, poctivá čína. Bohužel dosluhuje a je mu jen 20? let. Jednou jsem koupil metex, děsný krám, neskutečnej. Rychle jsem ho prodal a koupil tenhle HC.
_________________
Spát je dobré. Být mrtev je lepší. Nikdy se nenarodit je nejlepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19541
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne duben 07 2024, 11:43    Předmět: Citovat

No vidíš: a to já jsem s Metexem spokojený už přes 25 let (podle vyjádření pana Tauchmana jsem byl první zákazník, který si koupil Metexe v jeho nově otevřené prodejně v Jaroměři).
Porovnáním s novým multimetrem Chauvin-Arnoux ukazuje rozdíl na napěťových rozsazích do ±3 digits (samozřejmě na posledním místě). Na střídavých je chyba větší, ale nejspíš proto, že Ch-A měří TRMS, zatímco Metex ne.
A to, že při volbě měření kapacit musím přepnout o funkci dál a pak vrátit, protože při otáčení po směru hodin ta funkce nenajede korektně, mu rád odpustím. Takovou stabilitu kalibrace jsem u něj nečekal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31922
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne duben 07 2024, 14:53    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
No vidíš: a to já jsem s Metexem spokojený už přes 25 let ...
Porovnáním s novým multimetrem Chauvin-Arnoux ukazuje rozdíl na napěťových rozsazích do ±3 digits (samozřejmě na posledním místě). Na střídavých je chyba větší, ale nejspíš proto, že Ch-A měří TRMS, zatímco Metex ne.
...
Záleží taky dost na tom, JAKEJ to je Metex. Můj M3860D například měří TRMS taky ... a ke všemu je ještě starší, kupoval jsem si ho někdy na přelomu let 1992-93 v tehdá nově otevřený í-šopě GES Electronics v Plzni ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1724
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: ne duben 07 2024, 15:57    Předmět: Citovat

TAKJAN napsal(a):
Nejlepší můj měřák za celou dobu je HC-81, rychlý, přesný, poctivá čína.

Výrobcem multimetrů HC-81 byla jihokorejská firma Protek. Aktuálně dělají různé osciloskopy, generátory, napájecí zdroje i multimetry viz odkaz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1626
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: ne duben 07 2024, 16:55    Předmět: Citovat

A když člověk potřebuje (nebo prostě chce) nějakou malou šunku třeba do auta, dá se vyžebrat i reklamní.
Tenhle mám celoročně na nevytápěné chatě.



IMG_20240407_174659047.jpg
 Komentář:
 Velikost:  206.1 kB
 Zobrazeno:  17 krát

IMG_20240407_174659047.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6533
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: ne duben 07 2024, 18:18    Předmět: Citovat

Tak on ten HC není čína. Vida, proto vydržel tak dlouho. Na metexu mi vadilo, že žral děsně baterky, propojení s PC jsem nevyužil a jinak taky nejsem hledač dvou digitů. Dnes jsem musel do Obi pro kytičky a tak jsem manželce do košíku přihodil měřák. Abych měl něco za ten spálený křáp. Je to konstruované trochu jinak než ta běžná většina, samozřejmě prasácky a na dvě AA, což je super a měří teplotu což se občas hodí.


K1024_WhatsApp Image 2024-04-07 at 18.26.25.JPG
 Komentář:
 Velikost:  118.56 kB
 Zobrazeno:  27 krát

K1024_WhatsApp Image 2024-04-07 at 18.26.25.JPG



K1024_WhatsApp Image 2024-04-07 at 18.26.14.JPG
 Komentář:
 Velikost:  94.45 kB
 Zobrazeno:  18 krát

K1024_WhatsApp Image 2024-04-07 at 18.26.14.JPG



_________________
Spát je dobré. Být mrtev je lepší. Nikdy se nenarodit je nejlepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33955
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne duben 07 2024, 18:26    Předmět: Citovat

To bude radost menit poistku...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
davemh



Založen: Jul 02, 2016
Příspěvky: 348
Bydliště: Český ráj

PříspěvekZaslal: ne duben 07 2024, 19:57    Předmět: Citovat

Aspoň má normální velikost. Na rozdíl o jiných číňanů, kde jsou ty menší nebo vůbec SMT verze.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31922
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne duben 07 2024, 21:04    Předmět: Citovat

TAKJAN napsal(a):
...Dnes jsem musel do Obi pro kytičky a tak jsem manželce do košíku přihodil měřák. Abych měl něco za ten spálený křáp. Je to konstruované trochu jinak než ta běžná většina, samozřejmě prasácky ...
Předpokládám, žes chtěl napsat PRCácky - a neurážet to druhý nejužitečnější domácí zvíře na světě (prvním je kvasinka). A proč se honíš za zeleným 60 kiláků až do Mechova, když máš přes kopec a dvě pole Litomyšl a v něm zahradnický školky?
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 4 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund