Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Snímač výstrelu z pištole.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ondraN



Založen: Aug 16, 2022
Příspěvky: 407
Bydliště: Roztoky

PříspěvekZaslal: ne duben 07 2024, 9:42    Předmět: Citovat

jimirek napsal(a):
On ten náboj 9mm Para .................

Není to žádný 9mm Para. Je to náboj do expanzního přístroje a pochopitelně bez střely. Startovací pistole nemá opravdu skoro žádný ráz. potvrdí všichni, kdo ji již použili.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kutilmil



Založen: Nov 01, 2008
Příspěvky: 4285
Bydliště: Skalica

PříspěvekZaslal: ne duben 07 2024, 9:54    Předmět: Citovat

Čo sa týka toho rázu tak je ozaj minimálny....

Pištol nechceme meniť, lebo pištol máme. Myslim že sa vola Bruni mod 84 ale niesom si istý. Tie revolvery čo sú v odkaze sú ajtak nedostupné.

V rukoveti (po odmontovaní pažbičiek) som našiel otvor cca 12 x12mm v ktorom "behá" akási západka. Jej pohyb by sa dal niečím zosnímať. Otázka je, čo do toho otvoru 12 x 12mm vojde. Máte nejaký nápad?

_________________
Prosím EKKARa, aby na moje príspevky nereagoval a do mojich vlákien nepísal. Ďakujem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kutilmil



Založen: Nov 01, 2008
Příspěvky: 4285
Bydliště: Skalica

PříspěvekZaslal: ne duben 07 2024, 10:01    Předmět: Citovat

Teraz mi napadlo že možno nejaký hall senzor. Otáhka je ale taká, či by nebol rušený okolitým kovom. Neviem aké má smerové charakteristiky.....
_________________
Prosím EKKARa, aby na moje príspevky nereagoval a do mojich vlákien nepísal. Ďakujem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
scorpions-cz



Založen: Mar 19, 2011
Příspěvky: 1879
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

PříspěvekZaslal: ne duben 07 2024, 10:13    Předmět: Citovat

Osobně bych zůstal u toho mikrofonu. Už jenom kvůli tomu, že když se ta plynovka pojebe, můžeš časomíru použít i s jinou pistolí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kutilmil



Založen: Nov 01, 2008
Příspěvky: 4285
Bydliště: Skalica

PříspěvekZaslal: ne duben 07 2024, 10:16    Předmět: Citovat

čo ked ten mikrofon nefunguje dobre
_________________
Prosím EKKARa, aby na moje príspevky nereagoval a do mojich vlákien nepísal. Ďakujem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
scorpions-cz



Založen: Mar 19, 2011
Příspěvky: 1879
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

PříspěvekZaslal: ne duben 07 2024, 10:43    Předmět: Citovat

Střelecký timery taky fungujou dobře a dokonce počítají výstřely. Takže udělat to jít musí. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ondraN



Založen: Aug 16, 2022
Příspěvky: 407
Bydliště: Roztoky

PříspěvekZaslal: ne duben 07 2024, 11:36    Předmět: Citovat

Nemají náhodou střelecký timery optické hradlo, když měří i rychlost střely?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ondraN



Založen: Aug 16, 2022
Příspěvky: 407
Bydliště: Roztoky

PříspěvekZaslal: ne duben 07 2024, 11:37    Předmět: Citovat

kutilmil napsal(a):
.....
V rukoveti (po odmontovaní pažbičiek) som našiel otvor cca 12 x12mm v ktorom "behá" akási západka. Jej pohyb by sa dal niečím zosnímať. Otázka je, čo do toho otvoru 12 x 12mm vojde. Máte nejaký nápad?

Co optozávora?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kutilmil



Založen: Nov 01, 2008
Příspěvky: 4285
Bydliště: Skalica

PříspěvekZaslal: ne duben 07 2024, 11:44    Předmět: Citovat

TO ONdra: To aj mňa napadlo. Len je to o tom, čo tam vojde. 12x 12mm nieje vela.....
_________________
Prosím EKKARa, aby na moje príspevky nereagoval a do mojich vlákien nepísal. Ďakujem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bum



Založen: Sep 04, 2011
Příspěvky: 245

PříspěvekZaslal: ne duben 07 2024, 12:12    Předmět: Citovat

Upravovali jsme startovací pistole tzv." lidově poplašňák tam nebylo více místa ", to co píšeš o tom kolik tam máš místa tak optozávora by se dala použít. Budeš muset asi trochu upravit kryt rukojeti okolo té závory, nevím jak to vypadá takto to je pouze se dohadování jak to udělat "HLAVNĚ V TOM NEHLEDEJ VĚDU". Ten rozměr 12mm x 12mm je rozměr otvoru a jaká je síla rukojeti a do toho otvoru při stisku spouště zasahuje nějaký materiál který by ti přerušil paprsek té závory?. Pokud by jsi chtěl zůstat u toho snímání zvuku výstřelu tak pak musíš mít ten mikrofon mimo pistoli na nějakém držáku když jsem to s SDH testoval tak jsme používali tyč s podstavcem kde byl umístěný mikrofon a startér musel stát v určité vzdálenosti od mikrofonu jak jsem psal nakonec jsme přešli k úpravě. Navíc hodně často se stává že při nutném druhém výstřelu hned po prvním pro stopnutí závodu tzv. " anulování startu " pistole nevystřelí prostě náboje stojí kolikrát za !!!!!, tak že startér musí mít v záloze píšťalku ( časomíru zastaví mikrospínač v pistoli
a program automaticky zapíše k závodní dvojici anulování startu a uloží do souboru ). Pokud budeš snímat zvuk výstřelu a budeš také potřebovat anulovat start tak sice závodníky nějak zastavíš ale časomíra bude počítat dále protože ti nevyjde rána pro anulování startu a obsluha časomíry ji zastaví až poté. Z tohoto důvodu jsme upravili dvě startovací pistole v odkazech výše máš již hotové pistole s osazenými spínači což dnes hodně usnadňuje použité komponenty v době kdy jsem začal s SDH stavět terče a psát pro ně programy to bylo jiné.


Naposledy upravil bum dne ne duben 07 2024, 12:36, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1703
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: ne duben 07 2024, 12:14    Předmět: Citovat

kutilmil napsal(a):
Ideálne aby snímač/spínač čo najmenej reagoval na okolité zvuky... Ja som už nejaké pokusy robil. Priamo k pištili som pripevnil elektretový mikrofon. Keď po pištili klepnem kladivkom tak sa časomiera spustí. Keď z pištole vystrelím, tak to časomieru nespustí. Nechápem.

K pistoli bych mikrofon nepřipevňoval. Spíš poblíž místa kde se bude z pistole střílet tj. mikrofon bych umístil mimo pistoli. Pokud chcete vyzkoušet akustickou detekci výstřelu tak se zkuste poptat na ČVUT viz odkaz na kontakt, který jsem vám k tomu dával už na první stránce této diskuze. Na ČVÚT se akustickou detekcí střelby zabývají už cca 8 let a mají k tomu spoustu poznatků a zkušeností, z nichž některé mohou být použitelné i pro vámi zmíněný účel. Přímo na té odkazované stránce uvádějí, že jsou ochotni se podělit o získané zkušenosti v této oblasti. Tak se zkuste poradit s nimi ohledně pro vaše účely vhodného způsobu vyhodnocení detekce výstřelu s pokud možno co nejmenší chybovostí ve smyslu rušení okolními zvuky.


Naposledy upravil Valdano dne ne duben 07 2024, 12:44, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12333
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne duben 07 2024, 12:14    Předmět: Citovat

konosuke napsal(a):
Citlivost toho mikrofonu můžeš zkusmo doladit molitanovou bambulí
co se jinak používá jako ochrana proti větru při záznamu v exteriéru.


Ano, takový windšuc od Bruel Kjaer nabo DPA má myslím do -0,5dB na 20kHz a na nízkých kmitočtech snad pod 0,2dB. Tož to jich bude potřebovat vagón Laughing .

_________________
Curvetraceristé všech zemí spojte se!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2651

PříspěvekZaslal: ne duben 07 2024, 12:47    Předmět: Citovat

Dělal jsem časomíru a startovací pistoli pro naše hasičské družstvo a použil jsem mikrospínač v nejklasičtější startovací pistoli, a to Slavia. Fungovalo to mnoho a mnoho let, ale postupně přicházely problémy se samotnou mechanikou pistole. Pak jsme koupili hotovou časomíru a tam je start řešen akusticky s 9mm pistolí Alfa. Kromě jednoho problému to funguje řadu let. Rána z 9mm pistole je fakt "prda" a je zbytečně silná. Taky náboje nejsou z nejlevnějších. 6mm by bylo tak akorát.
Já osobně bych to dneska řešil plně elektronicky, a to tlačítkem, Arduinem a hlasovým modulem. Opakovaným stiskem tlačítka by se spouštěly jednotlivé fáze "Závodníci na místa", "Připravte se", "Pozor" a pak by už Arduino odpočívalo 2s a z reproduktorů (repro za každým závodníkem) by se ozval výstřel z MP3 modulu a s tím by se sepnul výstup Arduina. Když jsem byl ještě aktivní závodník, tak mě rozčilovala nestejná doba mezi posledním přípravným povelem a startem. To by u tohoto řešení odpadlo. Nemyslím si, že by to bylo proti pravidlům, ale už jsem s hasiči skončil, takže mě až tak nezajímá, zdali jsou se startem ještě nějaké problémy.

PF
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1703
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: ne duben 07 2024, 13:02    Předmět: Citovat

U zvukové detekce výstřelu bude obecně větší problém s vyhodnocením i případnými rušivými zvuky, což zřejmě povede ke složitějšímu řešení. Proto pokud chce tazatel vyzkoušet akustickou detekci pak doporučuji to konzultovat tam kde s tím mají spoustu zkušeností viz už uvedený odkaz na kontakt.

Jednodušší řešení bude s využitím například fotobrány ať už nějak zabudované přímo ve startovací pistoli nebo pokud by to pravidla umožňovala pak zvážit řešení popsané od petrfilipi nebo třeba umístit samotnou startovací pistoli do nějakého k tomu účelu vytvořeného zařízení, které by spoušť startovací pistole samo stisklo a zároveň s tím spustilo i časomíru třeba na povel tlačítkem a osoba, která střílí a vydává povely "Závodníci na místa", "Připravte se", "Pozor" by namísto přímého stisknutí spouště pistole prostě jen stiskla tlačítko.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kutilmil



Založen: Nov 01, 2008
Příspěvky: 4285
Bydliště: Skalica

PříspěvekZaslal: ne duben 07 2024, 13:17    Předmět: Citovat

Objednal som optozávoru aj Hall. Skúsim ju implementovať do rukoväte. Uvidíme či sa to podarí. A ináč je pravda že z tej 9mm pištole idú zbytočne silné zvukové pecky.
_________________
Prosím EKKARa, aby na moje príspevky nereagoval a do mojich vlákien nepísal. Ďakujem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund